Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jen tak

Stran: [1] 2 3 4
1
a je to snad tvoje starost, co si skylinik dá do své kapacity? Není. tak co se tu čílíš...

2
Žádný komunista ani anarchista nechce omezovat vaše svobodné cestování po Evropě :D taková představa je směšná.
Tohle souviselo s dřívějším válečným stavem mezi východem a západem.

Bože.. tak tímhle jste tomu dal opravdu korunu .)) Samozřejmě, že v zájmu komunistů bylo (a stále je) omezovat svobodné cestování. A bylo tak tomu i před pádem režimu. A nemělo to nic společného s žádným válečným stavem.

3
Televizory / Re:Zjisteni vysilacich kanalu u TV Samsung
« kdy: 06. 06. 2013, 13:35:32 »
V době analogového vysílání (V ČR už neexistuje, přetrvává pouze v některých kabelových sítích) platilo:
1 tv kanál (jedna konkrétní frekvence) = 1 tv stanice (program) = 1 konkrétní tv vysílač

V době digitálního vysílání (současnost) platí:
1 tv kanál (jedna frekvence) = 1 multiplex (zkráceně mux) = soubor několika tv stanic (programů) = síť vysílačů pracujících na stejné frekvenci (stejném tv kanálu, tzv. jednofrekvenční síť)
Právě digitální vysílání umožňuje přijímat signál z několika vysílačů pracujících ve stejné jednofrekvenční síti bez zjevných problémů
.Více o sítích si laskavě vyhledej na tomto fóru.

Vymazání nalezených programů u Sama dosáhneš uvedením tv do továrního nastavení, manuál asi máš... ;D

ještě by to chtělo pochopit otázku a odpovědět na ní. Tazateli nejde ani tak o jednofrekvenční síť - to si pořeší televize sama (zobrazí kanál jen jednou).

Tazatel řeší skutečnost, že na spoustě míst v republice je v dosahu různých DVB-T vysílačů, z nichž každý vysílá na jiném kanálu (to pak není jednofrekvenční síť), a má polovinu kanálu v televizi zdvojenou až ztrojenou. A chce zjistit, který z nich je na kterém kanálu, podle toho identifikovat z jakého vysílače to jde, a smazat ty , co jsou nejdál. což ale jaksi nastavením do továrního nastavení nevyřeší.

4
Jé ... takovíto spasitelé světa - prudiči mě vždycky pobaví :)

5
Je úplně jedno, pro jaké osoby to sdílíš. Je to porušování platné legislativy. A poněkud si pleteš "bezplatné" a "bezplatné". Opravdu bezplatné (třeba na skylinku) je ČT24 a ještě jeden - které nejsou chráněné. Ty další , co považuješ za bezplatné (čt, nova, prima apod.) zas tak moc bezplatné nejsou. Kdyby byly bezplatné, tak nejsou chráněny.

6
Bez problémů ... na stejnou parabolu jako v Čechách.

7
Určitě ne ... DVB-S2 kový transpondéry z A23,5 mi nejdou už dobrý týden v kuse .. a v podstatě kdykoli, kdy je zataženo a kouřmo (a hůř) tak jsou nenaladitelné.... kazdopadne dik.

8
Dík, to jsem potřeboval vědět. Podíval jsem si na wiki i na zmíiněný rozdíl mezi QPSK a 8PSK a je mi to už jasnější :)

Ono s vypakováváním firmy to bude trošku horší - anténní rozvod v baráku je jejich. Pokud nebudou ochotní probém řešit, tak je pro mě jediná možnost - poslat je do háje, a hodit si na balkon vlastní parabolu :)

9
Bez mučení - nechci si nic studovat. Jen se chci dopátrat toho, zda toto může být způsobeno technickou stránkou rozvodu, rozbočovate či paraboly (a tím pádem mohu vyprudit firmu, co to u nás v baráku stavěla), a nebo je to jen vlastnost, se kterou nic nenadělám :)

10
Za hezkého počasí je příjem super jak u DVB-S tak u DVB-S2 transpondérů, ale při současném zimním počasí, co panuje poslední týdny (mlha, zataženo apod.) kvalita přijmu klesá - což samo o sobě není nic překvapivého.

Trošku mi ale vrtá hlavou, že zatímco DVB-S transpondéry a vysílání je bezproblémové, tak se problémy projevují výhradně u DVB-S2 vysílání (a to jak u HD kanálů, tak u SD kanálů v S2 - např. Golf Channel). To mi už tak úplně jasné není. Je to vlastnost DVB-S2 (vyšší náročnost na příjmací podmínky) a nebo mám hledat nějaký technický problém?

Ještě doplním, i za hezkého počasí mi ukazatel "kvality"signálu u DVB-S2 transpondérů hlásí podstatně horší kvalitu a sílu signálu, než u DVB-S transpondérů ...

Dík

11
Jestli ono to nebude tak, že v tom omylu jsi ty, a je to tím, že některé televize DVB-C neumí :)))

MPG v tom transportním streamu je stejný - ale liší se tím, jak je zakodovaný a jak je přenášen. Pokud televize nemá DVB-C tunner, tak prostě dvb-c v té televizi nepřehraješ, i když je to pořád MPG2.

12
Další.. holt když tu nejsou moderátoři, tak to takhle vypadá.....Když zvládnete registraci sem, tak taky zvládnete to samý napsat do gůglu. A nebo je to tak těžký???? Ty dvě bedny se liší jen vzhledem, nováčku.

Kdyz uz nekoho urazis, tak si alespon zjisti fakta. Rozdílu mezi x7000 a x8000 je podstatně víc, než jen vzhled.

13
Rozostření tu byl tuším záměr. V něktreých scénách v interiéru šum byl, ale to bych svedl na vlastnost - temnější prostředí, vyšší šum. Je i na DVD.

Jinak kvalita mi přišla ok .. v průběhu jsem přepínal na SD verzi a zpět, a jednoznačně velký posun kupředu.

Co ale ten film kazí opravdu hodně, tak naprosto "beztvarý" zvuk dialogů. Ta dodělávanost ve studiu z toho doslova... čiší. To snad záměr nebyl :)

14
Jak souvisí DVB-T2 s rozšířením HD? Nebo si snad myslíte, že když se ČT nechce platit za šíření HD v DVB-T, tak jakmile tu bude DVB-T2, tak se staně nějaký .. zázrak .. a najednou budeme mít všechno v HD? :)

Tahle zaslepenost DVB-T2 a považování DVB--T2 za spasitele celého světa mě neskutečně baví :)

15
No jo, jenže dopravní podnik je mětská firma placená z našich daní. Takže se tam jistá transparentnost očekává.

Skylink (potažmo M77) je soukromá firma a do toho ti nic není.

Stran: [1] 2 3 4