Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Televizory => Téma založeno: boris slapetka 20. 02. 2011, 15:06:14

Název: Nová TV a satelitní příjmač
Přispěvatel: boris slapetka 20. 02. 2011, 15:06:14
Dobrý den,
stěhuju se do nového bytu a chtěl bych si pořídit novou tv. Jenže nevím, jak velkou Tv s uhlopříčkou si mám pořídit. NVzdálenost očí od Tv bude 3-4 m?

Také bych si k tomu chtěl pořídit satelit, který bych si zkusil nastavit sám. Máte s tím někdo zkušenosti? Je možné, aby si běžný divák nastavil satelit sám?

Děkuji za odpověď
Název: Re: Nová TV a satelitní příjmač
Přispěvatel: Pamětník 20. 02. 2011, 15:29:19
Na takovou vzdálenost můžete koukat na i tu největší úhlopříčku. Zejména, když s budete dívat na těch pár v HD vysílaných stanic.

Podle stylu dotazu se ale na moc "šikovného" nepasujete. DVB-S se dá přijímat od různých poskytovatelů za odlišnou cenu. O těchto detailech se ale vůbec nezmiňujete a ty jsou pro Vaše rozhodování nejdůležitější. Neměl by být problém navštívit nějaké Vaše známé, kteří již nějaký satelitní příjem provozují a seznámit se se všemi důležitými aspekty. O konkrétním TV uvažujte někde ve větší prodejně s televizory. Jistě si vzdálenost 3 až 4 metry budete moci v prodejně vyzkoušet a nebudete potom doma ze zdejší anononymní rady zklamán.

Jak se nastavuje satelit amatérsky, to lze snadno nastudovat z webu. Včetně všech možných úskalí a i konců, vedoucích nakonec k objednání profíka.
Název: Re: Nová TV a satelitní příjmač
Přispěvatel: spyko 20. 02. 2011, 17:14:58
Neboj,kup tu největší plazmu jakou můžeš,k tomu samostatný satelit.přístroj s náležitostmi,/lnb,parabola,koax/,namontuj a dívej se,pokud si myslíš ,že to nezvládneš,na konečnou montáž si pozvi odborníka-nenech si ale nic vnutit ,tak nebudeš na nikoho nadávat,jen sobě !!! 8)
Název: Re: Nová TV a satelitní příjmač
Přispěvatel: Vladimír Dráb 20. 02. 2011, 17:36:39
Já bych raději volil TV se satelitním tunerem, kolega bude sice určitě oponovat mizernými vlastnostmi takového zařízení, ale tomu nevěřím. Kvalitně nastavená parabola dává signál s dostatečnou rezervou i pro případně méně citlivý tuner ( co je to méně citlivý tuner, to je ten co splňuje parametry pro příjem, nebo vadný který je nesplňuje?) každopádně jeden přístroj, jedna spotřeba ve vypnutém stavu, ale hlavně jedno plnohodnotné dálkové ovládání.  :)
Název: Re: Nová TV a satelitní příjmač
Přispěvatel: spyko 20. 02. 2011, 18:17:25
Nenapadne mě někoho zrazovat od koupě tv s sat.přistrojem,ale ovladač stáčí jen jeden/u vybr.stroj./,vybavenost samos.přístojů je vždy větší,o jakékoliv závadě ani nemluvě,zůstanete bez tv,osobně bych nejraději čistý monitor-jen můj názor !!!
Název: Re: Nová TV a satelitní příjmač
Přispěvatel: Dan Rozsíval 20. 02. 2011, 19:29:09
Jo čistý monitor to by bylo něco. Vyrábí to vůbec někdo?
Název: Re: Nová TV a satelitní příjmač
Přispěvatel: spyko 20. 02. 2011, 19:44:19
Ale jo,jen k pc nebo displeje pro reklamu ap,bez jakýchkoliv vstupů a výstupu-nepoužitelné.
Název: Re: Nová TV a satelitní příjmač
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 20. 02. 2011, 19:45:46
Jo čistý monitor to by bylo něco. Vyrábí to vůbec někdo?
Samozřejmě, že se to vyrábí (existuje to jako průmyslová TV třeba pro sály, kde se konají různé přednášky apod.), ale dát to domů je nesmysl - už proto, že integrovaný analogový a DVB-T/C tuner ničemu nevadí a jeho cena je vzhledem k ceně celého výrobku defacto nulová.
Název: Re: Nová TV a satelitní příjmač
Přispěvatel: Vladimír Dráb 21. 02. 2011, 11:57:13
nemusí to být jen průmyslové použití, třeba Pioneer vyrábí jen zobrazovač a k němu přídavné zdroje signálu, takže stačí opět jeden ovladač. Jen to je poněkud dražší než placka s vestavěným sat. tunerem.