Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Televizní stanice a jejich program => Téma založeno: e-arthworm 25. 12. 2017, 02:37:16

Název: Název skladby u upoutávky na History HD
Přispěvatel: e-arthworm 25. 12. 2017, 02:37:16
Zdravím, je zde někdo, kdo často sleduje kanál History HD ? Již delší dobu se neúspěšně snažím dohledat název a autora skladby (odhadl bych to na americkou country, zpívanou starším chlapem), která je součástí jedné upoutávky na pořady této stanice. Jedná se o mix ukázek z různých pořadů, začínající záběrem na věznici Alcatraz, do něhož promlouvá komentátor : "Escape the prison... Escape the city... Change your job... Change your friends... atd. Moje angličtina je bohužel prachmizerná, tudíž většině komentu nerozumím, stejně tak slovům dotyčné písně (začátek mi zní jako "You can hooray...", a o kus dál dokážu zachytit zřejmě "When your mama...", ale je to absolutně bez záruky...). Děkuji za případnou pomoc.
Název: Re:Název skladby u upoutávky na History HD
Přispěvatel: AndrejH 28. 12. 2017, 21:35:40
to, že je Tvoje angličtina prachmizerná nic neznamená; setkal jsem se s dvěmi případy rodilých mluvčích (jeden osobně, jeden přes fórum), kteří si zpívali písničku spolu s rádiem a když se jim dostala do rukou slova písně, čuměli na to jak z jara, že si zpívali úplně něco jiného.

obecně pro nerodilého mluvčího je dost těžké "trackovat" text písně protože myšlenky písně skáčou ze sloky na sloku a je těžší sledovat kontinuitu příběhu tak jako ve filmu nebo zprávách; nemluvě o tom, že v upoutávce kterou zmiňuješ je asi píseň přerušována a zazní tam jenom pár slok.

musel bys sem dát ten záznam aby s tím člověk bojoval buď sám nebo s konzultací, což ovšem nemusí znamenat úspěch pokud ona ukázka je od někoho z druhé vlny umělců nebo nedejbože účelové dílo vzniklé jenom pro účel dané upoutávky.
Název: Re:Název skladby u upoutávky na History HD
Přispěvatel: e-arthworm 30. 12. 2017, 02:09:08
Bohužel, opakovaně jsem ji zkoušel dohledat na Netu, přes Google, na Youtube, na oficiálním webu stanice (http://www.history.co.uk) i na české verzi (http://www.historychannel.cz/cs/history-cs), kam jsem napsal i dotaz (bez reakce), ale nebyl jsem úspěšný…  :(