Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Televizní stanice a jejich program => Téma založeno: Pamětník 15. 01. 2020, 11:47:27

Název: Náplň stanice CS History
Přispěvatel: Pamětník 15. 01. 2020, 11:47:27
Stanice WAR, která uváděla dokumentární a krátkometrážní filmy z mnoha zemí celého světa na téma války, bitvy, zbraně, špionáž, terorismus, i konspirace a hrozby z vesmíru, se nedávno přejmenovala na CS History. To ovšem neznamená, že by přibyly tuzemské pořady, nebo se program více zaměřil na Česko a Slovensko.

Bohužel mám poslední dobou dojem, že se objevuje příliš mnoho pořadů vyrobených v Rusku a co je nejhorší, že i s příslušným politickým nádechem. Tak jsou zejména dějiny II. sv. války prezentovány pod pokřiveným pohledem tamní propagandy. Tak třeba pořad o "osvobozování" Polska a zejména Varšavy, si jistě mnozí dovedou představit, co filmové plátno snese. Historie Polska v období této války jistě nebyla jednoduchá, ale nesmí se zapomínat na počátek dělení Polska mezi Hitlera a Stalina i důvody toho, proč bylo necháno Varšavské povstání na konci války bez pomoci ze strany SSSR.

Já si sice dokáži ideologickou náplň ruských dokumentů "přeložit", ale mladší generace už asi ne. Snad jí před touto propagandou chrání to, že se na tuto stanici asi moc nedívá.
Název: Re:Náplň stanice CS History
Přispěvatel: Petr Svoboda 15. 01. 2020, 12:32:10
taky jsem získal ten pocit z „patřičného vysvětlování dějin“, a to poměrně brzy po začátku sledování tohoto programu. Takže jsem ho zase přestěhoval na konec mého seznamu programů, kam se podívám doopravdy málokdy. A to CS v názvu programu mi přijde skoro jako provokace, když se často ocitá na stejné obrazovce se závěrečnými titulky v azbuce.