Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Bohumír Džubej

Stran: [1] 2 3 ... 26
1
Tak aby to bylo z jiného koutu republiky. Východní Čechy - Ústí nad Orlicí - vysílač Kubincův kopec - 25 W. Popisovaná situace se mi občas stává. Zatím jsem si jí všimnul jen v nočních hodinách.
Je to pár dnů, co jsem se v noci probudil u zapnutého televizoru a ten mě informoval o tom, že signál je nedostatečný a že půjde jen audio. I to koktalo. Byl to multiplex České televize. Druhý multiplex ze stejného vysílače a se stejným výkonem běžel perfektně. Přiznávám, že jsem byl líný vylézt z postele a zapnout měřák. Prostě to vypadalo, jako by na MUXu ČT došlo k dočasnému snížení výkonu vysílače. Ráno bylo zase vše OK. Protože se totéž děje na různých místech republiky, odhaduji, že ČRa dálkově něco kouzlí. Rozhodně nevidím problém ani v přijímačích a ani v anténních systémech.

2
Potvrzuji v Ústí nad Orlicí - Kubicův kopec. Naposledy včera večer kolem 22. hodiny. Protože signál se blíží k hraně zpracovatelnosti, myslel jsem, že je něco se signálem, ale měření změnu neodhalilo a zpracovatelný měl být. Zachytil jsem to už víckrát a někdy to trvá dost dlouho. I řadu minut. Signál v té době má stabilní a zpracovatelné parametry.

3
Problém nahlášen na odpovídající místa.

4
Na Nova Cinema jsem to kratince taky zaregistroval. Ale dnes dopoledne to jde zatím normálně. Protože to dělá i v Plzni, není to lokální problém na jednom vysílači, navíc v jiném kraji a neblbne ani televizor. Takže problém je někde na odbavovacím pracovišti nabo při sestavování MPX. Díky za informaci.

5
Včera 20.2. jsem si všimnul chyby, která se projevuje i dnes večer. Jedná se o vysílání stanice NOVA ACTION v DVB-T2 z vysílače Ústí nad Orlicí Andrlův chlum. Zvuk obřaas zakoktá a potom se rozpadne synchronizace obrazu a zvuku. Zvuk se opravdu hodně zpožďuje za obrazem cca 5 sec. Ostatní stanice stejného MPX jsou bez potíží. Všimnul si toho někdo z tohoto a nebo i jiného vysílače?

6
Ano, je to přesně tak jak píše pan Kříž. Inu, odborník se pozná. Díky pane Kříži. Dnes jsem to chtěl také napsat, ale předběhnul jste mne. Nechtěl jsem o tom psát v době, kdy Mařský vrch ještě nebyl oficiálně spuštěn a řešili jsme to s dohledovým centrem.

7
Ve spolupráci s dohledovým centrem jsme problému přišli na kloub. Pokud chcete poznamenat, že problém byl u mě, tak nebyl. A nebyl ani na Kleti. Ale musel zákonitě vzniknout. Ten kdo se v tom orientuje již asi tuší, ten kdo ne, je zbytečné to rozebírat. Nyní je problém již odstraněn, ale nedá se vyloučit, že se v některé lokalitě kolem Kleti ještě nebude opakovat. Ostatních oblastí v ČR se to nemohlo dotknout.

8
Inu, tak chytrý jsem taky a samozřejmě jsem to udělal. Slíbili, že to prověří a dají vědět. Možná ti nedošlo, že nepobékávám, ale pouze se ptám, zda někdo nepozoruje stejný problém a to ať už z Kleti a nebo jinde. Od toho diskuse jsou.

9
Hurá - už to zase nejde. Že by něco kouzlili s Mařským vrchem? Ten má najet pozítří v SFN s Kletí.

10
Naběhlo to cca v 18:49, měřáku se to chvíli ještě nelíbilo (ona i televize kostičkovala) ale teď už vše OK. Tak nevím, co to bylo.

11
Dnes cca v 18:00 hod. vypadla PS11 vysílající DVB-T2 z Kleti na K50. Úroveň signálu se nezměnila, spektrum také vypadá dobře, ale MER a BER se nedá změřit a ani konstelační diagram se nezobrazí. Samozřejmě ani TVP stanice v tomto multiplexu nezobrazí a TVP hlásí slabý nebo žádný signál. Výluka není hlášena a vysílač zjevně jede. Jiné MPX z vysílače Kleť ČRa jedou normálně.
Projevuje se stejná porucha i na jiných vysílačích?

12
O serveru DigiZone.cz / Re:diskuse na DZ?
« kdy: 06. 02. 2018, 10:11:20 »
Vážení,

také se zde loučím. Jsme svědky toho, jak snadno lze zlikvidovat něco co bylo fajn. Mrzí mne, že nemohu vyjádřit svůj názor na provedenou změnu dost jasně, ale ten názor by byl příliš jadrný a to není můj styl.
Takže nshledanou na televizniweb.cz a nebo na digitalniradio.cz.

13
Tak nám zabili RS8 aneb o chytré horákyni.
Vypomohl jsem si parafrází ze Švejka a spojením s názvem pohádky. A vlastně to taková pohádka i byla, když divákum bylo tvrzeno, že na jihu Čeech se zatím RS8 vypínat nebude. Kdo se příjmem zabývá, tomu vše bylo jasné již dopředu, ale většina zdejších diváků má problém.
Ano, RS8 nebyla vypnuta. Pouze byla přeladěna a přesunuta z Kleti na Včelnou. To má ovšem za následek dramatické snížení pokrytí signálem. Tedy stejně jako horákyně byla oblečená - neoblečená, RS8 je vysílána - nevysílána. Prostě nám ji zabili. Možná si řeknete, že v RS8 toho zas tak moc nebylo. Jenomže na velké ploše jižních Čech jsme přišli o možnost sledovat regionální televizi Jéčko a to ani nemluvím o televizi Noe nad kterou možná ohrnete nos. Ale o tuto televizi mají zájem nejen věřící lidé, ale hodně pomáhá i lidem na konci jejich života. To si necucám z prstu, to prostě vím z osobní zkušenosti s lidmi v hospici. Nezbývá než doufat v co nejrychlejší spuštění přechodových sítí a návrat televizních stanic, které sice nemají tak velkou sledovanost, ale přesto jsou pro řadu lidí důležité.

14
Pane Laduno, vyl bych jako raněný šakal. A to byste měl ještě vidět konstelák. Žasnu, co jsou dnes televizory schopny zpracovat. preVBER 4,8e-3, postVBER 1,1e-7, MER 26 dB a úroveň signálu na zásuvce 45 dB/µV pro K42. A to jsem první ve stoupačce. Síto někdo nahradil LP28 (doufám, že zisk je doháněn předzesilovačem  ;D). LTE filtr? Raději jsem skenoval pásmo jen po K51, protože na BTS s LTE vidím z okna a K61 - K63 jsou suverénně nejsilnější. O domovním zesilovači se raději nebudu zmiňovat (širokopásmová škatulka bez regulace zisku, zisk tedy pro všechny kanály stejný). Jeden majitel bytu to nechal takto předělat "odborníkem", protože mu prý jeho televize kostičkovala. Tak teď kostičkuje všem ostatním. U sebe jsem dal mezi zásuvku a TVP aspoň LTE filtr, ale stejně mám LTE na úrovni K42. No, nějak to do jara překlepeme. Při těchto teplotách a ledovce se mi na šikmou střechu opravdu nechce. V nejhorším případě aspoň doplním LTE filtr a vyměním zesilovač za typ s možností ladění jednotlivých kanálů, aby ho šlo přeladit až spustí T2. Ještě že všechno máme z jednoho směru. Mařský vrch máme naštěstí mimo vyzařovací diagram antény (tedy aspoň u síta, které hodlám vrátit). I echo ja v pohodě a to i teď.

15
Tak na Kleti máme přeladěno. Vše probíhalo kolem třetí hodiny v noci. Dřív než se na mě vrhnete za průběhy signálů ve spektru, vysvětlím, že jsem se přestěhoval do svého bytu v šestibytovce a zde máme "STA". Tu prý zapojovala odborná firma  :o. Ten bastl po mě nechtějte vyfotit, protože by mi praskla čočka  ;D. Už jsem se s majiteli ostatních bytů domluvil na nápravě, protože dětská hra "na kostičkování" je u těch na konci vedení běžná.
V příloze je tedy GIF animace spektra před přelaďováním, v jeho průběhu a po něm. Jistě si všimnete, že v průběhu zmizí i signál na K25 šířený ze stejného vysílače na rozhledně. Vysvětlení popsal jednomu čtenáři perfektně pan mirasat.
Citace
Signál jde z modulátoru do budiče, pak koncového stupně a nakonec se potká s dalším signalem ve sdružovači. Pak to jde společně do antény.
Sdružovač je vlastně laděný kanálový výkonový slučovač.
Když ho chceš vyměnit, nebo dělat úpravy, musíš vypnout všechny vstupní signály.
Jak prosté milý Watsone. A díky mirasate.
Takže je přeladěno a vše funguje i s takto hrůznou STA.

Stran: [1] 2 3 ... 26