Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Televizní stanice a jejich program => Téma založeno: Petr Svoboda 20. 02. 2018, 06:56:55

Název: ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
Přispěvatel: Petr Svoboda 20. 02. 2018, 06:56:55
Zajímá mě, jak vnímáte přesun OH na Eurosport. Já jsem z toho rozkolísaný, a doufám, že po těchto prvních hrách se to usadí a i Eurosport to zvládne lépe. Zatím je u mě výsledek nerozhodný, spíše volba 1. Ten první hlas je můj.
Z mého pohledu tedy „přesun OH na Eurosport“ není úplně špatně, ale jen lehce negativní.

Komentář:

Prostě, i když mám radši ČT, stále častěji me ona sama vyhání do náruče Eurosportu, kde jsou komentáře mnohdy lepší ve znalosti, nadhledu, informovanosti a schopnosti mluvit. Ne vždy, ale mnohdy ano.

Klidně přidejte i váš názor, ale prosím, pokuste se zůstat věcní. Jakmile se tu rozhoří soukromá válka, oželím výsledek a téma smažu. Díky za pochopení.

Chápu, že v průběhu přenosů může nastat situace, která vás naštve a budete chtít změnit svůj názor. Každému uživateli jsem proto dal 2 hlasy. Druhý vám může být užitečný po skončení her.
Název: Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
Přispěvatel: spyko 20. 02. 2018, 16:40:31
UPC nám dalo zdarma 5 hd eurosportů,ale stejně se dívám víc na ČT,a ještě Poláky!
Název: Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
Přispěvatel: Pamětník 20. 02. 2018, 19:04:40
Také mám k dispozici od UPC 5 x Eurosport, ale jsem zhnusen. Skutečně komerční stanice. Když na některou z nich občas kliknu, často mám štěstí/smůlu, že natrefím na reklamy, nebo nic neříkající upoutávky na pořady Eurosportu. :'(
Název: Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
Přispěvatel: Hori97 20. 02. 2018, 19:23:34
U mě je pořadí stanic ČT sport, STV2, Eurosport DE (případně ještě TLC DE, kde běží s našeho pohledu méně zajímavé sporty - boby, saně, curling...). Česká televize má i přes omezení velmi dobře poskládaný program, co se týče alpských disciplín a české stopy. Hodně se škrtaly hokejové přenosy zápasů cizích týmů, které ale vysílá slovenská Dvojka, pro kterou je hokej jedna z priorit. Takže se tyto dva programy doplňují. Až v třetím případě přepínám na Eurosport nebo TLC.
Největší problém nemožnosti použítí dalšího kanálu pro mě zatím je v přesunutých závodech venkovních sportů, jako byl ten s Ester Ledeckou (původní start závodu byl více než hodinu přes hokejem).
Aspoň během olympiády můžeme tedy v České televizi sledovat přímé přenosy z jiného zimního sportu než z biatlonu, kterého je po přídání studia před každý závod na ČT sportu až moc. Lyžování nebo snowboarding jsou téměř ignorovány.
Název: Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
Přispěvatel: AndrejH 20. 02. 2018, 21:34:56
ankety se nemůžu zúčastnit protože bezduše přepínám mezi Eurosport, ČT a STV2 ve snaze najít, kde ta neviditelná ruka trhu nabídne něco viditelného z olympiády
Název: Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
Přispěvatel: Jan Novák 21. 02. 2018, 09:39:26
Já to mám jednodušší. Vzhledem k tomu, že nejsem ranní ptáče a živé přenosy začínají už v 1 ráno, vidím většinu věcí ze záznamu nebo jen z přehledu. Pokud občas přepnu na Eurosport, je pravděpodobnost, že narazím na reklamy/selfy značně veliká a ještě to běží tak, že jsou zároveň na všech pěti programech. Takže zlatá ČT.
Název: Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
Přispěvatel: Jan Novák 21. 02. 2018, 10:43:29
To zcela jistě neodvysílá, je omezena zákonem jen na 1% času. Může to tak vypadat před atraktivním utkáním, ale jinde toho moc nebude. Eurosport to má rozházené během celého dne, těch reklamních pauz je mnohem víc a navíc je omezen jen jako ostatní komerčky, tedy skoro vůbec...
Název: Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
Přispěvatel: Jan Novák 21. 02. 2018, 12:35:26
Nedá se to prohazovat mezi kanály, to šlo kdysi. Přihlouplé pořady umožní zařadit víc minut reklamy v hodině, ale limit nezmění. Ta skrytá reklama je PP.
Název: Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
Přispěvatel: Petr Svoboda 21. 02. 2018, 13:26:52
A vůbec nejtrapnější je ta reklama na cizí kanál tj. Eurosport. K tomu se samozřejmě žádná jiná evropská televize nesnížila.
Ono těch „vybojovaných“ 90 hodin navíc nebylo zadarmo. To je normální obchod, nikoli vyhraný boj, představovaný komentátory ČT. To jejich brečení mi už vadí. Ale mně jinak upozornění na Eurosport dost vyhovuje. Aspoň dobře vidím, kde musím před některými osobami utéci na Eurosport a kde zůstanu u dobrého a zasvěceného komentáře ČT.
Název: Re:ZOH: na ČT nebo Eurosportu?
Přispěvatel: Jan Novák 21. 02. 2018, 17:19:41
Ono je to ve skutečnosti 0.5% na kanál. A reklama nesmí být na ČT1 a ČT24. Takže podle tvé teorie neodvysílá ČT na svém sportovním kanálu ČT Sport za den více než 7 minut reklamy. To by bylo krásné, ale jaksi to neodpovídá realitě. A vůbec nejtrapnější je ta reklama na cizí kanál tj. Eurosport. K tomu se samozřejmě žádná jiná evropská televize nesnížila.
Přečtěte si ten zákon, on je trochu složitější, zvlášť právě v pravidlech pro sport. Sponzoři se počítají jinak, protože bez toho byste přesáhl limit reklamy často jedním pořadem.