Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Televizní stanice a jejich program => Téma založeno: FandaX-cz 16. 04. 2021, 22:05:02

Název: záznam pořadu
Přispěvatel: FandaX-cz 16. 04. 2021, 22:05:02
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli má někdo z vás přístup k nějakému rozšířenějšímu zpětnému přehrání u RTVS Trojky. Konkrétně bych potřeboval první 4 díly pořadu Príbeh veľkého umenia, který se vysílá každou neděli dopoledne. Podle mých propočtů by měl být první díl odvysílaný pravděpodobně 7. února, ale všiml jsem si, že se pořad nevysílal každou neděli, kolem Velikonoc tam byl jiný program, takže to nemusí být přesné. Jde o archivní pořad, kde jsou hodně dobře vysvětlené některé části dějin umění, ale je v podstatě nesehnatelný. Bohužel jsem si všiml příliš pozdě, že je tenhle pořad aktuálně v televizi.. Na internetu jsem našel jen pátý díl a následující díly vzal ze zpětného zhlédnutí. První čtyři díly mi ale chybí..

Dříve, než napíšu do RTVS, jsem se chtěl zeptat, zda by mi někdo z vás mohl záznamy poskytnout.
Název: Re:záznam pořadu
Přispěvatel: Pamětník 17. 04. 2021, 12:01:20
Príbeh veľkého umenia. Trojka | Nedeľa 7.02.2021, Antické Grécko. 2.časť cyklu dejín architektúry pre mládež.
Podle této informace z archivu asi cyklus začínal dříve než 7.2.21, toto je už 2. díl.

Podle dalších informací se cyklus vysílá poměrně často a tak si počkat na další kolo.
Príbeh veľkého umenia. Trojka | Nedeľa 31.01.2021, Staroveké monumenty.
Príbeh veľkého umenia. Trojka | Nedeľa 29.12.2019, Staroveké monumenty.
Název: Re:záznam pořadu
Přispěvatel: Adolf Shitler 18. 04. 2021, 13:51:11
Jenom technický dotaz - jak lze ze zpětného shlédnutí vypreparovat nějaký konkrétní program a uložit ho k sobě? Samozřejmě nemyslím nahrávání obrazovky apod. hrůzy.
Název: Re:záznam pořadu
Přispěvatel: FandaX-cz 18. 04. 2021, 15:09:31
Díky za informaci, ale předpokládám, že to budou opakovat znovu nejdříve po roce, což je opravdu dlouhá doba a trochu se bojím, že to zase nějak propásnu, protože RTVS Trojku příliš nesleduju.. Ještě asi nějakou chvíli počkám, jestli se náhodou někdo neozve a kdyžtak napíšu přímo do RTVS, předpokládám, že by se s nimi dalo nějak dohodnout.

Ze zpětného zhlédnutí jsem to dostal přes záznam obrazovky. Přiznávám, že to není úplně ideální řešení, ale přepokládám, že původní pořad stejně nebude mít vyšší rozlišení než 720x576, jedinou nevýhodou jsou rozhozená FPS. Z některých služeb jde pořad poměrně snadno dostat i přes Inspect element v prohlížeči nebo skrze VLC. Stále častěji se ale setkávám s DRM nebo BLOB.

Samozřejmě je ale mnohem větší ideál mít satelitní/terestrickou krabičku s možností záznamu. Tam ale musím vědět dopředu, že se bude vysílat pořad, který chci vidět, ne jako v tomto případě, kdy se chci dívat zpětně..
Název: Re:záznam pořadu
Přispěvatel: Jan Man 26. 04. 2021, 18:23:52
Jenom technický dotaz - jak lze ze zpětného shlédnutí vypreparovat nějaký konkrétní program a uložit ho k sobě? Samozřejmě nemyslím nahrávání obrazovky apod. hrůzy.

Techniku, ty nevíš, nebo jen děláš hloupého?