Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - David Kříž

Stran: [1] 2 3 ... 111
1
Davídku víš moc dobře že při takových výlukách se vypíná celý vysílač včetně rádií a multiplexů a i  26k ikdyž tam je zapomenutý,můžeš si to klidně změřit jestli ti ten den půjde z Děvína a nezapomeň na 59 když ti ta tvoje mašinka tak skvěle informuje.Někdy se přepne do náhradní antény ale to je vyjímečné.
Ty jsi tak "chytrý" až to bolí. Kukni aktuálně třeba Votice kvuli instalaci DAB antén. Vypnuto jen něco. Škoda mluvit... nevíš nic, jsi patlal od televizoru, ale roky tady "radíš" a plácáš svoje "chytrosti" :D k smíchu... Kdyby ses aspoň tak neztrapňoval, ale asi nemáš žádnou sebereflexi.

2
Dalsi vec kterou Lubosku nemuzes pochopit je, ze na Devine je nekolik oddelenych AS. Pokud se chteji hrabat v jednom systemu kde jsou slouceny nektere vysilace, nemusi kvuli tomu vypinat jiny, Takze to ze je nahlasena udrzbova prestavka na kanalech 40, 28 a 51 neznamena vubec nic. Vidis tam treba k26? Aha? :D

3
To je možný ale co se týče výluk vysílačů tak vždy co to už delší dobu sleduji,mají komplet frekvence který vysílač vysílá a taky to uveřejňují ke každému vysílači.Proto když má výluku tak by musel být vypnut i 59k. Ale když nevysílá tak se nevypíná.
S tebou je to jen ztrata casu. Ja ti rikam, a verit mi to samozrejme nemusis, ze jsem osobne zmeril a overil na miste ze k59 z Devina vysila. Nebudu ti popisovat jak, abych eliminoval ostatni vysilace, je to moje knowhow a to se po forech nerozdava. Mam to zaznamenane v meraku. Nasledne pres odborne kontakty u provozovatele potvrzeno. Stejny stav je treba i k25 na Plostinach a dalsi pripady. Ze ty tu blekotas svoje vlhke predstavy jak neco je nebo neni, protoze ty neco nechytas, neznamena vubec nic :D Opakovane zduraznuji, ze vykon je tak nizky, ze na sve TV ho opravdu nenaladis. Chce to zvednout zadek. Jak pisou ostatni, IO byla vydana, vysilace spusteny. Bez toho by nebyly prevedeny na nove kanaly pod 48. Vse to ma system a poradek.

4
Děvín na 59k nevysílal a vysílat nebude.Pokud chcete důkaz,podívejte se na ČRa na výluky vysílačů.Aktuálně je tam Děvín se všemi frekvencemi ale bez 59k.To co vám šlo jsou jen Hády.
Nemluv o něčem, čemu nerozumíš. Děvín skutečně vysílá na k59, ale jen miniaturním výkonem kvuli převodu povolení. Jsou na to jak fyzické důkazy z měření přímo u vysílače, tak potvrzené informace od provozovatele.

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 14. 07. 2020, 13:18:50 »
Nic moc, ty modrý rifle mají lepší siluetu.
Trošku širší, ale jak říká kamarád: "keby chcela, tak ma má" :)

7
Aktuální problémy multiplexu24.

https://youtu.be/uficMnVffto
Spíš muxu 21, ne?
Jinak jsem si říkal, co se to děje, že mi blbnul příjem jak z Liberce, tak z Brna. A pak jsem si pustil záznam a je to plné chyb kolem zvuků i obrazu. Už jsem to pozoroval v minulých dnech. Možná to souvisí s přepnutím multiplexeru po skončení regionů.
Přechodový stav na straně vysílatele (než se to vše zas nějak poskládá) po skončení regionů je v řádu nižších jednotek sekund. Takže v Událostech už to určitě nemá vliv.

8
Obrátit se máte na ČTÚ, to je státní ÚŘAD.
ČRa jsou soukromá firma.
Rušení od vozidel se v drtivém počtu případů projevuje pouze tam, kde je buď nedostatečná úroveň signálu (a nikdo si nepohrál s umístěním antény), nebo je naopak použit nějaký turbo-zesilovač, který každé rušení zesílí a obraz rozbije. Bez znalosti komponentů a zapojení a měření na místě se toho moc vymyslet nedá.

9
Pravda, v tom případě lze doporučit jen odborníka, protože analog tu nemáme už 10 let :) Dotyčný si s tím tedy jen těžko poradí...

10
Je to strašně jednoduché, indicie o analogu napoví hodně: obraťte se na svého správce STA, resp. předsedu SVJ :) Žádné technické rady na dálku vám pomoci nedokážou, vyřeší to jen ten, co má toto u vás na starosti.

11
zahod to a kup normalni trafo zdroj do zasuvky

12
omar3, dík za odkaz, pěkné počtení. Jen by možná nebylo na škodu do testu přidat i jiné antény, než ty z portfolia pár výrobců, jenž byly zdarma zapůjčeny. Domnívám se, že by neměl být problém nějakou tu anténu i nestranně zakoupit, obzvláště pokud autor v oboru podniká.
tak to udělej :) Někdo tady zadarmo vyvalí takové cenné info a furt se to někomu nelíbí a chce zadarmo ještě víc... :D

13
Nepopisuju T/2, popisuju obecný princip. V tom se tyto technologie neliší. Pokud budeš jako užitečný signál přijímat a dekodovat Barvičku za zády, natolik silnou, aby hrála, NIKDY neuvidíš nějaký jiný signál/obsah/multiplex někde na pozadí, jako impulsní odezvu, atd... Prostě ne. Mysli si že jo, je mi to v podstatě jedno. Ale není to tak a být nemůže. Pokud by ten cizí mux byl natolik silný, aby sis mohl něco dalšího zpracovávat, tak ti nikdy nebude hrát ten užitečný (v tomto případě Barvička).

14
Impulsní odezva funguje na stejném obsahu, jiný obsah (dva různé muxy) ti nemůže udělat impulsní odezvu. Ta jde rozklíčovat a zobrazit jen na funkčním stejném multiplexu. Stručně, když ti bude hrát Brno, tj. bude demodulováno, nikdy ti nic nemůže ukázat impulsní odezvu jiného muxu/obsahu na pozadí. Musí se to k něčemu synchronizovat. Jak se asi budou synchronizovat různé obsahy? Čistě logicky nemůže být rakušák opožděn za Brnem, Brno po něj není a ani nemůže být primární, základní nulový signál.

15
Díky za zajímavou a pro Moravu i důležitou zprávu.
Je smutné, že ji musel přinést účastník fóra. Co ten týden dělali všichni ti Rožánkové, Poláci, Potůčkové a další mediální redaktoři.
Hned jsem zkontroloval K21 a K23 a na Javorině žádné zhoršení chybovosti nevidím.   
Von to má Polák ve čtečce, ale ještě se k tomu nedostal. Těch zpráv z oboru broadcastingu je zkrátka hodně a já to navíc ještě musím prokládat DAB+.  ;)

Stran: [1] 2 3 ... 111