Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pinta finta

Stran: [1] 2 3 ... 13
1
Středočeský
Signál -   99,90   Mělník/ul. Pražská 2639/2     0,1kW (100W)
ČRo Plus  - 107,0 -  Mělník/ul. Pražská 2636   0,1kW (100W) - přesun po signál rádiu, které se přesune na novou frekvenci.
Country -  99,10  Mělník/ul. Pražská 2639/2      0,05kW (50W)

Kde jsi sebral tu 99,1 pro Country v Mělníku?

2
Jaroslav to trefil, cílem bylo lovit vzdálené signály po západu slunce. Než se hned pouštět do bastlení, vyhrabal jsem doma starý tranzistorák Sony z r. 1989 a zkusil AM příjem na něm. Přestože poblíž neběžel žádný další spotřebič, byla to úplně stejná bída, ne-li horší. Tudíž se na to asi vykašlu a nechám si tuhle kratochvíli jen do auta, kde to funguje výrazně lépe. Každopádně díky za postřehy.

3
Zdravím zde přítomné.
Provozuji doma zánovní autorádio Pioneer napájené starším ATX zdrojem zn. Fortron z PC, to celé v dřevěné škatuli. Na FM to funguje skvěle, rád bych rozchodil i AM příjem. Aktuálně je každá frekvence šíleně zarušená, hraje mi slabě jen Český rozhlas. Předpokládám, že to rušení má na svědomí zmíněný napájecí zdroj. Existuje způsob jak rušení eliminovat? Pomohl by mi galvanický oddělovač nebo něco podobného?
Díky za případné rady a postřehy.

4
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 10. 11. 2019, 23:27:52 »
Jaký model?

5
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 10. 11. 2019, 22:54:43 »
No tak paráda.  :) Myslím, že je rozhodnuto. Udělám si před Vánoci radost.

6
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 10. 11. 2019, 15:41:52 »
Díky moc. Když už jste oba majiteli Pioneera, zeptám se. Mají vaše rádia zálohu paměti při odpojení autobaterie? U nějakého typu jsem toto v popisu na Heuréce zahlédl, ale nevím, zda je to u Pioneera standardem, nebo to byla jen nějaká výjimka. Vzhledem k tomu, že to celé vypínám kolébkovým vypínačem na ATX zdroji, Kenwood se mi vždy vynuluje do továrního nastavení. Kdyby si Pioneer nastavení pamatoval, bylo by to super.  :)

7
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 10. 11. 2019, 12:30:32 »
Pánové, díky za odpovědi a nasměrování. Přiznám se, že jsem už také uvažoval o výměně celého rádia, kde bych měl jistotu lepšího příjmu bez nutnosti nějakého bastlení. Vzhledem k tomu, že jsem si na Kenwooda vyrobil pěknou dřevěnou škatulku, která je prakticky ISO plug and play, z principu se mi nechce pořizovat nějaké "tovární" monstrum divných tvarů a spíš bych ocenil nějaké klasické 1din aftermarket autorádio s ISO konektorem. Namátkou jsem našel třeba Pioneer DEH-S320BT, který umožňuje i Bluetooth streaming, což bych velmi ocenil, vzhledem k tomu, že ke Kenwoodu často připojuji mobil přes jacka, což je trochu omezující a nepraktické. O DSP se ale výrobce nezmiňuje. Otázka je, jestli ho ten Pioneer nemá, nebo se tím výrobci moc nechlubí, protože je to už dnes samozřejmost (?). Doporučíte nějaké 1din rádio za rozumné peníze, co by mělo špičkové vlastnosti srovnatelné třeba s tím Swingem?

8
Analogový rozhlas / Re:Selektivita FM tunerů
« kdy: 10. 11. 2019, 08:13:55 »
Naprosto mě šokovala perfektní selektivita a citlivost tuneru v autorádiu Swing v trojkové Fabii. Jezdili jsme s tátou trochu po Liberci a naladil jsem mu tam pražskou 91,9 MHz, která je tu silně rušená 91,8 z Löbau a ve srovnání s továrním rádiem v mojí Toyotě Auris 2011 byl příjem prakticky bez rušení, jen s minimálními úniky, pomalu mi přišlo, že poslouchám místní vysílač. Doma mám na příjem FM autorádio Kenwood KDC-W3037, co mi zbylo ze starého auta, napájené ATX zdrojem Fortron, který mi pro změnu zbyl z jednoho počítače. V kombinaci s metrovou prutovkou tu přijímám i velmi slabé a vzdálené signály, ale selektivita toho Kenwoodu za moc nestojí. To jsem si ověřil při různých výlukách vysílačů. Když byla třeba vypnutá 91,5 MHz z kóty Lubań/Nowa Karczma, hrál mi tu pěkně Blaník z Děčína na 91,6 MHz atd. Napadlo mě, zda by ten Kenwood šel vylepšit výměnou filtrů, abych se aspoň částečně dostal na schopnosti moderních autorádií a zda nemá někdo zkušenost ideálně s tímto modelem a třeba za nějakou úplatu by byl ochotný mi ty filtry případně vyměnit, nebo alespoň poradit s výměnou svépomocí. Díky a zdravím.

9
Ta 95,2 Liberec Vratislavice je koordinace z 90. let, nikdy nespuštěná a dnes už nereálná minimálně kvůli Javorníku 95,5. Není to žádná novinka, jak jsem si taky nejdřív myslel. Ty Budějovice 96,5, to je záznam z roku 2010, takže si myslím, že z toho taky nic nebude.

10
Paráda, díky moc. Řekl bych, že jsem tam našel něco, co jsem si tam najít přál.  :)

11
Nekoordinuje se i něco na liberecku, krom toho Radia 1?

12
Budějovická 96,5? Kde jste na to přišel? To bude nějaký nesmysl, ne? Na 96,8 vysílá v ČB Dechovka, to je jen o 300 kHz vedle, tj. nerealizovatelné.

13
Tipuju to na rušení sebe sama na 88.0 MHz, 88.1 MHz a 88.2 MHz - Ústí, Ještěd, Praha. Alespoň tím Mišel kdysi argumentoval, když chtěl po zaniklém rádiu Euro-K v licenčku získat jeho bývalé frekvence.

15
Opravdu? Vy jste to zkoušeli?  :) Kdyby ano, věděli byste, že BBV tam přehrát nejdou, asi kvůli autor.právům. Tohle bylo samozřejmě první, co jsem zkoušel. Kdyby to mělo takhle triviální řešení, neotravoval bych s tím zda na odborném webu.   ;)

Stran: [1] 2 3 ... 13