Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Zemské digitální vysílání (DVB-T) => Téma založeno: Marian Noah 05. 11. 2010, 12:17:53

Název: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Marian Noah 05. 11. 2010, 12:17:53
Zdravím,

chci se zeptat, jestli je možno zlepšit obraz na DVB-T zlepšením přijímaného signálu. Koupil jsem novou TV - 40" Samsung UE40C6000 a obraz mne vyděsil - vidím např. v jednobarevných (zejména červených) plochách velké kostky, nebo při přechodu barev jakoby šum. Obraz ani zvuk se ale neseká. Podle mého se jedná o důsledek vysoké komprese. Přijímám klasický, ne FullHD, DVB-T signál.
Jde mi o to, jestli např. zajištěním lepšího příjmu se tyto kompresní "vady" zlepší. Podle mého selského rozumu, by neměl být rozdíl v kvalitě obrazu mezi dobrým a o kousek horším signálem (čistě digitálně řečeno hraje/nehraje, nic mezi), ale nepříjde mi, že by to někdo řešil a zvláště u této TV si hodně lidí pochvaluje čistotu obrazu.
Ještě dodám, že obraz posuzuji ze vzdálenosti 3,5m.

Díky za vaše názory
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: david.kriz 05. 11. 2010, 13:42:12
odpověď je NE.

Když vezmete obrázek velikosti 576 řádků a televize ho kdovíjakým vlastní vnitřním algoritmem upscaluje na 1080 řádků, to samé se sloupci (720 na 1920 bodů), tak se nedivte že vidíte něco, co by tam jinak nebylo, nebo nebylo skoro viditelné... zvětšujete počet bodů skoro pětkrát! Ale jen velikost! To je jako byste vzal fotku té menší velikosti a změnil rozměr na tu větší a hledl na tom vady při zvětšení 100 procent.
Posuzovat kvalitu příchozího signálu, stupeň jeho komprese, můžete jen na zobrazovači, který má nativně tolik řádků, kolik vysílání. Ve chvíli jak to už projde upscalem tak nelze zjistit jestli takto "nekvalitní" byl už původní signál, nebo to ještě více zmršil upscale v televizoru.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Kuba Melín 05. 11. 2010, 14:51:03
Je to jednoduché - technickou podstatu popsal to David Kříž. Prostě zvětšujete obraz, takže je jasné, že bude určitým způsobem deformován (rozostřen).

Další věc je pak kvalita samotné televize, respektive její schopnost reprodukovat různé formáty obrazu. A na tom opravdu hodně záleží. Já osobně bych si nikdy LCD televizi nekoupil a už vůbec ne Samsung, protože těch jsem už pár viděl, a SD obraz na nich vypadá příšerně. Stejně jako na většině jiných LCD. Ty totiž umí ukázat hezké obrázky s HD signálem, ale jak tam pustíte SD, je to nekoukatelné. Navíc podání barev atd. také není nic moc, ale to už se dostávám jinam. LCD televize prostě SD obraz reprodukují mnohem hůř, než např. plazmy. Je to částečně vinou samotné technologie a částečně vinou nekvalitního upscale v TV. Existují i vyjímky, ale těch je málo (některé kvalitnější Sony a jiné).

V zobrazování SD obrazu jsou výrazně lepší plazmové TV, na těch se dá DVB-T sledovat celkem v pohodě. Samozřejmě, čím kvalitnější signál (rozumějte bitrate) se do nich pustí, tím lépe, ale vyhlazení zvětšeného obrazu je zde mnohem lepší než u LCD. Doma na TV Pioneer tak DVB-T sleduji v pohodě, ale když chci lepší kvalitu např. u ČT, pustím satelit.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Marian Noah 05. 11. 2010, 14:56:36
Díky. Za odpověď. Smířím se tedy s tím, že na skvělé bedně se super obrazem vidím mazance :-)

U staré CRT TV se 576 řádky jsem viděl zejména v přechodech mezi výraznou červenou a jinou barvou opravdu kostky - přechod nebyl plynulý, ale kostkovaný.

A ještě jedna věc - pomohl by v mém případě satelit - Skylink? Z vaší odpovědi to vypadá že ne (mám na mysli neHD vysílání).

Díky
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Marian Noah 05. 11. 2010, 14:58:30
ale když chci lepší kvalitu např. u ČT, pustím satelit.

Ale satelit přece vysílá taky 576 řádků, nebo ne?
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: david.kriz 05. 11. 2010, 15:18:23
Na satelitu vysílá ČT a Nova i ve FullHD tedy 1080 řádků (a 1920 bodů v řádku).
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Marian Noah 05. 11. 2010, 15:32:07
...no jo, ale ne vždy a vše. Já tady celou dobu zdůrazňuji, že mne zajímá neHD (asi tedy SD) vysílání.

Tak já položím dotaz jednoznačně

Prima, Barandov, CT1, CT24, Z1, Nova - SD příjem z DVB-T budu mít:

a/ horší než z DVB-S Skylink
b/ lepší než z DVB-S Skylink
c/ stejný jako DVB-S Skylink

Vážím si vašeho času na odpovědi...
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: david.kriz 05. 11. 2010, 15:44:54
a já odpovím takto:

programy mux1 (ČT) mají vyšší datový tok na satelitu
programy mux2 mají vyšší datový tok v DVB-T
mux3 nevím

Bavíme se samozřejmě o Skylinku/CSlinku... ne o UPC nebo DigiTV.

Přesné čísla neznám, ale občas se tím někteří lidé zabývají a zjišťují jaký je aktuální stav a momentálně je to zhruba takto.
Po upscalu v televizi, která se chová jak popsal Kuba, je to ale celkem jedno.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Kuba Melín 05. 11. 2010, 17:06:11
Já bych to možná shrnul ještě trochu jinak. V dnešní době nemá smysl kupovat SD satelitní přijímač, ale pouze HD. Z těch HD přijímačů jsou některé lepší a některé horší. A mám zkušenost, že TV, která má problémy s nekvalitou SD obrazu z DVB-T vlivem horšího upscalu v TV se s kvalitním DVB-S přijímačem chová často výrazně lépe, a SD obraz přes HDMI který se upscaluje už v DVB-S přijímači reprodukuje lépe. Naopak, jsou zas TV, které dělají opak, tzn. SD z interního tuneru je lepší než SD z HDMI. Většina je ale ten první případ...

Co se týče porovnání kvality DVB-T vs. DVB-S, tak je třeba si uvědomit, že na satelitu je Nova HD, což je plnohodnotná Nova (narozdíl od ČT HD, kde se přepíná...) a jde tam totéž co na Nově SD. Takže nemá vůbec smysl Novu SD sledovat, protože upscale v MPEG4 je výrazně lepší, než SD v MPEG2. Některé stanice jsou ale na satelitu horší, nebo stejné jak v DVB-T.

Takže na DVB-S je lepší:
ČT 1, 2, 24, 4
Nova
Prima

Horší nebo stejné jsou pak:
Nova Cinema
Barrandov
Prima Cool
Public
Z1
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Martin Hájek 05. 11. 2010, 17:54:48
Mám plasmu LG 106cm, a CSlink a obraz ČT je velice kvalitní, není tak ostrý jako u HD programů, ale normálně sledovatelný. Bez kostiček, barevných map a šumu.
Pokud by televizor neprováděl upscaling, obraz by byl nesledovatelný.
Při nižším bitrate (NOVA, PRIMA) je to horší, ale stále to jde. Čím nižší je bitrate tím hůř funguje upscale.
LCD televizor reprodukující SD obraz je ale olejomalba.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Tech7 05. 11. 2010, 19:36:09
Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool a Barrandov má ale v DVB-T výrazně horší zvuk.

Pokud by televizor neprováděl upscaling, obraz by byl nesledovatelný.
Myslím, by obraz byl spíše lepší, jen by byl okolo obrazu černý (u LCD spíše šedý) rámeček.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: fanda t. 05. 11. 2010, 20:46:52
Mám LCD Loewe 46 Individual a obraz z SD-DVD jak břit. Každá technologie má své výhody a nevýhody. Kvalita SD obrazu u LCD/Plasma TV je primárně dána kvalitou dopočtu = výkonností a algoritmem procesoru. Plazem, na které se nedalo koukat jsem už také viděl hodně - máznuté hrany při pohybu objektů do zelena, šedý sníh namísto bílého, paměťový efekt a už po mírném zvýšení jasu šednoucí černá. Životnost plazem je taky podstatně kratší než LCD panelů. Problém je, že kvalitní LCD prostě něco stojí, je pravda, že na ty levné se koukat nedá. Levné plasmy většinou nejsou Full-HD, ale HD-ready se 720 řádky, takže dopočítávají míň, procesor to stihá, proto se na nich SD obraz jeví lépe než na stejně levných LCD, které jsou dnes většinou Full-HD 1080 a mají komplikovanější dopočet, což levné procesory nestihají. Když ale jednou uvidíte skutečně kvalitní LCD TV, rychle na plazmu zapomenete. Pioneer to už taky vzdal.

Ale abych se vrátil ke kvalitě DVB-T. Jelikož mám u své TV výborný upscaling a obraz z SD-DVD se u kvalitních nahrávek subjektivně blíží cca 80% obrazu Blu-ray (některé DVD disky mi dávají lepší obraz než dopočítavané BD disky - myslím tím dopočet starších záznamů udělaný přímo v nahrávacím studiu a vydaný na BD ve "Full-HD rozlišení") , mohu porovnávat s kvalitou DVB-T. Pokud udělám přímé srovnání přepínáním toho samého TV programu, pak je DVB-T ostřejší a klidnější než analogové vysílání (chytám Praděd, zcela čistě a bez odrazů), ale nedosahuje kvality SD-DVD disku ani z poloviny. Artefakty komprese u DVB-T jsou patrné hlavně na kontrastních obrysech při rychlejším pohybu - například běžící černobílé titulky na ČT 24. Okolo obrysů je patrné "mravenčení" a ztrácí ostrost. Takže chcete-li sledovat kvalitně TV vysílání, pak jedině MUX 4, nebo počkat na DVB-T2, nebo nečekat a přejít na DVB-S2.

Přitom německé programy v SD rozlišení jdou znatelně lépe než české, obraz je brilantnější a čistší, takže rezervy v DVB-T ještě jsou, ale to by se muselo chtít... Z MUXu 1 vyhodit rádia a zvýšit datový tok pro TV kanály. Z MUXu 2 vyhodit Barandov a přesunout ho do MUXu 3  :) Obraz by se po navýšení datového toku určitě zlepšil, diváci by byli spokojenější a sledovanost obrazově kvalitních programů by stoupla. Nechápu proč si toto neuvědomují majitelé TV stanic. Kvalitní obraz je návykový a zvýšení datového toku v DVB-T nejlevnější a nejrychlejší cesta, jak toho dosáhnout.   
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Butes 05. 11. 2010, 21:52:23
Já se zeptám ještě jinak. Než vypnou na dobro analog z Krásného, který na hlavní tv přijímám (OTF Color 469), chci pořídit LCD TV s podsvícením LED (plazma nepřipadá v úvahu, s 32" toho člověk z důvodu místa moc nevykouzlí). Jsem si vědom uhlopříčky 81cm, která by nemusela zmiňované obrazové výtky tolik zvýrazňovat.

Mám vyhlídnuté dva kandidáty. Philips 32PFL7605H a Samsung UE32C6500. Obě mají podsvícení edge led, ale to by snad na obrazovou kvalitu zobrazování DVB-T nemělo mít vliv, mýlím-li se, opravte mě. Když jsem si přečetl zkušenosti kolegy se Samsungem, ztrácím značku, kterou jsem stále počítal mezi TOP 3.

S jakými značky TV máte (jen) u DVB-T nejlepší dojem z upscalu?
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Martin Hájek 05. 11. 2010, 22:22:26
Levná plasma má prakticky vždy aspoň sledovatelný obraz. O levných LCD toto nelze říci ani omylem. Plasma nabízí lepší obraz za méně peněz. LCD nabízí úspornější provoz.
Je potřeba se rozhodnout, jestli chce člověk s televizí šetřit nebo se na ni dívat. Nebo se dívat, šetřit, ale zároveň finančně vykrvácet na LCD za desítky tisíc.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: spyko 05. 11. 2010, 23:21:27
Vlastním 2.5 roku starou plazmu 42px80 panák,neměl jsem s obrazem nikdy žádný problém,je to levná HDready tv,krmím ji HDsat.Aligátor i dvb-t/ostrava/,nevidím podstatné rozdíly,ČT HD i NOVA HD už rozdíl je,větší je u HD astra promo,rozdíly jsou mezi jednotlivými programy,proto zatím vůbec neuvažuji o full hd tv !!!
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: p w 06. 11. 2010, 00:28:16
znamy ma 2roky stare LCD Samsung 40" a DVB-T na tom nevypada nijak slavne, to same DVB-S SD UPC. Pritom pustim li to na mesic starou plazmu panasonic za cca. 20 tacu 40", je to uplne jina liga, 600Hz apod., v dnesni dobe spise LCD ukazuji, jak jim jde nekvalitni zobrazeni aspon mi to tak prijde. Plazmy uz davno nejsou tanky se spotrebou 300-400W jako kdysi...kvalita obrazu je jinde stejne jako zivotnost TV.

jeste ke spotrebe UE40C6000 - psano je max 140W, 50" LG 50PK550 si bere v prumeru cca. 160W, na to ze jde o 10" vetsi plochu to neni spatny udaj...proste LCD uz nese spise minusy nez plusy...
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Pamětník 06. 11. 2010, 07:50:47
... UE40C6000 ... versus ... LG 50PK550 ... na to ze jde o 10" vetsi plochu ...
Jen jedna technická... nejedná se o 10" větší plochu, ale úhlopříčku.  ;)
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: p w 06. 11. 2010, 09:30:50
ó ano, preklep  ;D ono v pul 1 v noci to mysleni uz neni tak skvele  :)
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: spyko 06. 11. 2010, 19:31:44
Nevím jak vy ,ale spočítejte si to ,kvalit.LCD-40-50000,plazma-20000,kdy to v spotřěbě doženeš !!!/
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Pamětník 06. 11. 2010, 19:47:57
... kvalit.LCD-40-50000,plazma-20000 ...
Možná by bylo dobré tento příklad přesněji typově specifikovat. Ať víme, co je to kvalitní LCD a neméně kvalitní plazma? ;)
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Alois Klepáč 06. 11. 2010, 19:54:08
Zajímavé téma, ale pánové z Kolína a Pamětníci se nějak nemají k rozřešení problému, byť jsou přes DVB-T odborníci na slovo vzatí. Že by jim došel dech?  :o ;D
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: p w 07. 11. 2010, 00:49:38
... kvalit.LCD-40-50000,plazma-20000 ...
Možná by bylo dobré tento příklad přesněji typově specifikovat. Ať víme, co je to kvalitní LCD a neméně kvalitní plazma? ;)

 ;D jasny, nemam moznost kouknout kazdej den o jaky typy jde,takze jak budu vedet,samozrejme to uvedu...zrejme zitra...
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Pamětník 07. 11. 2010, 13:39:26
... Pamětníci se nějak nemají k rozřešení problému, byť jsou přes DVB-T odborníci na slovo vzatí. Že by jim došel dech?  :o ;D
Že bych byl až tak slepý, že jsem nezaregistroval žádný problém v cenách TV a spotřebě mezi LCD a plazmou z důvodu sledování DVB-T? Můžete mi to pane Klepáči objasnit? ;)
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Alois Klepáč 07. 11. 2010, 13:42:59
... Pamětníci se nějak nemají k rozřešení problému, byť jsou přes DVB-T odborníci na slovo vzatí. Že by jim došel dech?  :o ;D
Že bych byl až tak slepý, že jsem nezaregistroval žádný problém v cenách TV a spotřebě mezi LCD a plazmou z důvodu sledování DVB-T? Můžete mi to pane Klepáči objasnit? ;)
Zdravím,

chci se zeptat, jestli je možno zlepšit obraz na DVB-T zlepšením přijímaného signálu. Koupil jsem novou TV - 40" Samsung UE40C6000 a obraz mne vyděsil - vidím např. v jednobarevných (zejména červených) plochách velké kostky, nebo při přechodu barev jakoby šum. Obraz ani zvuk se ale neseká. Podle mého se jedná o důsledek vysoké komprese. Přijímám klasický, ne FullHD, DVB-T signál.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Pamětník 07. 11. 2010, 14:21:53
Samotný "lepší" digitální signál Vám obraz pochopitelně nezlepší. Moje největší TV se 40" úhlopříčkou značky Sony ale zobrazuje většinu stanic z DVB-C UPC uspokojivě. Také další mé TV s 32" a menší úhlopříčkou mi ukazují lepší obraz, než popisujete. Doma krmím z DVB-T jen SD PVR a na obraz z občasného záznamu se dá koukat. Pro lepší obraz HD vysílání z DVB-T používám příslušný STB s MPEG-4 jen velmi zřídka, ale obraz produkuje také snesitelný.

Asi jste nevsadil na správného koně a kombinace tohoto modelu Samsungu s tak velkou úhlopříčkou a s SD stanicemi z DVB-T Vám obrázek jako "malovaný" asi nenabídne. Zda by Vám pomohla plazma, vyšší obrazová frekvence, jiná značka, nebo dražší model, to už nechám na Vašem uvážení. S použitou kompresí a datovým tokem sám divák nic víc nezmůže.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Butes 07. 11. 2010, 20:08:47
... Pamětníci se nějak nemají k rozřešení problému, byť jsou přes DVB-T odborníci na slovo vzatí. Že by jim došel dech?  :o ;D
Že bych byl až tak slepý, že jsem nezaregistroval žádný problém v cenách TV a spotřebě mezi LCD a plazmou z důvodu sledování DVB-T? Můžete mi to pane Klepáči objasnit? ;)
Zdravím,

chci se zeptat, jestli je možno zlepšit obraz na DVB-T zlepšením přijímaného signálu. Koupil jsem novou TV - 40" Samsung UE40C6000 a obraz mne vyděsil - vidím např. v jednobarevných (zejména červených) plochách velké kostky, nebo při přechodu barev jakoby šum. Obraz ani zvuk se ale neseká. Podle mého se jedná o důsledek vysoké komprese. Přijímám klasický, ne FullHD, DVB-T signál.

Můžu k tomu říci jenom to, že na značce TV záleží. Na televizi člověk nemá šanci kvalitu DVB-T obrazu měnit, ale je pravda, že na PC je záležitost s obrazem řešitelná! Vlastním kartu Leadtek DTV1800 a z vlastní zkušenosti mám odzkoušeno, jak se kvalita obrazu mění s různými kodeky, někdy i ovladači grafické karty. A to nemluvím o změnách v nastavení softwaru karty (Overlay mix,EVR,...). Donedávna jsem měl kodeky Allinone a po změně na jiné došlo k různým změnám kvality obrazu. Viz.výše popsané vady. Takže stačil by zásah do softwaru TV:D.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: p w 08. 11. 2010, 01:44:11
Upresneni :

znamy ma 2roky stare LCD Samsung LE40A686M1FXXH 40" a DVB-T na tom nevypada nijak slavne, to same DVB-S SD UPC. Pritom pustim li to na mesic starou plazmu panasonic TX-P42G20E za cca. 20 tacu 40", je to uplne jina liga, 600Hz apod., HD je na panasonicu lahoda...s uhloprickou 40" a vic si LCD poridi asi jen blazen  ;D

Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Pamětník 08. 11. 2010, 08:38:59
... 2roky stare LCD ... mesic starou plazmu...
No ono je důležitější otázkou spíše to, zda tady nehraje větší roli ten kalendář? Za 2 roky se výrazně posunuly technologie v LCD i plazmě. Svojí roli zde má i vývoj cen. Proto nepovažuji srovnání "starého" LCD s nejnovější plazmou za nejšťastnější. To ale nemění nic na tom, že na novém TV bude většinou obraz lepší. Nebo by měl být. Lepší kvalita obrazu je totiž, kromě 3D, jediný tahák, který do obchodů může opět přilákat kupující, kteří již digitální TV vlastní, aby si již po 2 letech opatřili nový přijímač.
Lepší rozlišení, lepší podsvícení, vyšší obrazová frekvence, lepší HW, FW a kodeky, to je to, co mohou pro lepší obraz již dnes udělat výrobci TV. Lepší kodeky lze ale použít i na straně vysílatelů. Na samotných televizích potom zbývá urychlení přechodu na HD. A po analogové tmě by mohlo dojít k zásadní změně i na straně samotného DVB-T. Zda to bude spíše cestou kvalitnějšího signálu do stávajících MUXů, při snížení počtu stanic v jednom MUXu, přechodu na DVB-T2, nebo souběžnou cestou k payTV, to se musíme nechat překvapit. :o

Sám mám v užívání jen samé LCD TV. Tím ale nechci tvrdit, že plazmě nedůvěřuji. Jen v době mého rozhodování o nákupu náhrady za CRT TV měly za pro mne přijatelnou cenu plazmy malé rozlišení a vlastnost elektrických kamen. To se již změnilo a asi je jen otázkou času, kdy do mé domácnosti přibude i nějaká plazma. ;)
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Ivan z Kolína 08. 11. 2010, 09:11:53
Smířím se tedy s tím, že na skvělé bedně se super obrazem vidím mazance :-)
Nic ve zlém, nechci Vám kazit radost, ale ta skvělá LCD bedna s uhlopříčkou 40" za necelých 19 tisíc Kč nebude mít obraz z SD vysílání asi nikdy tak subjektivně kvalitní jako ta stará CRT. Pokud už nemáte možnost TV vrátit, jediným uspokojivým řešením je podle mě pro Vás příjem HDTV, ať už pozemní, satelitní, kabelový nebo IPTV. Na levných LCD je obraz se standardním rozlišením fakt hnusný a nezáleží moc na způsobu příjmu. CRT TV a většinou i PDP jsou ke komprimovanému obrazu výrazně milosrdnější než LCD a dražší LCD ho zase umějí lépe softwarově vylepšit tak, aby byl subjektivně pěkný (nebo aspoň snesitelný). Levný LCD, navíc s velkou uhlopříčkou a příjem SDTV na ní je asi ta nejhorší možná varianta, kterou lze zvolit. U takové TV je příjem HDTV v podstatě nutnost (odtud taky pramení většina hlasů volajících po HDTV). Zařiďte si ho a pak budete spokojen.

U programů ČT byste si, jak tu někdo správně, při satelitním příjmu z 23,5E trochu polepšil (datový tok je tam vyšší), ale ostatní programy budou na levném LCD hnusné i tam. Bohužel.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: p w 08. 11. 2010, 10:25:10
ono jde i o to, ze prave za 2roky se nezmenilo ani prt...stara bedna,nova bedna lcd a obraz stale kvality lejna  :P takze asi tak no...

Ona plazma do toho pribyla, protoze cenove se mele cca. stejne a obraz je ale uplne jinde  ;)
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Marian Noah 08. 11. 2010, 10:33:21
Díky za obšírnou diskuzi k mému malému dotazu :-)

V zásadě si z toho beru to, že nejlepší by bylo vrátit TV a buď se vrátit k CRT, nebo koupit něco za 50 tis. Nic z toho nechci udělat - CRT z důvodu místa, dražší TV z důvodu financí.

Satelit problém zřejmě vyřeší jen částečně a to jen některých programů. TNavíc DVB-S je další krabička a ovladač, což mi taky leze na nervy.
Jo a ta Nova HD vysila stare pořady přece také v SD, jen možná ten upscaling proběhne na straně Novy, je to tak?

akže budu koukat na mazance :-(

Jen by mne zajímalo, proč se prodávají TV, které slibují nádherný obraz, který tam ale standardně nemám jak dostat. Pokud neberu filmy z blu-ray které ovšem stojí dardu, a krást filmy nechci.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: p w 08. 11. 2010, 10:40:12
kup si plazmu Panasonic s DVB-S/S2 tunerem a je po problemu  ;) 1 D.O. na pozemko i SAT i TV  8)
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: spyko 08. 11. 2010, 11:18:16
Ivan z Kolína:a kde ty hdtv programy v dvb-t sežene,ty 2 kanály v muxu 4 :-\,nebo pár tvrdě zaplacených v dvb-s,nezbývá mu než lcd vyměnit za plazmu !!! 8)
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Marian Noah 09. 11. 2010, 10:47:51
Nakonec jsem někde v menu našel filtr šumu + něco na vychytání kompresních vad a obraz je koukatelný. Vracet to tedy nebudu, líbí se mi supertenký design - plazma od panasonicu je přece jen tlouštík (10cm vs 2,8cm). Možná vám to příjde malicherné, ale ten dojem stojí za to :-)

Počkám na DVB-T2 a pak koupím nový STB.
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: david.kriz 09. 11. 2010, 10:55:30
To už si koupíte novou TV, protože tato do té doby umře ;)
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: p w 09. 11. 2010, 11:10:56
obraz je koukatelny... to bych od sve nove tv fakticky asi nechtel aby byl jen tak koukatelny...pokud ho nakrmim kvalitnim signalem, chci kvalitni zobrazeni. Nejaky Slim Design me nikdy brat nebude, k cemu taky, kochat se mam obrazem a ne koukanim na tloustku TV  :P

az nejaka tadle bedna bude umet pass through DTS,DTS-MA-HD apod., dejte vedet, to uz budu dedeckem mam nekdy ten dojem  ;D
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Marian Noah 09. 11. 2010, 11:56:03
p w: ...problém je v tom, že kvalitní signál to zvládne sice dobře - ale kde ho mám vzít? Jde mi také o použití - kdyby byly všechny kanaly lepší na DVB-S tak neváhám, ale na satu je něco lepší, něco horší, přece nebudu furt přepínat mezi dvb-t a dvb-s, čarovat s ovladači... Mám rád hezký obraz, ale důležité jsou pro mně i věci okolo.

A co se týká designu - někdo nemá ambice mít hezký obývák, a někdo ano a někomu holt záleží na detailech...  Je to čistě subjektivní záležitost. Znám člověka, který má v obýváku hromadu pospájených součástek a kabelů a jediné na čem mu záleží je, že to dělá čistý zvuk. Akorát manželka už to nevydržela a tak žije sám...
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: Marian Noah 09. 11. 2010, 11:57:05
To už si koupíte novou TV, protože tato do té doby umře ;)

nemá být zkušební vysílání spuštěno za 2 roky ze Žižkova?
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: david.kriz 09. 11. 2010, 11:59:22
To už si koupíte novou TV, protože tato do té doby umře ;)

nemá být zkušební vysílání spuštěno za 2 roky ze Žižkova?

Zkuste se podívat na digitalizaci v ČR od roku 2000, pěkně po pořádku si dohledejte co se kdy říkalo, slibovalo, plánovalo a srovnejte s realitou která pak nastala ;) Nějaké plány na spuštění čehokoli jsou vždy jen zbožné přání nebo marketingové prohlášení nějaké organizace, realizace je někde uplně jinde...
Název: Re: Nekvalitní obraz DVB-T
Přispěvatel: ivovi 09. 11. 2010, 17:14:44
Nakonec jsem někde v menu našel filtr šumu + něco na vychytání kompresních vad a obraz je koukatelný. ...
Chtel jsem Vam poradit neco podobneho. Mam zkusenost s LCD Sony (interni DVB-T) a tam mam nastevenu ostrost na min (tedy filtr na max) a jsem s obrazem spokojen. Pri ostrosti na max vylezaji pouze artefakty, ale zadny detail v obraze navic. Proto kdyz nekdo srovnava dva televizory, napr. LCD vs. plasma, beru to na plnou vahu jen pokud mel moznost si za stejnych podminek obe osahat a nastavit obraz podle sveho. A podobne take pri srovnani DVB-T vs DVB-S, pokud jdou oba zdroje stejnym zpusobem, tedy napr. oba interni tuner nebo oba pres HDMI. TV muze mit prednastaveno odlisne nastaveni obrazu pro interni a externi signal, ktere jde sice zmenit na stejne nastaveni, ale na to dost lidi zapomina.