reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - omar3

Stran: [1] 2 3 ... 79
1
Jo, žiju, ale přes léto jsem měl jiné starosti, tak byl čas jen na krátké štěky. S přibývajícím podzimem času trochu přibude. Jak přejdou burčákové pochody v Prušánkách a Mutěnicích, tak bychom mohli něco spáchat.

Také mne čeká jedna zásadní změna přijmu. Můj poskytovatel vypne 1.10. analogové vysílání, tak budu muset našim důchodcům zajistit příjem, kde doposud odmítali k CRT STB. Tímto krokem odpadne poslední důvod, proč jsem měl sloučenou kabelovou televizi s anténami. Věřím, že prostorovým oddělením obou rozvodů dojde k zásadnímu snížení rušení stejných pásem s rozdílnými službami.     

2
Zahlédl jsem anténu, po které část laické veřejností volá. Všesměrová a širokopásmová a používají ji i profesionálové.

3
Já to chápu tak, že popisujem příjem DAB v Čechách.
Pro mě byly Krušné hory jedna velká exotika a byl jsem tam poprvé. Třeba na kilometry to mám blíž do Tater, než na západ Čech. Proto od linie Liberec-Praha-Č.Budějovice směrem na západ, se vyskytuji velmi zřídka.

4
No dobrá, přidám i multiplexy
Nejprve Jáchymov. Tyto multiplexy nejely, pouze ráno probublával Bayern.

5C DR Deutschland
8C Mitteifranken
9A MDR Sachsen
10B Oberfranken
11D Bayern
12C CRo
12D Oberpfalz

Druhý přehled je z vrcholu Plešivce
5C DR Deutschland
6B MDR S-Anhalt
8B MDR Thueringen
8C Mitteifranken
9A MDR Sachsen
10B Oberfranken
10C Nuernberg
11C S-Anhalt
11D Bayern
12C CRo
12D Oberpfalz

A návdavkem seznam 153 stanic zachycených v Krušných horách.

5
Omar: do prčic, opět jsi v něčem první; 198 stanic; puntičkářství stranou, to je již bájné numero 200
První určitě nebudu. Určitě jsou experti, kteří těch 200 stanic už dali, akorát to tady neventilují. Dále uvedu měření z letošního pobytu v Krušných horách.

Beru to od nejhoršího pokrytí po nejlepší.

6.   místo - Jáchymov. Tam nejelo nic, pouze ručně naskenováno pár multiplexů pod hranicí přijmu.
5.   místo - Kovářská. 58 programů.
4.   místo - Boží Dar v parčíku před radnicí 129 programů.
3.   místo - Klínovec  159 programů
2.   místo - Plešivec  169 programů
1.   místo - parkoviště lyžařského střediska Neklid nad Božím Darem 198 programů. Tam bych si troufl vyhledáním optimálního místa příjmu překročit Andrejovu magickou hranici 200 stanic na site.

6
Musím se přiznat, že vysílací antény na L-band nejsou moje silná stránka, ani nemám přijímač, který by toto vysílání dokázal přijímat. V příloze celkový pohled na vrchol, kde už je anténa vidět pro toho, kdo ví co má hledat. Vycházel jsem z teorie, že ČRa by konkurenci na svůj vysilač nepustili, takže anténa musí být na té příhradě. Za pomoci gsmwebu jsem ji i dohledal. 

7
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 06. 09. 2019, 11:01:50 »
Lukáš dnes psal, že antény pro Rádio City 89,2 jsou v Mokré. Já si tedy myslím, že jsou na Mohyle míru. Tam kde jednu dobu byly také antény původního radia R. Aktuální foto v příloze.

Vůbec Rádio R často stěhovalo antény, napřed byly v Mokré, pak na Mohyle míru mezi Prací a Újezdem, nejprve na vstupní budově vojenského areálu a nakonec u radaru.

8
Jak se to vezme. Pokud tabulky neklamou, tak je to anténní systém DAB pro kanál LJ, výkon 4kW.
Nooo, tak to mi řekni, co z toho je dle Tebe L-band ;) sorry že rýpu, ale Ty nejsi lama, takže proto se tak upřímně divím :)
Anténa pro L-band je z druhé strany stožáru, takže na fotce není moc vidět  :( Druhá podesta odshora uprostřed pod mikrovlnnou.
Více zítra.

9
Ano, je to tak. Ty máš psa, já zase turistickou skupinu. Kdo chvíli stál, již stojí opodál. Chvíli se zapomenu s radiem a už je nedoženu. Jediný plnohodnotný scan s multiplexy mám z vrcholu Plešivce, kde bylo občerstvení.

Při jednom výletě jsem potkal opravdové DXery. Byli vybaveni upravenou dodávkou, přívěsem s výsuvným stožárem a 17 prvkovou anténou na rotátoru. To se pak ladí v sedě, suchu, teple, klidu.

10
Jak se to vezme. Pokud tabulky neklamou, tak je to anténní systém DAB pro kanál LJ, výkon 4kW.

11
V září vyvolávám fotky z prázdnin, jak zpívá božský Karel.
Tady je první výsledek, krásný DAB vysilač.   

12
Bez nadsázky, je to v terénu nejjednodušší. Dáš automatický scan a za pár vteřin ti vypadne celkový počet stanic. Počítat to na multiplexy je sice více vypovídající, ale zabere to mnohem víc času, než se ručně projdou všechny kanály a člověk si to zapíše.
Bandscan po multiplexech se mi za prázdniny povedl pouze dvakrát. Jednou na ubytování a jednou v hospodě při čekání na jídlo.     

13
Já mám momentálně osobku 198 DAB stanic na teleskop. S blížícím se podzimem bude prostor na zpracování.

14
Analogový rozhlas / Re:Konec Rádia R
« kdy: 30. 08. 2019, 09:57:35 »
V Brně znovu ožila frekvence 89,2 po Rádiu R, tuším odkud, tak to příležitostně vyfotím. Vysílá tam bohužel rádio City, které tak má v Brně už 3 frekvence. Je to škoda, že RRTV uděluje tři frekvence stejné stanici ve stejné lokalitě. Mohli jsme mít 3 různé stanice a takto máme jednu a zaplácaný éter. Přitom výkon hlavního kmitočtu 99,0 je dostatečný. 

15
Mě by pro začátek stačil alespoň ten Samson. Z pohledu posluchače je nesmysl, vysílat v jednom městě stejné programy v různých multiplexech. Doufám, že ČRo ve finále zůstane jen ve svém multiplexu a další multiplexy naplní jiné stanice.
Že přijdu o Graz je mi jedno, když vysílá to samé, jako Kahlenberg.

Stran: [1] 2 3 ... 79

reklama