reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jan Novák

Stran: [1] 2 3 ... 163
1
Možná jedině nějaká čínská značka. Velcí výrobci TV se dohodli s mafiemi typu OSA a tak jsou nahrávky kódované a přehratelné jen v té samé TV (Hlavně že jsem nedávno zaplatil 500Kč v ceně HDD za možnost pořídit si nahrávku...). Naštěstí to umí každý čínský STB, navíc může nahrávat něco jiného než běží v té TV. Takže je to taková levná náhrada VHS.

2
A kde to UPC je? Schválně jsem zkoušel analog UPC v Praze a zde se stále nahrávat dá. DVD rekordér jinak při Macrovision napíše, že nahrávat nelze, ale s UPC nemá problém. Časem můžu zkusit i VHS...

3
Nebudu to doplňovat, neboť je to o něčem jiném, než byla debata. Debata byla o kvalitě digitálního výstupu a ta je prostě taková, jaká data tam vysilatel pošle. Co si kdo na tento výstup zapojí za převodník, už s kvalitou tohoto výstupu nijak nesouvisí - ať tam dám převodník za stovku nebo destitisíce, data na tom digitálním výstupu z STB budou stále stejná. Já nejsem netopýr, abych tohle vůbec potřeboval řešit. Prostě propojím digivýstup se zesilovačem a výsledná kvalita je pak určena jeho parametry. Už D/A převodník v Tesla-Philips CD přehrávači z 90. roku mi stačil víc než bohatě, stejně asi jako 99% populace :-)

4
Teď by mne zajímala kvalita zvuku settopboxů T2 přes coaxial, ale to je obdobně "přísně tajné".
A co je na tom tajného? Na koaxu stejně jako na optice je k dispozici digitální signál. Buď dekódovaný do PCM nebo v AC3. Na to AC3 nemá STB žádný vliv, jsou to prostě jen data, která projdou skrz, u PCM by se dalo bavit o implementaci dekodéru, ale velký vliv to mít nebude.

5
Nemám zkušenost přímo s digitálním rozhlasem, ale s přenosy po IP síti ano. Zpoždění je tak velké, že nevzniká klasická vazba typu pískání, ale zní to jako ozvěna. Není to tak rušivé jako pískání, ale srozumitelnost to dokáže zcela zničit. Navíc vlastní hlas poslouchaný se zpožděním dokáže zmást i samotného mluvčího a ten začne koktat. Proto si reportéři v TV občas při odpovědi vyndávají sluchátko, když na ně zvukař zapomene. Jinak je to uděláno tak, že ve sluchátku slyší tzv. N-1 - tedy vše ostatní kromě sebe. To slyší v telefonu i ten posluchač mluvící do rádia, jen to rádio nesmí zapomenout ztlumit.

6
Odkladiště / Re:Nabízím převod VHS, VHS-C a MC kazet
« kdy: 29. 07. 2019, 16:02:46 »
Tak buď rád, že ti to ten rekordér sežral bez skákání obrazu či dokonce bez blokování nahrávání. Ono to totiž vždycky nefunguje. Mně kdysi přinesl známý kazetu s nahrávkou z maturitního plesu školy. Dal jsem ji do VHS, zapnul rekordér a ten jenom prohlásil, že nahrávání je zakázáno. Neboť milá, dnes již jistě neexistující, videofirma nahrávku "ochránila" Macrovision, aby si to od ní studenti koupili a nekopírovali si to mezi sebou...

7
Výstup na HDMI i na scartu zároveň budou mít prakticky všechny STB. Problém je v něčem jiném. Projektor má určité zpoždění při zpracování obrazu, takže zvuk bude předbíhat obraz - je jen otázkou, jak moc, zda to bude vadit. Proto je u AV receiverů nastavitelné zpoždění, což analogově udělat nejde.

8
Set-top-boxy / Re:Settopbox pro příjem DVB-T2
« kdy: 06. 05. 2019, 09:49:14 »
Jak to nahrává? Nechává jeden soubor nebo to nahrávku dělí na menší kousky?

9
Analogové vysílání / Re:Analog žije ještě někde
« kdy: 08. 04. 2019, 20:33:27 »
Z popisu pořád nevím, zda je ta kabelovka UPC nebo někdo jiný. Ale jak u UPC tak u NejTV lze naladit základní programy i v DVB-T, takže to by TV zvládla přímo. Pokud umí DVB-C, byl by potřeba CI modul spárovaný s kartou a to jí zjevně tehdy nikdo nezařídil. Ladění je u těchto starších Samsungů jednoduché, volí se ladění analogu nebo digitálu, případně obojího. Naopak třídění stojí za... Nejde zároveň naladit DVB-T a DVB-C - buď se zvolí kabel a ladí se DVB-C, nebo anténa a DVB-T. Vyšší model ze stejné doby B550 už uměl i HD v h.264, jestli to umí i tento nižší, nevím, ale asi ano.

10
Analogové vysílání / Re:Analog žije ještě někde
« kdy: 06. 04. 2019, 19:53:41 »
Tohle u UPC není potřeba, ta kromě DVB-C šíří základní programy bez kódu v DVB-T, právě pro ty druhé a třetí TV. Analog zbyl jako pozůstatek pro staré CRT TV. Jiné kabelovky už ho osekaly nebo vypnuly zcela a vystačí si s DVB-T.

11
Analogové vysílání / Re:Analog žije ještě někde
« kdy: 06. 04. 2019, 11:39:28 »
Nepíšete, ve kterém městě přijímáte. UPC ale stále šíří v analogu asi 10 základních programů. Informace u poměru stran není vysílána u všech, třeba chybí u ČT24. U ~10 let starého Samsungu jsem schopný nastavit poměr správně, pokud se spokojím s tím, že u stanic, které tuto informaci nevysílají, budu mít při 16:9 zmenšený obraz (tedy 16:9 okno ve správně zobrazeném 4:3 pillarboxu). Mimochodem, ten starý Samsung umí DVB-T i DVB-C, je to typ B550, takže by mě zajímalo, jaký typ tam vlastně máte. Faktem ale je, že nižší modely tehdy byly očesané a ne všechny DVB uměly.
STB s dekódovací kartou určitě nepřijímá PAL, ale klasické DVB-C, což na něm určitě někde bude i psané nebo si zjistěte jeho model. Seznam bude obsahovat stovky programů (což by se do PALu nedalo vecpat), jen většina z nich dle zaplacené nabídky nebude přístupná.
Ty analogové duchy jsou ale divné. Zkusil bych připojit jinou TV/monitor, hnijící LCD panel občas taky dělá "duchy", fakticky spíš zbytky obrazu, které se nestihnou překreslit. Druhou možností je, že to nejsou duchy, ale jen průnik rušení do obrazu, což se může stát, pokud vznikne zemní smyčka s velkým rozdílem potenciálů (v paneláku to není problém). Takže bych zkusil anténu do STB připojit přes anténní oddělovač a z TV odpojit všechny další vstupy (třeba DVD/VHS, pokud jsou připojeny).

12
Ono by stačilo, kdyby se to dalo šířit v nativním 1080i50. Jenže programátoři jsou prasata a tak i když je příznak prokladu nastaven a žádná grafická karta nemá dnes problém si to interně přepočítat na 50p, tak to v běžném prohlížeči nefunguje.

13
Tyhle kombinace se dnes asi nevyrábějí. Je to tím, že obliba DVD značně opadla.

14
Internet a domácí síť / Re:Rozhlas z počítače/internetu
« kdy: 12. 11. 2018, 15:12:48 »
Je to poměrně jednoduché hledání. Pokud zní blbě i když si na PC pustím nějakou nekomprimovanou nahrávku nebo CD, je chyba ve zvukovce. Pokud tohle zní dobře a rádio ne, bude to mizerným datovým tokem toho rádia. Digitální propojení se zesilovačem umožňuje obejít onu mizernou zvukovku, ale k dosažení FM kvality rozhodně není potřeba.
Pokud jde o zvukovku, dřív než ji odepíšete, projděte nastavení, zda na ní není zaplý nějaký hloupý efekt typu automatické vyrovnávání hlasitosti nebo předvolený ekvalizér. V nastavení zvuku Windows je taky potřeba, aby to bylo jako "reproduktory s plným rozsahem", jinak to ořezává hloubky.

15
Úprava možná není, tak jako nešla předělat analogová TV na DVB-T. Ale pokud jde o ten DVD rekordér - pokud to používáte hlavně k nahrávání pořadu, který chcete sledovat později, tedy ne ho trvale uložit na DVD, tak tuto funkci má v sobě prakticky každý STB. Takže pokud nepotřebujete nahrávat DVD, rekordér potřebovat nebudete. Nahradí ho druhý STB sloužící k nahrávání. Druhý proto, abyste mohl jeden pořad sledovat a jiný nahrávat. Místo dvou STB by mohl být i jeden dvoutunerový STB, ale těch je v nabídce minimum.

Stran: [1] 2 3 ... 163

reklama