Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Antény pro příjem televizního a rozhlasového vysílání => Téma založeno: Jakub Ambroz 08. 09. 2013, 21:01:52

Název: Anténa k určitému terénu
Přispěvatel: Jakub Ambroz 08. 09. 2013, 21:01:52
Který typ antény (síto,yagi,colorka,LP nebo třeba jiná o které nevím) je nejvhodnější na tento teréní profil? (v příloze)
Konkrétně jde o zlínskou RS7 k.41, signál tu je, ale na něj je potřeba kvalitní výbava na střechu   :-\
Název: Re:Anténa k určitému terénu
Přispěvatel: Antonín Roll 08. 09. 2013, 21:31:05
To je těžké na to takhle odpovědět. Dělával jsem dříve montáže SAT aTV a netroufnul bych si Vám odpovědět. Já to dělal tak, když jsem neznal okolí, tak sem vzal anténu a měřák. A podle naměřených hodnot jsem se rozhodnul.
Název: Re:Anténa k určitému terénu
Přispěvatel: Kuba Melín 08. 09. 2013, 21:38:43
Promerit a nasledne volit dle sily signalu a pripadne dle toho, jak "rozbity" signal je. A idealne i dle toho, jak homogenni pole je v miste instalace.

Pokud bude signal slaby, ale nebude prilis rozbity a bude prichazet primarne ze smeru prijmu, je vhodna co nejvykonnejsi antena napr. typu xcolor (Color Super, Kathrein AOT65...), pokud je tedy moznost ji do daneho mista umistit.

Pripadne samozrejme kanalova antena nebo jejich soustava.

Bez mereni ale tezko radit.
Název: Re:Anténa k určitému terénu
Přispěvatel: Jaroslav Honzík 08. 09. 2013, 22:09:19
Mame panelak zateplenej a ja bych chtěl dat na fasádu parabolu jenže se tam nic upevňovat nesmí, chci jen fta ale nwm zda existuje možnost jak tam tu parabolu dostat. :(
Název: Re:Anténa k určitému terénu
Přispěvatel: Pamětník 08. 09. 2013, 22:32:19
Až na vzácné výjimky výběr a montáž paraboly přímo nesouvisí s tématem tohoto vlákna. Ano, existují náhradní řešení připevnění paraboly ke konstrukci okna, ale moc velká paráda pro nerušený výhled z okna to není. Také to jsou držáky mnohokrát dražší, než šroub s hmoždinkou ve fasádě, nebo třmen na trubce. Konstrukci připevnění je ale lhostejné, zda budete přijímat FTA, nebo placenou službu za tisícovku.

Relativně nejjednodušší a nejlevnější řešení nabízí umístit parabolu třeba na střechu, nebo mimo dotyčný objekt. Ani větší délka koaxu není na závadu funkčnosti takového řešení.