Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Zemské digitální vysílání (DVB-T) => Téma založeno: pepca413 15. 08. 2013, 16:32:47

Název: Zkušenosti s vyjednáváním o budování dokrývačů DVBT občan-obec-radiokomunikace
Přispěvatel: pepca413 15. 08. 2013, 16:32:47
Zdravím,
člověk slyší jak vznikají nové a nové televize, většina je ale zařazena na multiplex 3, který však 35 km (jihovýchodně) za Prahou nechytnu ani náhodou (a nejsem sám - dáno terénem). Zkoušel jsem jak Cukrák tak Žižkov, ale v obou případech se na to nedalo koukat. Nejlépe chytám signál z vysílače Votice, takže teď jsem natočený na něj... mux 1 a 2 super, ale trojku vůbec Votice nevysílají a dle vyjádření radiokomunikací se mux 3 neplánuje na tomto vysílači, proč je mi fakt záhodou, přitom se nejdená o malou oblast kterou tento vysílač pokrývá.
Takže jsem kontaktoval radiokomunikace, které mi odepsaly že obec může na základě žádosti občanů vstoupit do jednání s radiokomunikacemi o dobudování dokrývačů? Máte s tím někdo zkušenosti, co a jak se podává?

Jaký je váš názor na to, že vysílač Votice nevysílá multiplex 3? Mělo by se to změnit?
Název: Re:Zkušenosti s vyjednáváním o budování dokrývačů DVBT občan-obec-radiokomunikace
Přispěvatel: Stasi-DDR 15. 08. 2013, 16:53:42
..."proč je mi fakt záhodou..." Co myslíš? Zájem ze strany tv stanic, které vysílají v muxu3 a ty zájem nemají, protože to stojí co?? No přece groše, dukáty, atd.! A pokud je někdo nedá, tak vysílání nebude, to přece není tak složité pochopit!! Na občana dneska vrchnost kašle, protože vše je jen o dukátech a kdo je nemá, tak má zkrátka smůlu!
Název: Re:Zkušenosti s vyjednáváním o budování dokrývačů DVBT občan-obec-radiokomunikace
Přispěvatel: pepca413 15. 08. 2013, 17:30:35
Nemají tedy zájem o diváky, nemají zájem o to aby lidé koukali na reklamy co dávají? Tuhle logiku nechápu a zvlášť v oblastech hustě osídlených a to oblast jihovýchodně za Prahou rozhodně je. Proč některé menší vysílače než Votice, navíc pokrývající oblasti s nižší hustotou osídlení se uživí? Nebo jaký je zájem vysílajících televizí kromě zisku?
Název: Re:Zkušenosti s vyjednáváním o budování dokrývačů DVBT občan-obec-radiokomunikace
Přispěvatel: Stasi-DDR 15. 08. 2013, 17:38:25
To je složitá ekonomicko-politická otázka. Prostě ber to tak, že v dané oblasti není zájem ze strany tv společností z muxu3 vysílat.  Pokud to chceš vědět přesně, obrať se na provozovatele muxu3 (společnost CDG - potažmo ČRa jako 100% vlastníka této společnosti) a na tv stanice v tomto muxu vysílající. Tam dostaneš adekvátní a vyčerpávající odpověď. Tady (ani nikde jinde) po fórech adekvátní odpověď nedostaneš! A to co uvádíš, že mux3 má tam a onam pokrytí (dle tebe v méně lidnatých oblastech), to jsou pouhé spekulace. Možná v té oblasti bydlí někdo vlivný (ze současné vládnocí garnitury), který má zájem, aby jeho oblast byla pokryta. Takové případy jsou  v odborných kruzích dostatečně známy z oblasti výstavby např. GSM infrastruktury.