Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Set-top-boxy => Téma založeno: vojta oczka 10. 03. 2014, 20:49:53

Název: Výběr satelitního přijímače pomoc
Přispěvatel: vojta oczka 10. 03. 2014, 20:49:53
Zdravím všechny a rád bych poprosil o radu při výběru satelitního přijímače pro příjem Skylinku. Díval jsem se tady na Digizone a zalíbili se mi tyto přijímače, ale nevím který je lepší. Případně pokud víte o něčem lepším, budu rád, když poradíte. Jinak se v satelitních přijímačích moc nevyznám, tak se mi nesmějte, pokud tady napíši nějakou blbost..:-D

Nejvíce se mi líbí tady tento HD BOX IRD-8000 HD PVR http://www.digizone.cz/clanky/hd-box-ird-8000-hd-pvr-multifunkcni-linuxovy/ (http://www.digizone.cz/clanky/hd-box-ird-8000-hd-pvr-multifunkcni-linuxovy/), ale mrzí mě to, že nahrávání/sledování jiného pořadu lze jenom na stejném muxu.., nejsem si sice jistý, jestli ten druhy neumožnuje stejně, jelikož je taky jedno tunerový, ale v recenzi se o tom nic nepsalo. Z jiného článku jsem si vydedukoval to, že aby bylo možné sledovat a nahrávat z dalšího muxu, musí být přijímač více tunerový… takže v tom případě by to neměl umět ani ten druhý..

Druhý přijímač
http://www.digizone.cz/clanky/skytec-hd-110ir-mensi-linuxovy-hd-satelitni-prijimac-s-licencovanou-cteckou-irdeto/ (http://www.digizone.cz/clanky/skytec-hd-110ir-mensi-linuxovy-hd-satelitni-prijimac-s-licencovanou-cteckou-irdeto/)

Nevím zda jsem správně pochopil význam slova mux - což podle mě znamenají programy na stejné frekvenci a rychlosti.. pokud jsem to špatně pochopil budu rád za správné objasnění významu.

Poslední věc na kterou se chci ještě zeptat, je ta, jak to je u přijímačů s linuxem a pluginy. Lze se na přijímač připojit a pracovat s ním jako s linuxem, nebo je to nějakým způsobem blokováno a lze jenom nahrávat určité pluginy... Pokud lze jenom přes pluginy, tak lze si je napsat sám, nebo tyto pluginy vytváří výrobce.

Omlouvám se za tolik dotazů a budu rád za vaše odpovědi a názory...Předem děkuji Vojta
Název: Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
Přispěvatel: spyko 10. 03. 2014, 21:43:57
Ani jeden,malo dat !linux-pluginy jsou určený pro daný stroj nebo systém! >:(
Název: Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
Přispěvatel: vojta oczka 10. 03. 2014, 21:53:09
a jaký by jsi mi doporučil?
Název: Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
Přispěvatel: Dan Rozsíval 10. 03. 2014, 22:28:00
Nenapsal jsi to hlavní a tj. co s tím přijímačem zamýšlíš. Pokud pouhopouhý příjem Skylinku tak jakékoli linuxy jsou zcela zbytečné. I tak ale počítej s tím že každý ti bude vychvalovat to co má doma.
Název: Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
Přispěvatel: amatér Tondach 11. 03. 2014, 06:31:45
Žádný jednotunerový přijímač neumožní nahrávání z více "muxů" jenom z jednoho! Výraz "mux" se používá především pro skupinu programů na stejném kmitočtu v pozemním vysílání, v satelitním vysílání se pro skupinu kanálů se stejnými paramatry používá výraz "transpondér"......a co se týká přijímače, tak pokud má být používán na běžný provoz Skylinku, tak je to téměř jedno, který si vyberete..... 
Název: Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
Přispěvatel: Zdenda F. 11. 03. 2014, 07:17:06
Pro současnou nezávislou činnost na více programech (sledování, nahrávání) nestačí dvou (či více) tunerový přijímač, ale i konvertor (LNB) se stejným počtem výstupů (a svodů).
Název: Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
Přispěvatel: Petr Svoboda 11. 03. 2014, 10:58:23
skutečně bude vhodné, abys napsal co nejpřesněji, jak chceš přístroj používat.
Pokud ti jde o skutečnou nezávislost sledování a nahrávání, bude to stát asi i více peněz. Podle tvého současného popisu asi budeš potřebovat 2 přístroje s dvěma kartami (např. Next) a nejlépe odlišného typu a značky, aby se ti nemíchalo jejich dálkové ovládání.
Připomínám, že přístroje na českém trhu nemají licenci Irdeto PVR (která by se ti moc hodila) a Dual Channel (která je nezbytná a beze zbytku ji nenahradí vyšší rychlost) je sice funkce vítaná a očekávaná, ale nikterak povinná. Také si ujasni, zda a jak budeš záznamy zpracovávat.

A nebo se smíříš s některými omezeními, třeba proto, že nebudeš nahrávat souvisle nebo příliš často.
Název: Re:Výběr satelitního přijímače pomoc
Přispěvatel: petrkl 13. 03. 2014, 15:32:16
http://geizhals.at/panasonic-dmr-bst735-silber-a969577.html