Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Ryszard Wałach

Stran: [1]
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 13. 11. 2012, 18:23:07 »
Tak to jsem fakt zvědav.Na vysilači Skrzyczne 100kW.To ten signál bude v celém MS kraji.To Poláci asi nebudou chtít a naopak někde mezi kopci na polské straně signál nebude,protože vysoký K55 přes překažky neprojde.A velký výkon nic nezmění.Původně se mluvilo o 30kW.A jsem zvědavý,jak Poláci na vzdalenost přes 60km vytvoří SFN mezi vysilači Katowice a Skrzyczne,i kdyb použivali GI=1/4 tak by to muselo být max.54km a při GI=1/8 se vzdálenost snižuje na 33km.

2
Tak to jste možná jediná vyjímka.Rodičům v Bystřici to jede v Bystřici z Ostravy bez problému už druhým rokem.A jak jste na tom z muxy 2 a 3?

Jinak v Mostech byl spuštěn dokryvač 1.muxu.Jak to tam vypadá teď.Z 3.muxem to mezi Bukoncem a Mosty bude vždy problém,protože nevysílá na Lysé hoře a navíc GI=1/8 zhoršuje přijem.Ale za to tam je asi super signál ze Slovenska.

3
Pokud je přidělen K42,tak by ptotom V.Javorník musel tvořit SFN z Uherským hradištěm.Jenže UH je dál než 33km.A při GI=1/8 nejde spolehlivou SFN na takovou vzdalenost vytvořit.Jedině,že ty vysilače virtualně k sobě přibliží. Nevím,kde na to někdo přešell,že by to byla SFN z Ostravou?!?

A i tak je to dost nespravé,že v Ostravě se vysílá výkonem pouze 6,8kW, v Opavě pak 10kW a signál pak utíká do Polska a V.Javorník také 10kW a signál bude utíkat na Slovensko.A my na Třinecku budeme bez signálu!

A co vůbec znamená zkrátka DB??

4
Tak asi není dobře nastaven.Nebo je jiný problém.Nevím,proč vůbec v Třinci dělali dokrývač,kde je signál z Ostravy dostatečný?!?Měli udělat dokrývač v Nýdku nebo Řece a ne v centru Třince,kde má 99% lidí kabelovku.A jestli chtěli dokrýt třeba Tyru nebo jinou část Třince,tak vysílač měli umístit někde jiné,např. v Lištné je nějaký vysílač na kopci a nevím od čeho.Sám p.Ing.Moulík říkal,že nejde dokrývač umístit kdekoliv,protože tam kde je signál dostatečný ze 100kW vysílače,tak může takový dokrývač v SFN vytvořit rušičku.A přesně to se stalo.Nebo měli použit jiný kanál např. K30 nebio K31.Signál se totiž odrazí od přejiždějicího autobusu a ruší mi anténu ze zadního-bočního směru.Přitom na pokojovou anténu to nehraje a člověk nebude kvůli jednoho muxu mířit anténu na dům hrůzy,na který stejně nemám výhled.

5
Tak mi jsou noviny.Na domě hrůzy dokryvač 1.muxu na K54.Vždyť se to bude prát z Ostravou a já se divím,proč mi to začalo počátkem léta kostičkovat.protože se to ruší!!K45 zapůjčen pro Pl stranu.A že by měl na něm vysílat 2.mux na vysilači Skrzyczne.Doufám,že to je pravda a ne bludy.A pak že 4.mux nemá ne čem vysílat,když K45 se zapůjčilo Polákům.Tak buď až ho použijí neo vrátí! A proč nejde pro 4.mux použit K28?

Stran: [1]