Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Leopold Skřivánek

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Skylink / Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« kdy: 16. 09. 2011, 12:09:38 »
Řešit 8 let starý přijímač nemá cenu, dneska už všechno jedině s S2.

2
Další vyhozené peníze oknem  :-\

3
Skylink / Re: Karta Sky link "Vymena" a dekoder Irdeto
« kdy: 16. 09. 2011, 08:46:36 »
Výpadek ve zvuku tam je, kdysi se tento přijímač dával do STA (spolu s Humax CR-Fox a dalšími, jenž měly licencovaný CW) a jak jel nonstop, tak byl problém. A doma taky, protože stačilo naprogramovat video, nechat přijímač zapnutý a nezřídka byla nahrávka bez zvuku. Navíc obří rozměry tohoto přijímače jsou dneska pasé.

4
Televizní stanice a jejich program / Re: Pitaval a HD
« kdy: 14. 09. 2011, 15:44:38 »
Každopádně je to od ČT dobrý fór, když první díl odvysílá v HD a další nikoliv  ::)

5
Oboje může být v MPEG-4. Rozdíly zde: http://cs.wikipedia.org/wiki/DVB-T2

6
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 24. 07. 2011, 13:16:36 »
Nemáš pravdu. Pokud by nějaký majitel TV stanice vyžadoval určité zabezpečení svého programu, tak by se na tom musel smluvně dohodnout se satelitním operátorem a tento by pak přistoupil ke konkrétním krokům. Ale to co dělal Skylink, že sám o své vůli (možná podpořené nějakým autorským svazem, který permanentně vidí všude černotu a piráty) cosi testoval, to není v ničem opodstatněné a už vůbec ne v tom smyslu, že by to někdo dokonce nařizoval. Takto se prostě seriózní poskytovatel služeb nechová a pokud celý pokus byl v rámci ověření funkčnosti že to technicky jde, tak si k tomu Skylink rozhodně neměl vybírat abonenty, ale mohl si to otestovat na nějakém neveřejném vysílání.

7
Skylink / Re: Skylink
« kdy: 23. 07. 2011, 11:15:28 »
Proč se to Irdeto pořád tak démonizuje? To skutečně není žádný zázrak, ale je to systém jako tucet dalších. Univerzální čtečky to s příslušným SW přečtou stejně jako přečtou CW, Conax, VC a další. Ať se to firmě Irdeto líbí nebo ne.

8
Včera ale nějaký problém s k56 byl. Signál z Javoriny přes den úplně zmizel. Ale k27 z Borského Mikuláše v pohodě.

9
Set-top-boxy / Re: STB DVB-T s perfektním ovládáním
« kdy: 10. 07. 2011, 11:36:14 »
TechniSat DigiPal 2 TX

10
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 10. 07. 2011, 11:33:38 »
Zaujal mě požadavek na stanice z více zdrojů (DVB-T a DVB-S) v jednom seznamu. Já bych šel ještě dál. Existuje vůbec nějaká TV, která má seznam stanic tak inteligentní, že má v seznamu nejen kanály z více zdrojů, ale i například HDMI1 pojmenovaný (přejmenovatelný) jako PC? Na tohle opravdu výrobci kašlou a já musím přítelkyni vysvětlovat, že když chce vidět video na TV z počítače, tak musí přepnout na HDMI1 :-) A pak když chce televizní programy, musí přepnout na TV, ale když TV zmáčkne 2x, tak televize začne šumět, protože se přepnul digitální příjem na analogový :-) I když na analogovém není naladěný ani jeden kanál :-) Jedná se o TV NeoPDP Panasonic, obraz brilantní, ovládání podivné a vzhled menu jako z roku 1990 :-) Inu co by člověk chtěl za 30 litrů, že ano.
Totéž Samsung. Hlavně ta nemožnost odstavit analogový tuner, na kterém stejně nic není, je hrozná a člověk se občas přehmátne, stiskne to 2x za sebou a už vidí šum.

11
Set-top-boxy / Re: STB DVB-T s perfektním ovládáním
« kdy: 10. 07. 2011, 11:02:50 »
Nikde jsem nenašel, jak vypadá EPG na TechniSatu a jak vypadá seznam stanic s aktuálním programem. Můžete mi to někdo vyfotit?

Naivní opravdu nejsem, je mi jasné, že se vše vyrábí v Asii, ale jde o to, kdo celé zařízení navrhne, ne, kdo ho v továrně vyrobí. Čínské výrobky myslím autorsky, ne výrobně.
To je vtip? Ty neznáš Google? Navíc tady na webu máš dokonce celý popis, přičemž TechniSaty to mají všechny stejné: http://www.digizone.cz/clanky/technisat-digit-mf4-t-rozsirena-verze-uspesneho/

Kdo by ty "věhlasné značky" typu Evolve asi navrhoval? Skoro bych tipnul, že to je místní záležitost, kdy někdo vezme papírovou normu pro DVB-T a podle ní vyrobí STB. Bohužel dle tamních zvyklostí, že se na kvalitu moc nehledí.

12
Set-top-boxy / Re: STB DVB-T s perfektním ovládáním
« kdy: 10. 07. 2011, 10:22:19 »
Ty ale nechceš poradit! Ty prostě zavrhneš bezproblémový výrobek (u kterého mimochodem stačí stisknout tlačítko OK a hned se ti ukáže seznam stanic, nehledě na to, že u DVB-T si těch pár stanic přesuneš na volbu 1-9 jak je libo) a pak čekáš nějaký zázrak, který by ti měl někdo poradit. Možná lepším řešením bude, když koupíš rovnou nový televizor s DVB-T tunerem. Pak diskuze ohledně STB odpadnou.

A je vskutku úsměvné, že ty všechno bereš jako samozřejmost. Buď seš tak naivní nebo opravdu nemáš s STB žádné zkušenosti, ale v tom případě věz, že zrovna produkce STB je v naprosté většině made in China, South Korea nebo Taiwan.

13
Set-top-boxy / Re: STB DVB-T s perfektním ovládáním
« kdy: 10. 07. 2011, 10:02:30 »
Není co býval, to je pravda. I když třeba ISIO je pořád z Německa. Ovšem řešit vzhled je fakt mimo mísu, což ale bohužel docení jenom znalci a ne laikové, kterým stačí ke štěstí barevná blikátka a další nesmysly, a že jim to neustále tuhne a musí stále shánět nějaký firmware, aby se to vůbec rozjelo, je pro ně vedlejší.

sorry, ale já v roce 2011 beru základní funkčnost jako samozřejmost a vzhled a ovládání je to nejdůležitější, protože zařízení nastavíš jednou, ale pak budeš do konce života čumět na debilní GUI, jako například tohle http://bit.ly/qPKiuH a jako příklad jsem uvedl http://images.appleinsider.com/eyetv3-3.png přijde ti, že jsou tam nějaké nesmyslná růžová srdíčka?
Jako samozřejmost si to klidně ber, ostatně to poznáš sám až zakoupíš nějaký noname čínský zmetek. A k tomu TechniSatu se už prosím nevyjadřuj, protože zjevně si žádný takový přijímač nikdy neměl, natož aby ti třeba fungoval spoustu let bez jediné chybičky. Mimochodem je to právě TechniSat, který je v menších STA oblíbený pro převod z digitálu na analog a hádej proč? Kvůli vzhledu Trabanta nebo proto, že tam jede nonstop bez tuhnutí i několik let? Přemýšlej...

A to "debilní" GUI má mimo jiné naprosto perfektní češtinu (a nejenom v MENU, ale i v TXT a EPG), což se o jiných produktech říct nedá.

14
Set-top-boxy / Re: STB DVB-T s perfektním ovládáním
« kdy: 09. 07. 2011, 09:36:17 »
Není co býval, to je pravda. I když třeba ISIO je pořád z Německa. Ovšem řešit vzhled je fakt mimo mísu, což ale bohužel docení jenom znalci a ne laikové, kterým stačí ke štěstí barevná blikátka a další nesmysly, a že jim to neustále tuhne a musí stále shánět nějaký firmware, aby se to vůbec rozjelo, je pro ně vedlejší.

15
Nemaže tady někdo účelově příspěvky? Pak ať se ta diskuze radši smaže celá, protože takto tady zůstávají jenom názory jedné strany, navíc bez zjevné souvislosti  :-\

Stran: [1] 2 3 ... 6