Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Radek Austyn

Stran: [1] 2 3
1
Dnes ráno jsem zaznamenal důležitou změnu v iVysílání ČT v HbbTV u televize Panasonic TX-L47WT50E. Již lze videa posouvat (seekovat) a funguje i pauza.  :) Obraz se neseká (ale to se v mém případě nesekal ani předtím).

2
Televizní stanice a jejich program / Re:Život Muhammada na ČT
« kdy: 25. 01. 2015, 16:46:38 »
pepa novák není debatér, pepa novák je prudič. Asi tak...

3
Pane pepo novaku, napište nám zde prosím kokrétně (jmenujte témata nebo rovnou názvy), jak by měl tedy vypadat večerní program veřejnoprávní televize, aby odpovídal vaší představě o plnění veřejnoprávní služby. Když už kritika, tak konstruktivní. Kydat hnůj umí každý...

4
Ještě chci doplnit, že přehrávání videoaplikací přes HbbTV na německých stanicích funguje normálně. Vyzkoušeno na 3SAT a RTL. Proto si myslím, že bude problém na straně ČT.

5
Jde o Panasonic TX-L47WT50E.
A vážně Vám jde přehrávaný pořad v iVysílání posouvat vpřed/vzad a pozastavit? Vše mi "valí" taky normálně až na tuhle jednu věc. Je to blbý, když si chci třeba odskočit a potřebuju to jen na chvíli stopnout... Ale jak jsem již uvedl, je to problém jen několika dní, předtím to šlo bez problémů.

6
Mám dotaz na všechny, kdo přijímají HbbTV v televizním přijímači a mohou tedy otestovat popsaný problém. Několik dní mě při přehrávání archivu pořadů v iVysílání ČT (přes HbbTV) trápí jedna věc a nevím, zda je příčina v mé televizi, nebo jde o problém na straně ČT: Když spustím nějaký pořad a chci ho v průběhu přehrávání pozastavit nebo posunout přehrávání vpřed/vzad, tak to nejde. Pořad se přehrává dál. Všiml jsem si také, že se časová osa přehrávaného pořadu nepohybuje, stále zůstává na 0:00. Dřív se dalo přehrávání standardně ovládat, ale v posledních pár dnech to prostě nefunguje. Zkuste to prosím někdo otestovat na své televizi a nechte mi tu komentář, ať vím, jestli se mám rovnou obrátit na Českou televizi, aby to dala do pořádku.

7
Tak nám ta diskuse pěkně ujela, co?

Jsem přesvědčen, že hlavní potíž není v tom, odkud člověk pochází a jaké jazykové vlivy prosazuje. Moraváctví a čecháčkovství, pražština a brněnština (nesprávně hantec). Hlavní potíž je v tom, že jsme slevili ze sdělovací funkce (informativnosti) mluveného slova. A co hůř, deklasovali jsme psaný projev. Takže mluvíme, kecáme, plácáme, aniž bychom vyjádřili myšlenku. A píšeme ještě hůře, než mluvíme.

Místo toho rozebíráme, jestli náhodou v té přemíře prázdných slov, kterými otravujeme vzduch a papír, nezazněl nějaký lokální vliv.
U jednotlivých osob mě to mrzí. Je mi ovšem smutno z toho, když to dělá, či naopak nedodržuje instituce, která to nejen dělat může, ale i má.

Neřeším, jestli z mých peněz platím něco, s čím nesouhlasím. Vždy si mohu říct, že zrovna z mých peněz se platí to, s čím spokojen jsem.
Naprosto souhlasím!

8
Mně zase tahá za ušiska když slyším pražský přízvuk a intonaci, koncovky ej (malej, šikovnej), vynechávání í (mají x maj), používání ý (malý děcka x malé děcka), záměna é z í (vím x vém). Ano každý mluví nejak, ale nemyslím si, že by moravské dialekty převážely v televizi, to spíš ty české a obzvlášť pražské...
Aji dabing je tak nastavený... Slyšeli jste nekdy moravský dabing - to je v našem státě zakázané, viz Popelka
http://www.novinky.cz/kultura/187920-travnicka-v-popelce-nechal-reziser-predabovat-kvuli-brnenskemu-akcentu.html
Za to pražský slyším všade...
Tož tak....
Nechci se na těchto stránkách pouštět do podrobného rozboru českých a moravských dialektů. Takže jen stručně: Na území Moravy i Čech existuje několik původních dialektů, které se od sebe liší. I v Čechách lze poznat, zda člověk pochází např. z Plzně, Českých Budějovic, Pardubic, Prahy atd. Tato původní česká nářečí ale mají několik společných rysů, znaků, kterým se říká interdialekt (koncovky -ej, krácení koncovek atd.), což je vlastně taková hovorová (nespisovná) čeština. Tento interdialekt se časem přirozeně rozšířil i např. na Vysočinu a i do pár oblastí Moravy. Proto se dnes tato nejrozšířenější forma hovorového jazyka používá i ve filmech. Pomáhá to prostě autentičnosti postav.

P.S.: "malé děcka" ... správně by mělo být "malá děcka"... i když to slovo "děcka" je přesně ten moravský patvar, který mnoho lidí už považuje za spisovný. Jazyky v jednotlivých oblastech se prostě prolínají a je to přirozený vývoj.

9
A nejvíc mentálně zaostalý je tu jistý ZS, který každou debatu o češtině zneužívá ke svým moraváckým blábolům.   :(

Potrefefá hus gágoce, že?! Došli ti argumenty, tak jen kolem sebe kopeš a meleš na prázdno. Já možná podle tebe ťápu moravské bláboly, ale aspoň já a další Moraváci nejsme tak omezení a tupí jak Češi z Čech kteří nerozumí ani slovenštině. Ukaž mě který Čech opravdu ovládá češtinu a kdy jde v českých TV slyšet pravou češtinu a ne jen neustále tu hatlapatinu z Čech. Já taky platím koncesionářské poplatky a tím pádem požaduji vysílání ve srozumitelném českém jazyce, Než vysílání v této hatlapatině, tak to raději tisíckrát vysílání ve slovenštině!!!

PS: Ty tvoje příspěvky jsou většinou vždy pěkné výplody zmatin.

Mě taky tahá za uši, když v mluveném projevu slyším to moravské přehnané změkčování koncovek -li, -mi apod., které do korektního mluveného českého jazyka nepatří, stejně tak další moravské patvary.
Každý je většinou zvyklý mluvit tak, jak je v dané oblasti zvykem. Ano, spisovný český jazyk je třeba zachovávat, ale buďme prosím tolerantní k různým nářečným specifikům.
Když mi někdo tvrdí, že Moraváci mluví spisovně, zatímco Češi nikoliv, tak se mi otevírá kudla v kapse. Jistě, moravské dialekty se tvaroslovím velmi podobají spisovné češtině, ale intonačně mají do spisovné češtiny asi tak daleko jako pražská mluva.

10
Ano, už to jde. Díky všem za odpovědi.

11
Jde vám v současné době iVysílání ČT v HbbTV? Aplikaci sice spustím, ale nenačte se mi jediný pořad. Rád bych věděl, jestli jde o poruchu na straně ČT, nebo je problém jen v mojí televizi. Včera 6.2. ráno to ještě šlo. Díky za reakce.

12
Televizní stanice a jejich program / Re:tv regina = empatia 2
« kdy: 04. 02. 2014, 15:28:33 »
No když vidím, na který pořad to promo hlavně upozorňuje, tak mám pocit, že to bude další věštecká televize.

13
O serveru DigiZone.cz / Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 08. 10. 2013, 12:02:44 »
Zde kopíruju svůj komentář a odpověď Lukáše, které se týkají prémiového obsahu. Za rychlou a snad i přesvědčivou odpověď Lukášovi děkuji.


Vážený pane Poláku,

fér by bylo, kdybyste na počátku zkušebně nechali (např. na dva týdny) tzv. prémiový obsah otevřený pro všechny čtenáře a uvedli k němu, že články tohoto typu budou příště součástí placené zóny. Čtenář si tak bude moct udělat představu, o který formát článků přijde, pokud nezaplatí. Takto je to jako kupovat zajíce v pytli. Opravdu netoužím po tom platit za něco, co si skutečně můžu přečíst i jinde zadarmo. Měli byste všem čtenářům ukázat, v čem tkví ta exkluzivita zpoplatněného obsahu. Tím spíše odvrátíte ony "zbytečné výkřiky do větru".
Ještě taková otázka: Budou také součástí zpoplatněných článků vložené reklamy?Lukášova odpověď:

Dobrý den,

texty, které budou v prémiové části, budou skutečně takové, které nikde jinde nenajdete (ani informace z nich). Proto jsme dnes začali s rozhovorem s programovou šéfkou Novy. Řekl bych, že je to dobrý výkop.

I sledovanost bude zpracována tak, jak ji jinde nenajdete. Chápu, že tato data vydává i konkurence, ovšem nikde jinde je nenajdete tak podrobně jako u nás.

Co se týká prémiového obsahu, i tam vidím reklamy, ale nepůsobí nijak rušivě. Jde například o akce pořádané naším provozovatelem, společností Internet Info.

Pro vaši informaci, o rozhovor s Alex Ruzek je zájem. V tuto chvíli ho sdílí přes Facebook padesát lidí.

Souhlasím s vámi ale v tom, že do prémiové části nemá smysl dávat informace, které si můžete přečíst kdekoliv jinde. To by pak tato sekce ztratila svůj účel a smysl.

(Lukáš Polák)

14
Skylink / Re:HOROR FILM
« kdy: 29. 08. 2013, 11:25:29 »
Za vaši reakci a vysvětlení děkuji, ale proč hned takový útočný tón? Tyto stránky přece nejsou určené jen výhradně pro odborníky, jako jste např. vy. Navštěvují je i naprostí laici, amatéři, kteří úplně podrobně nerozumí dané problematice a chtějí si své chabé vědomosti rozšířit - jako např. já. Já jsem se sem přece nepřišel dohadovat. Můj příspěvek vycházel z laické úvahy. Trochu respektu by tedy neuškodilo.

Radku, chování v diskusích není identické jako při jednání z-ksichtu-v-ksicht, ale jen s mu podobá.
Mně zase připadne, že tys napadnul odborný názor tvrzením: „Tedy nejde o "trojprogram", jak píšete“. A to bez argumentů. Myslím věcných, odborných.
Je tedy na Štefanovi, jak se obhájí. Za útok bych naopak považoval to tvé volání k respektu.

Netroufám si odhadnout, kolik lidí zde je současně učiteli, aby vždy ohýbali svoje záda před hrdě vzpřímenými argumenty laiků. (Tvými slovy, někdy by SE zase hodilo více pokory).

Ale tak jo, Petře, asi jsem taky své emoce neudržel na uzdě, přiznávám. Jen prostě výrazu "trojprogram" rozumím tak, že na jedné programové pozici vysílají tři programy, což v tomto případě skutečně tak není. Nechci, aby se před mými příspěvky někdo ohýbal a už vůbec je nepíšu s hrdým přesvědčením. Byla to opravdu jen úvaha a jsem rád, že mi to Štefan ozřejmil. I za tvůj názor děkuju.

15
Skylink / Re:HOROR FILM
« kdy: 29. 08. 2013, 09:51:52 »
Na to že ste účastníkom diskusie na portáli venovanom príjme digitálnej TV máte dosť veľké medzery vo vedomostiach. Skúste si zistiť čo znamenajú identifikátory stanice a niečo o zdieľaní kapacity.... CSFilm/CSMini a Horror Film vysielajú v jednom dátovom toku - neexistujú ako 2/3 nezávislé kanály.
Jediné čím sa ich vysielanie odlišuje sú identifikátory a podľa identifikátorov aj prijímač naladí 2 kanály (CSMini+CSFilm má rovnaké identifikátory, Horror Film vysiela s inými identifikátormi) a nie jeden. V skutočnosti ale idú všetky kanály stále na rovnakom dátovom toku - a teda nie je možné súčasne vysielať Horror Film od 22:00 a CSFilm do 24:00 (majiteľ stanice zvažoval, že postupne ukončí CSFilm o 23:00 a teda že od 23:00 bude vysielať Horror Film).


Predstavte si že máte potrubie, do ktorého postupne lejete pivo (CSFilm), víno (Horror Film) a malinovku (CSMinin) - na konci potrubia dokážete rozoznať že teraz ide pivo, teraz víno a teraz malinovka, ale nedokážete jedným potrubím preniesť všetky tri tekutiny súčasne (museli by ste mať potrubia 3 - a teda aj 3 x také náklady).

Za vaši reakci a vysvětlení děkuji, ale proč hned takový útočný tón? Tyto stránky přece nejsou určené jen výhradně pro odborníky, jako jste např. vy. Navštěvují je i naprostí laici, amatéři, kteří úplně podrobně nerozumí dané problematice a chtějí si své chabé vědomosti rozšířit - jako např. já. Já jsem se sem přece nepřišel dohadovat. Můj příspěvek vycházel z laické úvahy. Trochu respektu by tedy neuškodilo.

Stran: [1] 2 3