Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - PIT0MEC

Stran: [1] 2 3 ... 26
1
TV sloužící jako monitor a monitor s TV tunerem bohužel nejsou úplně to samé a po chvilce práce to člověk pozná. Naprostá většina TV pracuje v režimu YUV 4:2:2, takže barvy v horizontálním směru mají poloviční rozlišení. Existují i výjimky, například hodně TV Sony v game režimu umělo 4:4:4.
PC monitor musí umět pracovat v režimu RGB 4:4:4, který zajistí, že se každý pixel zobrazí přesně a nedojde ke ztrátě rozlišení.
V případě těch Samsungů, o kterých byla řeč (a samozřejmě i dalších monitorem v obdobné cenové kategorii) je to úplně to samý a na lince se akorát lepí jiný štítky jestli TV nebo monitor.

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV Fanda v DVB-T
« kdy: 21. 08. 2012, 08:23:40 »
To je marný, jistým lidem není anténařina dána, a pak ani neví co je to převod z S/S2 do T  ;D

3
Monitor s TV tunerem a TV sloužící jako monitor jedno je (v tomto případě u Samsungu 24" nebo 22"), takže to není vůbec o výhodách nebo nevýhodách, ale jenom o tom, že monitor s TV tunerem se dává do účetnictví líp, než přímo TV :-)

4
Třeba to chce hodit do účetnictví a stáhnout DPH...

6
Faktem zůstává, že pro veřejnoprávní HD programy (nebo i další SD) by ČT musela tak jako tak zprovoznit další mux (kdyby tam chtěla být jenom sama) a provozovat tak souběžně muxy 2. Takže nic nebrání tomu spustit další mux v T, naházet tam ČT1 HD, ČT4 HD a ČT3 a pak ho třeba časem překlopit do T2 (což by dle slov ČRa neměl být technicky žádný problém). Ale vysílat v současnosti hned v T2 je nesmysl, protože to je akorát vysílání do zdi.

7
Skylink / Re:Skylink karta výmena problémy
« kdy: 19. 08. 2012, 20:24:01 »
1) Skylink u IRD a ICE karet používá funkci "Surflock", která zamezuje sharingu (sdílení).
2) Zda oba Eurosporty opravdu mají i ENG zvuk jsem si nikdy nevšiml, používám jen českou stopu. Nezkoušels oba kanály smazat a opět naladit?
Tato funkce není u Skylinku aktivní a karta se dá bezproblémů sdílet. Chce to napřed zjistit fakta a pak psát závěry  ::)

8

Nechtěl bych, aby k nám výrobci elektroniky vozili zastaralé šmejdy bez T2, které by jinde byly neprodejné.
Zamysli se nad významem slova "zastaralé". Často toto pomýlení teď čtu. Zastaralé jsou přístroje bez DVB-T. Přístroje s DVB-T jsou naprosto aktuální a hodně roků ještě budou. Přístroje s T2 jsou PERSPEKTIVNÍ (sám jeden vlastním. Uznávám, že hlavně pro studijní účely).

No, buď jsi mě nepochopil a nebo vývoji na poli audio/video techniky moc nerozumíš. Jelikož se DVB-T2 stává standardem a v některých státech (např. Itálie) se dokonce chystají zákony, které neumožní prodejcům od jistého data prodávat přijímače bez T2, tak reálně hrozí situace, kdy se k nám budou svážet zastaralejší a na západním trhu již neprodejné "skladové" modely jen s DVB-T a k tomu např. ještě s vyšší spotřebou, nižší životností, kvalitou, typem a rozlišením LCD panelu, horšími upscalery, omezenými a nebo chybějícími interaktivními funkcemi, atd... A naopak ty novější modely, obsahující již modul DVB-T2 (+ další technologická vylepšení), se na náš trh, na rozdíl od těch západních, asi moc tlačit nebudou. Proč taky, když se výrobci budou potřebovat zbavit oněch "zastaralejších" kousků? A protože tu tím pádem bude mnohem nižší konkurence mezi nejnovějšími typy, tak se nejspíše a dle logiky volného trhu  ani jejich cena nebude moc tlačit dolů (opět na rozdíl od západních trhů)... Snad jsi to mé "pomýlení" už malinko pobral  ;)
Co má proboha svatýho T2 společnýho s tím co popisuješ??? To je tak něco neskutečně smyšlenýho až hrůza. Jestli bude mít TV tuner s podporou T2 nebo ne, naprosto nesouvisí s ostatním vybavením a výrobci stejně neudělají nic jinýho než to, že do současných modelů šoupnou T2, narazí na tom cca 30% a prodají to jako novinku  :P

9
Michal Kolesa (*1984) Vyučil se elektrikářem a poté vystudoval na Střední průmyslové škole obor strojírenství. Nyní je v invalidním důchodu a žije se svojí despotickou matkou v jistém bytě v Rakovníku. Jeho otec se před pár lety odstěhoval (slovy Michala: „Táta si jednoho krásného dne usmyslel, že se bude každý den sprchovat a odstěhoval se za milenkou“). Jediným příjmem jejich domácnosti je Michalův invalidní důchod (v roce 2011 byl jejich příjem jednorázově vylepšen výnosem z prodeje bytu zděděného po Michalově babičce). Velkou část těchto prostředků však matka propije. Únik z tohoto neutěšeného světa umožňuje Michalovi internet, především pak diskusní fóra; také se snaží na sebe kdekoli upoutat pozornost. Jeden čas se pokoušel přivydělávat si jako webdesignér. Silně touží vidět plavající ženy, o čemž často a rád diskutuje viz "Já bych raději chtěl viděl plavat ženu naživo, než krysy v ledničce"
 
Tvrdí o sobě, že se už téměř dva roky nemyl (od jeho pobytu v psychiatrické léčebně v Dobřanech, kde byl umyt personálem, násilně). Z určitých výroků také vyplývá, že považuje za normální nesplachovat WC a exkrementy "ručně prostrkat do té odpadní díry". Tyto postoje jsou posilovány matkou, která prý tvrdí, že na mytí a splachování je škoda vody, a také Michalovým panickým strachem z vody.
 
Michalovým působištěm byl jednu dobu Facebook, který se tak stal zdrojnicí všech jeho nedávných geniálních výroků (viz Citáty). Na své zdi publikoval především články z všelijakých zpravodajských serverů, které ho zaujaly, a často k ním přidával komentář, co se mu líbí/nelíbí, co by změnil apod. (věčně se mu něco nelíbí a chtěl by něco změnit).
 
Tento profil však bohužel zrušil a tak jediné místo, kde se lze s Michalem setkat, je Twitter (6.8.2012 už ne) a občas některé z diskuzních fór. V současné době (červenec l.p. 2012) je Kolísko aktivní na sluníčkovém serveru odpovědi.cz

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:52ROEQjC2gwJ:exotopedia.org/wiki/Michal_Kolesa+&cd=1&hl=cs&ct=clnk&gl=cz

10
Jak tak koukám, tak nějaký nehomogenní pole máš zjevně v hlavě, což vysvětluje ty bláboly, kterýma obšťastňuješ zdejší fórum  ;D ;D ;D ;D ;D

11
Pamatuju si ho v Brně na k25, pak sem to ale nějak přestal řešit...

12
V tomto případě seš řádnej pitomec leda ty sám, protože jakási anténa na skupinu kanálů je naprostý většině lidí úplně k prdu. Už vidím, jak se třeba kanály 29, 40 a 59 (Kojál, Hády, Barvička, Pálava - ta bez k59) budou přijímat na tu tvoji YAGI pro skupinu kanálů. Leda, když si jich koupíš několik typově odpovídajících a pak je sloučíš, a to se fakt vyplatí. Prostě seš pitomec, tím je to potvrzený  ;D ;D ;D ;D ;D

Přesně tebou bych si určitě nechal instalovat anténní rozvod v domě, nebo dokonce STA v paneláku.  To by to vypadalo :o Protože tady dokážeš jedině pitomě kecat s argumentací akorát tak pro kočku. Já od začátku píšu o dálkovém příjmu DVB-T, ne o tom, že někdo bydlí 30km od vysílače a koupí si třeba síto za 450 Kč, aby chytal všechny kanály současně. Meleš kdeco dohromady a vůbec nerozlišuješ, o čem je řeč.  Škoda času zrovna s tebou se bavit :P
Já bych taky něčemu takovýmu jako seš ty nic neinstaloval  ;D  A Colorku na celý UHF můžu klidně použít i u dálkovýho příjmu, ty rozumbrado, kterej beztak nepozná F od IEC a akorát spamuje po diskuzích  ::)

13
Jasně, ale test z jednoho nebo dvou vysílačů není řádný vysílání na celým území, což snad uznáš i ty  :)

14
Tak to tě fakt obdivuju že žiješ praxí s T2, který tady vysílá sotva pár týdnů  ;D

15
V tomto případě seš řádnej pitomec leda ty sám, protože jakási anténa na skupinu kanálů je naprostý většině lidí úplně k prdu. Už vidím, jak se třeba kanály 29, 40 a 59 (Kojál, Hády, Barvička, Pálava - ta bez k59) budou přijímat na tu tvoji YAGI pro skupinu kanálů. Leda, když si jich koupíš několik typově odpovídajících a pak je sloučíš, a to se fakt vyplatí. Prostě seš pitomec, tím je to potvrzený  ;D ;D ;D ;D ;D

Stran: [1] 2 3 ... 26