Fórum Digizone.cz

Ostatní => Odkladiště => Téma založeno: Petr Novotný 23. 06. 2013, 22:08:47

Název: Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: Petr Novotný 23. 06. 2013, 22:08:47
Zdravím do diskuse. Ač to sem nepatří, zkusím to. Snad mě neukamenujete.

Marně se už 6-tý měsíc snažím něco sehnat, ale bez úspěchu. To je samé výběrové řízení, první kolo, druhé... atd  :-\. Jak dnes nemá člověk známé, nebo tlačenku je v háji. To ale asi všichni známe.  :( Úspory pomalu docházejí...

Něco tedy o mě. Je mi 26, mám sš - elektrotechnickou, slaboproud, zakončenou maturitou. Obor mechanik - elektronik. Orientace na elektroniku, telekomunikace apod. Následně pomaturitní studium NJ zakončené certifikátem.

 Ze zkušeností a praxe uvedu, opravy elektroniky, montáže antén, (firma bohužel zkrachovala), dále přímý prodej, prodejce(sport. potřeby) a různé brigády po marketech. Částečně modeling.

Pokud byste někdo měl nějakou konexi zde v Č.B, nebo o někom věděl, kam a na koho se obrátit, budu rád za tipy.

Děkuji
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 23. 06. 2013, 23:03:54
Proč by měl jít tento stát do haj*lu? Kvůli tomu, že se někomu nedaří najít práci v ČB (mimochodem k dnešnímu dni tamní ÚP eviduje 630 volných pracovních míst (http://upcr.cz/volna-mista-109))? To je úplně mimo. Navíc moc nevěřím, že by byl až takový problém práci sehnat. Teď v sezóně se klidně dá jít dělat třeba do pivovaru...
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 23. 06. 2013, 23:15:46
Na to, že je to jenom oficiální nabídka ÚP, to zase tak špatné není. A celkově to v této společnosti vypadá velmi dobře, byť to někteří (hlavně levicoví) jedinci neradi slyší, protože pak by neměli co kritizovat. Nedávno kousek ode mě stavěli nový výškový dům a stačilo projít kolem stavby - jinou řeč, než ukrajinskou, člověk neslyšel. Domorodcům se prostě nechce dělat, to holt není nic pro ně nosit pytle na zádech nebo cihly. Radši sedět na sociálce a reptat jak je všechno špatně :(
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 23. 06. 2013, 23:28:03
Na nošení pytlů a cihel neboli pomocné stavební práce je nutná akorát dobrá fyzička a zapracuje se velmi rychle každý - každý, kdo má o práci zájem samozřejmě.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: satp 23. 06. 2013, 23:36:22
Zdravím, pokud byste měl pocit, že byste nám mohl být přínosem, zkuste nám poslat CV na prace@satplus.cz. Info o firmě zde: www.satplus.cz   www.mediapix.cz
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 23. 06. 2013, 23:39:12
To bych chtěl vidět, jak budeš někde 8 hodin denně tahat cihly a pytle cementu.
Taková práce ani neexistuje  :D Protože by druhý den skončil v nemocnici.
Ukrajinci tam neskončí? Nebo před rokem 1990 taky byli všichni v nemocnici, když na stavbách nikdo ze zahraničí nedělal a museli to zvládat Češi? :D
Jinak pomocné stavební práce samozřejmě nejsou jenom nošení pytlů a cihel, ale také třeba míchání malty, betonu, stavba bednění apod. A ani to nevyžaduje žádnou extra kvalifikaci, aby to Češi nezvládli ;)
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: Petr Novotný 23. 06. 2013, 23:39:53
Ono se řekne 630... z toho jistě 1/4 je neaktuální, na 2/4 je nutná praxe což je dneska dost problém a pak dělat něco o čem člověk nemá ani tušení si myslím je celkem na nic. A aby toho nebylo málo, bohužel některé nabídky co se tváří jako hpp, nakonec skončí jako podomní prodej a podobně.  :(
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 23. 06. 2013, 23:43:01
Ještě zbývá OSVČ. Navíc se znalostí NJ můžeš klidně překládat nebo jet rovnou do SRN pracovat.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: spyko 24. 06. 2013, 00:07:48
Yabaka,kde to žiješ,v Praze,že jo,ikdyž ani tam už,pokud jde o namáhavou práci -radši nic nemluv,uděláš líp,ukrajinci ji dělají proto,že za minim.plat se rozumný člověk dřít nebude,věřmi -vím o čem mluvím !/horník/
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: amatér Tondach 24. 06. 2013, 07:35:37
Proboha! Netahejte sem politiku! A yabaka ani náhodou netuší, co to je, když člověk hledá práci ....
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: Michal Kolesa 24. 06. 2013, 08:36:30
Zatlač na úřednice na úřadu práce.

Čistě logicky, proč se máš starat sám, když tak úřednice JE ZA TO PLACENÁ, aby ti práci dala, její pracovní pozice se jmenuje Zprostředkovatelský referent zaměstnanosti a hlavně její plat je určitě minimálně 2x větší než mám já invalidní důchod 3. stupeň (http://michalkolesa.funsite.cz/invalidni-duchodce-invalidita-III-3-stupen-okresni-ceska-sprava-socialniho-zabezpeceni-urad-prace.php)
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 08:54:41
Yabaka,kde to žiješ,v Praze,že jo,ikdyž ani tam už,pokud jde o namáhavou práci -radši nic nemluv,uděláš líp,ukrajinci ji dělají proto,že za minim.plat se rozumný člověk dřít nebude,věřmi -vím o čem mluvím !/horník/
Celá desetiletí tady na stavbách pracovali Češi, dělali namáhavou práci a šlo to úplně normálně. A teď mně chceš namluvit, že to mají dělat Ukrajinci, protože jsou fyzicky více zdatní? Nesmysl, Češi jsou prostě jenom líní a navíc státní systém štědrých sociálních dávek je ani nenutí, aby takovou práci brali. Pak to ale samozřejmě není o tom, že by práce bylo málo...
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 09:30:05
Skoro všichni (kteří pomoc státu potřebují) mají v první řadě nárok na sociální dávku Příspěvek na bydlení. A dále pak na dávky hmotné nouze Příspěvek na živobytí (doplatek do životního minima, t.č. pro jednotlivce ve výši  3410 Kč) a Doplatek na bydlení. Kdo má dítě/děti, tak jsou sociální dávky Přídavky na dítě a do 4 let věku dítěte (toho nejmladšího, je-li jich více) pak ještě na Rodičovský příspěvek. Do toho nepočítám Podporu v nezaměstnanosti a ještě další sociální dávky.
Stručně řečeno, tak zbohatnout se z toho nedá, ale zároveň člověka nic nenutí k tomu, aby šel někam dělat za minimální mzdu 8000 Kč za měsíc. A to je špatně.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: Petr Marecek 24. 06. 2013, 09:37:35
proč na str.s digitálním vysíláním řešíte, že někdo nemá peníze nebo, že nemá práci, to jeho věc a problém, tak ať tu neotravuje tím ostatní.
Další zbytečně vytvořené vlákno.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 10:02:19
Příspěvek na bydlení je určen NA BYDLENÍ. To nemáš jako do kapsy, to dáš za nájem. A nikdo ti nezaplatí pochopitelně tyto náklady v plné výši. Já na něj ani nemám nárok, protože nemám nájemní smlouvu a nejsem ani vlastníkem žádné nemovitosti.
Nájem platí lidé vždy z vlastní kapsy. Takže v tomto případě - kdy něco dostaneš od státu - je to pro tebe reálný finanční příspěvek a je celkem jedno, že ho pak zaplatíš pronajímateli. Pokud jde o nárok, tak ho samozřejmě fyzicky dostává ten, kdo má nájemní smlouvu, ale započítávají se všechny osoby hlášené na službách. Jak se potom v domácnosti podělí, resp. jak do přispívá nájemci na náklady bydlení, je jejich věc.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 10:07:17
Protože tady Yabaka si to představuje jak Hurvínek válku ! Pokud někdo žije z těchto dávek, tak rozhodně nežije v luxusu. Ani jako "v luxusu". Tito lidé jsou až na pár výjimek všichni chudí a prakticky žádní z nich nejsou na tom nijak dobře.
Chudí? No to jsem se dobře zasmál, jen co je pravda :D  Stačí si v Brně zajít na Mojmírovo náměstí (kde se sociální dávky vyřizují) a chvíli postávat na tamním parkovišti. Pak ty "chudáky" v autech (protože pěšky přece nebudou chodit) hned uvidíš :D :D :D  A kdybys je náhodou neviděl tam, pak někde v herně nebo hospodě je potkáš zcela určitě, cigárko je samozřejmostí.
S tím také souvisí ještě jedna skutečnost, a to práce načerno, protože kdo takto dělá, tak klidně může v klidu ty dávky brát.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 10:14:55
Ani nemohou, protože ten se v Brně vyplácí na ulici Koliště a tam se špatně parkuje :D Na tom Mojmírově náměstí hlavně Příspěvek na bydlení, všechny "dětské" a "invalidní" příspěvky.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: Sax 24. 06. 2013, 10:39:12
Jsem z CB, práce mám dost, ale dva pomocníky taky...
Kdyby někdo něco bylo, tak se ozvu. Jenže to chce nejaký kontakt. Předpokládám, že máš Hlubokou, že jo?  Co zvukařina, práce na podiu, muzika, říká ti to něco? 
Jestli umíš dobře NJ, tak se podivat na práci do Gmundu, Weitry, Freistadtu, nebo Lince, tam je budoucnost, tady v teto zemi ne. Pokud tedy nechceš skončit u Bosche apod. Dost příležitosti je i okolo Lipna, bude se tam dělat další megastredisko jako Marina.

Zatím čau.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 10:40:22
Někoho rozčiluje i to, že nezaměstnaní sedí doma a koukají na televizi :D A co mají dělat? Brečet? Nebo lítat celý den po městě a náhodně se všude vyptávat? To nemá nejmenší smysl, když nemají žádné nadějné tipy, tak co mají dělat?
Rozhodně má větší smysl si aktivně hledat práci, než čekat někde doma na spasení (které se ovšem nedostaví, protože práce nechodí k lidem, ale naopak lidi musí za prací).
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 10:54:12
To nemusí být na jednu osobu, ale na jednu domácnost. A částka je celkem reálná, hlavně u některých "vyvolených".
Pokud má nezaměstnaný dost peněz na to, aby si doma platil internet, tak to s ním skutečně tak špatné nebude ;)
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 11:13:49
V dnešní době se sice do zprávy pro příjemce uvádí název dávky ve zkratce a období, ale mnou uvedená složenka je z loňského roku. A to myslím ještě dostával člověk jednu složenku se souhrnem a nikoliv samostatnou složenku pro každou dávku, jako je tomu dneska.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 13:15:20
Ve skutečnosti může klidně dostávat i dvojnásobek nebo víc, stačí aby v jedné domácnosti žilo 20, 30 nebo i více lidí a spřízněný majitel domu jim vystavil doklad na nájemné+služby na vysokou částku. Ostatně tento trik používá ono nejmenované etnikum už dlouho, tzv. vysoké zálohy (od kterých se odvíjí výše sociálních dávek) a pak smyšlené vyúčtování s nulovým přeplatkem, aby se dávky nekrátily.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: pepa novák 24. 06. 2013, 13:41:48
pane moonworde, prosím seznamte se z tím, jaké jsou sociální dávky, sdělujete zde jen představy. Takže příspěvek na péči o nějakého nemohoucího je  ve 4 stupních 800,4000,8000,12000 měsíčně na jednu osobu (to se vyplácí navrh k důchodu a jiným příjmům). Byl případ v Albrechticích v J.H, kde se nepřizpusobivá rodina zřekla nemohoucí dcery a když zjistila, že obec jako pečující dostane doplatek 60 tis. Kč za 5 měsíců, tak šel vajda ty peníze vymáhat pro sebe a zmlátil starostku. Tyhle lidi, kteří sami nepracují a jde i o "bílé" a jejichž děti také pracovat nebudou, podporuje "rodínná politika", normální snad je, že každý by se měl o vlastní děti postarat sám, a kdo nemůže nemá děti mít. Podobně si tihle "nepřizpusobiví nechávají proplácet "pěstounskou péči" opět v násobcích Vámi uváděných 3tis. na osobu. Dále ty příspěvky na bydlení atd. atd. Sám jsem měl kdysi zaměstnankyně, které odmítali dělat přes čas, aby si vydělali víc či nakonec samy odešly - důvod, jejich vlastní výdělek jim jen snižoval dávky od státu a alimenty. Sumy, které uvádí YABAKA, jsou dokonce podceněné, kdo se vyzná bere desetitisíce. Není divu, že společně s dalším "přerozdělováním" milionů z cizího jsou státy EU vesměs plajte.
Jo, již na vojně jsem měl zkušenost, že tihle jinak negramotní "nepřizpusobiví" měli praktické právní znalosti lepší, nežli leckterý JUDr.
Tím nechci vůbec zlehčovat problémy lidí, kteří jsou dočasně bez práce a práci opravdu hledají.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: pepa novák 24. 06. 2013, 14:00:07
pane moonworde, jistě lidem s tak výrazným sociálním cítěním jako jste Vy nikdo nebrání, abyste na potřebné posílal pravidelně podstatnou část Vašeho příjmu, tak jak to dělají povinně všichni lidé s vyššími příjmy.
Lidi, kteří hledají sami práci, jistě oceňuji, je třeba, aby si uvědomili, jaké mohou mít reálné představy o své "ceně" , tedy kolik jsou ostatní ochotni za jejich práci zaplatit, podobně jako každý z nás je ochoten zaplatit jiným.
Taky je bohužel realitou, že velká část je "nezaměstnatelných", tedy těch, kteří prostě nemají co nabídnout, kterým za jejich práci prostě nikdo ze svého nic nedá - navíc tihle často, ani sami nemají zájem pracovat a jsou jen korumpovanými voliči stran, které jim dávají dávky/peníze z cizího.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: pepa novák 24. 06. 2013, 15:08:54
To jsem rád, že to uznáváš. Že existují lidé, které nikdo nezaměstná a nebo by se musel stát zázrak. To je totiž pravda. Takoví lidé nemají vzdělání, nejsou vyučení v žádném oboru, nemají praxi, nemají řidičák, prostě nemají vůbec co nabídnout. Samozřejmě pracovat by mohli a možná i chtěli, ale stejnak je nikdo nezaměstná.
pana moonworde, ted mi není jasné - vy byste platil někoho, kdo pro vás prostě nic neudělá, třeba někoho, kdo by přišel něco opravit a neuměl to.  Práce z ekonomické definice je jen taková aktivita, kterou si někdo je ochoten koupit a stojí tolik, kolik jsou ostatní lidé na trhu ochotni zaplatit, tedy něco společensky užitečného. Takže nerozumím jak někdo, kdo nic takového nemůže nabídnout, by mohl "pracovat", takový by mohl být pouze "zaměstnán"  - a tedy být živen jinými úplně stejně, jako když bere dávky. V socialismu bylo a je takových "zaměstnaných" plno, taky proto socialismus v RVHP zkrachoval a ted v EU krachuje taky.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 15:24:24
Příspěvek na bydlení má určitý strop a sice podle velikosti obce, řekněme ve výši kolem 5.000 - 6.000. Nikdo ti nepošle každý měsíc 35.000,-  :D Ty seš normální šílenec. To je absolutní nesmysl.
Jak jsem už psal, odvíjí se to od počtu osob. Když tedy bude v jedné domácnosti 20 dospělých, tak si jejich souhrnné životní minimum a další jistě vypočítáš sám. V tomto případě se směješ akorát vlastní neznalosti.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 15:28:43
Existence sociálních dávek je mimo jiné daň za to, že podnikatelům je umožněno takto lidi kádrovat. Jsou práce, kde nepotřebuješ prakticky žádnou kvalifikaci a přesto jsou tam lidi zbytečně kádrováni podle různých měřítek.
Toto je akorát případ státní sféry, kde je na každé místo potřeba nikoliv znalost, ale vzdělání dle tabulek. Žádný podnikatel si nic takového nedovolí - tomu je jedno, jestli seš ing. nebo se základním vzděláním, když umíš, tak máš cestu otevřenou. A když ne, tak letíš, i kdybys byl tituly ověšený jak Brežněv metály.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 15:30:09
V takovém případě dostane ty dávky každý zvlášť. A né aby "matka pluku" kasírovala 35.000,-. To je absolutní nesmysl a sprostá lež nějakýho špinavýho nácka.
Dneska ano, ale dřív chodila složenka jedna souhrnná se všemi dávkami naráz. Ta mnou uvedená složenka je z loňska. Ale to už jsem psal. Mimochodem za nezletilé to pořád bere ta "matka pluku".
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 15:59:10
To je nesmysl !!! Nemůžeš pobírat sociální dávky jakoby za cizí lidi. Vždycky každý dostává vlastní, to na co má on sám nárok.
Jedině, že by měla 30 dětí.
Vůbec nevíš, jak to chodí. Takže ještě naposledy - třeba ten Příspěvek na bydlení bere vždycky žadatel za celou domácnost, nikoliv jednotlivci.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: pepa novák 24. 06. 2013, 16:37:27
Existence sociálních dávek je mimo jiné daň za to, že podnikatelům je umožněno takto lidi kádrovat. Jsou práce, kde nepotřebuješ prakticky žádnou kvalifikaci a přesto jsou tam lidi zbytečně kádrováni podle různých měřítek.
co ? podnikatel si kupuje od za někoho práci a ten někdo jí prodává, oba můžou/nemusejí souhlasit. Kádrovali komunisti, předpokladem toho něco dělat, byl nesouvisející nesmysl jako třeba třídní původ. Ostatně nikdo Vám nebrání, abyste zaměstnal a platil takové, o kterých píšete vy sám.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: pepa novák 24. 06. 2013, 16:40:18
moonworde k tomu bydlení - kolik přispíváte ze svého nějakému potřebnému na bydlení, které tady tak propagujete ? Pošlete mi taky něco, my jsme zatím naivní, že žijeme a bydlíme podle toho kolik si sami vyděláme  :-*
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: Miloslav Soška 24. 06. 2013, 16:48:00
moonworde k tomu bydlení - kolik přispíváte ze svého nějakému potřebnému na bydlení, které tady tak propagujete ? Pošlete mi taky něco, my jsme zatím naivní, že žijeme a bydlíme podle toho kolik si sami vyděláme  :-*
pepo, co byste dělal, kdybyste - třeba přičiněním osudu - nemohl vydělávat tolik, abyste měl životní standard takový, nebo podobný, jako máte teď...přizpůsobil byste se?
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: pepa novák 24. 06. 2013, 16:48:55
moonworde vy diskutujete o něčem, o čem nic nevíte. A taky by to chtělo více životních zkušenost - co je žít v luxusu ? Spíše jde o to, že "dostane stovku a utratí jí a dostane tisíc a utratí taky", bohužel v těchto případech jde o žití na cizí účet - a to je podstatné a nemravné. Soudruzi kdysi měli heslo "kdo nepracuje ať nejí!" a "bez práce nejsou koláče!" - dnes ta hesla nepřipomínají, s tím by volby nevyhráli.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 16:58:26
Především máš dvoje náklady na bydlení:
1. Normativní (maximálně 17 269)
2. Skutečné
A vždycky se zvolí ta nižší částka. Od této částky se odečte 30% příjmů rodiny.
Mezi ty příjmy se počítají i sociální příspěvky.
A co jako? Jak to souvisí s tím, že tuto dávku bere pouze žadatel a nikoliv, že se rozpočítává na členy rodiny, jak se snažíš tvrdit? Nijak!
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 17:03:24
Především máš dvoje náklady na bydlení:
1. Normativní (maximálně 17 269)
2. Skutečné
A vždycky se zvolí ta nižší částka. Od této částky se odečte 30% příjmů rodiny.
Mezi ty příjmy se počítají i sociální příspěvky.
A co jako? Jak to souvisí s tím, že tuto dávku bere pouze žadatel a nikoliv, že se rozpočítává na členy rodiny, jak se snažíš tvrdit? Nijak!
To není důležitý. Důležitý je to, že tímto způsobem nikdy taková rodina nezbohatne :D Fakt ne.
Já taky nepsal, že tím někdo zbohatne. Psal jsem - a na tom si trvám - že sociální dávky nikoho nenutí, aby šel dělat za minimální mzdu, viz ta stavba v úvodu, kde dělají Ukrajinci, protože Čechům to není dost dobré.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: Jvic 24. 06. 2013, 17:12:45
Trochu k původní otázce, že se tu zase začne flamovat :)

1) Obor, který máte je relativně prespektivní. Rozhodně více uplatnitelný, než nějaký filosof. Neházel bych flintu do žita.
2) Pokud možno, vyhnul bych se HPP u věcí mimo obor. Ty vás do budoucna nikam neposunou.
3) I za cenu nižší mzdy, zkusit něco v oboru (získání větší praxe).
4) Jelikož už nějakou praxi máte, zkusil bych obeslat firmy v oboru životopisem. Samozřejmě musí mít náležitou úroveň!
5) Poslední nouzová varianta - přestěhovat se někam za prací.

Každopádně si myslím, že u vás se bohužel nestřetla nabídka s poptávkou. Montáže zabezpečovaček, antén, rovody všeho možného... To se dělá všude a furt.

V Plzni se berou neustále lidi na kabeláže a podobně. Ano začnete jako tahač kabelů a po roce už můžete pod sebou mít brigádníky.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: YABAKA 24. 06. 2013, 17:25:21
No, za minimální mzdu .... a někde na stavbě .... no, to se na mě fakt nezlob. Já myslím, že je potřeba taky tlačit na ty pány podnikatele, aby minimální mzdu pokud možno vynechali ze svého repertoáru.
Já se na tebe nezlobím, ale každý člověk by si měl uvědomit, že je lepší práce za minimální mzdu, než práce žádná. To ale pochopitelně platí jenom v případě, že se stát nechová jako rozhazovačná nesvědomitá hospodyně, která takto navíc rozhazuje na dluh, který bude muset dřív nebo později někdo zaplatit a pak to bude ještě podstatně horší.
A u podnikatele si nepředstavuj, že je to nějaký miliardář, který může zaměstnancům vyplácet co si řeknou. V mnoha případech je ta minimální mzda maximum co se dá platit, resp. poslední zábrana před tím, než podnikatel raději pracovní místo zruší.
Název: Re:Hledám práci, Č. B.
Přispěvatel: pepa novák 24. 06. 2013, 17:27:50
Slyšel jsem na svojí adresu i následující názor (a je to pravda):
"Chlapče, počítej s nejhorším. Takovejch jako seš ty jim tam přivezou dva autobusy několikrát denně."
moonworde, co kdybyste zatlačil sám na sebe, abyste se naučil něco, po čem by Vám ostatní "mohli ruce utrhat !" zatím tady propagujete jen žití z cizího