Fórum Digizone.cz

Ostatní => Odkladiště => Téma založeno: Petr Svoboda 23. 03. 2018, 08:22:44

Název: je budoucnost televize nelineární?
Přispěvatel: Petr Svoboda 23. 03. 2018, 08:22:44
Poslední dobou sleduji souboj tradicionalistů, lpících na lineární televizi a proroků, kteří by ji nejraději ihned zrušili.
Zajímá mě tvůj názor: Je, podle tebe, budoucnost televize spíš lineární nebo nelineární?

Aspekty:

Podle přehledu aspektů lze usoudit, co asi vyznávám já. Nemyslím si, že můj názor je „jediný správný“, a proto mě zajímá mě tvůj.

Prosím o věcnost. Na zlomyslnosti, útoky, výtky, a povýšenectví s odkazem na věk ať si potřebná osoba založí vlastní téma. Díky.
Název: Re:je budoucnost televize nelineární?
Přispěvatel: omar3 23. 03. 2018, 16:38:45
Proč by měl být svět černobílý? Losna nebo Mažňák. Obě technologie zde mohou vesele existovat a každý zákazník si vybere, co je mu libo.
Já používám obě, lineární pro aktuální pořady, nelineární pro případ zpětného shlédnutí. Je pravdou, že nelineární vysílání vyžaduje určité znalosti jako třeba řízení auta nebo ovládání počítače, kterých část populace není schopna a ti se pak musí spokojit s obyčejnou televizi.
Název: Re:je budoucnost televize nelineární?
Přispěvatel: Petr Svoboda 26. 03. 2018, 12:02:48
Mě zajímá názor na obecný stav. V budoucnu, možná nepříliš vzdáleném.
Ano, z pohledu jednotlivce se to může zdát příkré, ale v tom smyslu je svět černobílý. Uvedu na příkladu analog/digitál. Je pravda, že do analogu ještě někdo (re)moduluje své vysílání nebo obecné programy. Ale vysílání „všude“ okolo nás je výhradně digitální a analogový tuner v televizorech by vůbec nemusel být.
Proto mě zajímá jakýkoli jiný pohled na věc. Postihne lineární vysílání totéž a přechod na digitál je vlastně jen posledním velkým výstřelem z Autory, než lineární vysílání zavřeme do muzea?
Název: Re:je budoucnost televize nelineární?
Přispěvatel: AndrejH 28. 03. 2018, 22:06:23
těmto věcem moc nerozumím, jenom aby řeč nestála, neboli "just my 5 cents" jak říkají vedle na fórech.

Občas čekám kdy dají můj oblíbený film a shlédnu ho a jsem rád, že jsem ho neprošvihl; říkám si, proč čekat jestli ho prošvihnu a koupím si DVD; DVD ztratilo kouzlo a leží v šuplíku a čekám kdy to bude v televizi.

Podobně s muzikou; vždy když slyším oblíbený song v rádiu, potěší mně; přitom se mi v šuplíku válí CD nebo přímo koncert na DVD. Když mám absťák tak song kliknu na youtube. Ale největší radost mám když mně nečekaně překvapí z rádia.

Možná jsem jenom linear uchylák.

Obecně k tématu: podstatné je, aby to rozhodli lidi a jejich pocity, zvyky, preference a ne zájmové skupiny přes agresivní marketingové kampaně.
Název: Re:je budoucnost televize nelineární?
Přispěvatel: Jan Novák 29. 03. 2018, 22:52:15
Proto mě zajímá jakýkoli jiný pohled na věc. Postihne lineární vysílání totéž a přechod na digitál je vlastně jen posledním velkým výstřelem z Autory, než lineární vysílání zavřeme do muzea?
Není důvod lineární vysílání zavírat do muzea. Dneska se z toho nelineárního dělá strašná věda a pěje se o jeho velké budoucnosti. Ale fakticky tu nelineární přístup byl s námi dřív než ten lineární a nikomu to nevadilo. Chození do kina, později půjčovny VHS a následně DVD jsou vlastně nelineární záležitostí jen s méně pohodlným, ale na svou dobu ekvivalentním přístupem. Na rozdíl od vysílání analog/digitál se tyto věci nijak vzájemně nevylučují.