Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Televizní stanice a jejich program => Téma založeno: Pamětník 06. 02. 2017, 11:42:55

Název: Bohéma
Přispěvatel: Pamětník 06. 02. 2017, 11:42:55
Je mi sice jedno, na co se každý jednotlivec v televizi dívá, jaká je sledovanost zatracovaných seriálů komerčních stanic, ale realita mne stále udivuje. Bez ohledu na to, co říkají čísla sledovanosti, preferuji spíše seriálovou tvorbu ČT. Měl jsem to štěstí, že jsem nežil v době okupace a byl jsem dítě obyčejných rodičů v době těsně po válce, kdy se má seriál Bohéma odehrávat. Plně jsem ale prožil roky 1968 a 1989. Tehdy ale nešlo doslova o život, jako umělcům v Bohémě v Protektorátu. Proč se nynější generace nechce poučit z minulosti a sledovanost Bohémy údajně klesá? Problémy kolaborace, občanské statečnosti i obyčejné lidské česti jsou totiž stále aktuální, v každé době. Sice netuším, jak přesně byl tento seriál natočen, co je v něm umělecky "doděláno", aby se na to dalo koukat, ale já z něj čerpám další inspiraci pro svá budoucí rozhodování, třeba ve volbách.
Název: Re:Bohéma
Přispěvatel: Jan Pavlis 06. 02. 2017, 12:20:00
Dobře napsáno.
Název: Re:Bohéma
Přispěvatel: ksilt 06. 02. 2017, 15:03:01
@Pametnik: Je to skoda, myslim, ze CT vyrobila mimoradne dilo a takovy pan Javorsky za ztvarneni pana Burina by mel urcite dosahnout na nejakou tu cenu. Proc klesa sledovanost? Nevim, mozna je to proto, ze se lide nechteji divat na neco co se jich nejak vnitrne negativne dotyka v konotacich soucasneho deni ve spolecnosti? Neco co jim nastavuje to pomyslne zrcadlo? Na jinem serveru jsem se treba z rad slovenskych divaku dozvedel, ze jim vadi postavy nebot se v nich neorientuji, docela prekvapujici vzhledem k nasi spolecne historii. Me osobne serial urcite rozisril obzory a prinutil si neco o postavach dalsiho dohledat a ty same reakce pozoruji i v rodinem kruhu. Takhle by to melo asi byt a je koneckoncu i dobre, ze se vedou takovahle diskuze.
Název: Re:Bohéma
Přispěvatel: Pamětník 06. 02. 2017, 15:19:24
Na problém s přiřazováním postav k hercům jsem zpočátku narazil také. Ta vazba v titulcích mi brzy vyprchala z paměti, pevnější mám vazbu mezi jmény a skutečnými tvářemi z tehdejších filmů. Také je zde hodně hlavních postav a v dialozích moc oslovení nebývá. Ale, už jsem si zvykl. Nosné téma, jak se miláčci diváků mají zachovat v kritických situacích nejen našeho národa, ale i pro ně samotné, jako lidi, je opravdu silné a s odstupem dlouhého času začínám více chápat, proč a jak se zachovaly třeba hvězdy formátu Nového, Buriána, Štěpánka a i Havla v pozadí.