Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Kabelové digitální vysílání (DVB-C) => Téma založeno: Pamětník 16. 02. 2011, 16:21:11

Název: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 16. 02. 2011, 16:21:11
V několika tématech se objevovala hlášení, jak v kterém regionu UPC do DVB-C zařazuje vlastní MUXy se stanicemi šířenými v DVB-T. I samo UPC na svém webu uvedlo zprávu :

"4 DVB-T muxy nasazeny 25.8.2010
Pro klienty s TV přijímači nebo DVD rekordéry s vestavěným DVB-T tunerem máme dobrou zprávu. U jakékoli digitální služby (a také s analogovou službou Mini* a Klasik*) získáte zcela zdarma přístup ke kvalitnímu vysílání českých programů. Bonusem je přístup ke 3 programům ve vysokém rozlišení: ČT HD, Nova HD a Prima HD. 4. multiplex prozatím využíváme k testování. Do budoucna bude použit pro nové české projekty, buď volně přístupné programy nebo i placené programy.

Nabídka je zajímavá také pro správce domů, zaručí totiž kvalitní příjem digitálních programů bez ohledu na příjmové podmínky a bez změn kmitočtů apod. Služba je dostupná ve městech: Brno, Hradec Králové, Ostrava, Pardubice, Praha, Plzeň, sever Čech (od Chomutova po Děčín), Zlín a Otrokovice. TV přijímač s DVB-T tunerem ladíte na 21. kanále resp. frekvenci 471,25 MHz."


Také na tomto webu byla uveřejněna Aktualita : http://www.digizone.cz/aktuality/upc-rozsirilo-pocet-dvb-t-stanic-sirenych-v/ (ftp://www.digizone.cz/aktuality/upc-rozsirilo-pocet-dvb-t-stanic-sirenych-v/) a proběhlo několik diskuzí http://forum.digizone.cz/index.php?topic=936.0 (ftp://forum.digizone.cz/index.php?topic=936.0). Proto jsem i já zkoušel v lokalitě Praha 4 - Lhotka, co mám na kanálech 21 až 24? Nic! Proto jsem se obrátil na Infocentrum UPC a bylo mi odpovězeno, že moje bydliště ještě nepřišlo na řadu, že se nabídka rozšiřuje postupně. Včera mě opět navštívil podomní agent UPC. Když neuspěl s vnucením dalších služeb, zeptal jsem se ho na zařazení DVB-T stanic na kanálech 21 až 24. O tom pochopitelně nic nevěděl a tak jsem se opět obrátil na Infocentrum UPC. Dnes mi přišla odpověď :
"Touto cestou bychom Vás chtěli informovat, že v současnosti došlo k zakódování českých programů v DVB-C vysílání.
Momentálně není možné potvrdit zpřístupnění DVB-T vysílání. Doporučíme sledovat web www.upc.cz kde tyto informace neustále upravujeme."


Zajímalo by mne, kde v Praze a co přesně je šířeno v kabelu UPC na kanálech 21 až 24. Nějak nedokáži pochopit smysl loňské srpnové zprávy UPC a jejich včerejší odpověď. Na webu UPC ale stále visí shora uvedená "dobrá zpráva" a nechápu, jak si mám jejich současnou odpověď vyložit. Faktem ale zůstává, že možnost záznamu alespoň základních stanic na klasickém PVR, nebo v Multimediálním centru, s DVB-T tunerem, by umožňovala se vyhnout pronájmu STB s funkcí PVR od UPC. Já to řeším snad dočasně tak, že napájím tyto rekordéry z DVB-T pomocí antény.

Proto prosím Pražáky,aby pomohli účastí v následné diskuzi k průzkumu toho, co je v jejich lokalitách na kanálech 21 až 24 šířeno.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Martin Fred 16. 02. 2011, 16:47:16
Sice nejsem z Prahy, ale v Ostrave jsou vysilany tyto programy:

UPC Express, CT1, CT2, CT4, CT24, Public
Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Barrandov, Ocko
CT HD, Nova HD, Prima HD
Pay TV1-5 - testovaci (kodovane) vysilani baliku s kanaly HBO
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 16. 02. 2011, 16:53:17
Nabídka DVB-T v kabelu UPC je stejná v celé republice (kde je DVB-T šířeno).
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 20. 02. 2011, 07:57:39
Omlouvám se těm, které tato problematika nezajímá, ale můj pokus o průzkum "trhu" a statistiku v anketě dopadl poněkud tristně. Kromě konstatování Kuby Melína v jiném tématu, se aktuálně zdá, že DVB-T v UPC v Praze vůbec není, nebo nikdo z Prahy, ani z dalších měst (kromě Martina Freda) nepovažoval za potřebné, svoji situaci uveřejňovat.

Také počet účastníků ankety mi toho moc neříká. Vzorek 7 reakcí, z čhož je jedna moje, také neumožňuje si udělat obecně platnou představu o realitě kvality služeb UPC.

Proto se dočasným posunutím tohoto tématu na vrchol seznamu pokouším zvýšit zájem o účast v diskuzi i anketě.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Lukáš Polák 20. 02. 2011, 08:51:37
Dobrý den, pane Pamětníku,

omlouvám se, že jsem dříve nereagoval. Samozřejmě i já chytám DVB-T multiplexy z kabelovky. UPC máme do domu přivedené.

21. kanál - komplet ČT, ČRo, UPC Express a Public TV
24. kanál - pozice pay 1 až pay 5 kódované Conaxem. Co na nich je, mi zůstává utajeno.

Uvidíme, kam šoupnou Primu love, až odstartuje...

A ještě lokalita: Praha, Jižní Město, Háje
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: J T 20. 02. 2011, 10:12:28
Nevím, jak kdo a kde, ale v lokalitě Praha 4 Krč u analogové nabídky Mini jsem zkusil připojit STB, proladil vše a kde nic, tu nic. Proto se UPC zjevně pojistilo výrazem "testovací provoz", protože oproti prohlášení, že je DVB-T všude, vědí, že mají máslo na hlavě.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 20. 02. 2011, 11:49:14
Už se to tady řešilo několikrát - u DVB-T v kabelu může být problém v tom, že dané kanály byly dřív využívané pro HBO/HBO2 a kdo tyto programy neměl předplacené, tak v rozvodné skříni byl zapojený až za filtrem. Bohužel někde ten filtr mohl zůstat zapomenutý (třeba v domech, kde technik od UPC roky nebyl, protože tam neměl co zapojovat/odpojovat, příp. došlo k opomenutí) a tudíž příjem DVB-T není možný.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jan H 20. 02. 2011, 12:22:19
Přesně tak,HBO bylo takhle v analogu na dost místech. DVB T v UPC by mělo jít v celé republice, tedy tam, kde je digitální nabídka DVB C.Ve městech, kde je pouze analogová nabídka,(tedy není žádné propojení s centrálou v Praze a krajským uzlem) je jich ještě docela dost a asi zůstane, to nehledejte.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 20. 02. 2011, 13:50:56
- u DVB-T v kabelu může být problém v tom, že dané kanály byly dřív využívané pro HBO/HBO2 a kdo tyto programy neměl předplacené, tak v rozvodné skříni byl zapojený až za filtrem. Bohužel někde ten filtr mohl zůstat zapomenutý (třeba v domech, kde technik od UPC roky nebyl, protože tam neměl co zapojovat/odpojovat, příp. došlo k opomenutí) a tudíž příjem DVB-T není možný.
Toto vysvětlení bych i technicky chápal, ale asi to není můj případ. Onen filtr jsme v rozvodu měli, protože jsme nepovažovali za nutné si platit filmové kanály HBO. Když si ale syn začal služebně předplácet nejrychlejší internetové připojení, musel technik filtr demontovat a tak jsme měli HBO "zadarmo". Po nedávném odstěhování syna a zrušení platby internetu už filtr nikdo nemusel vracet, HBO už v analogu nebylo. Ostatně "cosi" zakódovaného mi DVB-C tuner v TV na 24. kanále naladí. V případě zapomenutého filtru by se asi "nepropasírova"l ani tento "vedlejší" kanál?

Co ale vůbec nechápu, je fakt, že oficiální odpovědi zákaznických linek UPC po telefonu i emailem jsou takto mlžící. Něco asi není pravda, nebo někdo nedělá to, co by měl dělat. Podle mých zkušeností to není jen technická záležitost, ale i informační vákuum a dezinformace. Jak jinak pochopit čerstvou odpověď infocentra?
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 20. 02. 2011, 18:37:34
Kvůli internetu se filtr na HBO/HBO2 demontovat nemusel. A pokud uvádíš, že něco naladíš na k24 a je to kódované (musí to být ovšem v DVB-T, nikoliv DVB-C), tak lze s určitostí říct, že tam právě ten filtr máš (protože ten odladil k21-23).
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 25. 02. 2011, 16:37:43
...tak lze s určitostí říct, že tam právě ten filtr máš (protože ten odladil k21-23).
Jaroslave, děkuji Vám za informaci, díky které jsem vyvinul větší úsilí v nátlaku na UPC a "zvítězil" jsem. Při dalším kontaktu s Infolinkou UPC jsem se nenechal odbýt a po přepojení na techniky byla na dnes domluvena jejich návštěva. Trochu jsem měl obavu z hrozby, že za planý výjezd budu muset zaplatit pokutu. Technik tedy přijel a nechal si vysvětlit situaci. Je zajímavé, že opět o šíření DVB-T v UPC na kanálech 21 až 24 nic nevěděl. Také moje argumenty o "zapomenutém" filtru na v minulosti analogově šířené HBO odmítal s tím, že tyto filtry byly už dávno, jako nepotřebné, staženy. Nicméně jsem ho přesvědčil aby se do rozvodné skříňky UPC v suterénu podíval. Po otevření s úžasem hleděl na to, že na všech odbočkách zmiňované filtry jsou. Kupodivu odmontoval jen ten můj, ale já jsem byl spokojený. Zejména potom, co mi TV s DVB-T tunerem, nově připojená na na kabel UPC, naladila na 21 kanále 13 stanic, na kanále 22 6 stanic, na kanále 23 3 stanice a jako dříve na kanále 24 5 zakódovaných stanic. Tím budu moci zrušit pro napájení svých dvou multimediálních center LG jejich venkovní antény. Také bude příjem tří HD stanic stabilnější, než to bylo doposud z DVB-T MUXu 4. Touto cestou také dostanu do kuchyňské TV HD stanice, které původní SD STB UPC, HANDAN CV-5000 CINX iL, nemohl zobrazovat.

Ještě jednou proto děkuji všem diskutujícím za jejich příspěvky, které alespoň u mne dokonale pomohly.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 25. 02. 2011, 21:14:46
 :)
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Tonda 16. 03. 2011, 15:46:23
Pouští to DVB-T i když od nich vůbec nemám televizi, ale jen Internet?
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 16. 03. 2011, 19:28:27
Čert ví? A co to třeba zkusit? Pokud ale máte výhradně jen internet a neplatíte ani základ, potom je možné a pochopitelné, že i to DVB-T na kanálech 21 až 23 máte zablokované. O "must carry" se hovoří jen v souvislosti s minimální programovou nabídkou a i ta je placená. Pokud tedy nic za kabelovku neplatíte, potom nemáte nárok.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: S B 17. 03. 2011, 04:24:25
Pouští to DVB-T i když od nich vůbec nemám televizi, ale jen Internet?
Odpověď zní ANO. (Má vlastní zkušenost)
V prohlášení UPC se jasně píše že DVB-T je v kabelu poskytována zákazníkům k jakékoliv digitální službě, což internet bezesporu je.
Pokud u vás doma tomu tak není, je tomu tak proto, že máte v rozvodech stále ještě namontovány filtry které toto vysílání blokují a  váš dům ještě nenavštívil UPC-technik aby tyto filtry demontoval.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 17. 03. 2011, 09:12:59
... máte v rozvodech stále ještě namontovány filtry které toto vysílání blokují a  váš dům ještě nenavštívil UPC-technik aby tyto filtry demontoval.
Samotná návštěva technika UPC ještě nemusí nic znamenat. Nebo jsem jen náhodou narazil na všechny zaměstnance UPC, kteří o "zbytečném" blokování DVB-T v jejich rozvodech ještě nic neslyšeli? Ten "můj" UPC-technik navštívil náš dům až po opakovaném požadování zpřístupnění této služby, v domovním rozvodu našel inkriminované filtry na všech odbočkách do bytů, ale odstranil jen ten můj, jediný. Kdo tedy v UPC řídí tyto techniky, kdo jim dává příkazy, jak se k filtrům mají zachovat? Není to někdo z vedení UPC? A proč tak své podřízené řídí? Proč je neinformuje o pravém stavu věci, nebo, proč je nutí tvrdit, že o tom nic neví? Nebo to před nimi tají? Na to by mohl možná někdo odpovědět přímo z UPC.  ::)
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: ladik 12 17. 03. 2011, 10:43:54
Podle informaci ze zdroje blizkeho UPC by se mely postupne demontovat vsechny ucastnicke filtry, takze analogove programy (ktere budou jen must carry) a nekodovane DVB-T bude mit pristupne kazdy, kdo ma nejakou sluzbu od UPC. Programy placene navic se resi pres pristupove karty, takze filtry nejsou potreba (dela se to proto, aby pri zmene sluzby nebylo nutno fyzicky vymenovat ucastnicke filtry).
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 17. 03. 2011, 12:26:13
Must carry končí posledním dnem tohoto roku. A pokud má někdo od UPC jenom internet (nebo telefon), tak rozhodně nemá nárok na televizní programy.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 17. 03. 2011, 13:49:11
A pokud má někdo od UPC jenom internet (nebo telefon), tak rozhodně nemá nárok na televizní programy.
Jako dlouholetý zaměstnanec UPC byste to mohl vědět nejlépe. Proč ale váš web tvrdí "U jakékoli digitální služby (a také s analogovou službou Mini* a Klasik*) získáte zcela zdarma přístup ke kvalitnímu vysílání českých programů." (citace z mého úvodního příspěvku)? To je opět jen finta Vašich chlebodárců, jak oblbnout své zákazníky? Nebo internet není jakákoliv digitální služba? Kladnou zkušenost má i S B, o 3 příspěvky dříve. Nebo zase jen tady na neznalé chudáky machrujete? Zkuste si svůj dojem u vedení UPC znovu prověřit.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 17. 03. 2011, 13:59:29
To co máš na mysli je uvedeno na webu UPC v sekci Televize, takže snad každému docvakne, že se to vztahuje na TV a ne na net nebo telefon.

(http://obrazku.cz/obr656183_upc.JPG)
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 17. 03. 2011, 14:05:35
Jinak samozřejmě není nikde dáno, že by TV nemohla být poskytována. Klidně může, ale není na to žádný nárok a pokud přestane hrát, tak to nelze ani reklamovat. Kromě toho na zpřístupnění jenom DVB-T programů by musel být v rozvodných skříních další filtr (aby nešel přijímat analog), což celou věc zase komplikuje. U těch výše uvedených lidí to spíš vypadá na to, že technik připojil byt na volnou sběrnici a nic ohledně TV neřešil.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 17. 03. 2011, 14:23:43
K dokonalosti informace možná ještě chybí vysvětlení, jakým způsobem je v domovním rozvodu provedena jen internetová přípojka, popřípadě jakým filtrem se dají ostatní služby zablokovat a zda se to opravdu praktikuje? Před časem tvrdil jiný technik UPC, že nespolehlivost toho tehdy nejrychlejšího internetového připojení UPC vyřešil tím, že kvůli absenci správného filtru na internet nemohl použít filtr pro HBO a tak jsme analogové HBO měli jeden čas "zadarmo".
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 17. 03. 2011, 14:38:34
Internetová přípojka je provedena přes filtr, který propustí jenom ty frekvence, které internet využívá. Pokud by tomu tak nebylo, tak samozřejmě každý s internetem by dostal i analogovou a DVB-T nabídku, což jaksi není žádoucí, protože by si to pak nikdo neobjednával.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 17. 03. 2011, 14:54:54
Tomu rozumím. Pokud si ale někdo měsíčně platí internet od 300.- do 1000.-Kč a stačil by mu jen ten DVB-T základ, dostal by ho i jen s analogovou TV Mini (ČT1, ČT2, ČT4 Sport, ČT24, Nova, Nova Cinema, Prima, TV Barrandov) za stovku s více digitálními stanicemi a dokonce s některými v HD. Není to absurdní? Přitom zvýhodněný balíček obsahující Internet + Mini není nabízen.  ;)
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 17. 03. 2011, 15:23:13
Co je na tom absurdního? Lepší vybrat stovku za TV, než nic (pokud by se TV dávala zdarma k netu). A že analog není v nabídce služeb je logická věc, jelikož snahou poskytovatele je mít zákazníky s DVB-C. Nelogické je pak jenom to, že balík služeb nepočítá se Supreme, ani s netem 50, resp. 100Mbps
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Tonda 19. 03. 2011, 17:23:13
Tak díky za zkušenosti a názory, podle některých to vypadá, že je šance, že by to mohlo jít, takže si příslušný konektor a kus kabelu někde opatřím zkusím to.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Zdeněk Novák 19. 03. 2011, 22:59:48
Kdy bude DVB-T v Hodoníně ?
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Leopold Skřivánek 20. 03. 2011, 10:48:50
http://web.upc.cz/klpoz/cz/inf.aspx?problem=J
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Josef Wencel 22. 05. 2011, 17:20:15
FYI  Jsem na Praze 7 Holešovice, mam od UPC Internet a digitalni kabelovku, pronajaty HD PVR. Moje telka ale žádné kanály v DVB-T nenaladí, používám teda výhradně ten STB. Přípojky v baráku jsou přímo od UPC a vedou do společného rozvaděče UPC (nejsou teda využity žádné spoelčné starší rozvody).
Těm zprávám o dostupnosti DVB-T se tady taky směju, když mi kromě DVB-C a pár kanálů v analogu nic jiného nejde.  DVB-T by se mi hodilo :)
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 22. 05. 2011, 19:56:11
Stačí si přečíst celé vlákno a možná budeš mít jasno  :P
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Drahoslav Brašule 22. 05. 2011, 20:58:30
Kdy bude DVB-T v Hodoníně ?
Pane Nováku,DVB-T je v Hodoníně už pěkně dlouho..holt,chce to navštívit ty správné prodejce-např odbočit při cestě do Břeclavi u benziny doprava a dojet do té pobožné vesnice  ;) Věřte mi,že poradí.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 23. 05. 2011, 08:44:23
...odbočit při cestě do Břeclavi u benziny doprava a dojet do té pobožné vesnice ....
To opravdu v Hodoníně musí abonenti UPC pro příjem MUXů v normě DVB-T na kanálech 21-23 jezdit do "pobožné vesnice"? ;)
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Drahoslav Brašule 23. 05. 2011, 19:07:50
...odbočit při cestě do Břeclavi u benziny doprava a dojet do té pobožné vesnice ....
To opravdu v Hodoníně musí abonenti UPC pro příjem MUXů v normě DVB-T na kanálech 21-23 jezdit do "pobožné vesnice"? ;)
Ale prd velebnosti  ;D je nechápu,na co UPC?? má to standart v DVB-T kasicky,ta kabelovka je na ***
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Zdeněk Novák 23. 05. 2011, 20:48:56
...odbočit při cestě do Břeclavi u benziny doprava a dojet do té pobožné vesnice ....
To opravdu v Hodoníně musí abonenti UPC pro příjem MUXů v normě DVB-T na kanálech 21-23 jezdit do "pobožné vesnice"? ;)
Ale prd velebnosti  ;D je nechápu,na co UPC?? má to standart v DVB-T kasicky,ta kabelovka je na ***
Pánvé, děkuji za návrhy. DVB-T chytnu samozřejmě i v Hodoníně, na to nemusím jezdit do Dolních Bojanovic. Samozřejmé mi šlo o DVB-T multiplexy v kabelovce UPC. Pro zajímavost přidávám kopii odpovědi na stejný dotaz z kontaktního ccentra UPC: "Tímto si Vás dovolujeme informovat, že naše společnost poskytuje digitální příjem kabelové televize /DVB-C/. Ohledně terestriálního vysílání přes anténu/DVB-T/ tedy nemáme k dispozici žádné informace."
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Drahoslav Brašule 23. 05. 2011, 21:43:54
A vo tom to je... :)
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 23. 05. 2011, 22:25:58
...nechápu,na co UPC?? má to standart v DVB-T kasicky,ta kabelovka je na ***
UPC je dobrá na to, když abonent chce mít výběr z desítek až podle platby i více než ze sta stanic. To mu nikdy teresteriální DVB-T nenabídne. A UPC přidává ke své DVB-C normě i vlastní MUXy v normě DVB-T, sestavené se základních programů, které stačí pro druhý, třetí,... televizor v domácnosti.

To, že Drahoslave nechápete UPC a poslání kabelovky je jen Vaše chyba....
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 23. 05. 2011, 22:28:30
..."Tímto si Vás dovolujeme informovat, že naše společnost poskytuje digitální příjem kabelové televize /DVB-C/. Ohledně terestriálního vysílání přes anténu/DVB-T/ tedy nemáme k dispozici žádné informace."
Samozřejmě infocentrum UPC nezajímá teresteriální DVB-T, ale mělo by znát lokální situaci, popsanou hned na počátku tohoto fóra.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 24. 05. 2011, 10:56:09
...nechápu,na co UPC?? má to standart v DVB-T kasicky,ta kabelovka je na ***
UPC je dobrá na to, když abonent chce mít výběr z desítek až podle platby i více než ze sta stanic. To mu nikdy teresteriální DVB-T nenabídne. A UPC přidává ke své DVB-C normě i vlastní MUXy v normě DVB-T, sestavené se základních programů, které stačí pro druhý, třetí,... televizor v domácnosti.

To, že Drahoslave nechápete UPC a poslání kabelovky je jen Vaše chyba....
Nejenom toto, ale třeba taky nonstop servis a nulovou starost ze strany uživatele - prostě jenom sedím/ležím a přepínám programy a nemusím řešit žádné technické změny apod.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 24. 05. 2011, 11:28:48
...nonstop servis a nulovou starost ze strany uživatele - prostě jenom sedím/ležím a přepínám programy a nemusím řešit žádné technické změny apod.
No, o nonstop servisu, až po úroveň koncového uživatele, bych raději nepřeháněl.  :-[

Samotné toto téma dokumentuje, že u UPC nestačí jen sedět/ležet a není nutné řešit žádné technické změny. Alespoň já to tak vidím.  :'(
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Leopold Skřivánek 24. 05. 2011, 15:27:18
Samotné téma jenom dokazuje, že stačí vypsat formulář na webu nebo zavolat na KC. A že by nějaký zákazník musel u kabelovky řešit třeba přelaďování programů jako je tomu u satelitu nebo pozemního vysílání, to sem ještě nezaregistroval.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: ladik 12 24. 05. 2011, 16:01:57
...přelaďování programů jako je tomu u satelitu nebo pozemního vysílání, to sem ještě nezaregistroval....
Vy mozna ne, ja ano.
Napr.: http://www.upc.cz/klientsky-servis/zmena-frekvencniho-planu-Ostrava/2093/20937385.html
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Leopold Skřivánek 24. 05. 2011, 16:49:16
Ani ty ne, protože naprosto stejné frekvence se používaly i dřív, takže každému zůstaly v televizory naladěny. Maximálně bude mít některé dříve obsazené pozice volné, když se nabídka ztenčila. A u DVB-C je to ještě snažší, protože tam se Handan nastaví v případě změny automaticky sám.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 25. 05. 2011, 00:28:33
Samotné téma jenom dokazuje, že stačí vypsat formulář na webu nebo zavolat na KC.
Pokud se budu považovat za autora tohoto tématu, měl jsem a stále mám jinou zkušenost. Ano, stačí vypsat formulář, ale odpověď nic nevyřešila. Nepomohla ani návštěva agenta UPC přímo v bytě. Skutečně pomohl až druhý telefonát na KC a moje neodbytnost a celkem asi technicky jednoznačné otázky a argumenty. Korunu tomu dodal až technik, který sice nakonec pomohl, ale divil se možná více než já.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 25. 05. 2011, 07:24:01
Pokud narážíš na problém s DVB-T, tak to je v kabelovce pouze doplněk k DVB-C. A DVB-C ti fungovalo bez závad.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 25. 05. 2011, 12:18:42
Samozřejmě narážím na problém DVB-T v kabelu UPC. Pokud by UPC na svém webu neuveřejnilo oznámení : "4 DVB-T muxy nasazeny 25.8.2010 Pro klienty s TV přijímači nebo DVD rekordéry s vestavěným DVB-T tunerem máme dobrou zprávu. U jakékoli digitální služby (a také s analogovou službou Mini* a Klasik*) získáte zcela zdarma přístup ke kvalitnímu vysílání českých programů. Bonusem je přístup ke 3 programům ve vysokém rozlišení: ČT HD, Nova HD a Prima HD.", potom by ani nevzniklo toto téma a diskuze, ale prezentováno je to jako atraktivní služba pro abonenty a správce domů. Proto bych to nenazval jen doplňkem DVB-C, ale službou k nakrmení podružných TV v domácnosti. A jen je postupně nahrazováno to analogové minimum digitálním, ve formátu DVB-T.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 25. 05. 2011, 15:13:30
Je to prezentováno bez jakékoliv garance. Navíc o této nabídce není ani slovo ve VOP a Ceníku (což jsou jediné součásti Smlouvy), takže bez záruky.

Pro správce domů to pak není vůbec, protože tam jsou uzavírány individuální smlouvy.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 25. 05. 2011, 18:15:22
Je to prezentováno bez jakékoliv garance. Navíc o této nabídce není ani slovo ve VOP a Ceníku (což jsou jediné součásti Smlouvy), takže bez záruky.

Pro správce domů to pak není vůbec, protože tam jsou uzavírány individuální smlouvy.
Možná jsem měl moc přehnanou důvěru v informace, které dobrovolně UPC uvádí na svém oficiálním webu? Co z toho je tedy možné považovat za závazné a co za podvodné matení abonentů?

Již několik měsíců UPC uvádí ve svých Novinkách v digitální televizi informaci o DVB-T ve své kabelové službě: "Nabídka je zajímavá také pro správce domů, zaručí totiž kvalitní příjem digitálních programů bez ohledu na příjmové podmínky a bez změn kmitočtů apod.". Bylo by potom vhodné, abyste prosadil u svých kolegů, aby takové informace stáhli z firemního webu a nemátli veřejnost. Nebo v UPC neví levá ruka co dělá pravá?

Lživá a nezávazná je tedy i informace http://www.upc.cz/klientsky-servis/zmena-frekvencniho-planu-Ostrava/2093/20937377.html (http://www.upc.cz/klientsky-servis/zmena-frekvencniho-planu-Ostrava/2093/20937377.html) ? Nebo pro Pražáky http://www.upc.cz/televize/novinky/Praha-vypinani-nabidky-Klasik/2096/20962023.html (http://www.upc.cz/televize/novinky/Praha-vypinani-nabidky-Klasik/2096/20962023.html)?
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 25. 05. 2011, 18:25:58
Musíš na tom webu číst všechno (VOP, Ceník atd.) a pak se dozvíš, že "nabídka nemusí být všude dostupná" nebo "je dostupná dle lokality" apod. Ale ono je snažší vzít první informaci, která se hodí a zbytek ignorovat, že?  :P
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 25. 05. 2011, 18:57:32
Musíš na tom webu číst všechno (VOP, Ceník atd.) a pak se dozvíš, že "nabídka nemusí být všude dostupná" nebo "je dostupná dle lokality" apod. Ale ono je snažší vzít první informaci, která se hodí a zbytek ignorovat, že?  :P
Možná je to chyba, že jsem já něco přehlédl, nebo v administraci UPC, že součástí VOP a Ceníku nejsou třeba Kmitočtové plány jednotlivých lokalit. Ty se mění poměrně často a zásadně, mění se obsah jednotlivých balíčků, ruší se některé nabídky a žádné odsouhlasení těchto změn ze strany zákazníka, jsem nezaregistroval, stejně jako nové podpisy na nových, patřičně pozměněných, smlouvách. Potom by mohlo dojít nakonec k tomu, že kmitočtové plány se smrsknou, balíčky "oholí" a protože nic není garantováno přímo ve VOP a Ceníku, mají jen abonenti UPC smůlu? To snad ne? O lokalitách zde není zásadní řeč. Měly by ale platit oficiální materiály, které jsou vystaveny na webu UPC a gramotný čtenář vždy pozná, na kterou lokalitu se informace vztahuje. Proto argument ve všeobecném znění o všeobecné nedostupnosti neberu za obhajující. Ono to spíše vypadá, že Vy jste si přečetl jen právě ty všeobecné právní materiály (VOP, Ceník a kdoví co?) a o skutečném stavu kabelovky UPC v jednotlivých lokalitách moc nevíte, nebo nesledujete oznámení o aktuálních změnách.

Ale nechci se hádat, jen si myslím, že svému zaměstnavateli tímto děláte medvědí službu, zpochybňováním téměř čehokoliv co je cestou webu UPC předkládáno abonentům.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 25. 05. 2011, 19:16:43
Kmitočtový plán není Ceník ani VOP!!!, což jsou jediné 2 součásti Smlouvy, které jsou závazné pro obě strany. Všechno další, tj. webové a létakové informace apod. mají výhradně informativní charakter. Už to pochop a nesnaž se jít pořád hlavou proti zdi, stejně neprorazíš  :P
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 25. 05. 2011, 19:33:01
No, to jen potvrzuje mojí námitku, že abonent nemá ve smlouvě garantováno nic. Jen Ceník, který popisuje výchozí stav a na reálné změny nereaguje? Pane Syrový, nutíte mne se obrátit na KC UPC a pozeptat se na jistého jejich zaměstnance s pevností zdi, který pravděpodobně samozvaně zastupuje jejich zájmy na webu DigiZone a šíří na něm, podle mne, poplašné zprávy. :P

Mimo jiné je ve Všeobecných podmínkách uvedeno v článku 2.3., že "Aktuální specifikace služeb a informace o doplňkových službách jsou uveřejňovány na internetových stránkách Poskytovatele www.upc.cz a v Klientském centru. Poskytovatel je oprávněn jednostranně měnit programovou nabídku služby přenosu rozhlasových a televizních signálů po kabelu." Čili žádné nezávazné informace.

Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 25. 05. 2011, 20:26:22
Zrovna programovou nabídku ti negarantuje žádný poskytovatel nikde na světě. A na KC si zavolej (dokonce to ber jako doporučení), protože ti řeknou totéž  ;D
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 25. 05. 2011, 21:29:37
Tady nejde o nějakou zaručenou stabilní programovou nabídku. Vy jste ale tvrdil, že údaje uveřejněné na webu UPC mají jen informativní charakter. To je ale v rozporu s VP čl.2.3. a ani to není pravda. Co je vystaveno na webu je v té době platné a garantované. Také všechny případné změny jsou na webu publikovány dopředu, nebo aktuálně, pokud nastanou. Dále pochybuji, že by mi na KC potvrdili Vaše předchozí informace :"Pokud narážíš na problém s DVB-T, tak to je v kabelovce pouze doplněk k DVB-C., nebo : Je to prezentováno bez jakékoliv garance." a "Všechno další, tj. webové a létakové informace apod. mají výhradně informativní charakter.".
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 25. 05. 2011, 22:01:53
V Ceníku Digital (http://www.upc.cz/pdf/Cenik_Digital.pdf) ani v Ceníku služeb (http://www.upc.cz/pdf/Cenik_CATV.pdf) není slovo o tom, že bys měl nárok na jakési programy v DVB-T. A Smlouva (http://www.upc.cz/pdf/Formular_smlouvy.pdf) odkazuje kromě VOP právě na Ceník. Nevytvářej problémy tam, kde nejsou  :P
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 25. 05. 2011, 22:11:02
Tady nejde o nárok, ale o plnění závazků, které UPC publikuje oficiálně na svém webu. Je samozřejmé, že co není uvedeno na webu, na to nemá abonent nárok, ale ono to tam právě je. Totiž údaj o lokalitě (např. Praha, Ostrava), kanálu (21 až 24) a obsahu (stanice ČT, komerční i 3 stanice v HD). Ale já to jako problém nevidím, na rozdíl od Vás. Naopak oceňuji snahu UPC, pravdivě informovat své abonenty a ne v nich vyvolávat pochybnosti, jak se o to snažíte Vy.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 25. 05. 2011, 22:21:38
Znovu ti opakuju, že v Ceníku nic o programech v DVB-T není. Programy ti fungují buď v analogu nebo DVB-C (nebo v obojím) a tím to hasne. A pokud je tam něco dalšího, tak to ber jako plus, ale s nárokem nemáš šanci uspět. Nebo to zkus, ať se taky na KC pobaví jako já tady  ;D
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 25. 05. 2011, 23:31:33
Ale v ceníku také není ani slůvko o čtyřech stanicích ČT, Nově, Primě, ... a nikdo nepochybuje, že je v kterékoliv nabídce UPC najde. Takže zpátky ke kmitočtovému plánu a jeho obsahu. Pokud jsou v něm pro předmětnou lokalitu a dobu uvedeny i kanály s obsahem MUXů v normě DVB-T, tak tím UPC garantuje tuto nabídku. V oné reálné tabulce nejsou kanály 21 až 24 označeny jako nějaká zvláštní nenároková prémie, ale jako výhodná služba pro abonenty s více TV v domácnosti s DVB-T tunery.

Máte Jaroslave nějaký pokroucený smysl pro humor, což stále dokazujete. Ale jste asi jediný a pochybuji, že tak zvrácený humor vyznávají i pracovníci na KC. Zkuste se jich anonymně zeptat sám, když mně nevěříte.

Tímto pro dnešek končím, raději se půjdu vyspat na svůj zítřejší pracovní den, kde se naštěstí nebudu potkávat s takovými "šprýmaři", jako jste Vy.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Jaroslav Syrový 26. 05. 2011, 07:27:39
V Ceníku není ani slovo o ČT, Nově a Primě? Vždyť ty programy jsou právě v Ceníku (http://www.upc.cz/pdf/Cenik_Digital.pdf) uvedeny hned v prvních řádcích  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 26. 05. 2011, 11:20:01
Vždyť je to jen nějaký letáček stažený z netu. Ve VOP se píše, že programová nabídka není garantována, může být měněna podle uvážení poskytovatele. :'(

Měl byste si ujasnit, co je pro Vás a ostatní abonenty garantováno a neargumentovat jednou tak a podruhé naopak. ;)
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Josef Wencel 26. 05. 2011, 12:01:15
Tak mám update.  Včera kolem asi 19.40 mi vypadl komplet signál (digitál i analog asi na 10-20 minut).  Po chvíli jsem teda zkusil zapnout telku a proscanovat jestli to už funguje než zavolám případně UPC na poruchu a při scanu mi telka našla celkem 27 digitálních kanálů DVB-T  (ješte před týdnem to nebyl ani jeden), a taky analogů mám teď místo asi 11 celkem 17.

Z těch 27 digital jsou tušim asi 4 nebo 5 payTV kodovane, mam sice CI ale bez modulu a karty je to k ničemu.

Čili slavnostně hlásím že na Praze 7 Holešovice, připojeno k distr.bodu Letná, mi od včera funguje už DVB-T  přes kabel UPC.  Jupí :)

A musím poznamenat že na mojí malé 82cm LCD (Full HD 1920x1080i) subjektivně vypadá ČT HD i NOVA HD a PRIMA HD lepší přes DVB-T než přes DVB-C a HD PVR KAON od UPC.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Pamětník 26. 05. 2011, 12:42:53
Co na to říci? Snad jen gratuluji. A potvrzuje se, že sliby, prezentované na webu UPC, se postupně daří plnit. A to je jen dobře.

Ten Váš dojem, že HD z Handanu je horší, než z DVB-T v kabelovce, možná pramení z toho, že jeho elektronika to neumí lépe a snad to není pokaženo propojením SCARTem? PVR funkce u Kaonu je přínosem, ale případná karta v modulu TV by možná také přinesla obrazové zlepšení. Já už kabelový STB UPC mám jen u kuchyňské menší placky, ale nezapnul jsem ho ani nepamatuji, tam si zcela vystačíme s tím základem, co je šířen po kabelu v DVB-T.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Leopold Skřivánek 26. 05. 2011, 13:45:56
Vždyť je to jen nějaký letáček stažený z netu. Ve VOP se píše, že programová nabídka není garantována, může být měněna podle uvážení poskytovatele. :'(

Měl byste si ujasnit, co je pro Vás a ostatní abonenty garantováno a neargumentovat jednou tak a podruhé naopak. ;)
Po přečtení celé diskuze se dá - bohužel pro tebe - jenom konstatovat, že ujasnit pojmy si musíš hlavně ty. A je dobré začít smlouvou, kde je jasně stanoveno, jaké součásti k této smlouvě náleží, tj. že náleží právě ceník a všeobecné podmínky. A ceník rozhodně není letákem, i když máš třeba ten dojem.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Josef Wencel 26. 05. 2011, 14:32:19
Ten Váš dojem, že HD z Handanu je horší, než z DVB-T v kabelovce, možná pramení z toho, že jeho elektronika to neumí lépe a snad to není pokaženo propojením SCARTem?
Mam HD PVR KAON, nikoli Handan a samozřejmě ne přes SCART ale HDMI. Nicméně neříkám že by to byla špatná kvalita, jen subjektivně se mi ty české HD programy zdají být v DVB-T o kapku lepší, ale samotný HD PVR funguje perfektně - na kvalitu třeba HBO HD nedám dopustit, je to super.
Jen škoda že mám za poslední dva měsíce ten přijímač (HD PVR) už čtvrtý, tenhle ale zatím drží a funguje bez problémů (bez samovolného restartu, výpadků disku ap.), snad to vydrží.
Název: Re: Jak UPC v Praze šíří po kabelu DVB-T?
Přispěvatel: Petr Novák 26. 05. 2011, 16:00:45
...na mojí malé 82cm LCD...
Vím, že je to offtopic a možná i začátek flamu, ale mě to prostě nedá. Proboha kam jsme to dopracovali, když někdo dokáže 82cm televizor považovat za malý  ::)