Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Satelitní digitální vysílání (DVB-S) => Téma založeno: Thaeek 29. 05. 2014, 18:40:28

Název: Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 29. 05. 2014, 18:40:28
Zdravim,budu si porizovat satelit.Vse potrebne mam,krom koaxu a nevim,jaky vybrat.Parabola bude na strese 12-ti patroveho domu,budu tahat dva kabely pro dve televize do 6.patra do sachtice,jejichz konec se nachazi na chodbe vedle mych dveri.Asi budu muset koupit kvalitnejsi kvuli utlumu a povetrnostnim vlivum na strese.A ani nevim,jake koncovky budou vhodne.Tudiz se ptam tady.Predem diky za rady.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Stasi-DDR 29. 05. 2014, 18:48:51
Nordix CM407 PE (černá izolace), záruka na parametry ve venkovním prostředí 15 let. Konektory F - kompresní. ( pro zakončení koaxu u LNB pak ve vodotěsném provedení)!

http://www.tipa.eu/cz/vodic-koax-nordix-cm407-cu-100m-pevenkovnicerny/d-85347/
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 29. 05. 2014, 19:46:31
Dik moc za typ,ale uprimne receno 18 kc za metr je dost,vim je kvalitni,ale cena je moc vyskoka.Vim,ze se prodavaji i 100m baleni,nevyjde to levneji?Pocital jsem max 12 kc za metr,neni nejaka levnejsi varianta?
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 29. 05. 2014, 19:52:00
Ušetřená pětistovka na kabelu, který tam bude min. 15 let, to je teda fakt terno...

Mimochodem ten kabel bude nějak uchycený, anebo bude viset dolů svoji vahou? To totiž také není ideální řešení a pak by měl být kabel uchycen např. na nosném lanku nebo rovnou v závěsném provedení. Přece jenom 6 pater je celkem dost.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 29. 05. 2014, 19:57:13
Bude viset dolu,je to problem?V sachtici je i plno jinych kabelu.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Stasi-DDR 29. 05. 2014, 20:11:41
Tak to je špatně. Kabel by měl být v určitých vzdálenostech (pokud je veden vertikálně) připevněn (např. plastovými stahovacími páskami) k pevnému bodu, např. konstrukci nebo jiné pevné části. Pokud bude jen tak volně v prostupové šachtě "viset", připrav se na problémy.

Co se týče tvého "prohlášení": "Dik moc za typ,ale uprimne receno 18 kc za metr je dost,vim je kvalitni,ale cena je moc vyskoka.Vim,ze se prodavaji i 100m baleni,nevyjde to levneji?Pocital jsem max 12 kc za metr,neni nejaka levnejsi varianta?", tak to snad nemyslíš vážne? Na koax. kabelu (svodu) se nikdy(!!) nešetří! Za 12 Kč si tak můžeš koupit nějaký RG6 čínské provenience s nedefinovanými parametry! To co jsem ti doporučil je velmi kvalitní kabel s odpovídajícími parametry a patnáctiletou zárukou. Tomu odpovídá i mírně vyšší cena. Šetříš na nesprávném místě!!
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Horal 29. 05. 2014, 20:12:31
http://www.elektrosat.cz/venkovni-2/koaxialni-kabel-hirschmann-koka-799-1x-kompresni-f-konektor.htm
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 29. 05. 2014, 20:13:11
Bude viset dolu,je to problem?V sachtici je i plno jinych kabelu.
Koaxiální kabel není sám o sobě samonosný, takže pokud visí rovnou dolů, tak jedině na kratší vzdálenosti (byť kabel v provedení PE je na tom o poznání lépe, než kabel PVC). A že je tam i spousta jiných kabelů, to je problém jejich majitelů.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 29. 05. 2014, 20:32:26
Dobra,dobra pojdte do me ;D Ne,kvuli tomu pisi sem,tudiz uchyceni je treba,ok.A co ten dalsi koax,co tady kolega postnul?12kc uz je dobra cena,ne.Ale pokud se vam nelibi,tak ok vezmu ten za tech 18kc,nasel jsem ho 100m za 1600.Jeste jedna vec,jakou mam zaruku,ze koupim opravdu ten koax,co chci,ze mi treba nedaji nejaky šme,jako laik to nepoznam.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Horal 29. 05. 2014, 20:49:09
ten koax co jsem tu dal je alternativa kvůli Tvému požadavku na cenu, osobně bych dal Cavel Sat černý 703B PE nebo to co sem dal Stasi, nějaké samonosnosti vůbec neřeš to je otázka horizontálního vedení na delší vzdálenosti. Udělej to jak bylo výše uvedeno, kup si černé vyvazovací PE pásky  a upevni v tecnické šachtě vhodným způsobem. Nevím ale, zda nebudeš mít problém mezi patry, bývá tam protipožární výplń nebo beton...
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 29. 05. 2014, 21:08:15
Ee,zadna vypln tam nebude,je tam fest kabelu a sam domovniktmi rekl,at to tam nacpu.Takze diky moc vsem za rady.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 29. 05. 2014, 21:21:25
Samozřejmě, pokud je možné kabel k něčemu uchytit, tak je závěsné provedení zbytečné. Ale jinak ne, protože kabel visící jen tak dolů je po pár měsících schopen celkem slušně zvětšit délku a změnit parametry. A to za to skutečně nestojí šetřit pár korun.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: lance 30. 05. 2014, 00:20:03
Nedělejte z toho kovbojku, 6 pater je max 25m - Nordix 407  S PE PLÁŠTĚM visící svisle v délce 25m je úplně v pohodě, změřte si ho za 10 let (jak délku, tak parametry) a pak se pobavíme :)  zkoušeli jste někdy natahovat polyetylen ?  :D  nestane se s ním nic, natož aby změnil parametry... v šachtě na něm nenamrzá voda ani nepadá sníh... je třeba ale dbát na vhodné uchycení kabelu nahoře aby nedošlo k překročení povoleného radiusu (zalomení) kabelu, přichycením po délce se samozřejmě nic nezkazí ale není to nic bez čeho by se nedalo klidně spát

Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Stasi-DDR 30. 05. 2014, 07:06:39
To, že ty jako bastálák kabel ve vertikální šachtě neupevňuješ, je čistě tvůj problém a svědčí o kvalitě tebou odváděné práce (pokud to děláš pro kamarády budiž, ale pokud vlastníš příslušná oprávnění a podnikáš, pak je to přímo tragické). Profesionální technik takto vedený koaxiál samozřejmě v pravidelných vzdálenostech v celé vedené délce upevní. Tady nejde jen o to, že kabel by volně visel, ale i o to, že při pokládce dalšího kabelu ho při manipulaci v těchto šachtách může někdo z dalších bastláků poškodit. Anebo podobně uložené a naspojkované kabely může při instalaci svého koaxu zase poškodit původní tazatel! Kolikrát jsme se už s takovými případy (volně instalovaných nejen koax kabelů v těchto šachtách setkali a navíc kolikrát byli dosti prasáckým způsobem spojeny, takže hrozilo i poškození takovýchto "uměleckých děl") setkali. A navíc drtivá většina z nich byla v těchto šachtách bez jakéhokoliv uvědomnění vlastníka nebo provozovatele objektu bez řádného označení co je to za kabel a komu patří. To, že původnímu tazateli domovník řekl, že si tam "kabel může nacpat" není v žádném případě správné, protože pokud je tam těch kabelů více (je otázkou o co se vše jedná, tlf, eth, NN - navíc pokud by tam byly i NN kabely je nutné dodržet příslušná nařízení daná normou)  a v tom případě by uložení nového kabelu měla provádět firma, která má příslušná oprávnění a zkušenosti s manipulací s ukládaným kabelem v takovýchto prostorách. Fóra jsou plná "radilů", kteří radí kde co, ale za případné škody způsobené svými "radami", následně nenesou žádnou zodpovědnost! To je potřeba si uvědomit!
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: lance 30. 05. 2014, 08:34:18
Neboj se, nepodnikám a proti přichycení kabelu po délce taky nic nemám, což jsem i psal a kdybys četl pořádně tak bys to zjistil. Už vůbec neradím žádným prof.firmám aby pouštěli kabel v šachtách v panelácích od zhora dolů bez přichycení...  Kdybych to dělal pro někoho jako firma tak bych to bez přichycení taky nenechal. Ozval jsem se proto, že vy tady stresujete v konkrétním případě bobíka, který sám pro sebe řeší přiblblých 20m PE koaxu svisle, že když se nedostane do prostor a nebude moct přichytit PE kabel po délce tak se mu ten kabel natáhne a změní parametry a že tedy má hned běžet pro 2x dražší samonosný jinak se zboří svět.... což je samozřejmě kravina, ale pro mě za mě ať si ho tam dá, nejlíp se dvěma lankama a ještě do železné trubky a tu přivařit na 20 místech :) A nejlépe ať si pozve na spuštění 2 koaxů do 20m šachty firmu, která mu to odborně připevní stah. páskami a zázračně v šachtě zároveň vyřeší souběh s NN (ale dost pochybuju, že by si Tě zavolal, když tady řeší 12kč vs. 18kč za 1m kabelu) Jinak je zajímavé, že jsi mu na začátku sám jednoduše poradil a žádné camrdy s uchycením, šachtami a firmami jsi původně neřešil...
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 30. 05. 2014, 08:49:13
Stasi jako profesionál v oboru asi automaticky předpokládal, že ten kabel bude uchycený a ne visící jak prádelní šňůra od nějakého homemade bastlíře :)
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Stasi-DDR 30. 05. 2014, 12:45:57
Tak nějak.  ;D Jinak "lance", já jsem mu poradil když se ptal na koax. A pak se začal ptát dál a opět jsem mu poradil, jak by to mělo správně být provedno! Ono se taky může stát, že přijde firma, která tam položí své kabely na základě smlouvy s majitelem/provozovatelem nemovitosti a při instalaci těchto kabelů zjistí, že je tam větší množství kabelů, které tam nemají co dělat, majitel/provozovatel o nich nic neví, neexistují jakákoliv ujednání o tom, že to kdo kdy povolil, kabely jsou instalovány v rozporu s normami a předpisy. Co myslíš, že asi bude následovat? Už x-krát jsme museli řešit situaci, že jsme zrekonstruovali STA včetně stožáru na který jsme (na základě smlouvy umístili stanovený počet přijímacích antén + svodů). poté jsme tam nějakou dobu nebyli a následně při rozšiřování STA o další MPX(y) jsme zjistili, že na stožáru "visí" X dalších zařízení které nemají s STA nic společného i se svody. Majitel objektu rovněž o ničem nevěděl, s nikým neměl smlouvu (navíc my jsme si ve SoMD jasně stanovili, že bez našeho souhlasu se na stožár STA nebude nic instalovat a, že si vyhrazujeme právo toto případným zájemcům zamítat). V 100% těchto případů se jednalo o zařízení WI-FI bastláků, kteří místo toho, aby si postavili vlastní stožár raději volili tuto cestu. O vedení kabeláže od těchto jejich zařízení námi vybudovanými nebo rekonstruovanými prostupy nemluvě. Co asi z naší strany následovalo?? AKU flexa na zařízení a boční štípací kleště na kabeláž. A už se to pak nikdy neopakovalo!  ;D ;D ;D
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: lance 30. 05. 2014, 13:55:52
OK, to je samozřejmě jeho riziko a mimochodem taky další důvod zvolit PE Nordix 407 namísto samonosného koaxu, protože až mu ho přeštípněš tak ho to nebude tak bolet a ty si zase nestupíš tolik kleště :) , ale třeba nakonec bude mít štěstí že Tě nepotká a ten koax v šachtě ho plné spokojenosti přežije  :D :D
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Dan Rozsíval 30. 05. 2014, 14:05:05
Já bral nedávno k T-90 tenhle a taky nevypadá špatně: http://www.eltasat.cz/koaxialni-kabely/belden-h-125-al-pvc-6-8mm-cerny 
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Stasi-DDR 30. 05. 2014, 14:33:51
To "lance", já jsem tady nic o "samonosném" koaxu nepsal! To si mě zřejmě s někým pleteš! CM407PE není samonosný. Nevím co pořád máš s nějakým "samonosným koaxem"? A já jsem nic nepsal, že mu tam někdo z naší společnosti bude něco cvakat, jen ho upozorňuju na to co může nastat a být na jeho místě, tak si uložení koaxu v šachtě dobře technicky i právně ošetřím. To je základ dlouhodobého bezproblémového uložení. Změní se majitel a ten pronajme na střeše něco někomu a ten si bude v té vertikální šachtě chtít vést kabeláž a co asi nastane, když zjistí, že je tam něco co tam být nemá? Vezme stranové štípací kleště a...  ;D ;D Myslíš si, že bude někdo zjišťovat co je to za kabel a komu patří? Prostě není v plánech a hotovo. Je vidět, že s instalacemi v takovýchto prostorách nemáš žádné zkušenosti. Navíc se pak dotyčnému (když se začne ozývat, že mu nefunguje SAT) dotyčný majitel yvstaví účet za odstranění kabelu a možná i doměří zpětně nájem. I to se prý už několikrát stalo (to vím z doslechu od jiných firem).

To "Dan Rozsíval", ty mu doporučuješ kabel, který má horší parametry co se útlumu týče a i střední vodič má menší průměr než CM407 za vyšší cenu než Nordix, když původní tazatel "plakal", že 18 Kč á 1m je hodně??  ;D
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Dan Rozsíval 30. 05. 2014, 15:02:28
Hmm, 19 Kč to je fakt pálka,máš pravdu, promiň já zapomněl. Já si vždy myslel že na kabelu se nešetří.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Stasi-DDR 30. 05. 2014, 15:27:56
Na koaxu se nikdy(!!) nemá šetřit. Rovněž tak i na pořádné přijímací anténě nebo satelitní parabole! Tohle je absolutní základ kvalitního příjmu na všech pásmech!
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: lance 30. 05. 2014, 15:37:11
H125 a CM407 jsou kvalitní a v zásadě stejné kabely ale Beldeny se všeobecně drží cenově nepatrně výš takže není celkem důvod je nějak preferovat před Nordixem, Cavelem...
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Dan Rozsíval 30. 05. 2014, 15:49:24
Stasi: no jo,samozřejmě stoprocentní souhlas ale říkej to různým šetřílkům a kolenovrtům.

lance: máš pravdu ale já kupoval na propojky asi 40 metrů takže 40 korunový rozdíl navíc fakt nemá smysl řešit. Já chtěl na novou anténu řádnou kvalitu a nikoli laciné šmejdy.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 06. 06. 2014, 06:48:53
Jeste poprosim o link na koncovky F-Kompresni s vodotesnym provedenim,co mi tu Stasi poradil.A jake koncovky do televize jsou vhodne?Jinak to si mam kvuli koncovkam kupovat lisovaci kleste za 600kc?
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Pamětník 06. 06. 2014, 07:40:58
Když je nejhůř, jistě pomohou doporučovaní anténářští profíci. Na co pro jednorázovku krimplovací kleště za 600, když to možná jen za 300 udělá odborník?  ;)
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Horal 06. 06. 2014, 08:17:45
Jeste poprosim o link na koncovky F-Kompresni s vodotesnym provedenim,co mi tu Stasi poradil.A jake koncovky do televize jsou vhodne?Jinak to si mam kvuli koncovkam kupovat lisovaci kleste za 600kc?
trochu námahy příteli!
http://www.omko.cz/konektory-redukce/konektory-f/
žádné kleště nejsou třeba "ven" dáš ty kompresní a na konec kablu stačí obyčejný šroubovací...
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Daniel Kulhánek 06. 06. 2014, 16:25:10
Jeste poprosim o link na koncovky F-Kompresni s vodotesnym provedenim,co mi tu Stasi poradil.A jake koncovky do televize jsou vhodne?Jinak to si mam kvuli koncovkam kupovat lisovaci kleste za 600kc?
trochu námahy příteli!
http://www.omko.cz/konektory-redukce/konektory-f/
žádné kleště nejsou třeba "ven" dáš ty kompresní a na konec kablu stačí obyčejný šroubovací...
Ale na ty kompresní(dle vašeho odkazu) kleště potřeba jsou.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Horal 06. 06. 2014, 20:24:54
umíte číst??
a nebo potřebujete vše naservírovat až pod nos?
Krátký lisovací konektor Cabelcon Self-Install 4.9 (6,5mm)
Revoluční profesionální konektor Cabelcon Self-Install velikosti 4.9. Lisovací konektor, ke kterému není třeba lisovací nástroj a spoj přitom drží dokonale! Krátké tělo vhodné pro vnitřní instalace. Ideální pro spoje, kde je třeba šetřit místem. Postup instalace ve třech krocích: oříznout kabel na 6.5/6.5mm, nasadit konektor na kabel, našroubovat na protikus (napr. LNB). Našroubováním dojde k zalisování.
....nebo je to tak těžké rozklikat ty obrázky
www.omko.cz/kratky-lisovaci-konektor-cabelcon-self-install-49-65mm/
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Daniel Kulhánek 06. 06. 2014, 22:15:09
Bavíme se o tom kompresním na venkovní použití?
Tento je vhodný na vnitřní instalace.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Horal 06. 06. 2014, 23:10:53
tak ještě jednou umíte číst??
našroubovat na protikus (napr. LNB)
kde je v popisu napsáno, že se nesmí použít venku? Nebo se snad lnb umisťuje do místnosti?
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 07. 06. 2014, 11:15:57
Někomu, kdo o anténách nemá ani šajnu, to stejně nevysvětlíš...
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Pamětník 08. 06. 2014, 08:55:10
Možná by přímý odkaz na výrobce konektoru http://www.cabelcon.dk/download/CX3Folder_May2012.pdf řekl více?

Věta na webu Omka :"Krátké tělo vhodné pro vnitřní instalace" může někoho zmást?  ;)
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 08. 06. 2014, 10:22:38
Že je něco vhodné pro vnitřní instalace nemusí nutně znamenat, že to pro instalace venkovní bude nevhodné nebo dokonce vyloučené. Ta věta bude spíš znamenat, že tento konektor lze bez obav použít i k satelitnímu přijímači, protože není nikterak dlouhý (kdy bývá občas problém s místem, např. u satelitních přijímačů umístěných přímo za televizorem apod.).
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Horal 08. 06. 2014, 10:43:22
přesně tak,
ono v podstatě každý kvalitně udělaný konektor je voděodolný (nezřídka několik let). Odkaz na prodejnu Omko je zde proto, jelikož tam občas nakupuji a vím, že není problém si zde objednat kabel na míru klidně i opatřený zmiňovanými konektory. Může to být pochopitelně i jiný prodejce. Odkazy a popis produktů mohou být mírně zavádějící, ale je potřeba trochu nadhledu a ne zbytečnými připomínkami mentorovat a spamovat vlákno (nemyslím Alexe a Pamětníka).
Předpokládám, že tazatel je gramotný a ze široké nabídky konektorů ev. i kabelů si vybere sám. Na druhý-vnitřní konec "svých" kabelů nemusí nechat osadit žádný konektor a ty obyčejné-šroubovací dodělat doma těsně před zakrácením koaxu nebo případně ukončit zásuvkami-jak je libo. Jen podotýkám, že ochránit proti vlhkosti se konektor přímo u lnb dá různě např pryžovými návleky, kaučukovými páskami, smršťovacími bužírkami, speciálním konzervačním nástřikem apod. Důležité je ale vždy to, aby byla zvolen správný průměr konektoru vůči kabelu a montáž kabelu k lnb byla udělána precizně a pevně. Mnohdy horší než vlhkost je ledabylé utažení konektoru nebo jeho špatné zhotovení, což může mít neblahé důsledky.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 18. 06. 2014, 20:38:34
Uz mam doma Nordix CM407 Cu,k tomu obednane ty konektory.Jestli jsem to zpravne pochopil,tak kabel ma prumer 7mm,konektor je na 6,5mm.Tudiz,kdyz na kabelu oriznu izolaci,bude mit 6,5mm,takze tam krasne pasne.Dale na parabole mam dva lnb prijmace,ktere maji dva vstupy.Je lepsi kazdy kabel dat zvlast na lnb,nebo oba na jeden?Jo vim,ptam se jak tupy,ale znate to "dvakrát měř,jednou řež"
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Horal 18. 06. 2014, 21:36:40
Dale na parabole mam dva lnb prijmace,ktere maji dva vstupy.Je lepsi kazdy kabel dat zvlast na lnb,nebo oba na jeden?Jo vim,ptam se jak tupy,ale znate to "dvakrát měř,jednou řež"
nerozumím...
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 18. 06. 2014, 21:48:45
Jo promin,je to spojene,mam tohle
www.omko.cz/blue-line-monoblok-single-43-02-db/
Jsou tam ctyri vystupy,spatne jsem se dival.Dale uz tuhle vec neber v potaz.No a to,co jsem napsal drive souhlasi?A jeste jedna vec,musi byt parabola natocena presne?Jelikoz nemam na to zadny pristroj.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Horal 18. 06. 2014, 21:59:33
Ty máš monoblok pro 4 účastníky tedy? Pokud ano, tak vždy jeden výstup = jeden účastník (přijímač). Samozřejmě, parabola musí být bezpodmínečně nastavená precizně. Jinak budeš mít problém s vypadáváním programů v modulaci 8PSK (většina HD kanálů). Předpokládám, že ten monoblok sis koupil kvůli příjmu Aster-tedy 23 a 19°E.
Podle Tvého dotazu je ale vidět, že o problematice nic nevíš, tedy doporučím raději pozvat někoho zkušeného nebo montéra. Problém u monobloků spočívá v tom, že ne všechny mají stejně nastavené porty. Rozepisovat se o tom nebudu podrobně-studuj...
Jinak napiš odkud jsi hodím Ti sem link na nastavení talíře..
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 05:13:57
Jsem z Orlové.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Horal 19. 06. 2014, 09:27:26
Tak to máš kousek ke mně cca 25km,
když tak mi napiš do soukromé zprávy skype, nějak to třeba večer pořešímě, potřebuju vědět co máš přesně za komponenty. Nachystej si linky na zakoupený materiál. Více méně Ti můžu píchnout i s tím nastavením nebo to můžem přednastavit u mě na měřáku a Ty to jen doladíš doma. Záleží na Tobě.
http://www.dishpointer.com/
Abys získal základní info tak koukni ještě na tenhle web pro vyhledání družic, myslím, že je to jasné co a kam doplnit.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 09:27:36
Uz mam doma Nordix CM407 Cu,k tomu obednane ty konektory.Jestli jsem to zpravne pochopil,tak kabel ma prumer 7mm,konektor je na 6,5mm.Tudiz,kdyz na kabelu oriznu izolaci,bude mit 6,5mm,takze tam krasne pasne.Dale na parabole mam dva lnb prijmace,ktere maji dva vstupy.Je lepsi kazdy kabel dat zvlast na lnb,nebo oba na jeden?Jo vim,ptam se jak tupy,ale znate to "dvakrát měř,jednou řež"
Když má kabel 7mm a konektor je 6,5mm, tak to tam akorát krásně NEpadne.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Miloslav Soška 19. 06. 2014, 15:26:27
pokud se nemýlím, tak Nordix CM407 Cu má vnější průměr 6.8 mm, F-ko s  průměrem 6.5 mm půjde hůře a bude se plášť kroutit. Je potřeba použít konektor s průměrem 6.8 mm.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 16:28:23
To mi ani nerikej,Karlos666 mi dal odkaz na konektory o prumeru 6,5,uz je mam obednane.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Miloslav Soška 19. 06. 2014, 16:46:19
jak chceš, uvidíš sám, jak to půjde... ;)
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 16:49:12
Musi to jit
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 16:57:33
Půjde to asi stejně dobře, jako když u auta na 14" disky začneš obouvat 13" pláště :D
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 17:23:55
Tak jake mam koupit?
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 17:35:06
Asi ty správné na průměr kabelu, to dá rozum, ne?
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 17:39:56
Hmm,tak na tebe jsem vyslovene cekal.Uz se prosimte k mym postum nevyjadruj.Bude to pro oba to nejlepsi.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Stasi-DDR 19. 06. 2014, 17:43:47
Tak jake mam koupit?

Nechápu, proč sis F konektory neobjednal u stejného dodavatele jako koax. kabel? Ten by měl přesně vědět, které konektory jsou pro tento typ kabelu určeny!!! A navíc bys to měl za jedno poštovné, takhle si objednal zvlášť koax a u někoho jiného zase F konektory. Takhle tady posloucháš kdo ti co radí. Většinou tyto "rady" nikam nevedou. Z vlastní zkušenosti vím, že pro tento kabel jsou určeny F kon 6,8mm. Ovšem mnoho "dodavatel"" si tyto konektory značí různě a pak se může stát, že si objednáš 6,8mm, ale přijdou ti 6,6mm, byť na webu je mají jako 6,8mm. Proč si ten kabel nekoupil někde v místě (městě) bydliště u solidní anténářské firmy v kamenné prodejně včetně F kon. Je to levnější a spolehlivější.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 18:30:51
Satelit budu mit prvne,proto jsem radeji napsal sem.Kabel jste mi poradili Nordix,tudiz ho uz mam.Kdyz jsem poprosil,jake konektory mam pouzit,byly sem postnute ty s prumerem 6,5 a nikdo se nevyjadril,ze nebudou pasovat.Az jsem napsal,ze jsem je obednal,tak je to spatne.Pozde byka honiti.Zapojit si to chci sam,nemam tuleni ruce.1500 za technika nedam,natahnout kabel,nasroubovat konektor ci nasmerovat parabolu snad mozna zvladnu.Kdybych to nezprovoznil,tak pak zavolam technika.Svym zpusobem kazdy nejak zacinal.Tot vse k tomu proc.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: drobecek67 19. 06. 2014, 18:32:48
Nejlepší bude, když si to necháš od někoho nainstalovat a zapojit, protože to sám těžko zprovozníš. :)
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 18:34:41
Hmm,tak na tebe jsem vyslovene cekal.Uz se prosimte k mym postum nevyjadruj.Bude to pro oba to nejlepsi.
A úplně nejlepší bude, když se nebudeš snažit dělat něco, čemu absolutně nerozumíš. Tato diskuze je veřejná, takže podobné nesmysly, jaké tady plodíš, čte dost lidí - hlavně proto jsem ten příměr uvedl. Jinak si ale na ten kabel klidně nacpi co chceš, ostatně poznáš to sám jak se věci mají :D
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 18:44:41
Ty jak ses narodil,tak jsi tomu taky rozumel?Myslim,ze ne.Taky si nejak zacinal,nechal sis poradit,ci ses nekoho na neco ptal.Nemam snad pravdu?Tak si ty reci nechej pro sebe.Kdyz se ptam,jake mam k tomu kabelu koupit konektory,tak jsem myslel,ze pisnes treba 6,8mm,bud tady na odkazu,nebo tady atd..A ne,ze na otazku odpovidas otazkou.Stasi,karlos ti pisou primo k veci.Tot jest ten rozdil.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 18:50:05
Teda sorry, ale pokud někdo nechápe, že na 7mm kabel musí dát 7mm konektor (nebo na 6,8mm kabel pak 6,8mm konektor atd.), tak by se do anténářské práce neměl vůbec pouštět. Už proto, že toto je jenom naprostý začátek a mnohem složitější úkony ho teprve čekají.
Pokud jde o mě, tak já začínal jako helfer kolegovi, který antény montoval. Asi po roce jsem začal dělat samostatně a za dalších cca 5 let jsem teprve mohl jít na STA (společnou anténu).
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 18:56:34
No vidis a kdyz ses kolegy na neco zeptal,tak ti rekl co?Nedel nic,tomu nerozumis?Anebo divdej se a uc se?Uz mi rozumis?Hele,ja tady nechci delat flame,ale normalne se dozvedet touto cestou,co je potreba.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Roman Bárta 19. 06. 2014, 19:02:52
Alexi. Dvě trubky o průměru 10 cm do sebe taky nezasuneš. Tak se nováčkům nediv, že tápou.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 19:05:04
No vidis a kdyz ses kolegy na neco zeptal,tak ti rekl co?Nedel nic,tomu nerozumis?Anebo divdej se a uc se?Uz mi rozumis?Hele,ja tady nechci delat flame,ale normalne se dozvedet touto cestou,co je potreba.
OK, pouze jsem se domníval, že tě samotného napadne, že konektor musí být shodný s kabelem (průměr). Teď už to víš, takže další diskuze na toto téma je bezpředmětná :)


Alexi. Dvě trubky o průměru 10 cm do sebe taky nezasuneš. Tak se nováčkům nediv, že tápou.
Pak se ale divím tomu p(r)odavači zboží, že toto neví ani on. Sice jeho náplní práce není vědět, ale p(r)odat, ale aspoň základ by ovládat mohl :D
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 19:15:17
Jasne,napadlo ze by prumer mel asi byt shodny.Ale prave treba u nekterych kabelu a konektoru musis oriznout izolaci.Proto to zmateni z me strany.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Roman Bárta 19. 06. 2014, 19:20:41
Já mám takovou zkušenost, že když je průměr stejný, jde to špatně. Vždy kupuju F konektor o 1mm větší. Podlepím to lepenkou tak, aby to nevypadlo, ale zároveň tak, abych při šroubování neurval opletení kabelu.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Stasi-DDR 19. 06. 2014, 19:40:42
Takto bych v žádném(!!) případě nepostupoval! Není to profesionální a nelze při takovémto postupu zaručit plnou funkčnost takto instalovaných F konektorů na koax. kabelu.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 19:49:48
Trochu větší teplo venku, lepenka povolí a kabel z konektoru vypadne. Tudy cesta opravdu nevede :(
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 20:02:36
Dale mam tento monoblock
www.berlin-satshop.de/inverto-idlp-23qdmono-quad-monoblock-0,2db-L326.htm
Muze byt?A sroubovaci konec f konektoru ma vzdy stejny prumer,aby tam pasl?
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 20:04:24
Ve zdejších podmínkách naštěstí ano :)
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 20:07:54
Uf a tedy,aby jsme se dostali k jadru problemu,jaky teda konektor mam na toho Nordixe pouzit?Poprosim o link.Hledal jsem,ale jaksi jsem si nebyl jisty,jestli je to prave orechove.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 20:23:18
http://www.eltasat.cz/koaxialni-kabely/nordix-cm407-cu / http://www.eltasat.cz/prislusenstvi-sat-a-dvbt/sada-konektoru-technisat-ce-4xf7

Pro rýpaly jenom dodám, že kompresní konektor neuvádím záměrně, protože dotyčný nevlastní kleště.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Horal 19. 06. 2014, 20:38:56
Zdravim,budu si porizovat satelit.Vse potrebne mam,krom koaxu a nevim,jaky vybrat.Parabola bude na strese 12-ti patroveho domu,budu tahat dva kabely pro dve televize do 6.patra do sachtice,jejichz konec se nachazi na chodbe vedle mych dveri.Asi budu muset koupit kvalitnejsi kvuli utlumu a povetrnostnim vlivum na strese.A ani nevim,jake koncovky budou vhodne.Tudiz se ptam tady.Predem diky za rady.
1.proč kupuješ monoblok pro 4 účastníky?? tedy?
2.podívej už jsem Ti to napsal výše, sedni do auta, vem všechny ty krámy s sebou a dojeď do Ostravy (pokud máš zájem) já Ti tu eventuelně nějaké konektory dodám, mám i kleště, metry různých kabelů atd. Tu parabolu Ti nastavím na měřáku tak, že ji jen doma naroubuješ na stožár, jak to Ti vysvětlím taky
3.vidím, že v tom těžce tápeš a zřejmě Ti ani není jasné co vlastně potřebuješ
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 20:42:44
Netapu,monoblock jsem nekoupil,ale dostal,k tomu i parabolu a dve aktivovane skylink karty.Proto si chci poridit satelit.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 20:47:54
V tom případě bych si rovnou koupil koaxiální kabel 4 násobný (http://shop.atoselektro.cz/kabel-koaxialni-schwaiger-4-nasobny-20m-4x-3-8-mm-_d3454.html) a využil ten monoblok úplně.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: drobecek67 19. 06. 2014, 20:51:12
A satelitní přijímače také už máš nějaké? :)
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 20:53:37
Chapu,ale uz mam Nordix doma.Jinak kdyz bude nekdo chtit vyuzit mou parabolu,tak mu vyhovim.Jinak ja bych to doma nevyuzil.I tak davat mesicne 360kc plus osmdesat za druhou kartu je dost.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Thaeek 19. 06. 2014, 20:57:52
A satelitní přijímače také už máš nějaké? :)
Odpoved mas v topicu.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: drobecek67 19. 06. 2014, 21:05:02
Chapu,ale uz mam Nordix doma.Jinak kdyz bude nekdo chtit vyuzit mou parabolu,tak mu vyhovim.Jinak ja bych to doma nevyuzil.I tak davat mesicne 360kc plus osmdesat za druhou kartu je dost.

Stačí jedna karta a ostatní přijímače jednoduše nasdílíš :)
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 19. 06. 2014, 21:38:03
Než zapnou Surflock, pak leda nabídka DIGITAL.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: drobecek67 19. 06. 2014, 22:25:32
Záleží kolik tam bude nastaveno odpovědí karty, počítám tak 3-4 :) až to někdy bude :)
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: Alex Gaga 20. 06. 2014, 22:52:40
On je ten Surflock zapnutý pořád, akorát se mění skladba programů, na kterých běží. Před 10 dny byl vypnut na Nova Sportu HD a Eurosportu, teď je aktivní na FashionBoxu a  360TuneBoxu.
Název: Re:Jaky koaxial?
Přispěvatel: drobecek67 20. 06. 2014, 23:09:48
To je pravda, ale nijak se to negativně neprojevuje, jelikož není omezen počet ecm.
 :)