Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Digitální televize přes IP protokol (IPTV) => Téma založeno: ksilt 11. 09. 2014, 16:23:02

Název: HBO GO samostatne
Přispěvatel: ksilt 11. 09. 2014, 16:23:02
Svita na lepsi casy. Dnes vysla zprava, ze HBO management uvazuje o odtrzeni od standartniho predplatneho coz by znamenalo sluzbu HBO GO dostupnou pro kazdeho s pripojenim k broadbandu.

To je ta dobra zprava. Horsi je, ze to pravdepodobne neni otazka nekolika nejblizsich dni/mesicu/let. Samozrejme se to zatim tyka HBO domoviny, tedy US, ovsem co se upece tam, brzy se prelije i jinam.

zdroj: http://hbowatch.com/time-warner-ceo-closer-than-ever-to-freeing-hbogo

Posledni odstavec clanku dava pochopit proc HBO tenhle krok neudelalo uz davno. Ve zkratce: infrastruktura nemusi byt jeste schopna zvladnout napor klientu a za druhe nikomu se nejspis nechce podrazit stovky malych kabelovek, ktere HBO za ty desitky let pomohly tam kde je HBO ted.
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: Alex Gaga 11. 09. 2014, 16:35:10
Možná je problém spíš v tom, že ty kabelovky (nebo vůbec ISP obecně) nemusí do své sítě pouštět "kukačku", která se jenom přiživí na cizí infrastruktuře.
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: ksilt 11. 09. 2014, 16:38:25
Jo Alexi a o tomhle se mluvi v souvislosti se sitovou neutralitou hodne.

http://diit.cz/clanek/usa-pohrbivaji-sitovou-neutralitu-comcast-vs-netflix-aneb-kdyz-je-zakaznik-rukojmi
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: Jiří Job 15. 09. 2014, 05:00:05
Je to dost zajímavé, ale bohužel to asi hned tak nebude no.  :(
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: ksilt 15. 09. 2014, 09:35:16
Vcera k tematu vysla i kratka zprava na http://tech.ihned.cz/geekosfera/c1-62797960-hbo-predplatne-online-streamovani-kabelova-stanice.

Mozna jsem optimista, ale rikam si, ze to na roky nebude. Ostatni IPTV sluzby HBO zacinaji dost solidne slapat na paty a to si podle meho jen tak nenechaji libit. Dulezite je aby vedeni Time Warner nebylo prilis zkostnatele a rozhodlo co nevidet a nalilo do infrastruktury potrebne penize.
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: Jiří Job 16. 09. 2014, 05:19:18
Nebo také aby se v té videotéce HBO GO ty kanály vysílali v HD kvalitě.
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: Jiří Macich ml. 28. 09. 2015, 20:27:42
Neuvěřitelné: České HBO GO skutečně připravuje aplikaci pro herní konzole Playstation. Objevit se má ovšem až v průběhu příštího roku.

Skoro bych si tipl, že větší prioritu má vývoj universální aplikace pro Windows 10.

Současná aplikace ve Windows Store, která vznikala v éře Windows 8, vážně za mnoho nestojí. Začít od nuly a co nejdříve by dávalo smysl (IMHO). Zvlášť, když kromě počítačů, tabletů a mobilů takhle pokryjí ještě Xbox One. Ale možná je přání otcem myšlenky.  ;)

Hlavně, že už mobilní aplikace v české mutaci konečně podporuje Chromecast  8)
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: Jiří Macich ml. 28. 09. 2015, 21:34:05
Koukám, že americké HBO Go už poměrně dlouho podporuje Xbox 360 a Xbox One:

http://www.xbox.com/en-US/entertainment/xbox-one/live-apps/hbo-go
http://www.xbox.com/en-US/entertainment/xbox-360/live-apps/hbo-go

Nicméně po upgradu konzole Xbox One na Windows 10 by jedna universální aplikace pro celý ekosystém dávala větší smysl. Vyvíjet a udržovat aplikaci pro jedno konkrétní zařízení je poměrně drahý špás.

Ve Windows 10 Store není ani americké HBO GO

Určitě? Není tam jen regionální omezení? Rovněž je dost dobře možné, že původní aplikace pro Windows 8 ve Windows 10 nefunguje spolehlivě, takže se uživatelům Windows 10 ani nezobrazuje (to se dá nastavit). Ono se to nezdá, ale moderní (W8) a universální (W10) aplikace jsou dvě různé věci. Zpětná kompatibilita universálních aplikací neexistuje. Dopředná kompatibilita moderních aplikací stojí za starou bačkoru.

Na tuhle platformu všichni naprosto pohrdavě kašlou.

To mi přijde jako unáhlené tvrzení. Windows 10 se dostávají mezi koncové uživatele teprve od konce července a to ještě jenom jako postupně šířený upgrade. Nová zařízení s novým systémem teprve přichází na trh. Navíc jde jen o osobní počítače a počítačové tablety. Chytré telefony a spotřební tablety přijdou na řadu později.

Jsem sice spokojený uživatel Windows 7, ale teď bych Windows 10 ještě neodepisoval.
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: Jiří Macich ml. 29. 09. 2015, 06:33:12
HBO rozhodně nemá ambice fungovat na všech zařízeních. Nechce si znepřátelit svoje mecenáše z tradičních satelitních a kabelových platforem.

Domnívám se, že to nebude o dostupnosti služby napříč platformami a zařízeními. To, na co narážíte, se spíše řeší vázáním HBO Go na předplatné televizního balíčku HBO a ještě pouze od vybraných satelitních a kabelových poskytovatelů placené televize.
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: Jiří Macich ml. 29. 09. 2015, 08:37:05
To už v USA dávno neplatí. Služba HBO NOW funguje nezávisle na satelitních a kabelových operátorech.

Spojené státy bych zrovna jako příklad nedával. V oblasti digitální distribuce obsahu se svět dělí na dvě části: USA a ten zbytek, což platí jak pro konzumenty obsahu, tak pro zprostředkovatele obsahu. V USA již asi bylo menším zlem povolit příslovečné šrouby, ovšem že by se to brzy stalo třeba v ČR, tomu nedávám velkou naději. Američané mají výběr z vynikajících video-on-demand služeb a netrápí je jazyková bariéra (alespoň, co se tvorby hollywoodských majors týče).
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: ksilt 29. 09. 2015, 09:52:02
Ja bych se z Netflixu zas az tolik nepo****l. Az se tu objevi, budu urcite early adopter, vlastne to uz mam za sebou s jeho UK verzi, ale Netflix nikdy nebude videotekou vseho, z logiky toho businessu to ani nejde.

Mesic stara zprava dava tusit jak to je s Netflix katalogem a take jeho "vlastni" produkci.

http://variety.com/2015/digital/news/netflix-losing-hunger-games-transformers-epix-movies-1201581737/
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: Jiří Macich ml. 29. 09. 2015, 20:35:50
Já si myslím, že ta seriálová nabídka na HBO GO ani není tak moc dobrá. V porovnání s Netflixem mi chybí některé megahity jako American Horror Story (FX) nebo The Walking Dead (AMC). HBO není tak moc skvělé, aby vystačilo jenom čistě se svojí vlastní produkcí.

Věc vkusu. HBO má mezi původní tvorbou dost atraktivních titulů a značek. Přijde mi poněkud utopická představa, že si televize budou zcela běžně navzájem licencovat svojí původní a tudíž zaručeně exkluzivní tvorbu. Dost možná jim dnešní stav vyhovuje, když si kvůli různým seriálům „musíte“ zaplatit více služeb, protože žádná je nenabízí všechny (alespoň ne legálně).
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: Jiří Macich ml. 29. 09. 2015, 21:14:56
To není věc vkusu, ale spíš věc zálib. Koho zajímají sci-fi a horory, tak bude jistě lépe obsloužen na Netflixu. S vkusem to nemá nic společného, seriál American Horror Story například sbírá nejrůznější ocenění za dobré herecké výkony.

Já říkám vkus, Vy záliba, ale myslíme oba totéž. Je mi líto, jestli jste můj příspěvek pochopil jako pejorativní. Zjevně jsem se špatně vyjádřil. Omlouvám se.
Název: Re:HBO GO samostatne
Přispěvatel: Jiří Macich ml. 29. 09. 2015, 22:07:03
Ta kvalita dnešních seriálů je vysoká a není žádná náhoda, že jsou populárnější než většina filmů. Je přirozené, že diváci chtějí vidět více a nestačí jim strávit se svými oblíbenými postavami jenom dvě hodiny.
https://www.youtube.com/watch?v=AbNjDwzoURk

Souhlas. Jen škoda, že při dnešních možnostech (tj. VoD jako je třeba zrovna HBO Go) není mnohem, mnohem více bonusového materiálu. Nemám na mysli nepovedené klapky nebo něco podobného, nýbrž třeba různé varianty sestřihu, prodloužené epizody o vystřižené scény, něco o použitých tricích a maskách atd, atd, atd ...