Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - ceco ceco

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 17. 03. 2014, 11:21:44 »
Aktuálně už je kvalita signálu ok. Ještě před několika dny tomu tak nebylo.

Potvrzuji, zaregistroval jsem vcera, ze uz to neskace. Snad uz to tak zustane.

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 12. 02. 2014, 09:59:30 »
Zdravím,
potvrzuji zhoršení signálu Mux4 na Ostravsku (Hlučínsku). TV Panasonic, do minulého týdně úplně v pohodě, obecně tato TV měla vždycky nejstabilnější příjem ze všech zařízení co jsem měl. Teď na teploměrech síla zůstává stabilní a kvalita lítá dolů nahoru přes celý rozsah. Paradoxně, když jsem zapojil namísto TV STB Evolve, který míval příjem tohoto muxu na hraně a pravidelně kostičkoval X krát za minutu, i když s nižší intenzitou i kvalitou to teď jede stabilně. Neměnily se opět nějaké parametry, se kterými se teď TV neumí vypořádat? Pozn. nemám na cestě žádné zesilovače, pouze jeden pasivní rozbočovač.

3
Mám lesklou plasmu HD ready cca 2m od okna na západ. Odlesky nepozoruju. Rozlišení 1024 x 768 u HD ready TV je dostačné na běžné TV vysílání i to čemu říkají HD české kanaly i HD ripy z internetu. Z tohoto pohledu je si myslim, že full HD není nutná. Je fakt, jak někdo zmiňoval spatnou kvalitu videí z YouTube, že Full HD to rozmaže více než HD ready.
Na druhou stranu pokud by byla TV používána jako internetový zobrazovač, na full HD "se toho o dost vice vleze" (pokud to mini PC nebude umět zobrazit v nějakém nenativním rozlišení).
A ještě bych nakousl vypalování obrazu. Ač vlastník plasmové TV 6 let žádné vypalování obrazu nepozoruju (i přes dlohodobější sledování CT24 se statickým obrazem), pokud by vaše TV měla sloužit primárně na prohlížení Youtube, resp internetu, aniž by to bylo překreslováno pravidelně normálním obrazem, nejsem si jistý, že je toto nejvhodnější technologie. Pokud by to bylo příležitostně nebo aspon půl na půl, tak bych se toho nebál. Ono totiž LED LCD ty youtube videa rozmaže a rozpizne o dost více než plasma.

4
Televizory / Re:Asi konec plasma TV....
« kdy: 19. 03. 2013, 17:38:35 »
I u LCD si nejlepší výrobci dělají obrazovky sami a ty kupované od AUO, CME dávají do levnějších modelů.

Kdo teda z velkých výrobců ještě dělá LCD panely sám? Tak nějak začínám nabývat dojmu, že vše co se u nás prodává dělá korejské duo LG - Samsung. Philips snad loni prodal LG i poslední patenty, LCD Panasonicy jsou taky od LG, ... co vím akorat Sony jestě vlastní patenty pro vlastní výrobu, ale jak jste psal, dávají ji pouze do top řad, nižší a střední třída jsou taky kdo ví kdo. Nevím, jestli si ještě něco nechal Sharp nebo Toshiba...

A s plasmovým panelem to kromě LG a Samsungu zatím vydržel Panasonic a snad Pioneer? Ještě někdo?

5
Televizory / Re:Asi konec plasma TV....
« kdy: 19. 03. 2013, 11:05:41 »
To by byla skoda, treba budou obrazovky kupovat tak jak to dela vetsina vyrobcu u LCD. Nebo masivnejsi vyrobou zlevni OLED :)... ale to je spis asi zatim jeste sci-fi...

6
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima ZOOM
« kdy: 24. 01. 2013, 10:10:27 »
Žádný strach pro fanoušky barevných log. Obávám se, že v blízké budoucnosti se dočkáme log po vzoru amerických televizí... hezky barevných, v průbehu pořadu měnících se na průhledné bílé nebo průhledné barevné a zpět před a po každé reklamě nebo upoutávce na další pořady. To teprve bude pořádný hukot :). Ja jen doufám, že ta blízká budoucnost bude co nejvzdálenější :)

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima ZOOM
« kdy: 23. 01. 2013, 09:36:33 »
Tak jsem koukal ze už na prima zoom, na tom monoskopu je v rohu malé logo. ;-) Marně jsem si mysel ze bude nějaké originální ze pouzijou nějakou barvu, omyl je zase celé bílé jako všechny loga primy. :-(

Z mojeho ppohledu naopak díky bohu, že se poloprůhledná loga rozšířila i k nám, a že se jich TV drží. Osobně se dívám radši na film samotný, než zářivé rušivé logo v rohu...

8
Zaleží jestli si s tím chcete hrát sám jako amater nebo ne. Pokud máte jistotu od sousedů, že ve vašem místě signál je, může zkusit jít sám postupně, ale je to poněkud časově náročnější. Můžete propojit anténu přímo s TV, bez všech rozbočovačů a případně natočit anténu přesněji na vysílač MUX4 ve vašem regionu. Pokud signál nechytnete, asi je jednodužší opravdu se poradit s lokálními anténáři. Pokud signál chynete můžete postupně zpátky zapojovat jednotlivé rozbočovače a zařízení, až ověříte na jakém prvku je útlum takový, že už signál dále je příliš slabý. Pak můžete volit další postup minimalizace útumu (výměna prvků, konektorů, ale může to končit třeba i výměnou kabeláže nebo změnou celé topologie soustavy).

9
Za IT konktétně můžu mluvit já a možná byste se divil, kdo všechno zde pracuje :), odborníky bych je ale skutečně nenazýval, nehledě na to jaký kdo vystudoval titul. Kvalitních lidí je tak málo, že se jde s úrovní níž a níž...

10
Já měl spíš na mysli to, že kvalifikovaná pracovní síla není dostupná resp. zaplatitelná ani zde ani jinde, tak se často berou "cvičené opice", které se naučí jednu věc a tu pak umí, ale jakákoli improvizace je naprostá tragédie. Na druhou stranu na obranu zaměstnanců, firmy občas kladou takové časové nároky, že není možné aby práci provedli kvalitně. Toto je taky jeden z důvodů proč se lidé snaží dělat maximum sami. Začarovaný kruh napříč obory.

11
Tato diskuse se už podle 1. příspěvku musela nutně zvrhnout tímto směrem. Zaujala mě jedna myšlenka: "každý má dělat to, čemu rozumí - a naopak nedělat to, čemu nerozumí", to by ale přišla polovina lidí o práci... :), včetně tohoto oboru bohužel. 

Nikdo nezpochybňuje důležitost měření, ale v kolika situacích je dnes opravdu klíčové jej použít?

Někdo zmiňoval, že na internetu umí radit každé jelito, co tomu houby rozumí. A to si nikdo nevšiml, že to tak chodí i v reálném světě? V tom lepším servisu vám řeknou "zkuste tohhle, když to nepomůže zkusíme něco jiného a když tak k vám pošleme technika". V tom horším vám "jejich první pokus" nebudou chtít ani vyměnit. Nikde jsem nezažil, že by chtěli dělat nový systém. Ví, že většině případů je to zbytečné a posílat tam člověka s měřákem jen tak? Finančně nepřijatelné, protože montáží satelitů vydělá víc. Jaký je pak v takových radách rozdíl? Pokud někdo nechce poradit, at neradí, pokud chce jen varovat, ať napíše důsledky, ale pokud někdo chce lidi "odrazovat od jelit" a "vychovávat" tím, že je bude odkazovat na firmy, tak to mi příjde jako plýtvání časem.

12
Je to jako hrách házet na stěnu. Další amatér si koupí předražený krám a dá vydělat nějakým Španělům, českému překupníkovi, ale trochu poplatit českému živnostníkovi, to ani náhodou.  :(

Chtěl jste říct poplatit českému živnostníkovi za instalaci a pak jistému luxemburskému providerovi za provoz? Protože tak to u nás většinou končí. :) A kdo nechce takhle skončit, hledá rady kde se dá, bohužel tady je asi na špatném místě.

Zajímavé, že v informatice, grafice, elektřině, rádiové technice, řídicích systémech i dalších na knowhow náročnějších oborech to jde...  Tam taky nikdo nezná přesné aktuální podmínky a nastavení u tazatele, což je zde hlavní výmluva.  Možná kdyby se snížila míra fixace na "modly" měřicí přístroje a začalo se místo toho víc přemýšlet vlastní hlavou byly by zdejší diskuse plodnější. Ale to by zdejší osazenstvo muselo asi chtít. V opačném případě je asi skutečně jednodužší toto forum zavřít a nahradit jej seznamem antenářů pro jednotlivé regiony.

13
Detekce se dělá podle přítomnosti příznaku ve streamu nebo podle WSS v analogu. V tom funguje Samsung na 100%. Pokud nějaká stanice příznak zapomene přidat, je to chyba vysílatele, ne televizoru. Snažit se něco detekovat podle scény je nesmysl, který nikdy nemůže spolehlivě fungovat.
Jinak "smart" režim s větším roztažením u krajů než vprostřed má i Sony. Na tomhle režimu je obzvlášť "úžasné" sledovat švenk kamery.
No "chyby vysílatele" jsou právě ten problém (vysílatelem může být i DVD či HD přehrávač). Otázka je, jestli je záhodno se s tím smířit, vnitřně si vždycky zanadávat a ručně přepínat nebo mít přístroj, který "s tím počítá", ale sekne se třeba méně často někdy jinde. Nic není dokonalé. Mi osobně vyhovuje 2. způsob, ale 1. vám rozhodně neberu :).

Sony neznám, ale Philips mi příjde jako ucházející kompromis. Nevím proč, pruhy dole a nahoře mi až tak nevadí, ale vlevo vpravo mě strašně iritují :).

14
Jediné co mi pořád vrtá hlavou je, že Samsung nemá podle všeho zdířku na propojení s kompem a má 100Hz, zatím co LG a vylepšený Philips mají 200Hz

Tech 100 nebo 200Hz bych neviděl jako problém, to je hodně marketingová záležitost. Na několika samsungovsých forech dělali testy a výsledkem bylo, že 100Hz bylo dostatečných. Více Hz naopak prý může způsobovat problémy, protože technologie se snaží elimonovat mazání pohybujícího se objektu, což má za následek, že se maže pozadí, takže někteří prý frekvence záměrně snižovali (ale to jsem jenom četl :) )

A než počítač připojovat přes VGA, radši jak někdo psal níže pořídit redukci HDMI DVI, nebo koupit novou grafiku. Rozdíl je znát.

Tím chováním a ovládáním máte na mysli to roztahování obrazu, které popisujete? Nebo ještě něco jiného? Všechny poznatky uvítám.
Ano, automatické roztahování obrazu, ale také orientaci v menu nebo kvalitu tuneru, ovládání obecně. Žádná TV není nejlepší, je na každém, aby si vybral pro něj to "menší" zlo. Když jsem před 5 lety kupoval 1. plochou TV, vyhrála plasma Panasonic, právě kvůli schopnému automatickému formátování obrazu, i když byla dražší než Samsung a Samsung měl i pro mě "hezčí" obraz. Od té doby máme v rodině další plasmu Samsung 2010 a LCD LED Samsung 2012 (nejlepší poměr cena výkon). Oba Samsungy mají obraz výborný, ale co se týče firmware stejná tragédie jako když jsem vybíral tu první. Menu neintuitivní, formátování obrazu divné, tuner hrozný. Na druhou stranu, dnes je jiná doba, čím dál tím více programů je dnes v 16:9 a pokud máte dobrý signál jednou se hecnete a TV nastavíte tyto mínusy můžete ignorovat. Philipsy máme 2 a i když jsou to poslední modely CRT, která firma vyrobila před cca 6-7 lety, firmware, technologie crystal clear, pixel plus a další jsou jednoduše přeneseny z CRT na Plasmy i LCD i LCD LED a fungují i dnes stejně. A i když jsem Philips LCD viděl na živo jen krátce krátce byl výborný a pravidelně v recenzích získávají nejlepší hodnocení, což se podepisuje na ceně. Ale pokud je máte za podobnou cenu jako Samsung, je to výzva. Možná bych se zašel do nějakého obchodu podívat jak dnes funguje pixel plus, jestli vám vyhovuje, protože některým připadal, že vypadá jako "malovaný obraz". Myslím, že obrazově nebudete zklamán ani jednou TV. Osobně si myslím, že Philips je lepší, ale pokud jste rozhodnut pro Samsung a zmíněné nedostatky se vašeho příápadu netýkají, tak ze 100Hz a chybějící VGA si nedělejte hlavu.

15
Jediný správný formát obrazu je ten nativní. Žádné roztahování ani na výšku ani na šířku nebo další zhovadilosti, kde dochází k degradaci. Takže v tomto se chová Samsung správně, když takových uživatelských nastavení připouští co nejméně (a nejlíp aby nepřipouštěl nic, ostatně celá desetiletí tyto "vymoženosti" nebyly a taky nikomu nechyběly).

Máte pravdu s tím nativním obrazem. Bohužel české TV vysílají asi stále velkou část produkce v 4:3 a né všichni jsou smířeni s pruhy na bocích. Samsung dělá to, že aby nebyly černé pruhy u rozlišení 4:3, obraz rovnoměrně roztáhne (stejně jako většina ostatních výrobců), takže vše je široké všude, Panasonic to interpoluje tak, že uprostřed roztahuje minimálně zatímco u krajů o to více, což opticky ve většině případů působí méně nepřirozeně, Philips navíc umí to, že o něco málo obraz umí roztáhnout i na výšku, takže chybí trošku výšky, ale obraz je nejméně deformovaný. Samozřejmě, že jak Panasonic tak Philips umí i způsob co dělá Samsung, takže každý si může vybrat, který režim je pro nej nejpřijatelnější. A druhá věc je automatická detekce kdy a jak obraz automaticky změnit. V tom je Samsung neschopný, nejčastěji ze všech TV je třeba přepínat ručně. A třeba i nastavovat natvrdo do 16:9 (s pruhy na bocích), aby obraz nedeformoval když nemusí. Panasonic je na tom lépe, ale u nestandardních formátů automaticky občas roztahuje i tam kde nemá nebo přeskakuje podle scén. Philips je nejméně problematický.

Otázka byla na rady a tipy, kterou ze 2 televizí.  Má názor je, že  co do kvality obrazu jsou rozdíly zanedbatelné a hlavně individuální, ale co do ovládání a chování TV jsou rozdíly mezi značkami propastné. Pro někoho to můlže být důležité, pro někoho ne.

Stran: [1] 2 3 ... 7