reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - omar3

Stran: [1] 2 3 ... 78
1
Asi máš lepší prohlížeč  :) Já tam žádné informace o parcele nemám.
Přesto děkuji.
Místo je to pro příjem skvělé. Vysoká nadmořská výška, holý kopec, žádné rušení. 

2
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 13. 08. 2019, 15:42:21 »
Právě jsem naladil Olomouc v Břeclavi. Je to na hraně, kucká, ale je to tady. Anténa byla přednostně směrována na Žilinu, ale teď dostane přednost Olomouc.
Když jsem viděl tu hrůzu na spektráku, tak jsem tomu napřed nevěřil, ale Tesco potvrdilo svoji selektivitu.

3
Při průjezdu Krušnými Horami z Božího Daru do Chomutova před obcí Výsluní je na vrcholu kopce ráj nějakého anténáře. Nevíte někdo co to je?
Jeli jsme v koloně, tak jsem nemohl rychle zastavit a pokochat se přímo na místě ani pořídit fotodokumentaci.

https://mapy.cz/zakladni?x=13.1894793&y=50.4551978&z=16&pano=1&pid=42429778&yaw=0.006&fov=1.257&pitch=-0.288

4
Čau, v nedělu sem byl u Rudice trochu polovit :-)
A co jsi nového ulovil?
Pěkná DAB krychle.
Jaké jsou parametry?
Co ty prvky na tom spojovacím ráhně, ty mají jaký význam?
Já jsem lovil týden v Krušných horách, ještě to nemám zpracované.

5

prostě nespravedlivé :) tobě to tam dopluje přes pohoří Chřiby a mně to zatluče Drahanská vrchovina...
Ano, nespravedlivé. Hlavně ten kmitočet. Celý pásmo prázdný a oni to naperou zase na 12 kanál.
Takto vidím: 
12A Žilina
12B Olomouc
12C Bratislava
12D Brno
Z toho ta Olomouc je nejslabší, to mě nepojede. Včera jsem se vrátil z dovolené, tak jsem ještě nestačil všechno zkontrolovat, tak jsem to viděl jen na spektráku.

6
Já jsem teď taky v Cechach. V Jáchymově, tam nejede nic. Při ručním ladění naskenuje Tesco:
5C DR Deutschland
8C Mitteifranken
9A MDR Sachsen
10B Oberfranken
11D Bayern
12C CRo
12D Oberpfalz

Zato nahoře na Klínovci našlo Tesco 159 programu, to je zatím můj rekord. Kousek vedle na Božím daru mezi domy  bylo hezkých 129 programu.

7
Odkladiště / Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« kdy: 29. 07. 2019, 14:46:23 »
Na co převodníky.
Já jsem rodinné záznamy z VHS přetočil pomocí obyčejného DVD rekordéru a žádný kvalitativní rozdíl mezi původním záznamem z videokazety a obrazem z vypáleného DVD jsem nepozoroval.
Když proženu signál z audiokazety přes kompl, tak také žádnou kvalitativní ztrátu nepozoruji.
Problém mám ale s převodem kinofilmu na nějaké jpg. Tam jsem zatím na žádný solidní postup nenarazil, tak kdyby někdo uměl poradit...

8
To je taková duchařina. Něco s něčím funguje, něco s něčím nefunguje, nepřišel jsem na žádná pravidla, nutno zkoušet. U Samsungu se to třeba jmenuje Anynet+ (HDMI-CEC), ale já to mám všechno vypnuto, aby mi přídavná zařízení nevypínala nebo nezapínala sama od sebe hlavní TV. 

9
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 16. 07. 2019, 09:50:04 »
Díky za upřesnění, to jsem netušil.

Mrzí mne, že ten seznam není podle multiplexů, ale jen podle abecedy. Dá se nějak z Teska zpětně dostat i číslo kanálu nebo kmitočet, na kterém byl ten který program naladěn?

10
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 15. 07. 2019, 16:25:48 »
Už se mi podařilo přepsat z přijímače seznam zachycených stanic z posledního letu. Je jich 146 oproti loňsku dramatický nárůst. Avšak oproti Londýnu, kdy jsem chytil uprostřed města 114 stanic, to zase taková bomba není. V příloze v abecedním pořadí bez rozdělení do multiplexů.

Až při kontrole jsem zjistil, že jsem chytil i Srbsko, pokusné vysílání z Bělehradu na 11A s programy Beograd 1, Beograd 2 a Beograd 202. 

11
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 05. 07. 2019, 09:40:20 »
Na Stromboli jsme byli týden před výbuchem. Nevím, jestli to bylo štěstí nebo smůla. Určitě to byl pro očité svědky zážitek na celý život.

12
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 03. 07. 2019, 16:13:49 »
Taky jsem loni letěl do Heraklionu, ale Italy jsem nechytl ani Slovince.

Tady je autentický zápis:
Let Brno-Heraklion 14.6.2018 Boeing 737 800, imatrikulace OK-TVH, společnost Smartwings, sedadlo u okénka vpravo ve směru letu za křídlem.
Překvapivý byl dosah Hádů, vydržely až skoro k Bělehradu. To už se pak nikdy neopakovalo. Zágreb byla poslední výspa DAB civilizace, směrem na jih už je úplná DAB tma.
Zachyceno:
Brno-Hády 12D Brno – Bělehrad
Vídeň 11C
Bratislava 12C
Budapest  11D pouze kolem Budapešti
Zagreb 9C Od Noviho Sadu po Kragujevac

13
Digitální rozhlas / Příjem DAB v letadle
« kdy: 03. 07. 2019, 13:22:15 »
Nakonec jsem se rozhodl, že založím vlákno o příjmu DAB v letadle. Možná to bude jen můj monolog, ale možná se někdo přidá. 

Všeobecně se ví, že čím je anténa výše, tím má lepší signál a není nad anténu v letové hladině 10.000m. Doba strávená v letadle se dá využít různě, jednou z možností je sledovat příjem DAB signálů v průběhu letu. Neustále jich přibývá, oproti loňským 6 jsem jich letos ulovil 18. Už se to těžko stíhá, všechno vyhodnotit a zapsat. Než přijímač by byla asi lepší klíčenka a notebook, který by všechna data uložil do paměti a vyhodnocení by se mohlo provést na zemi v klidu.

Pro smysluplný příjem je potřeba začít s přípravou již doma. Nejprve je potřeba odhadnout trasu letu a mít v nějakém mobilním zařízení s GPS stažené mapy států, nad kterými se letí. Samozřejmě je nezbytné, aby sledovací zařízení mělo možnost přepnutí do letového režimu. Pak si je potřeba říci, jestli má člověk zájem o signály spíše z levé nebo pravé strany letadla a podle toho požádat o místo u okénka při odbavení. Místo v letadle je velmi důležité. Nejvhodnější jsou místa u okénka na přídi nebo na zádi. Nevhodná jsou naopak  místa do uličky a nad křídlem. Převážně se přijímají signály ze směrů, kam člověk z okénka vidí. Z druhé strany letadla se probojují jen nejsilnější signály v blízkosti vysilače. Taky není k zahození mít stažený seznam všech DAB vysilačů do 500km od trasy letu.

Vlastní příjem se provádí na DAB přijímači na teleskop a na obrazovce se sleduje pozice letadla.  V příloze reálné foto přijímacího pracoviště na palubě letadla s příjmem 9C Radia Dalmacija u Noveho Sadu.

Příště se podíváme na jednotlivé lety.

14
Já si naopak myslím, že by se lidé měli neustále zdokonalovat a učit se novým věcem v každém věku. Ano, důchodci s tím mají potíže, ale jako se naučili ovládat mobilní telefony nebo počítač, tak se naučí používat i dva ovladače. Dnes se dívat na televizi znamená mít alespoň základní povědomost o typech digitálních signálů, případně kódování programů u placených nabídek a obsazenosti externích vstupů.   

15
Díky, to jsem potřeboval.

Stran: [1] 2 3 ... 78

reklama