reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - omar3

Stran: [1] 2 3 ... 81
1
To ano, ale já jsem si z toho vzal to podstatné. Proč jako u nás a na Slovensku táhnout přechod tak dlouho dobu a každý týden měnit nějaké vysilače, když se to dá nachystat a pak pár kliknutími přehodit celou republiku najednou. Pro diváky se nic nezmění, stále se jim ze dne na den znění parametry přijmu, akorát se změní velikost dotčeného území.   

2
V Maďarsku mají během jednoho dne začátkem února přeladit 300 vysilačů na 91 stanovištích. Tak se to dělá. 

3
Digitální rozhlas / Re:Ultrakapesní DAB rádio
« kdy: 19. 01. 2020, 20:38:45 »
Loni na jaře jsem měl taky takový blbý nápad, koupit malé DAB rádio. Postupně jsem koupil 3  a všechny vrátil, protože zdaleka nedosahovaly přijímacích parametrů letitého rádia DAB z Tesca. Můžeš jít stejnou cestou, koupit na internetu vyzkoušet a vracet.
Taky můžeš zkusit Československý DX klub, tam se koncentruje asi největší objem informací.

4
Digitální rozhlas / Re:Ultrakapesní DAB rádio
« kdy: 18. 01. 2020, 00:00:05 »
Praktické zkušenosti s konkrétním výrobkem se tady nedozvíš. Těch pár diskutujících, co tady zbylo, neobsáhne celý segment trhu. Zkus jiný web.

5
Counry radio v Břeclavi on air.
Kmitočet 92,4MHz, anténu jsem ještě nezahlédnul.

6
Taky jsem souhrnný seznam programů finálních multiplexů DVB-T/2 nenašel. Tak jsem si ho musel vytvořit sám.

7
Záznamy jsou. A není to 15 let.
Těch 15 let jsem plácnul, aby bylo zřejmé, že je to hodně dlouho. Pak mi to nedalo a vyhledal jsem DX Revue z roku 2005. V čísle 11 na straně 11 v rubrice U nás doma je uvedeno:
V České republice začalo dnem 21.10.2005, po pěti letech zkušebního vysílání, řádné digitální vysílání. Za pomoci přístrojů zvaných set top box mohou lidé naladit 3 programy České televize, soukromou Novu a 5 stanic Českého rozhlasu.
Takže v Praze je digitál 20 let v Brně a Ostravě 14 let. To jsem se zase tolik nespletl.
Pokud jde o HD vysílání, tak jsme dohledal zahájení vysílání TV Nova v roce 2008. To je 12 let.

Pro Andreje, ve stejném čísle v roce 2005 je uvedeno.
První vysílání v DABu v ČR ve III.TV pásmu je již v éteru. Vysílá se ze severovýchodního stožáru Rosického stadionu. Multiplex ČRo je přenášen v bloku 10A.
Kam jsme se to dostali za 15 let? Takto se technologický pokrok nedělá.
   

8
No dobrá. Někdo si to může mlhavě pamatovat, ale jak porovnat obrazovou kvalitu před 15 lety s tou současnou. To by musel mít někdo původní HD záznam z té doby. Určitě máš pravdu v tom, že tehdy se podívat na HD bylo jako z jiného světa. Očekával jsem, že do pár let takové budou všechny stanice, ale jsme o 15 let dál a spouštíme nový vysílací formát stále v SD.

9
To už si nikdo nepamatuje, jak vypadal obraz Novy HD v dobách, kdy vysílala v multiplexu O2. Ani já, navíc to bylo v DVB-T a v mpg2. Taky jsem to sledoval na CRT televizi, takže žádné srovnání s dneškem. 

10
A jak vypadá to ošizené HD rozlišení 1440x1080?

11
To jsem zvědav o víkendu, co mi to udělá s Vídní, z náhražky se asi stane směrovka... chodilo mi to i na mag.prut v autě před chalupou, teď tipuju to bude rozbité.
Taky jsem měl obavy. FM signály z Mladcové mám poměrně silné (čisté stereo), takže se dalo předpokládat, že i DAB signál dorazí, ale nestalo se vůbec nic. 11C stále se 100% kvalitou. Spíše to beru jako škodu, že budu muset čekat, než se jim podaří zkoordinovat Brno.   

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 19. 12. 2019, 18:28:05 »
Dnes spustila STV3 úvodní smyčku v DVB-T. Ostré vysílání pak 22.12. Udělali to divácky přívětivě, nemusí se nic ladit. Je na pozici STV2HD a po spuštění se pozice přejmenuje

13
To neuhodneš.
Zlín spustili na 11C 500W, což je stejný kanál jako City Mux WienII. Skoro celý pásmo prázdný a oni to naperou na jeden z mála obsazených. To už je poněkolikáté, mám pocit, že to dělají schválně.

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / FeMBMS
« kdy: 17. 12. 2019, 18:45:45 »
DAB začíná být okoukané, tak nám vývojáři připravili novou hračku. S tématem se udatně popasoval redaktor na konkurenčním webu. Rakousko spouští zkušební vysílání TV a radia z Kahlenbergu a Liesingu na frekvenci 739MHz. Šiřka kanálu je 10MHz. Sledovat to nebude na čem, tak alespoň na spektráku. Kahlenberg má dost omezený vyzařovací diagram k nám na sever, tak to nebude žádná síla. Přirovnávali to sílou k lokálnímu vídeňskému multiplexu na K41, ten jsem kdysi měl, dokud vysilali volně, ale bylo to na hraně.

15
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 12. 12. 2019, 22:36:58 »
DAB.
U TV a FM je to jednoduché, tam má každý každý vysilač svůj samostaný kanál.

Stran: [1] 2 3 ... 81

reklama