Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Satelitní digitální vysílání (DVB-S) => Skylink => Téma založeno: K. Vav 20. 02. 2011, 09:13:11

Název: Skylink
Přispěvatel: K. Vav 20. 02. 2011, 09:13:11
Společnosti Towercom a TradeTec, provozovatelé satelitní platformy Skylink, připravují plán výměny přístupových karet pracujících v systému podmíněného přístupu CryptoWorks.

Systém CryptoWorks se v poslední době stal cílem hackerských útoků. Nejprve rakouská ORF / Austria Sat, následně středoevropská pay-tv UPC Direct byly prolomeny. V prvním případě se objevily klíče pro ilegální příjem, ve druhém případě karty umožňující neautorizovaný příjem našich programů. Skylink proto prolomení nebere na lehkou váhu.

""Na plánu výměny karet pracujeme, jinou možnost z dlouhodobého pohledu nemáme"", říká webu google.cz za Skylink Jaromír Glisník, výkonný ředitel společnosti TradeTec. ""Prozatím není stanoven ani časový postup ani komerční rámec"".

Zatím nevyřešeným problémem finanční náročnost výměny karet. ""Ekonomika výměny karet je kromě logistiky tím největším oříškem. Minimálně část nákladů spojených s výměnou karet budeme nuceni přenést na naše zákazníky"," naznačuje možné kroky šéf TradeTecu.

""Hledáme způsob, jak spolu s výměnou karty nabídnout našim zákazníkům určité výhody, aby nevnímali výměnu karet jako negativní krok"," dodává Jaromír Glisník.  :)
http://www.seznam.cz/13660/skylink-pracujeme-na-planu-vymeny-karet/
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Amos Komenski 20. 02. 2011, 10:17:42
Pěkná citace z konkurenčního webu,ale kde je dotaz autora, o čem chceš diskutovat?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Lukáš Polák 20. 02. 2011, 10:23:28
Samozřejmě, že to budou karty Irdeto. Které jiné, že? Není nad čím diskutovat, a ta zpráva nepřináší nic nového. Vždy, když dojde k prolomení systému, tak čeká providera výměna přístupových karet. Pochopitelně mě to napadlo hned, ale je zbytečné se na to ptát pana Glisníka a ještě to vydávat. Irdeto zkrátka přichází a budeme si muset koupit když ne nové stb, tak alespoň moduly. Doufejme, že když nás Skylink takto přinutí, přichystá alespoň nějakou příspěvkou akci na ty své Smity.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Dan Rozsíval 20. 02. 2011, 10:45:22
A co chtěl tímhletím vláknem a touhletou zprávou kterou už každý ví tak půl roku vlastně básník K.Vav říci? Tipnul bych že se opět zviditelnit jako u spoustě jiných v poslední době v jeho podání založených trapných vláken a bohužel někdy i příspěvků. Jo holt zapálený DVB-T bojovník se fakt nezapře.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: pepa novák 20. 02. 2011, 12:03:54
pořídil jsem si (je to pro 2 TV/přijímače levnější nežli samostatné karty) u skylinku kartu Irdeto ICE - "výměna"  a taky k tomu druhou kartu Next. obojí funguje ve starém "hardwaru" , tedy v cryptoworks CI modulu u Kathrein UFS910 i v zabudovaném modulu cryptoworks v jednoduchém Mascom CR1101,  bez problému. K Next dají prvních 20 dní volný přístup k celé nabídce nejen u Next, ale i "mateřské" karty, podrobněji viz
http://www.skylink.cz/web/structure/9.html
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Novák 20. 02. 2011, 13:44:11
Ano to vůbec není překvapující.   Jen sem docela znepokojen tou kartou "výměna ICE", která vlastně jede na podpoře CW, některé lidi chtěli mít svůj klid, tak si zaplatili výměnu, byla by bomba kdyby si i po té museli nechat vymenit tyto vyměněné.   
Nedávno jsem se ptal jestli by mohli udělat kartu "výměna IR" bohužel zatím o tomto prý neuvažujou, co si myslím, že už měli udělat.  Plus když už je modul.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Dan Rozsíval 20. 02. 2011, 13:49:55
Přesně. Při budoucí výměně karet chci když už tak čisté Irdeto a ne toho ICE hybrida.

pepa novák: Mascom MC 1101 má CI slot? Není to spíš MC 1110 CRCI?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 20. 02. 2011, 19:39:48
Podle mne bude výměna probíhat za ICE karty, protože většina zákazníků má přijímače jen se čtečkou karet CryptoWorks (bez CI) a byla by jim Irdeto karta nanic. Otázka ale zní, jak si s novou ICE kartou poradí tyto starší přijímače, protože např. dodnes  rozšířený Humax CRCI5500 se s novou kartou docela hádá.
Osobně si myslím, že by Skylink měl upozornit majitelé měněných karet (3.47) např. s příštím magazínem (asi v Dubnu), co se musí udělat, co to bude asi stát a nechat rozhodnutí na nich, tedy porada s providerem nebo odborným prodejcem, zda nestojí za to vyměnit za zvýhodněnou cenu přijímač vč. karty a potom tedy už zrovna Irdeto.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: pepa novák 20. 02. 2011, 21:23:00
Podle mne bude výměna probíhat za ICE karty, protože většina zákazníků má přijímače jen se čtečkou karet CryptoWorks (bez CI) a byla by jim Irdeto karta nanic. Otázka ale zní, jak si s novou ICE kartou poradí tyto starší přijímače, protože např. dodnes  rozšířený Humax CRCI5500 se s novou kartou docela hádá.
Osobně si myslím, že by Skylink měl upozornit majitelé měněných karet (3.47) např. s příštím magazínem (asi v Dubnu), co se musí udělat, co to bude asi stát a nechat rozhodnutí na nich, tedy porada s providerem nebo odborným prodejcem, zda nestojí za to vyměnit za zvýhodněnou cenu přijímač vč. karty a potom tedy už zrovna Irdeto.

CI modul cryptoworks (od Irdeto, software Mascom :)) s kartou skylink v CI slotu mám v Kathreinu UFS910. V Mascom 1101CR je zabudovan cryptowork, karta se dá přímo do slotu, CI model netřeba :)
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: pepa novák 20. 02. 2011, 21:29:48
sorry nějak se mi to zamotalo : to o modulech dříve bylo pro Dana Rozsívala

pro Zip Zapa - skylink na stránce o kartách píše, pro koho je určena jaká karta.
ta jen Irdeto je pro Irdeto
ta ICE je pro Irdeto i cryptowork, univerzální
Je na zákazníkovi, aby si vybral co potřebuje
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Kuba Melín 20. 02. 2011, 21:42:45
Mascom to udělal dobře... Část lidí, která je má, si tak jen zaktualizuje software a výměnu modulu/přijímače řešit nemusí. Ty jejich moduly byly vždycky dražší, ale byly dobré.

S výměnou karet jinak snad každý počítá, zákazníkům jsem to vždy říkal, že se karty mohou měnit a že pak se to bude řešit v součinnosti s operátorem, který jim buď kartu vymění nebo levně poskytne novou. Tedy nic překvapivého.

K přijímačům pouze se čtečkou CW - ten, kdo to někdy prodával, samozřejmě měl zákazníkům sdělit, že ten přijímač je jednorázovka. Tzn. že může přijít chvíle, kdy ho hodí do koše, protože bude k ničemu. Proto také prodávám přijímače s CI sloty, protože modul se nejenže vymění za relativně malé peníze, ale hlavně se nic nezmění na ovládání! To tady sice skoro nikdo nezmiňuje, ale spousta lidí si prostě na ovládání přijímače zvykne a výměna přijímače pak pro ně není jen otázkou peněz, ale také tím, že se zas musí učit s novým DO, což pro dost lidí představuje komplikaci.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Dan Rozsíval 20. 02. 2011, 21:56:28
pepa novák:o.k.,bylo mi to hned divné.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: V. Šetka 21. 02. 2011, 01:21:49
Mě by zajímala jedna podstatná věc, o které se už diskutovalo vícekrát pod články, a k závěru se nedošlo. Představme si, že došlo k prolomení ("hacknutí") cryptoworks systému. Je možné, aby skylink provedl výměnu za ICE karty, a tyto fungovaly v přijímačích s CW dekodém (CAM), a zároveň by se tím vyřešilo ono prolomení systému?

Neznám detaily CW a Irdeto systému, ale představuji si to tak, že nyní se v DVB-S streamu šíří instrukce pro staré CW karty a zároveň instrukce pro Irdeto. Předpokládám, že v okamžiku prolomení CW systému bude třeba šíření těch CW instrukcí zastavit.

A teď - je Skylink ICE karta schopna pracovat v režimu, kdy je vložena a funguje ve "staré" CW čtečce (CAM modulu), ale přitom z DVB-S toku zpracová instrukce pro Irdeto? Je to podle mě důležitý fakt, protože pokud je toto možné, bude stačit výměna karet. V opačném případě si všichni bez přijímače s Irdeto dekodérem (a kolik jich je? podle mě víc jak 90 % zákazníků Skylinku) budou muset koupit minimálně Irdeto CI CAM. Rád bych odpověď od někoho znalého, ideálně podloženou odkazem na nějakou dokumentaci nebo normu.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: spyko 21. 02. 2011, 02:35:38
To je důležitá otázka,mě by zajímalo ještě víc,jestli existuje přístroj s UNI čtečkou,která přečte jen to nové IRDETO,protože irdeto2 uni přečtou,galymatyáš s ICE kartama mě nezajímá,děkuji !!!
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 21. 02. 2011, 07:02:34
Někde v rozhovoru se o tom p. Glisník zmínil, nebo to bylo na setkání, ale vychází to i ze zdravé logiky.

U Skylinku jsou instalovány 2 systémy, představme si 2 PC. Jeden obsluhuje CW karty - tedy sys. CryptoWorks, druhý obsluhuje ICE a IR karty, tento Irdeto PC, je v současné době bezpečný. Napadený je částečně systém CW (staré karty s biosem 3.47), po výměně všech těchto karet stačí v sys CW vypnout obsluhu těchto starých karet, novější karty s biosem 6 můžou ještě nějakou dobu fungovat bezpečně dál, je možná i jistá drobná změna v kartě bios 6 pro vyšší bezpečnost.

ICE karty jsou tedy obsluhovány sys. Irdeto a tedy pokud by vyměnili i karty s biosem 6 za karty ICE, mohou s klidem první PC (CW) vypnout a jede se dál. Otázkou ovšem zůstává, jak si staré CW přijímače s instalovaným FW CW starší verse, poradí s novými ICE kartama. Pochybuji, že i Skylink donutí výrobce takových přijímačů, aby provedli upgrade FW těchto zastaralých mašin. A jak si poradí s ICE kartama překopané Conax čtečky, to je už problém těch, kteří takové šroty prodávali.
Úprava systému ICE vs. staré verse SW CW v dávno prodaných přijímačích je tedy na samotném Irdetu, to by mělo ICE odladit tak, aby ICE karty fungovaly i na starých versích sys CW instalovaných v dávných přijímačích. Netýká se to všech přijímačů, některé chroupou ICE karty v pohodě.
Chyba se projevuje tak, že obraz se i po registraci karty na pár vteřin zastaví (zakostičkuje apd) a následně jede dál, nebo je potřeba přepnout tam a zpět, není to ovšem pravidelné, udělá to třeba 2x za den, někdy 10x zaden .....
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 21. 02. 2011, 07:09:42
To je důležitá otázka,mě by zajímalo ještě víc,jestli existuje přístroj s UNI čtečkou,která přečte jen to nové IRDETO,protože irdeto2 uni přečtou,galymatyáš s ICE kartama mě nezajímá,děkuji !!!

Irdeto kartu v UNI čtečce jsem testoval s přijímači HD Vantage (FW 025201). Karta funguje, občas vyskakují přes den nesmyslné hlášky info e-mail, zápisy do karty po registraci fungují. V předreg. období karta funguje, dokonce se i spustí po prvním vložení karty ve Vantage. Co neprojde, jsou formátovací data po registraci karty, zkoušel jsem to sice jen asi 15-20 hodin, možná to po třech dnech  ;D projde, ale to už není normál, proto tedy doporučuji ve Vantage ICE kartu, která funguje jak z praku.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Vladimír Dráb 21. 02. 2011, 07:59:37

 
K přijímačům pouze se čtečkou CW - ten, kdo to někdy prodával, samozřejmě měl zákazníkům sdělit, že ten přijímač je jednorázovka. Tzn. že může přijít chvíle, kdy ho hodí do koše, protože bude k ničemu. 
                                                                                                                  Hlavně jestli zákazníkům sděluješ, že až budou chtít HD programy, a ty stále přibývají, budou muset své přijímače s CI , za které zaplatili více než bez CI, zahodit do koše, protože to prostě neumí.  Solidní prodejce dle mě umí nabídnout levnější řešení v době, která je časově úměrná technologickému rozvoji. Prodávat dnes jen CR modely bez upozornění je nesolidní, ale před jedním, dvěma roky jsem neviděl důvod proti prodeji.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: spyko 21. 02. 2011, 08:20:09
ZipZip-děkuji,tzn.že nove irdeto pro UNI čtečky není až tak nepřekonatelný problém jak o tom hlásal p.Glisnik,což mě těší,ale programátoři budou muset ještě na sw zapracovat,aby uni pracovaly bezchybně !!! 8)
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 21. 02. 2011, 08:23:49

 
K přijímačům pouze se čtečkou CW - ten, kdo to někdy prodával, samozřejmě měl zákazníkům sdělit, že ten přijímač je jednorázovka. Tzn. že může přijít chvíle, kdy ho hodí do koše, protože bude k ničemu. 
                                                                                                                  Hlavně jestli zákazníkům sděluješ, že až budou chtít HD programy, a ty stále přibývají, budou muset své přijímače s CI , za které zaplatili více než bez CI, zahodit do koše, protože to prostě neumí.  Solidní prodejce dle mě umí nabídnout levnější řešení v době, která je časově úměrná technologickému rozvoji. Prodávat dnes jen CR modely bez upozornění je nesolidní, ale před jedním, dvěma roky jsem neviděl důvod proti prodeji.
Většina přijímačů s CW-only čtečkou je stejně jenom SD a bez HDMI výstupu, takže pro HD úplně o ničem.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: K. Vav 21. 02. 2011, 09:37:14
"A co chtěl tímhletím vláknem a touhletou zprávou kterou už každý ví tak půl roku vlastně básník K.Vav říci? Tipnul bych že se opět zviditelnit jako u spoustě jiných v poslední době v jeho podání založených trapných vláken a bohužel někdy i příspěvků. Jo holt zapálený DVB-T bojovník se fakt nezapře. "
Žádný bojovník, jen poznámka, že když se vypne šifrování v systému Cryptoworks a přejde se na Irdeto, tak stávající moduly a čtečky Cryptoworks hodíme do odpadu a pořídíme si všichni Irdeto a receivry na MPEG-4-AVC. Karty ICE jsou na příjem obou systému šifrování a po vypnutí CryptoWorksu půjde jen Irdeto ;)Jinak sat.příjem v DVB-S2 samozřejmě mám, ale ne na příjem Skylinku ani CSlinku, jelikož jejich neplacenou nabídku včetně slov.programů sleduji na obyčejné antény a o placenou nabídku nemám zájem :'( Jsou jiné, kvalitnější nabídky - http://www.sky.de/web/cms/de/index.jsp , která mi plně dostačuje a sleduji když nemám co dělat.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: pepa novák 21. 02. 2011, 11:12:00
ujasněme si možnosti karty skylink irdeto výměna ICE - mají ??:

- souběžně v sobě dvojí použitelnost pro vysílání a čtečku BUĎ A JEN cryptoworks NEBO A JEN irdeto ? pokud platí tahle možnost, přijímače s čtečkou cryptoworks by nemožno použít až bude jen irdeto vysílání. Ale jaká by byla logika lidem měnit karty a dávat jen s těmito schopnostmi ? To nemá smysl. To by rovnou mohl skylink dávat jen nové karty s Irdetem bez cryptoworksu těm, kdo si koupí přijimač s irdeto čtečkou. Ty jen na cryptoworks lidé mají (ty dosavadní).

- nebo použitelnost vysílání a příjem irdeto i cryptoworks, s tím že pokud je vysílání v irdeto umí převést ke čtení i ve čtečce cryptowork ? - pokud platí tahle možnost, přijímače s čtečkou cryptoworks netřeba vyhazovat až nebude cryptoworks vysílání

Já žiju v tom , že platí druhá možnost a karty Irdeto výměna ICE budou fungovat v cryproworks čtečkách i až bude jen irdeto vysílání.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 21. 02. 2011, 11:33:44
No pepo, katastrofální sklatba vět, ale budiž, samozřejmě platí druhá varianta, tedy i když bude vypnut sys CW (první PC), karty ICE pojedou dále v CW čtečkách, protože jsou obsluhovány sys Irdeto.
ICE je prostě tunel Irdeto/CryptoWorks. Podobné tunely využívají i další evropské platformy např. Nagra/Betacrypt u SKY DE atd.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 21. 02. 2011, 11:50:51
ZipZip-děkuji,tzn.že nove irdeto pro UNI čtečky není až tak nepřekonatelný problém jak o tom hlásal p.Glisnik,což mě těší,ale programátoři budou muset ještě na sw zapracovat,aby uni pracovaly bezchybně !!! 8)

Všechno je to SW, vše zaleží na výrobci konkrétních zařízení, zda napíšou funkční FW pro ten a ten přijímač. Pokud platí licenci majiteli kódovacího sys, dostanou kompletní podklady k implementaci systému od výrobce sys, pokud neplatí ("a tedy kradou"), pak musí někde "ukrást" i tyto informace, např z jiného licencovaného přijímače apd. Je tedy možné cokoli, nikdo to ovšem u nelicencovaných STB nemůže garantovat.
P. Glisník nemůže prohlašovat, že to pojede i na EMU STB, nebo na Conax překopávkách, protože se při podpisu smlouvy s Irdetem zavázal k dodržování právních norem, které výrobci nelicencovaných čteček porušují, nemůže je tedy podporovat, obhajovat atd.
 
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: pepa novák 21. 02. 2011, 12:59:15
zip zap - dík, jo, chtěl jsem ty karty co nejvíce vysvětlit ze "všech stran" a výsledek byla nesrozumitelnost. Vy jste to napsal jasně.

Takže dle Vás i mně , sat přijímače se zabudovanou čtečkou CW nebo CI slotem s vloženým modulem CW a vloženou kartou "Irdeto výměna ICE" budou dále použitelné a fungovat na skylink i když nebude už vysílání kódovat v cryptoworksu.
Tedy tyto přijímače netřeba měnit, stačí vyměnit starou jen CW skylink kartu
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 21. 02. 2011, 13:40:10
No pepo, katastrofální sklatba vět, ale budiž, samozřejmě platí druhá varianta, tedy i když bude vypnut sys CW (první PC), karty ICE pojedou dále v CW čtečkách, protože jsou obsluhovány sys Irdeto.
ICE je prostě tunel Irdeto/CryptoWorks. Podobné tunely využívají i další evropské platformy např. Nagra/Betacrypt u SKY DE atd.
Není to úplně pravda, protože ICE se dají změnit na Irdeto-only. Což při prolomení CW je dost pravděpodobné, že by k tomuto došlo, protože jinak by defacto jel CW dál (byť emulovaný Irdeto kartou a jenom u uživatelů, kteří ICE vlastní).
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: K. Vav 21. 02. 2011, 13:42:30
http://www.skylink.cz/web/structure/6.html?do[loadData]=1&itemKey=cz_80
ICE karty jsou přechodovou verzí přístupových karet. Podporují totiž nejen systém Irdeto, ale rovněž CryptoWorks. Fungují tedy v dekodérech obou těchto systémů.
*PR Skylink, 8. 6. 2010*
V současnosti jsou prodejcům dodávány výhradně karty Irdeto ;)
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: V. Šetka 21. 02. 2011, 13:44:12
No pepo, katastrofální sklatba vět, ale budiž, samozřejmě platí druhá varianta, tedy i když bude vypnut sys CW (první PC), karty ICE pojedou dále v CW čtečkách, protože jsou obsluhovány sys Irdeto.

Tohle dává smysl, ale víte to jistě? Já bych rád vyjádření někoho z Irdeta / Skylinku, nebo odkaz na nějaký dokument. I tak je otázkou, jestli budou takto ICE karty fungovat ve všech v minulosti licencovaných CW čtečkách.

Resp. je tu další věc. Jestli ono při prolomení "starého" CW zároveň nedojde i k prolomení té CW-kompatibilní části ICE. Mě to pořád není jasné. Jak říkáte ten "Irdeto PC" dodává stejná data pro ICE karty i čísté Irdeto? A až sama ICE karta to přizpůsobí pro CW přijímač? Není to náhodou tak, že ten "Irdeto PC" dodává zvlášť kompatibilní data pro CW část ICE, a i toto bude nucen Skylink časem vypnout?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: V. Šetka 21. 02. 2011, 13:58:09
Všechno je to SW, vše zaleží na výrobci konkrétních zařízení, zda napíšou funkční FW pro ten a ten přijímač. Pokud platí licenci majiteli kódovacího sys, dostanou kompletní podklady k implementaci systému od výrobce sys, pokud neplatí ("a tedy kradou"), pak musí někde "ukrást" i tyto informace

Není to nutně pravda, s tím "ukrást" (i když nevím, jak v jakém významu tu krádež myslíte). Asi nikdo přesně neví, jakým způsobem byly vyvinuty různé open-source SoftCAM programy. I proto, že jejich autoři pracují "utajeně", aby neměli problémy s majitelem oněch kódovacích systémů, který kvůli nim přichází o zisky. Také lze předpokládat, že vývoj těchto věcí nějak podporují i výrobci přijímačů s tzv. "UNI" čtečkami.

Ale existuje minimálně v ČR, a v moha jiných zemích legální metoda "clean room reverse-engineering". Pak nikdo nic nekrade a nedělá nic nezákoného. Zjednodušeně jedna skupina lidí vezme ten originální přijímač/CAM, a zdokumentuje jeho chování. Druhá oddělená skupina pak napíše program podle této dokumentace. Ten, kdo psal program, tedy nikdy s licencovaným HW nepřišel do styku. Podobně byly/jsou vyvíjeny i některé ovladače pro Linux (typicky WiFi adaptéry), a tam se na legálnost celého procesu dáva hodně pozor. Pak samotná implementace není nelegální. Ale stále může být nelegální takový SW používat, resp. to může být v rozporu s podmínkami poskytovatele služby. Na druhou stranu takové podmínky nemusí povolovat legislativa některých států.

Velmi obdobný problém byl kdysi s "nelegálností" kódu DeCSS pro přehrávání DVD na "nelicencovaných" přehrávačích.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: K. Vav 21. 02. 2011, 14:44:28
... a pro mne další překvápko ze strany sat.providera o jehož služby nemám zájem, zaslal mi upozornění .... viz.příloha ;)
Když má údajně prodaných 1,5 mil.karet, kde všichni mají předplacenou minimálně pay nabídku multi za 250,-Kč/1 měsíc - proč to zasílá :o
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: spyko 21. 02. 2011, 17:16:37
P.Šetka,pan zipzip je oficiálním zastáncem teorie p.Glisnika o zlodějich s uni čtečkama,nedivím se ani jednomu-živitel/firma/je k tomu zavazuje,jeden podstatný rozdíl tu je,zipzip člověku v nesnázích nebo i lamovskou otázkou/sat.příjem/slušně odpoví-za to mu děkuji,narozdíl od arogantního p.Glisníka,který by majitele UNI čteček nejraději pozavíral,přinejmenším jim aspoň vyhrožuje !!! Gol největší je,že se od vás dovídám,že celý ten hunbuk není nijak podložen-děkuji !!!
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: pepa novák 21. 02. 2011, 21:05:34
No pepo, katastrofální sklatba vět, ale budiž, samozřejmě platí druhá varianta, tedy i když bude vypnut sys CW (první PC), karty ICE pojedou dále v CW čtečkách, protože jsou obsluhovány sys Irdeto.

Tohle dává smysl, ale víte to jistě? Já bych rád vyjádření někoho z Irdeta / Skylinku, nebo odkaz na nějaký dokument. I tak je otázkou, jestli budou takto ICE karty fungovat ve všech v minulosti licencovaných CW čtečkách.

Resp. je tu další věc. Jestli ono při prolomení "starého" CW zároveň nedojde i k prolomení té CW-kompatibilní části ICE. Mě to pořád není jasné. Jak říkáte ten "Irdeto PC" dodává stejná data pro ICE karty i čísté Irdeto? A až sama ICE karta to přizpůsobí pro CW přijímač? Není to náhodou tak, že ten "Irdeto PC" dodává zvlášť kompatibilní data pro CW část ICE, a i toto bude nucen Skylink časem vypnout?

kartu "Irdeto výměna ICE" jsem si koupil u prodejce, pokud máte zájem je těch prodejců mnoho i na internetu, cena dost pod "doporučenou" 600 Kč. Jen si vygůglovat. Nevím co tady na tom mudrujete a hledáte za složitosti. Prostě ty karty fungují i ve "starém hardware s CW"
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Kuba Melín 21. 02. 2011, 21:21:36

 
K přijímačům pouze se čtečkou CW - ten, kdo to někdy prodával, samozřejmě měl zákazníkům sdělit, že ten přijímač je jednorázovka. Tzn. že může přijít chvíle, kdy ho hodí do koše, protože bude k ničemu. 
                                                                                                                  Hlavně jestli zákazníkům sděluješ, že až budou chtít HD programy, a ty stále přibývají, budou muset své přijímače s CI , za které zaplatili více než bez CI, zahodit do koše, protože to prostě neumí.  Solidní prodejce dle mě umí nabídnout levnější řešení v době, která je časově úměrná technologickému rozvoji. Prodávat dnes jen CR modely bez upozornění je nesolidní, ale před jedním, dvěma roky jsem neviděl důvod proti prodeji.

Už od roku 2009 prodávám jen a pouze HD přijímače (jen jednou jsem dal SD přijímač jako nouzovku, před pár měsíci si ale zákazník stejně koupil novou TV s DVB-S2 tunerem...). Lidem jsem to tehdy vysvětloval stejně jako jim to vysvětluji dnes - nemá smysl kupovat něco, co za rok dva hodí do koše (dříve kvůli absenci HD, dnes zejména kvůli nekvalitě těch levných přístrojů). Někdo samozřejmě ztratí zájem a postačí mu DVB-T, většina ale souhlasí a naopak kvalitnější (a tím pádem dražší) řešení chtějí.
Hned jak byly k dispozici, jsem začal nasazovat ICE karty, a často jsem použil i moduly Mascom, takže zákazníci často nebudou vůbec výměnu karet řešit, a nebo budou měnit pouze kartu (což předpokládám, že Skylink bude minimálně dotovat, když už karty neposkytne zdarma) či pouze modul (jejichž ceny určitě ve chvíli vypínání CW díky zájmu spadnou).

Jinak ICE karty mají emulovaný CW a nativní Irdeto, tedy ve chvíli, kdy se vypne CW, měly by tyto karty začít pracovat jako čisté Irdeto karty.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 21. 02. 2011, 21:51:07
No pepo, katastrofální sklatba vět, ale budiž, samozřejmě platí druhá varianta, tedy i když bude vypnut sys CW (první PC), karty ICE pojedou dále v CW čtečkách, protože jsou obsluhovány sys Irdeto.
ICE je prostě tunel Irdeto/CryptoWorks. Podobné tunely využívají i další evropské platformy např. Nagra/Betacrypt u SKY DE atd.
Není to úplně pravda, protože ICE se dají změnit na Irdeto-only. Což při prolomení CW je dost pravděpodobné, že by k tomuto došlo, protože jinak by defacto jel CW dál (byť emulovaný Irdeto kartou a jenom u uživatelů, kteří ICE vlastní).

Že je možné přepnout karty ICE do čistého Irdeta je pravda, ale proč by to provider dělal, když to není potřeba a když většina jeho zákazníků má příjímače s dekodéry CW?
ICE karty jsou obsluhovány systémem Irdeto, tedy instrukce přicházející do těchto karet jsou Irdeto a až samotná karta provede komunikaci s CryptoWorks dekodérem. Z toho plyne, že hack a následné vypnutí systému CW nemá vůbec žádný vliv na funkci a užívání karet ICE.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: pepa novák 21. 02. 2011, 23:11:17
zip zap - ano vy to vykládáte přesně. Karta výměna ICE má tu výhodu, že funguje a bude fungovat jak na "starých" CW přijímačích,  tak pokud si její majitel v budoucnu koupí nový přijimač jen s čtečkou/modulem Irdeto
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 22. 02. 2011, 13:17:29
No pepo, katastrofální sklatba vět, ale budiž, samozřejmě platí druhá varianta, tedy i když bude vypnut sys CW (první PC), karty ICE pojedou dále v CW čtečkách, protože jsou obsluhovány sys Irdeto.
ICE je prostě tunel Irdeto/CryptoWorks. Podobné tunely využívají i další evropské platformy např. Nagra/Betacrypt u SKY DE atd.
Není to úplně pravda, protože ICE se dají změnit na Irdeto-only. Což při prolomení CW je dost pravděpodobné, že by k tomuto došlo, protože jinak by defacto jel CW dál (byť emulovaný Irdeto kartou a jenom u uživatelů, kteří ICE vlastní).

Že je možné přepnout karty ICE do čistého Irdeta je pravda, ale proč by to provider dělal, když to není potřeba a když většina jeho zákazníků má příjímače s dekodéry CW?
ICE karty jsou obsluhovány systémem Irdeto, tedy instrukce přicházející do těchto karet jsou Irdeto a až samotná karta provede komunikaci s CryptoWorks dekodérem. Z toho plyne, že hack a následné vypnutí systému CW nemá vůbec žádný vliv na funkci a užívání karet ICE.
Kdyby to bylo tak jednoduchý jak popisuješ, tak se můžou rovnou vyrábět jenom ICE karty a budou spokojeni všichni. Skylink proto, že mu zákazníci neutečou a lidi zase proto, že nemusí investovat do nákupu nových zařízení.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: pepa novák 22. 02. 2011, 17:37:40
jaroslave syrový - tady si přečtěte - http://www.skylink.cz/web/structure/9.html je to komplexní a vyčerpávající info.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 22. 02. 2011, 17:58:28
Povídání je to povedený, ale vůbec to nevysvětluje, jestli se po prolomení CW překopnou ICE karty na Irdeto-only a CW definitivně odstaví nebo ne. To ostatně nemusí v tuto chvíli vědět ani Skylink.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: pepa novák 23. 02. 2011, 07:51:50
firmware Mascom update 1.22/3,22 pro moduly Mascom Irdeto Cryptoworks podporuje karty Skylink Irdeto, možno stahovat/updatovat také z Astra 19,2 12692/H (kde vysílá ORF)

Moduly Mascom Irdeto CryptoWorks lze používat pro všechny karty používané u našich operátorů:
- CS LINK (Cryptoworks) + GITAL (starší název provozovatele)
- SKYLINK Standard (Cryptoworks) + Czechlink, Trade Technology (starší názvy provozovatele)
- SKYLINK ICE Standard + Standard HD
- SKYLINK Irdeto (HD)
- UPC Direct
l
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 23. 02. 2011, 13:52:21
firmware Mascom update 1.22/3,22 pro moduly Mascom Irdeto Cryptoworks podporuje karty Skylink Irdeto, možno stahovat/updatovat také z Astra 19,2 12692/H (kde vysílá ORF)

Moduly Mascom Irdeto CryptoWorks lze používat pro všechny karty používané u našich operátorů:
- CS LINK (Cryptoworks) + GITAL (starší název provozovatele)
- SKYLINK Standard (Cryptoworks) + Czechlink, Trade Technology (starší názvy provozovatele)
- SKYLINK ICE Standard + Standard HD
- SKYLINK Irdeto (HD)
- UPC Direct
l

Osobně jsem provedl upgrade modulu TWIN EASY Mascom na versi 1.22 a otestoval všechny karty vč. Irdeto karty Skylink, kromě Irdeto karty, všechny karty fungují. Kartu IR modul vůbec neidentifikuje, hlásí "no card", karta je v jiných přijímačích samozřejmě funkční, je registrovaná a global free již x dní ukončeno.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: IVOzNR 23. 02. 2011, 14:57:40
Minulý týždeň som zakúpil CA modul IRDETO SKYLINK Neotion.
Modul mi vykazuje rovnaké výsledky s ICE kartou Skylink v sat.prijímačoch Octagon 918HD aj Optibox Alligator a to:

1. cca medzi 1h až 2h prevádzky prestane dekódovať signál. Stane sa to pri prepnutí z jedného SD programu na druhý SD program toho istého transpondéru, inokedy pri prepnutí z SD programu na HD program. Modul nezamrzne, pretože ďalej poskytuje informácie zo svojho Menu, iba prestane dekódovať. Satelitné prijímače vypíšu: Program je zakódovaný. Po vypnutí a zapnutí sat. prijímača modul opäť pracuje korektne, no po uvedenej viac ako 1h prevádzky sa problém opakuje.

2. Modul v časti aktualizácia software vypíše Nájdený nový software, po potvrdení povolenia na jej stiahnutie z frekvencie STV1 (po vybratí ICE karty z modulu - podľa návodu) začne sťahovanie až do 80%, potom modul vypíše: Sťahovanie software neúspešné! (v module je naištalovaná verzia SW: 01.00.07, podľa informácií technikov Skylinku najnovšia)
Bod 2 by ma zatiaľ netrápil, ale čo s problémom v bode 1?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: pepa novák 23. 02. 2011, 15:06:50
modul CW Irdeto/Mascom - já měl dříve problém u příjmu Brava HD, která vysílala v CW a ještě nečem, nežli jsem přišel na to, že v nastavení - Expert menu - force PMT jsem měl:Auto, když jsem dal Off problém zmizel. Problém zjevně byl, že si modul v "Auto" vybiral přednostně to jiné kódování nežli CW.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Miloslav Soška 23. 02. 2011, 16:36:46
No, já se musím pochlubit - kamarád si koupil kombinaci Ariva 100E + Skylink Standard HD ICE, čili jen UNI čtečka. Zatím není karta regnutá, jen aktivní. Aktivace proběhla bez problémů, karta běží v CW módu, a je identifikovaná s BIOS v. 3. Zatím žádné výpadky se nekonají, jenom je tu otázka, co se bude dít po regnutí...ještě, co se týká zápisů v předregistračním období, nic se nezapsalo.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: IVOzNR 23. 02. 2011, 17:05:45
V predregistračnom období by si mal mať na ICE karte tieto zápisy:
1389, 138A, 138B
a to s aktuálnym dátumom a tiež dátumom, kedy karta už bez registrácie nepôjde (tento druhý dátum sa nemení). Tieto zápisy sa z karty stratia v posledný (druhý) uvedený dátum. Ja som kartu registroval 18.deň. Potom sa na nej vytvorili zápisy nové, neplatenej ponuky:
03E9, 03EA, 03EB, 03EC, 03ED, 1772.
Po aktivácii balíka HD PLUS pribudli zápisy:
0BB9, 0BBA, 0BBC.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Miloslav Soška 23. 02. 2011, 18:15:03
Jo, samozřejmě, je možný, že přišly později, než když jsem byl u něj na návštěvě....zkusím ho kontaktovat, ať se mi pochlubí, jestli je to v pořádku, nebo ne.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Vladimir Hirner 03. 03. 2011, 14:27:29
Minulý týždeň som zakúpil CA modul IRDETO SKYLINK Neotion.
Modul mi vykazuje rovnaké výsledky s ICE kartou Skylink v sat.prijímačoch Octagon 918HD aj Optibox Alligator a to:

1. cca medzi 1h až 2h prevádzky prestane dekódovať signál. Stane sa to pri prepnutí z jedného SD programu na druhý SD program toho istého transpondéru, inokedy pri prepnutí z SD programu na HD program. Modul nezamrzne, pretože ďalej poskytuje informácie zo svojho Menu, iba prestane dekódovať. Satelitné prijímače vypíšu: Program je zakódovaný. Po vypnutí a zapnutí sat. prijímača modul opäť pracuje korektne, no po uvedenej viac ako 1h prevádzky sa problém opakuje.

2. Modul v časti aktualizácia software vypíše Nájdený nový software, po potvrdení povolenia na jej stiahnutie z frekvencie STV1 (po vybratí ICE karty z modulu - podľa návodu) začne sťahovanie až do 80%, potom modul vypíše: Sťahovanie software neúspešné! (v module je naištalovaná verzia SW: 01.00.07, podľa informácií technikov Skylinku najnovšia)
Bod 2 by ma zatiaľ netrápil, ale čo s problémom v bode 1?

Mam uplne presne chovanie s tymto oficialnym skylink CAM modulom na DVD rekorderi: Panasonic DMR-XS385 s native IR kartou. S tym rozdielom, ze mne to nezacne ani ten software v bode 2 tahat (skonci to na 0%). Ak dam updatovat, tak po chvilke nic nerobenia sa resetne CAM. A ta 1ka je u mna presne rovnaka... pokym neprepinam, je vsetko v poriadku. Uz ma to dost stve a skylink support ziadna odozva :(. Aj uvazujem kupit radsej MASCOM modul aj ked nema CI+ ale to CI+ je aj tak iba sposob ako nas obmedzuju :(. Snad nezacnu cez firmware zariadenia zakazovat CI moduly a vyzadovat len CI+... vraj by mal MASCOM fungovat s IR kartou aj ked tu niekto pisal, ze mu to nefungovalo? :(.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: IVOzNR 03. 03. 2011, 21:16:08
CA modul IRDETO NEOTION som dodatočne vyskúšal s ICE karou Skylink aj v TV SONY KDL-40NX705 so vstavaným satelitným tunerom s rovnakým výsledkom ako v Octagone 918 a Optiboxe Alligator. Teda po určitom čase s ukončením dekódovania pri prepnutí na iný sledovaný program, pričom modul ďalej korektne poskytuje svoje informácie z menu o karte, module.
Modul som zaslal na reklamačné konanie predajcovi a čakám na výsledok. Dám vedieť.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Kuba Melín 04. 03. 2011, 00:35:27
S moduly Neotion jsem také zaznamenal podobný problém na některých přijímačích.

Pokud se člověk začne probírat v menu modulu, modul zamrzne a přestane fungovat - tedy i dekódovat. Jediné řešení bylo vložit modul do jiného přijímače a zkusit opět menu - pak se rozchodil.

Pozorované problémy byly s ICE kartou a přijímači Kathrein UFS 903.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Vladimir Hirner 04. 03. 2011, 08:54:11
CA modul IRDETO NEOTION som dodatočne vyskúšal s ICE karou Skylink aj v TV SONY KDL-40NX705 so vstavaným satelitným tunerom s rovnakým výsledkom ako v Octagone 918 a Optiboxe Alligator. Teda po určitom čase s ukončením dekódovania pri prepnutí na iný sledovaný program, pričom modul ďalej korektne poskytuje svoje informácie z menu o karte, module.
Modul som zaslal na reklamačné konanie predajcovi a čakám na výsledok. Dám vedieť.
asi to tiez reklamujem. Uz ma to nebavi a hlavne ziadna pomoc zo support. By ma zaujimalo, ci to vobec niekomu funguje a ako to SkyLink testoval. Nevyzera to na problem prijimaca ale CAM modulu a jeho software...
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Vladimir Hirner 04. 03. 2011, 21:17:25
Mam take podozrenie na to (ne)fungovanie Neotion CAM modulu. Ivan: nevies nahodou ci ti to neblblo iba pri SK kanaloch? Ja mam taky pocit, ze je to spojene s tym blbym update ktory sa nedari stiahnut. Predpokladam, ze ten update sa zacne tahat aj automaticky ak som na spravnom kanaly (nie len ak to vyvolam cez menu). t.j. ak naladim niektory kanal z freq.12565Mhz (t.j. STV1, STV2, STV3, Markíza, Doma). A v tom je mozno pes zakopany. Skusam teraz pozerat vsetko okrem tychto 5tich programov a zatial sa mi to nezaseklo!

Cize nech si Skylink necha tie kecy ze novsi firmware nie je. Ak nie je, tak nech si fixnu ten svoj OTA ked to chce nieco tahat a nestiahne nic. Skusim dalej pozerat vsetko okrem SK kanalov a uvidim. Zatial mi to ide a tak dlho to este neslo...
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: K. Vav 05. 03. 2011, 09:47:12
Neotion Cam jde naprosto bez problémů v receivrech zn.Inverto, Humax a Kaon ;)
Info:Spółka Irdeto oficjalnie poinformowała o planach zakończenia wsparcia dla systemu CryptoWorks. Strategia dostępu warunkowego Irdeto ewoluowała od 2006 r., wzywając do bardziej skoncentrowanego podejścia do rozwoju produktu. Celem było dostarczenie najlepszych rozwiązań i usług dla wszystkich klientów w oparciu o własną technologię Irdeto. Zmiany te były ukierunkowane na system dostępu warunkowego Irdeto. W konsekwencji, podobne aktualizacje i ulepszenia nie zostały uwzględnione dla CryptoWorks.
Irdeto stopniowo wycofywało CryptoWorks i wstrzymało sprzedaż CAS CryptoWorks z dniem 1 stycznia 2007 r., a na koniec 2010 roku zaprzestało oferowania nowych wersji oprogramowania.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Od 31 grudnia 2012 r. Irdeto nie będzie już zapewniało wsparcia dla systemu CryptoWorks. Od jakiegoś czasu Irdeto pracowało ze swoimi klientami, by indywidualnie dostosować plany migracji do CAS Irdeto, w celu zapewnienia, że ich treści są w pełni chronione, zarówno teraz, jak i w przyszłości.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl CAS Irdeto oferuje nie tylko bardziej zaawansowane zabezpieczenia niż system CryptoWorks, ale także więcej funkcji i korzyści dla abonentów płatnej telewizji. CAS Irdeto wspiera takie funkcje, jak Pay Per View, Video On Demand, PVR, Push VOD (abonament i PPV), jak również IP VOD. CAS Irdeto jest również ściśle zintegrowany z rozwiązaniem middleware Irdeto.
źródło: satkurier.pl
źródło: satkurier.pl Irdeto ma ponad 40 lat doświadczenia, chroniąc najbardziej rozpoznawalne marki w branży pay tv.droj:http://satkurier.pl/news/64034/irdeto-o-zakonczeniu-wsparcia-dla-cryptoworks.html
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: IVOzNR 05. 03. 2011, 15:45:13
Problém s CAM IRDETO NEOTION som zaznamenal rovnako ako opisuje Kuba Melín. Pokiaľ som nevstúpil do Menu CAM+, modul fungoval korektne. Dokonca v časti Aktualizácia software mi vypísal, že používam najnovšiu verziu. Zmena nastala po vstupe do časti CAM+, Zavádzacie programy, Program dekódovania. Tu po vstupe začali informácie z modulu sami mihať (cyklicky sa vracať na začiatok tejto časti menu), ak som sa chcel presunúť na nižšiu položku daných informácií, modul to pri opätovnom mihnutí vrátil späť. Takže na informáciu stav dekódovania sa bolo ťažko dostať, lebo modul sa vrátil na začiatok skôr, ako som naroloval na informáciu, ktorá je v poslednom riadku tohoto menu.
A odvtedy modul začal v časti Aktualizácia software vypisovať info, že bola zistená novšia soft.verzia. Po zahájení jej sťahovania, modul pri 80% vypísal info "Sťahovanie novej SW verzie neúspešné!"
Modul som zapožičal kolegovi do TV SONY KDL-40NX705 so vstavaným satelitným tunerom s mojou ICE kartou SKYLINK a modul po čase prestal rovnako dekódovať pri prepnutí programov.
Vladimír: Neviem Ti povedať, či ukončenie dekódovania bolo iba na 12 565Mhz.
Modul je teraz na reklamačnom konaní u solídneho veľkopredajcu v ČR, tak čakám na výsledky ich testov. Výsledok dám vedieť.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Vladimir Hirner 06. 03. 2011, 13:33:30
Vladimír: Neviem Ti povedať, či ukončenie dekódovania bolo iba na 12 565Mhz.
Modul je teraz na reklamačnom konaní u solídneho veľkopredajcu v ČR, tak čakám na výsledky ich testov. Výsledok dám vedieť.
som si uz takmer isty, ze je to kvoli OTA upgrade. Na inych kanaloch mi to zatial vobec neblbne. Ak prepnem na 12565 kanal, tak problem sa ukaze.

Co sa tyka funkcnosti na Inverto, Humax a Kaon: skusali ste aj pobehat po CAM menu, pripadne spustit upgrade na 12565 kanaly manualne? Od tej chvile to podla mna zacne blbnut aj Vam
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Pamětník 06. 03. 2011, 17:26:33
som si uz takmer isty, ze je to kvoli OTA upgrade. Na inych kanaloch mi to zatial vobec neblbne. Ak prepnem na 12565 kanal, tak problem sa ukaze.

Co sa tyka funkcnosti na Inverto, Humax a Kaon: skusali ste aj pobehat po CAM menu, pripadne spustit upgrade na 12565 kanaly manualne? Od tej chvile to podla mna zacne blbnut aj Vam
Nebylo by férovější varovat ostatní před upgrade, nic nezkoušet, aby to neblblo i jim?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Vladimir Hirner 08. 03. 2011, 10:00:04
som si uz takmer isty, ze je to kvoli OTA upgrade. Na inych kanaloch mi to zatial vobec neblbne. Ak prepnem na 12565 kanal, tak problem sa ukaze.

Co sa tyka funkcnosti na Inverto, Humax a Kaon: skusali ste aj pobehat po CAM menu, pripadne spustit upgrade na 12565 kanaly manualne? Od tej chvile to podla mna zacne blbnut aj Vam
Nebylo by férovější varovat ostatní před upgrade, nic nezkoušet, aby to neblblo i jim?
Jasne, zabudol som pridat "na vlastne nebezpecie" :). Ak to niekto chce skusit, tak to skusi. Su to vsetko len dohady a mozno ten modul zacne blbnut uz pri dlhsom pozerani SK kanalov. Kto vie. Stale ale neviem, ci je to vec na vsetkym modeloch alebo na "certifikovanych" od skylink to funguje... Ak to nejde ani na certifikovanych tak potom je otazka, co skylink vlastne testoval. Ja konkretne idem skusit Mascom s IRDETO kartou
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Filip Ciz 14. 03. 2011, 12:56:21
Pouzival som staru CW kartu v prijimaci Technisat Digiplus STR 1 s multifeedom na 3 druzice a vsetko bezalo bez problemov. Po zakupeni LCD s DVB-S2, novej Irdeto Skylink karty a Skylink Irdeto CAMu to zacalo blbnut ako spuste ostatnych. Vcera som vyhodil multifeed, dal novy konvertor (0.1db, povodne 3ks 0.2db) a co najlepsie nastavil parabolu a myslim, ze sa to zlepsilo. Za 24 hodin ziadne vypadky. Na STV1 to uz nehlasi novy FW pre CAM, ale neviem ci je to tym, ze prave ten transponder ma horsi signal a teda sa OTA aktualizacia manualne ani automaticky nespusti.
Vacsina transponderov ma vynikajuci signal (tv ukazuje bitovu uroven chyb na 0-40), ale niektore (najhorsie je asi transponder s STV1) ma signal horsi (bitova uroven chyb az k 400). Parabola je 80cm, konvertor je lacny twin 0.1db, kabel ma 10m.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Dan Rozsíval 14. 03. 2011, 17:58:11
Toho multifeedu je ale škoda. Kdyby se nastavil pořádně tak se nemusel vyhazovat.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: IVOzNR 15. 03. 2011, 18:10:17
Vladimír, aké máš skúsenosti s CA modulom IRDETO Mascom a IRDETO kartou Skylink?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Vladimir Hirner 28. 03. 2011, 15:48:08
Vladimír, aké máš skúsenosti s CA modulom IRDETO Mascom a IRDETO kartou Skylink?
vyborny, mozem len odporucit. Ale je to Mascom Cryptoworks modul (nie Irdeto) - https://www.mascom.de/index.php?id=19&tx_jppageteaser_pi1[backId]=13 ktory cez OTA upgrade treba dat aspon na verziu 1.21b (ja som tam nahodil 1.22, ktory pred par tyzdnami bol k dospozicii). Aktualne je upgrade cez druzicu off, lebo Mascom pripravuje novu verziu 1.23 s vylepseniami pre ICE kartu (http://www.mascom.cz/sat/_Sat_CI.htm). Prepinanie kanalov sa zrychlilo z 3-4sec na 1-2sec (cize pomale prepinanie bolo kvoli Neotion) a ziadne problemy s OTA upgrade.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 28. 03. 2011, 16:56:18
Je to i Irdeto (nemyslím ICE, ale čistý Irdeto), alespoň nově prodávaný ano.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Vladimir Hirner 29. 03. 2011, 10:56:16
Je to i Irdeto (nemyslím ICE, ale čistý Irdeto), alespoň nově prodávaný ano.


Ja som naznacoval len typ CAM modulu: Mascom Cryptoworks CAM modul ktory sa upgradne na 1.22 (minimalne 1.21b) dokaze fungovat s Cryptoworks, ICE a aj s cistou Irdeto kartou (tu mam ja). Ale Mascom Irdeto CAM je nieco ine. Mascom predava aj Irdeto Eurocam CAM modul ktory neviem ci ide s SkyLink Irdeto alebo ICE...
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: IVOzNR 30. 03. 2011, 09:37:30
Po mojich predchádzajúcich problémoch (popisovaných v tejto diskusii) s CAM IRDETO NEOTION SKYLINK mi umožnil predajca jeho výmenu za CA modul IRDETO SMIT SECURE PLUS. Odvtedy žiadne problémy s dekódovaním ICE karty Skylink v neregistrujem. Verím, že čínsky výrobca uvoľní testovaný firmware s funkciou OTA (ktorá teraz beží v testovacej verzii pre interné potreby dovozcu - tak ako uviedol Ing. Martin Švehlík, zástupca Omko Digital, a.s. v článku z 11.2.2011)
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Libor Seznam 10. 04. 2011, 11:19:43
Právě sleduji VC F1 a v komerční přestávce jsem to přepnul na STV2 a ouha ono je to kodováno, ale STV3 dává formuli volně. Jaký to má smysl ? Vždyť to jsou přece volné programy základní nabídky !!!
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 10. 04. 2011, 11:43:39
STV bývá na kartách registrovaných pro CZ nepřístupná při některých sportovních přenosech a už je to tak dlouho. A STV3 už zřejmě k blížícímu se datu vypnutí nikdo neřeší.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Libor Seznam 10. 04. 2011, 12:09:29
A CS link na STV taky koduje ?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 10. 04. 2011, 14:01:24
Taky. A nejde o kódování (to je tam furt), ale o práva pro území ČR.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: K. Vav 11. 04. 2011, 17:48:05
Jelikož je možno zasílat soubory do 500kB- rozděleno do 3 textů
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: K. Vav 11. 04. 2011, 17:50:06
Opět 1.část
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: K. Vav 11. 04. 2011, 17:50:41
2.část
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: K. Vav 11. 04. 2011, 17:53:01
3.část
Konec podpory Cryptoworksu po 31.12.2012 ;)
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 11. 04. 2011, 18:06:40
Právě jsem e-mail od Irdeta dočetl a jsou tam zajímavé poznámky. Irdeto podává podnět k ČOI a SOI. Další zajímavost je, že Fergusony (Arivy a další klony ...), Opticum a Golden Interstar nemají šanci od Irdeta získat licenci. Pravděpodobně vytrvale poškozují Irdeto nejrůznějším způsobem a na dobré slovo (upozornění) kašlou, tak jsou vyloučeni ze hry.
Teď jsem zvědavý na podavače, jak se jim bude spát, kolik Ariva šrotu se tu prodalo.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Dave.1 11. 04. 2011, 18:19:18
Kdyz ono je spis problem v prodejcich, ze lzou zakaznikum, ze je to urcene pro skylink / cslink. Firma Irdeto asi nema zadnou sanci proti prodeji kterykoliv vyrobku na nasem trhu. Maximalne, pokud v manualech je uvedeno, ze jsou podporovany irdeto nebo CW. Pak asi jo. Pokud to ale v manualech, krabicich a kdekoliv jinde uvedene neni, tak si kazdy u nas muze prodavat cokoliv. Ale Arivu ci jine zminene nemam, tak nevim, jak tomu je. Sam jsem kupoval Vantage a vim, ze ctecka nepodporuje CW, ale vedel jsem, ze tam jsou sachty pro moduly (CW, Irdeto, ...). A nikde to ani v pristoji ci jinde psano nebylo, ze je to CW pristoj. Pokud je tomu je i u arivy a zminenych, tak Irdeto place na spatnem hrobe.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Miloslav Soška 11. 04. 2011, 20:49:25
tak, ICE karta u Arivy 100E běží, nicméně, měla jeden čas problémy se zápisy - Skylink avizoval - ale už je to v poho...
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Pavel Kalous 01. 06. 2011, 11:02:20
Dobrý den,
jsem laik a potřebuji znát názor někoho znalého  :)
Vlastním přijímač HUMAX CRCI 5500 se  a ptám se,  jestli má už někdo praktické zkušenosti a zda-li na tomto přístroji funguje  katra sky-link výměna i bez CA irdeto?
Dále případně, jestli by byla  eventuálně možná a funkční kombinace "stařečka" CA -Magic 1,03 s toto novou kartou?
Děkuji za odpověď
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: K. Vav 01. 06. 2011, 11:56:22
Naprosto bez problémů ;) - OK
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: IVOzNR 21. 07. 2011, 16:23:44
Podľa webu Skylink obdržal modul SMIT Irdeto CI+, certifikát Skylink Ready.
K spokojnosti používam uvedený modul s kartou Skylink ICE zatiaľ s originál SW.
Ak modul obdržal certifikát Skylink Ready malo by byť možné upgrade SW na CZ/SK lokalizáciu.
Ako na to?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: José 21. 07. 2011, 17:31:56
Právě jsem e-mail od Irdeta dočetl a jsou tam zajímavé poznámky. Irdeto podává podnět k ČOI a SOI. Další zajímavost je, že Fergusony (Arivy a další klony ...), Opticum a Golden Interstar nemají šanci od Irdeta získat licenci. Pravděpodobně vytrvale poškozují Irdeto nejrůznějším způsobem a na dobré slovo (upozornění) kašlou, tak jsou vyloučeni ze hry.
Teď jsem zvědavý na podavače, jak se jim bude spát, kolik Ariva šrotu se tu prodalo.

K tomuto by jsem měl poznámku. Za prvé je velice zajímavé, že dva modely FERGUSONŮ měly zn. SKY LINK READY, ale nyní už mezi modely SKY LINK READY uvedeny nejsou. Druhá poznámka je ta, že  ARIVA 200 http://www.digizone.cz/clanky/ferguson-ariva-200-hd-dvb-s2-satelitni-hd/ přece disponuje CI slotem, takže je v ní použitelný externí modul CAM
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: spyko 21. 07. 2011, 20:07:36
CHose nediv se ,zip zip je dílerem skylinku,zajimavé je,že cslink nikomu nevyhrožuje,max.doporučuje,irdeto může skákat i po luně-nic mu to nebude platné-jedině zákaz internetu,neb firmy jsou chytřejší než vlast.irdeto se skylinkem dohromady,herci ! 8)
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: José 21. 07. 2011, 23:27:18
CHose nediv se ,zip zip je dílerem skylinku,zajimavé je,že cslink nikomu nevyhrožuje,max.doporučuje,irdeto může skákat i po luně-nic mu to nebude platné-jedině zákaz internetu,neb firmy jsou chytřejší než vlast.irdeto se skylinkem dohromady,herci ! 8)

Irdeto je hlavně známé svojí paranoiou, kdy stálo za napadením a uzavřením jednoho českého serveru, přestože na tom serveru nebylo o CryptoWorks a Irdetu jedno jediné slovíčko, nikdo nikdy se tam ničím ohledně Irdeta nebo CryptoWorksu nezabýval a k ničemu tam neradil ani nenabádal a Irdetu i CryptoWorksu se tam zdaleka vyhybal a jednalo se tam pouze a jedině o Nagravision. Takže by to čistě teoreticky mohlo být celému Irdetu fuk, naopak by mohli být rádi, že jim tam poškozují konkurenci a snižují její kvalitu. Přesto server napadlo a jeho uzavření způsobilo Irdeto, zatím co Nagravision to bylo fuk nebo o něm ani nevěděli. Tak on i CS LINK má obdobu SKY LINK READY. Tedy i oni tam mají proslov o 5 doporučených přijímačích na kterých zaručují bezproblémový chod svých Irdeto karet. Zatím, co od ostatních se distancují, tedy pouze na vlastní riziko. To by bylo plus/mínus stejné. Rozdíl je pouze v tom, že CS LINK jich tam má pouze 5, zatím co SKY LINK jich tam má už 25. A další zásadní rozdíl je, že minimálně 10 ze SKY LINKU zcela záhadně zmizelo a už tam nejsou. Protože jinak by jich tam měli už tak 35. A jsou tam místo nich zcela neznámé a z mého hlediska velice nedůvěryhodné přijímače. Náhodou zrovna v debatě se Zipem jsem zde na tomto serveru, tehdejší původní známku neboli doporučení SKY LINK READY, opsal, problém je, že nevím, kam jsem to dal, už jsem se pokusil to 2x najít nic méně nenašel jsem to, ale 100% to tady někde je. Rozebírán, přijímač po přijímači, pamatuji si, že Zip nejvíce právě doporučoval Humax IRHD 5100S, ten v doporučení Sky Linku zůstal, ale jiné ne, takže by mne opravdu zajímalo, to dohledat a porovnat se současnou tabulkou a docela by mne zajímalo jaká by byla na to odpověď SkY LINKu, že něčemu tu známku READY vydali a pak najednou z ničeho nic, už to mezi přijímači se známkou READY není. Tak zda se pro těch x přijímačů objevily neoficiální softy nebo, co to jako znamená. A co způsobilo, že známku READY měly a najednou ji už nemají. Z hlavy si pamatuji, že šlo právě o nějaké přijímače Ferguson, Topfield a dál už nevím. Ale ten jejich seznam je zachován někde na tomto serveru. V každém případě to na mne neudělalo dobrý dojem. A značně to známku READY v mých očích diskvalifikuje na ryze účelovou a značně zavádějící záležitost. Tedy možnosti jsou dvě. Buď tedy tu známku vydali přijímačům, kde to úplně 100% nebylo, což se časem zjistilo. A tak to tedy znamená, že ty testy nedělají pořádně a pak se to může stát i u jakéhokoli dalšího přijímače. Anebo to opravdu přidělují, jak se jim to hodí, čili pro Ferguson se opravdu mohl objevit nějaký soft a stejně tak pro Topfield, další si nepamatuji a pak jim Sky Link na příkaz Irdeta tu známku sebral, ovšem tím se shodil a jednou už jí vydal a v těch přijímačích karta Irdeto chodí bez problémů. Takže se tady rozehrála nějaká ne zrovna 2x košér hra. Takto bych to formuloval. A ještě něco. Zip zmiňuje Ferguson, Opticum a Golden Interstar. Tak nejen, že dva Fergusony tu značku měly, byly tam uvedeny a už tam uvedeny nejsou. A najít je někde v nějakém e-shopu ještě s tím logem SKY LINK READY, tak to fakt opravdu s chutí printscreenuji a tu fotku sem přilepím, ale nepamatuji si ty dva typy. Ale v každém případě tu značku READY tam mají do teď dva modely Go Sat. A pokud se nepletu, tak to jsou přijímače právě z rodiny Golden Interstar.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: spyko 22. 07. 2011, 00:11:29
Dám ti za pravdu až na jedno,cslink si dal velký pozor na osočování lidí ze zlodějny a pirátsví,ano uvádí irdeto stroje,ale uni čtečkám nevyhrožuje,možná už dříve než skylink pochopili,že jim to stejně k ničemu nebude,zde musím říct,že jsem nikdy mezi těmi firmami nedělal rozdíly-právě do prohlášení p.Glisnika o zlodějích a pirátech,neb u mého Aligátoru je UNI,jedna z věcí ,která je nejvíc irituje-možnost pomocí sw číst irdeto v uni čtečkách,proto přistoupím na akci cslinku-výměna/modrá skylink/,přístup k zakazníkovi od skylinku mi prostě nesedí !!! 8)
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 22. 07. 2011, 01:16:48
Jsem dealerem Skylinku, CS Linku a UPC.

U UPC jsou podmínky jasné, spárovaný přijímač (dodávaný), nebo přijímač s CW dekodérem, všiměte si, že UPC nedoporučuje žádné UNI čtečky, jak by také mohlo, všichni mají nějaké smlouvy s majitelem systému. Jen tak UPC garantuje funkčnost své služby. Že to funguje i v UNI čtečkách je věc jiná, ale nikdo to negarantuje a případné problémy jsou problémy zákazníka.
U CS Linku je to dle mne takto. CS Link si počkal, co udělá Skylink, počkali až jim prošlapou cestičku, otestují systém, přijímače atd., a vše, co bylo v tomto procesu negativní ať už oprávněně, nebo né, tomu se vyhnuli (ICE, kecy o certifikaci STB .....). Ale všiměte si, že naprosto kopírují práci Skylinku, certifikace přijímačů, typ přijímače při registraci karty atd. a moc toho nenakomunikují, prostě chovají se jako Parou.ek - průzkum trhu je to hlavní, nějaké pravidla, smlouvy, dohody atd. jsou až na druhém místě. Oni se prostě snaží o to samé co Skylink, ale raději kolem toho mlčí a až za 3 roky něco v systému udělají (surf-lock, párování ....), tak zákazníka utřou, no jo, vy nemáte licencovaný přijímač, vy máte arivu ......
Skylink - nikdo není dokonalý, snaha skylinku prosadit doporučené přijímače (to samé co dělá UPC a všichni světoví provideři) směřuje ke spokojenosti zákazníka, nikdo není schopný garantovat cokoli, co jde mimo předepsané parametry, nebo jednoduše krade originál SW (SW UNI  čteček). Nevím jak vám, ale mě by se také nelíbilo, kdybych něco vytvořil, zlepšoval a udržoval, např. kódovací SW, a nějaký číňan to zkopíroval z koupeného licenc. přijímače a vydělával na tom. Další problém je ten, že u toho číňana mi nikdo nezaručí upgrade systému v případě změny a tím, že to zákazníkovi přestane fungovat, kdo to asi odnese, no jistě provider.
CZ programy ze satu dělám od samého začátku a skoro vždy jsem se držel jen licencovaných přijímačů. V době, kdy jsem tento kurz opustil, jsem také narazil, neustále laborovaní se SW přijímačů, nepravidelné problémy, vyvolávání zákazníků, obava co bude za 2 roky a jak to zákazníkovi vysvětlit atd., prostě byla to chaotická doba. U těchto přijímačů jsem lidem sice vysvětlil, že jim funkčnost nemůžu garantovat, ale cena, EMU atd je oslepila a až nastal problém, tak pochopení malé, jak je to možné ..... Nyní už dlouhou dobu jedu zase jen licencované přijímače, které si sám otestuju, vyberu si z doporučené nabídky, dle mne to lepší a mám klid.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 22. 07. 2011, 01:26:49
A ještě k procesu certifikace-
Certifikace je dobrovolná, u Skylinku zdarma, podmínkou je dodržování předem daných pravidel (bezvadná čeština ....), uhrazené poplatky za licenci systému, poplatky jsou hrazeny Irdetu, tedy tvůrci a majiteli sys.
Výrobce, nebo dovozce certifikovaného přijímače musí právě garantovat upgrade sys při změnách, musí dodržovat legální pravidla, tedy že zároveň s licencí Irdeta nenacpe do přijímače EMU, že pod jinou značkou nebude ten samý HW šířit s EMU SW atd, atd. a vesele se pyšnit licencovaným dekodérem a mít přístup k legální licenci pro 1ks výrobku na trhu a pod jinou značkou to samé prodávat v tisícich.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: spyko 22. 07. 2011, 01:46:03
Zipe,to je vše v pořádku,na tvém místě bych se vyjadřoval skoro stejně,ale jedno nechápu,proč je na vině potencionální zákazník s UNI,vyřiďte si to s číňanem-nemáte odvahu,tak hurá na nás s UNI,u CS linku taky nemají svatozář,ale udělali to mnohem chytřeji a hlavně bez urážek,UPC mi dá kartu ikdyž mám uni-moje riziko,dobrou a nezlob se !!! 8)
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 22. 07. 2011, 02:34:26
Zipe,to je vše v pořádku,na tvém místě bych se vyjadřoval skoro stejně,ale jedno nechápu,proč je na vině potencionální zákazník s UNI,vyřiďte si to s číňanem-nemáte odvahu,tak hurá na nás s UNI,u CS linku taky nemají svatozář,ale udělali to mnohem chytřeji a hlavně bez urážek,UPC mi dá kartu ikdyž mám uni-moje riziko,dobrou a nezlob se !!! 8)

Není se proč zlobit, beru jakýkoli názor. Ve většině případů není na vině zákazník, ale podejce, který nedá zákazníkovi vybrat a neřekne k tomu povinnou omáčku .... Resp. neodhadne znalosti zákazníka a vnutí mu to, co vyhovuje jemu, co má zrovna na skladě ..... Jsou zákazníci, kteří o tom něco vědí a jsou ochotni riziko podstoupit, pak je to v pořádku, to je prostě jejich věc (osobně mám Vantage HD  :o ), ale je většina zákazníků, kteří o tom nemají páru a takovým EMU a UNI do ruk nepatří, ti mají mít garantované stroje, protože v opačném případě dělají zbytečný rozruch nejen na netu.
Já osobně nenadávám na zákazníky (ti za to nemůžou), ale na pseudo  velkoobchody, které vozí výhradně EMU/UNI přijímače a na ony podavače, kteří o tom většinou nic neví a hrají si na odborníky. Ony pseudo VO si vybudovaly fa na EMU a to asi také není zrovna košér. Jak je možné, že Makro prodávalo Arivy se Skylinkem, po upozornění Skylinku dali karty CS Link, a jedou dál, prostě škoda mluvit. Co bude dělat zákazník, který si to tam koupí a ví o tom prd? Dnes prostě každý druhý zelinář, květinář atd. podává Arivy a to je průser.
CS Link je samostatná kapitola, kterou komentuji opatrně, kdyby jsi věděl co já, tak ....... prostě ala Parou.ek .....
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: José 22. 07. 2011, 06:57:30
Citace
Dám ti za pravdu až na jedno,cslink si dal velký pozor na osočování lidí ze zlodějny a pirátsví,ano uvádí irdeto stroje,ale uni čtečkám nevyhrožuje,možná už dříve než skylink pochopili,že jim to stejně k ničemu nebude,zde musím říct,že jsem nikdy mezi těmi firmami nedělal rozdíly-právě do prohlášení p.Glisnika o zlodějích a pirátech,neb u mého Aligátoru je UNI,jedna z věcí ,která je nejvíc irituje-možnost pomocí sw číst irdeto v uni čtečkách,proto přistoupím na akci cslinku-výměna/modrá skylink/,přístup k zakazníkovi od skylinku mi prostě nesedí !!! 8)

Tak, já jsem neřekl, že CS Link někoho osočoval, já řekl, že i CS LINK samozřejmě doporučuje zákazníkům některé vybrané přijímače a je to v jejich vlastním zájmu, tedy ani oni nestojí o to aby měli nonstop přetížené linky klientského centra. Takže na tom nevidím nic špatného, že doporučí nějaké mašiny. Co žvaní SKY LINK o pirátech je mi, když na to přijde, celkem vuřt, takže to víceméně nevnímám, jen jsem upozornil na podivnost toho, že některé přijímače certifikovali a nyní už mezi certifikovanými nejsou. I když pravda sám jsem se podivoval, že Ferguson tu certifikaci dostal. Ovšem měl jí a ty dva modely ji mají. Takže pak ze sebe udělal jen SKY LINK kašpárka. Ale to je opět jejich problém a mají si dávat větší pozor, komu tu značku READY vydávají, tak to ze sebe fakt dělají jen blbce. Tedy v konextu s těmi vyhlášeními a prohlášeními atd. Zůstávám zatím spokojeným zákazníkem Sky Link.

Citace
U UPC jsou podmínky jasné, spárovaný přijímač (dodávaný), nebo přijímač s CW dekodérem, všiměte si, že UPC nedoporučuje žádné UNI čtečky, jak by také mohlo, všichni mají nějaké smlouvy s majitelem systému. Jen tak UPC garantuje funkčnost své služby. Že to funguje i v UNI čtečkách je věc jiná, ale nikdo to negarantuje a případné problémy jsou problémy zákazníka.

Jenže i UPC vydává pro zakazníky samostatnou kartu. Takže otázka párování je snad jen otázka DIGI TV, kteří mi zase mohou se svojí službou vlézt na záda. Na víc UPC Direct oficiálně oznámilo PŘECHOD NA IRDETO. Čili vůbec nechápu jejich pokus s Nagravision 3 a jak to tady už někdo odhadl, byla to slepá větev, tedy jen takový výstřelek a úlet. Tato služba bude, co nevidět obdobně jako SKY LINK a CS LINK v IRDETU ! Jinak SKY LINK a CS LINK si právě nahrabali díky svému otevřenému přístupu, tedy možnosti pouze karty a svého přijímače s možností sledování německých FTA a anglických hudebních a kde čeho. To je vytáhlo nahoru. Už jsem tady sám vyhlásil, že pokud bych byl postaven do situace spárovaného přijímače. Tak se na celý SKY LINK i případně jeho následovníka CS LINK vykašlu. Zůstanu z ČR jen u DVB-T a naopak trvám na příjmu světových FTA.

Citace
U CS Linku je to dle mne takto. CS Link si počkal, co udělá Skylink, počkali až jim prošlapou cestičku, otestují systém, přijímače atd., a vše, co bylo v tomto procesu negativní ať už oprávněně, nebo né, tomu se vyhnuli (ICE, kecy o certifikaci STB .....). Ale všiměte si, že naprosto kopírují práci Skylinku, certifikace přijímačů, typ přijímače při registraci karty atd. a moc toho nenakomunikují, prostě chovají se jako Parou.ek - průzkum trhu je to hlavní, nějaké pravidla, smlouvy, dohody atd. jsou až na druhém místě. Oni se prostě snaží o to samé co Skylink, ale raději kolem toho mlčí a až za 3 roky něco v systému udělají

Tak jistě, že tahounem je SKY LINK a CS LINK se pouze veze. Ale na tom opět nevidím nic špatného. Tedy vždy je někdo průkopník a pionýr a někdo ten opatrný vzadu... Ovšem SKY LINK má tu kartu ICE která je schopna převést Irdeto na CryptoWorks. CL LINK ji nemá. Zrovna včera jsem někde na fóru četl, že uživatelé CS LINKU dávají CryptoWorks u CS LINKU tak 3-5 let. Počítají tedy s tím, že ještě 3 roky budou moci využívat dosavadní přijímače a pak teprve přejdou na Irdeto. To mi přijde docela zábavné.
Když by  bylo Irdeto vypnuto v obou službách, tedy i u CS Linku, tak je asi dost jejich zákazníků půjde zastřelit. Na víc UPC by přechod na IRDETO nemohlo nikdy stihnout, když začali jako poslední tedy až teď. Takže CryptoWorks vypne nejspíše asi jen SKY LINK. Pokud by všichni mohlo by být opět veselo anebo možná další zákazníci pro Sky Link, který zdá se je jediný připraven.

Citace
Já osobně nenadávám na zákazníky (ti za to nemůžou), ale na pseudo  velkoobchody, které vozí výhradně EMU/UNI přijímače a na ony podavače, kteří o tom většinou nic neví a hrají si na odborníky. Ony pseudo VO si vybudovaly fa na EMU a to asi také není zrovna košér. Jak je možné, že Makro prodávalo Arivy se Skylinkem, po upozornění Skylinku dali karty CS Link, a jedou dál, prostě škoda mluvit. Co bude dělat zákazník, který si to tam koupí a ví o tom prd? Dnes prostě každý druhý zelinář, květinář atd. podává Arivy a to je průser.

Tak proto také, když se na mne kdokoli obrátí posílám ho do speciálky, tedy malého obchůdku někoho, kdo o tom něco ví a kdo je ochoten jim to vysvětlit a takové ve městě máme. Tihle velkoskladníci nebo velkoprodejci jsou diletanti, kteří o tom, či onom zboží nemají nejmenší páru, tedy mnohdy o něm vědí méně, nežli samotný zákazník. Ti jednají jen tak, že si zjistí, co se nejvíc bere a berou totéž, jestli to k něčemu je nebo není nebo zda si s tím ten, či onen zákazník poradí nebo neporadí, je absolutně nezajímá. Nejlepší řešení je každého od nich odhánět a u podobných nenakupovat i když by potencionálně člověk ušetřil nějaké drobné.

Ještě mne tak napadá jedna věc. Přirovnání satelitních televizních a rádiových služeb k mobilním operátorům. Když to tady začínalo, tak přece také byly telefony zablokované a byly jen pro jednu určitou službu a automaticky se nešla šedá ekonomika, která je odblokovávala, protože zájem všech těch služeb je konkureční boj a přetahování zákazníků navzájem. Dnes se tu snad už ani žádný zablokovaný telefon neprodává. Tedy dokázaly se ty služby mezi sebou dohodnout a lze bez problémů přecházet mezi O2, T-Mobile a Vodafone sem a tam, třeba každý rok mít jinou.
Toto je smysl trhu a konkurenčního prostředí a nezdá se, že by si zrovna provozovatelé mobilních služeb měli na co stěžovat. Tak stejně tak nelze prostě párovat přijímače s kartou. Naopak je dobře, že budou všichni v Irdetu, ve volné kartě a je zájmem všech volné přecházení mezi Sky Link, CS Link a UPC direct, dle toho, který bude mít ten a ten rok kvalitnější nabídku. Takže by v celku měli v pohodě všichni 3 nějaké snahy Irdeta o zakonzervování trhu, zablokovat, tedy na nějaké takové věci, jako je spárovaný přijímač jim moc nehrát. A to ve svém vlastním zájmu, jim půjde o to, snažit se sebrat zákazníky těm druhým. A párovaný přijímač to komplikuje. Se svým přijímačem a jen prohazováním karty a jen telefonem někam, či změnou požadavku na účtu je to daleko rychlejší a operativnější a migrace je žádoucí.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 22. 07. 2011, 14:46:18
Jsem dealerem Skylinku, CS Linku a UPC.

U UPC jsou podmínky jasné, spárovaný přijímač (dodávaný), nebo přijímač s CW dekodérem, všiměte si, že UPC nedoporučuje žádné UNI čtečky, jak by také mohlo, všichni mají nějaké smlouvy s majitelem systému. Jen tak UPC garantuje funkčnost své služby. Že to funguje i v UNI čtečkách je věc jiná, ale nikdo to negarantuje a případné problémy jsou problémy zákazníka.
U CS Linku je to dle mne takto. CS Link si počkal, co udělá Skylink, počkali až jim prošlapou cestičku, otestují systém, přijímače atd., a vše, co bylo v tomto procesu negativní ať už oprávněně, nebo né, tomu se vyhnuli (ICE, kecy o certifikaci STB .....). Ale všiměte si, že naprosto kopírují práci Skylinku, certifikace přijímačů, typ přijímače při registraci karty atd. a moc toho nenakomunikují, prostě chovají se jako Parou.ek - průzkum trhu je to hlavní, nějaké pravidla, smlouvy, dohody atd. jsou až na druhém místě. Oni se prostě snaží o to samé co Skylink, ale raději kolem toho mlčí a až za 3 roky něco v systému udělají (surf-lock, párování ....), tak zákazníka utřou, no jo, vy nemáte licencovaný přijímač, vy máte arivu ......
Skylink - nikdo není dokonalý, snaha skylinku prosadit doporučené přijímače (to samé co dělá UPC a všichni světoví provideři) směřuje ke spokojenosti zákazníka, nikdo není schopný garantovat cokoli, co jde mimo předepsané parametry, nebo jednoduše krade originál SW (SW UNI  čteček). Nevím jak vám, ale mě by se také nelíbilo, kdybych něco vytvořil, zlepšoval a udržoval, např. kódovací SW, a nějaký číňan to zkopíroval z koupeného licenc. přijímače a vydělával na tom. Další problém je ten, že u toho číňana mi nikdo nezaručí upgrade systému v případě změny a tím, že to zákazníkovi přestane fungovat, kdo to asi odnese, no jistě provider.
CZ programy ze satu dělám od samého začátku a skoro vždy jsem se držel jen licencovaných přijímačů. V době, kdy jsem tento kurz opustil, jsem také narazil, neustále laborovaní se SW přijímačů, nepravidelné problémy, vyvolávání zákazníků, obava co bude za 2 roky a jak to zákazníkovi vysvětlit atd., prostě byla to chaotická doba. U těchto přijímačů jsem lidem sice vysvětlil, že jim funkčnost nemůžu garantovat, ale cena, EMU atd je oslepila a až nastal problém, tak pochopení malé, jak je to možné ..... Nyní už dlouhou dobu jedu zase jen licencované přijímače, které si sám otestuju, vyberu si z doporučené nabídky, dle mne to lepší a mám klid.
Příliš zveličuješ význam Skylinku, protože Irdeto používá víc operátorů a tudíž i CS Link mohl čerpat poznatky od nich a nemusel spoléhat zrovna na Skylink. A jinak na Irdetu není prakticky co testovat, je to kódovací systém jako spousta dalších, kvůli kterým si taky nikdo nehraje na nějaké trapné certifikace a další nesmysly, které mají u Skylinku za cíl se akorát zviditelnit. Prostě na trh přišlo Irdeto, začali se prodávat karty, logicky k tomu se začaly objevovat i přijímače s licencovaným Irdetem (posléze se objeví i nové náplně do UNI čteček, aby s Irdetem nebyl problém) a je to naprosto stejná situace jako kdysi s CW (kde mimochodem nikdo nedělal divadlo, že je cosi kýmsi certifikovaný).
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Vladimír Dráb 22. 07. 2011, 20:23:42
A to je přesně ono, "posléze se objeví" a nebo taky neobjeví, to dnes nikdo 100% neví. Proto prodávám certifikované přijímače a nemusím zákazníkům říkat ať počkají, že se to spraví atd. Obecně se divím, že zákazníci nereklamují svá zařízení když přijdou na nějaký problém, ale nechají se uchlácholit, že to vyřeší opravný soft atd. Vždy když vyjde nový soft. odstraňuje nejaké vady. Z tohoto pohledu se jedná o vadu výrobku, takže by měl fungovat záruční servis a vše napravit a pokud soft. není do 30 ti dnů mělo by nastat vrácení peněz. Nebo myslíte že ne?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Leopold Skřivánek 23. 07. 2011, 11:15:28
Proč se to Irdeto pořád tak démonizuje? To skutečně není žádný zázrak, ale je to systém jako tucet dalších. Univerzální čtečky to s příslušným SW přečtou stejně jako přečtou CW, Conax, VC a další. Ať se to firmě Irdeto líbí nebo ne.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: spyko 23. 07. 2011, 16:42:15
Ono nejde jen o systém,ale hlavně co umožňuje,-zamezení sdílení/domácího i přes net./,PVR,a jiné kousky,které zákazníka omezují-otázka je nakolik to vysilatel míní využít,skylink už zkoušel omezit PVR-včas toho nechal-ALE !!! >:(
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: José 23. 07. 2011, 17:25:53
Ono nejde jen o systém,ale hlavně co umožňuje,-zamezení sdílení/domácího i přes net./,PVR,a jiné kousky,které zákazníka omezují-otázka je nakolik to vysilatel míní využít,skylink už zkoušel omezit PVR-včas toho nechal-ALE !!! >:(

Nevím, jak pro který přijímač bude nějaký soft apod. Též nevím, jak si s tím poradí malé servery třeba v rámci domácnosti atd. Ale velké servery to mají prý dávno vyřešené a sdílet po netu to normálně jde. Čili se to naprosto minulo účinkem nebo záměrem. Takže maximálně to omezí nebo poškodí ty, pro něž pro ten a ten přijímač nebude soft pro tu nebo onu UNI čtečku. Jinak je celé to haló, k vůli tomu naprosto o ničem, maximálně to tak slouží jako Promo Irdeta a jeho zviditelnění. Ovšem samozřejmě doporučení přijímačů, jak u Sky Linku tak u CS Linku považuji za důležité, protože spotřebitel si opravdu může zakoupit přijímač, kde mu to chodit nebude a pak bude nasraný a bude bombardovat klientské centrum atd. Prostě přechod to je a nějaké ty odzkoušené a doporučené přijímače je třeba zveřejnit aby byla jistota v tomhle a tomhle zaručujeme, že to funguje. Jinak ty dotazy jsou modifikovatelné ne ? Takže, když by tam třeba dovolili 4 odpovědi a konec, tak to bude vyhovovat i nahrávání a nějakému tomu sdílení do kuchyně nebo ložnice nebo kam v rámci domácnosti. Na té druhé kartě stejně prd vydělají a je v podstatě úplně jedno jestli si to bude posílat do kuchyně nebo dětského pokoje jako sdílení nebo si tam zakoupí druhou kartu. To už je nespasí ta druhá karta. Ostatně i když se o to v podstatě už dnes nezajímám, tak jsem si všiml, že se značně rozmáhá jiná věc. Tedy doba pokročila a už se nesdílí informace z karty, ale přímo stream. http://www.nejvic.info/tv/sreklamou/play_markizahd.htm čehož je na netu plno... Tedy doslova jsem řval smíchy a ani už to nekomentoval, jak právníci z Markízy http://www.digizone.cz/clanky/markiza-trva-na-vyrazeni-z-nabidek-v-cesku/  budou žalovat Sky Link a CS Link, že tam jede jejich podělaná TV, ale že je toho na netu plno a je tím net zasviněný už jak pornem, to jim nevadí...hehehe... A ostatně mě tak napadá, že tomu nahrává další módička, tedy to připojování na NET přímo zobrazovačů, takže, když na to přijde, je otázka na kolik je CS Link nebo Sky Link ke sledování slovenských TV ještě vůbec potřeba ? http://www.nejvic.info/tv/sreklamou/play_jojhd.htm

Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Peter Tulino 23. 07. 2011, 17:47:52
A ještě k procesu certifikace-
Certifikace je dobrovolná, u Skylinku zdarma, podmínkou je dodržování předem daných pravidel (bezvadná čeština ....), uhrazené poplatky za licenci systému, poplatky jsou hrazeny Irdetu, tedy tvůrci a majiteli sys.
Výrobce, nebo dovozce certifikovaného přijímače musí právě garantovat upgrade sys při změnách, musí dodržovat legální pravidla, tedy že zároveň s licencí Irdeta nenacpe do přijímače EMU, že pod jinou značkou nebude ten samý HW šířit s EMU SW atd, atd. a vesele se pyšnit licencovaným dekodérem a mít přístup k legální licenci pro 1ks výrobku na trhu a pod jinou značkou to samé prodávat v tisícich.

ja by som si kludne kupil tuner s Irdeto licenciou. Ale ked som tuner kupoval tak ziaden, ktory by sa co len priblizoval mojim poziadavkam nebol. O to smutnejsie je, ze ani teraz, cize takmer 1,5 roka potom tu ziadny taky s Irdetom a teda ani Skylinkready nalepkou (naschval hvorim o nalepke) nie je. Preco niektore firmy a je ich vacsina co sa sat tunerom venuju, nie je Irdetu ochotna platit? Tie iste firmy, alebo aspon niektore z nich, par rokov dozadu nemali problem sa dohodnut na kupe CW licencie pre svoje tunery. Kde je asi problem?

A potom je tu druhy problem. Naplne na UNI citaciek su. Moj tuner dnes vie pracovat s CW kartou, ale aj ICE a Irdetom. Bez najmesich problemov. Zip niekde vyssie napisal, ze az CSlink potichu zavedie opatrenia moze nastat problem. Rovnako, resp este skor u Skylinku. Cize to bude odveta Irdeta UNI citackam? To by som pochopil, ale preco to podporuje Skylink. On je zakaznik, nie dodavatel. On plati Irdetu. Ops Skylink to sice uhradi, ale zaplatia to jeho zakaznici.

A este tu je treti problem. Preco Skylink ide za hranu a pozaduje od Skylinkready primacov funkcie, ktore prave zakaznikom inych platforiem vadili a preto presli ku Skylinku. Myslim parovanie primaca a karty (= zvacsa priserne neprivetive tunery a ich menu v DVBC i DVBS), nemoznost pracovat s nahravkou a pozerat si ju mimo tunera a dalsie funkcie. Surflock sa da pochopit - bojuje s piratstvom, u dvojtunera je vsak problem. Ale zakodovana nahravka je pri castej vymene klucov v Irdete debilita a zavadzanie zakaznika. O ataku EMM instrukcii ani nehovorim.

Opatrenia proti zakaznikom su bud nepremyslene, alebo su podmienkou uz davno dohadovaneho predaja Skylinku s niektorym kupcom. Ale ryza z toho nebude. Penetracia platenymi programami je v CR a SR velmi nizka. Rovnako ako platy. Alebo ze by sa spoliehali na "chlieb a hry"?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 23. 07. 2011, 17:56:49
Je jasný, že si každý majitel kódovacího systému chce co nejvíc vydělat, což u UNI čtečky nehrozí. Takže i Irdeto kopem kolem sebe, ale to je asi stejná snaha jako ochrana na DVD proti kopírování. Samozřejmě na sebe ale každý uživatel bere riziko toho, že UNI čtečka nemusí fungovat korektně. Doporučování konkrétních přijímačů od CS Linku a Skylinku je pak zbytečnost, protože stačí napsat, že je podporován každý přijímač s licencí Irdeto.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Peter Tulino 23. 07. 2011, 18:01:54
Doporučování konkrétních přijímačů od CS Linku a Skylinku je pak zbytečnost, protože stačí napsat, že je podporován každý přijímač s licencí Irdeto.
Nie ak je v plane parovat, nahravat iba zakodovane, nedokazat preniest nahravku a vyradit UNI atakmi EMM instrukcii. To bezny primac s licenciou/dekodovanim Irdeto neobsahuje resp nezvlada ...
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: José 23. 07. 2011, 18:22:43
protože stačí napsat, že je podporován každý přijímač s licencí Irdeto.

No, licenci Irdeto má i můj prastarý Humax 5400, takže není Irdeto jako Irdeto...
Takže aby si pak někdo v bazaru nekoupil radostně cosi...Ha, Irdeto...
A ono pak třeba nic, že...
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: José 23. 07. 2011, 18:30:06
Citace
Nie ak je v plane parovat ...

Ovšem to párování je nejspíše jakási Fata morgána nebo co, neboť zde současný seznam SKY LINK READY
a párování nezvládá ANI JEDEN z ocertifikovaných přijímačů...

http://www.skylink.cz/web/structure/62.html

Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 23. 07. 2011, 18:43:08
Doporučování konkrétních přijímačů od CS Linku a Skylinku je pak zbytečnost, protože stačí napsat, že je podporován každý přijímač s licencí Irdeto.
Nie ak je v plane parovat, nahravat iba zakodovane, nedokazat preniest nahravku a vyradit UNI atakmi EMM instrukcii. To bezny primac s licenciou/dekodovanim Irdeto neobsahuje resp nezvlada ...
Tady je ale zádrhel - pokud by chtěl toto Skylink nebo CS Link zavést, tak by potom musel na prodávaných kartách jasně uvádět, že jsou tyto karty funkční jenom v těch a těch přijímačích a nikoliv dávat doporučení kdesi na webu. Pokud si tedy koupím libovolný přijímač s licencovaným Irdetem a ono to nepůjde, tak bych byl v reklamaci karty nepochybně úspěšný.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 23. 07. 2011, 18:45:06
protože stačí napsat, že je podporován každý přijímač s licencí Irdeto.

No, licenci Irdeto má i můj prastarý Humax 5400, takže není Irdeto jako Irdeto...
Takže aby si pak někdo v bazaru nekoupil radostně cosi...Ha, Irdeto...
A ono pak třeba nic, že...
To dnešní Irdeto má jistě nějakou verzi, která se dá uvést :-)
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: José 23. 07. 2011, 18:53:23
Citace
To dnešní Irdeto má jistě nějakou verzi, která se dá uvést :-)

Ano, to už je lepší, takto by to samozřejmě stačilo...
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Vladimír Dráb 23. 07. 2011, 20:29:01
Nebo byste byl úspěšný v reklamaci toho přijímače s jakýmsi irdetem. Osobně se domnívám, že smyslem certifikace přijímačů je zajištění provozu těchto přijímačů i po delší době. Neboli čekám plnou podporu certifikovaných přijímačů po úpravách kodu vysílání, výměně karet atd. Což naopak nemusí být jisté u uničteček a necertifikovaných příjímačů.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 23. 07. 2011, 20:46:35
Já se spíš domnívám, že celá certifikace je jenom snaha čeřit vodu a upozorňovat na sebe. Protože při výměně karet nebo úpravě kódovacího systému už naprosto nikdo nezaručí, že to bude v daném přijímači chodit. To by jedině Skylink a CS Link museli mít svoje dodávané přijímače jako je tomu u jiných služeb, a ty v případě potřeby vyměnit taky (jako to dělala např. firma Digi s některými starými Humaxy, jenž po změně na Nagra 3 přestaly fungovat).
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Peter Tulino 23. 07. 2011, 21:13:36
Citace
Nie ak je v plane parovat ...

Ovšem to párování je nejspíše jakási Fata morgána nebo co, neboť zde současný seznam SKY LINK READY
a párování nezvládá ANI JEDEN z ocertifikovaných přijímačů...

http://www.skylink.cz/web/structure/62.html

Ziadna fatamorgana, mate len malo informacii, alebo vam to je jedno.
Odpoved sa vola SECURE SILIKON IRD
Uvediem len 2 poziadavky Skylinku na tunery, ktore sa chcu certifikovat:
Secure Silicon (Irdeto Certified) = Mandatory
Pairing functionalities = Mandatory
Viete anglicky? Ak nie tak MANDATORY = POVINNY


citat z dokumentu: "Since January 2011 only IRDs with SS with dual mode and pairing functionality OFF can be imported. Skylink intends to make use of dual mode because it enables to work with both paired and unpaired smart cards. Skylink may switch the pairing on or off whenever it is necessary. Once enabled pairing increases overall system security."

zdroj:
dokument "Skylink Secure Silicon IRD (Integrated Receiver Decoder) specification, Version of 2011-06-01"
dokument najdete na stranke Skylinku:
http://www.skylink.sk/web/document/cms_library/129.pdf
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 23. 07. 2011, 22:04:54
A co s tím? Skylink nikde neuvádí povinnost účastníka kupovat jakési certifikované přijímače (totéž platí pro dekódovací moduly) nebo dokonce, že by přímo podmiňoval funkčnost služby používáním právě certifikovaných přijímačů. Pokud si koupím jakýkoliv přijímač s licencovanou čtečkou Irdeto, tak v něm musí karta Skylink chodit bez ohledu na to, jestli si tam Skylink přilepil nebo nepřilepil jakousi certifikaci, tj. aktuálně to platí třeba pro dekódovací moduly od Mascomu  :P
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Peter Tulino 23. 07. 2011, 22:41:29
Hovori vam nieco slovo PLANOVANIE?
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 23. 07. 2011, 22:57:44
V tomto případě ne, protože pokud někdo s něčím počítá do budoucna, tak by musel začít dělat vše potřebné hned po uvedení nového kódovacího systému a ne čekat až bude trh zaplavený všemožnými přijímači. Navíc na tom ani není Skylink tak dobře, aby mohl odhánět zákazníky ke konkurenci tím, že začne zavádět nesmyslné blokace pro PVR přístroje apod.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: José 23. 07. 2011, 23:00:40
Hovori vam nieco slovo PLANOVANIE?

No dobře. Známe případy, kdy provozovatel služby dodá kartu a s ní spárovaný přijímač. Anebo známe případy, že si uživatel koupí jakýkoli přijímač schopný spolupracovat s kartou provozovatele. Jaksi za celou dosavadní historii mi není znám případ, že by si zákazník koupil přijímač, od provozovatele si koupil kartu a ta mu byla spárována dálkově nějakým příkazem s jeho kusem přijímače. Na víc mi poněkud uniká smysl toho všeho, když ten přijímač třeba zítra odnesu do bazaru a koupím si nový nebo ho půjčím bráchovi na chatu. To by byl trochu guláš a ptákovina ne ? Na víc u služeb, co používají karty a přijímače k nim, tak to je majetkem provozovatele té služby a po ukončení služby se vyžaduje navrácení. Takže oni pak zodpovídají i za  opravy atd. U Sky Link i CS Link je karta právoplatným majetkem uživatele, je děditelná, je prodejná. To by museli zbavit všechny současné majitele karet Sky Link a CS Link jejich právoplatného majetku. To by mne tedy docela zajímalo, jak to hodlají udělat ? Na víc opravdu si tyto služby pomohly tím, že umožnily používání vlastních přijímačů. V případě, že by začaly dodávat nějaký jeden spárovaný přijímač, tak jim 2/3 uživatelů okamžitě zdrhnou. A zase není logické pokud počítají se spárovaným přijímačem a jeho distribucí aby nyní certifikovali 25 kusů rozličných přijímačů. Takže z tohoto, pokud by toto mělo být plánování vychází, že ty plány nemají ani hlavu ani patu nebo že levá neví, co dělá pravá. Prostě nesedí to. Na víc jsem tu uváděl na příkladu mobilních telefoních služeb, že zájem je migrace zákazníků, nikoli jejich upjatost na jednu službu. Nehledě na to, že pokud Irdeto je u Sky Link, CS link a UPC Direct, tak dostane zaplaceno vždy a nemusí ho taková ptákovina také vůbec trápit. A ochranu to v zásadě nikterak nezvyšuje, Nagravision 2 bylo také spárované a jak šlapalo z Digi Tv a Polsat Cyfrowy a Premiere a Digital+ a nebylo to spárování vůbec ničemu platné. Naopak by si tím nasrali do bot, protože, když dnes nefunguje někomu karta nebo přijímač nebo cosi, tak odpověď na každou takovouto otázku je, běž k sousedovi, strč to do přijímače u něj a hned budeš vědět... Vždyť na tohle nejsou ani personálně zařízeni... Když by takovouto svépomoc tímto nesmyslem odbourali, tak to bude takové prodražení jejich služeb, že je to může v konečném důsledku přivést až na buben... Jinak, že Irdeto je připravené na spárování to je samozřejmě v pořádku. Spárování využije u přijímačů služby UPC Direct až služba UPC Direct vyměni svým abonentům přijímače CryptoWorks za přijímače Irdeto a která zatím používá u spárovaných přijímačů Nagravision 3. Zda zachová služba UPC Direct pak i nadále nějaké nespárované karty Irdeto, tak jako zatím zachovává karty CryptoWorks i pro uživatele, kteří si pronajímají jen jejich kartu, bez jejich přijímače, to je jejich věc... http://cz.upcdirect.com/satelitni-televize/directmediumkarta/ ale zatím tato služba ještě běží. Ostatně pokud by se jí UPC Direct po přechodu na Irdeto zbavilo A používalo už pouze spárované karty. Tak si mohou Sky Link i CS Link velmi snadno zjistit jaký to bude mít vliv na jejich zákazníky. Tedy zda by po té zaznamenali sami nějaký nárůst nebo nikoli...
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: spyko 23. 07. 2011, 23:32:22
 Ještě pár pokusů s kody PVR,EEM,ap. a útěk je 100%,skylink to přece nemohl riskovat zadara,nevím o žádné platformě,kde by IRDETO tohle zkoušelo,/kde by si to mohlo dovolit/,i negativní reklama je k něčemu dobrá,ale mě připadá že se někomu podařilo šlápnout si na kuří oko,nepodařilo se to na někoho svést tak si asponˇdo někoho kopnem .
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 24. 07. 2011, 11:34:38
Většina zde diskutujících jsme lidé v oboru sat znalí.  :o  Je nás, když to přeženu 1% uživatelů ať už Skylinku, CS Linku, nebo UPC Direct. Naše vztekání a výkřiky nad novými omezeními a nařízeními autorských svazů, nových EU zákonů atd., je bezpředmětné. Pochopte, že vše vychází z nejrůznějších nařízení, zákonů a zájmů různých skupin ..... a to se týká i nových kodovacích systémů a je jedno, jestli je to Irdeto, Nagra, Conax ....., kdyby byl CryptoWorks dál vyvíjen, jistě by dnes nabízel párování, něco jako surf-lock atd.
Zbylých 99% uživatelů o tom všem nemá žádnou páru, je jim putna o čem diskutujeme, neví jak co funguje a proto je úsměvné si myslet, že po zavedení párování, surf-locku atd. všichni utečou jinam. Většinový uživatel potřebuje funkční box s kartou, aby večer, když sedne k telce zapnul a hleděl. Proto je dobře, že provideři, kteří nechávají zákazníkovi volnou ruku při výběru, dělají tkzv. certifikace a ty jsou právě pro oněch 99% laických uživatelů.
My, tkzv. odborníci  ;) známe rizika necertifikovaných zařízení a víme, že zítra ten přijímač ... můžeme klidně hodit do koše. A zase jsem zpět u podejců, je to krajně nezodpovědné šířit něco bez jistoty mezi neznalý lid!
Na netu se vzteká velké množství podejců, kteří jen vyjímečně, podávali certifikovaný box, protože zpočátku (někteří dodnes) neměli žádnou znalost toho, jak to vše funguje a nyní kříčí, protože mají bobky, že je zákazníci utlučou, co že jim to dodali, jak to, že to nefunguje atd. Je smutné, že se nechali unést EMU dobou i někteří opravdoví odborníci, u těch se dá ovšem předpokládat, že vše patřičně již při prodeji se zákazníkem zkomunikovali.
Mé závěry:
běžný, neznalý uživatel - certifikovaný box - 99%
znalý uživatel - pokud se chce hrát a nelituje patřičného groše, ať koupí co chce, pokud se chce dívat rozhodně certifikovaný box
odborníci - na TV nehledí, většinou si hrají a tedy ať si hrají s čím chtějí (jsou to jejich groše), na hraní (testování) mají něco ..., na dívání pro rodinu něco druhé, třetí ... ;D
Jinak je každého věc, co dělá, co používá ... pokud je vše v normálních, hlavně nepsaných morálních pravidlech .... bla, bla, bla
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Leopold Skřivánek 24. 07. 2011, 13:16:36
Nemáš pravdu. Pokud by nějaký majitel TV stanice vyžadoval určité zabezpečení svého programu, tak by se na tom musel smluvně dohodnout se satelitním operátorem a tento by pak přistoupil ke konkrétním krokům. Ale to co dělal Skylink, že sám o své vůli (možná podpořené nějakým autorským svazem, který permanentně vidí všude černotu a piráty) cosi testoval, to není v ničem opodstatněné a už vůbec ne v tom smyslu, že by to někdo dokonce nařizoval. Takto se prostě seriózní poskytovatel služeb nechová a pokud celý pokus byl v rámci ověření funkčnosti že to technicky jde, tak si k tomu Skylink rozhodně neměl vybírat abonenty, ale mohl si to otestovat na nějakém neveřejném vysílání.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Zip Zip 24. 07. 2011, 13:38:12
To není o majitelích TV stanic, to je o majitelích autorských práv. Dál se v tom patlat nehodlám.
Test Skylinku zasáhl mizivé procento lidu (ovšem převážně odborného), tak z toho nedělej takovou katastrofu. Zbytečně moc povyku, ale díky tomuto povyku také úprk Skylinku zpět, takže veřejný test měl spíše pozitivní přínos pro uživatele.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 24. 07. 2011, 14:35:07
Taky to vidím jako šlápnutí do lejna od Skylinku, protože buď majitelé práv vyžadují Surflock a pak ho musí Skylink nasadit nebo nevyžadují a pak je to neopodstatněná sólo akce Skylinku - nic mezi tím není. Ale jinak je to dobrá věc, protože lepšího náhončího ke kabelovkám a UPC Direct než je Skylink si člověk nemůže přát  ;D
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Peter Tulino 24. 07. 2011, 19:55:27
Naše vztekání a výkřiky nad novými omezeními a nařízeními autorských svazů, nových EU zákonů atd., je bezpředmětné. Pochopte, že vše vychází z nejrůznějších nařízení, zákonů a zájmů různých skupin

Zip varis z vody, uved aspon 1 zakon, ktory zakazuje nahravat odkodovane, ktory definuje UNI citacku ako nelegalnu, ktory zakazuje pre vlastnu potrebu upravovat a archivovat nahravku programu zakupeneho sluzbou retransmisie

A nariadenie autorskych zvazov, co ti sije dievcinka, ved to su nestatne organizacie tie nikomu nic nemozu nariadovat nad ramec autorskeho zakona a ziadny autor nie je povinny byt clenom, ael je zaujimave, ze ako pozostatok socializmu si dovoluju vyberat licencie ajza autorov, ktory nie su ich clenmi a samozrejme im nic nevyplacaju ...

Ano su to zaujmy istych skupin, otazka je ci to je:
- plateny test Irdeta, ktory zabezpecil v beznej komercnej prevadzke Skylink
- priprava pre noveho vlastnika Skylinku (kto kupi providera, kde sa da zdielat jednoducho karta a plateny obsah)
- alebo nieco mimo bezneho chapania
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 24. 07. 2011, 20:53:49
Ještě je varianta ta, že Skylinku utíkají kšefty (nebo se domnívá, že mu sharingem utíkají), ovšem to pak nemá smysl blokovat obyčejný nahrávání na PVR a zbytečně tak nas*rat i těch pár klientů, kteří ještě zbyli. Navíc na sharing dělaný skutečně ve velkým se dřív nebo později stejně přijde a pokud jde o nějakou lokální věc typu já-soused, tak je to nesmysl. UPC u kabelovky taky umožní bez další kontroly až 4 zařízení na jednoho účastníka a nikdo nezkoumá, jestli ten účastník náhodou nedal jeden modul s kartou sousedovi. To je holt nutná ztráta se kterou všichni počítají a nikomu normálnímu to žíly netrhá.
Název: Re: Skylink
Přispěvatel: spyko 24. 07. 2011, 21:35:01
Je to škoda,mám skylink modrou jako alternativu,kdyby kolem toho nebylo tolik kraválu,už by byla vyměněná za IRDETO,ze zvědavosti jestli to s novým sw v aligátoru pojede,p.Glisnikovi mohu jen gratulovat-jen z mého okolí už 10-15 lidí uvažuje o přechodu,většina to má z období kdy se vyhrožovalo vyřazením slov.stanic z cslinku,nakoupili HD stroje- chtějí hd nabídku,ale za těhle podmínek do toho nikdo nejde-jak říkám-je to škoda,vždy je dobré mít alternativu !!!