Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Televizní stanice a jejich program => Téma založeno: pepa novák 22. 06. 2013, 16:21:57

Název: nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: pepa novák 22. 06. 2013, 16:21:57
dnes jsem na ČT viděl reportáž z festivalu United Islands z Landronky, kde se pořadatel i reportér ČT rozplývali blahem. Mám odezvu i od obyvatel okolí, kteří jsou již druhý týden/víkend celodenně do noci obtěžování hlukem nejprve festivalem Respekt, což bylo multikulturní kvílení, kňučení a dunění ve stylu muezzina či Balkánu, tento víkend tedy hluk z United Islands, prý na počest Olgy Havlové.
Nevyváženost a neobjektivnost je v tom, že nebyl představen názor žádného místního naštvaného obyvatele, kteří tohle musejí již druhý víkend snášet. Když je někde nějaké techno, tak to jsou v pohotovosti policejní pendreky a ČT ukazuje jen ty naštvané lidi z okolí.
A mimochodem, ten festival United Islands dostává dotaci z města/peněz daňových poplatníků 2,5 milionů každý rok, letos prý vybírají na povodně, tak to jsem zvědav, kolik to bude milionů.  >:(
Jo a mimochodem, řešení je jednoduché, pořádat takové akce někde na stadionu nebo mimo zástavbu.
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: spyko 22. 06. 2013, 17:00:44
To není nevyváženost,je to záměr,u placene tv/konces.p./-hrubé porušení stanov,bohužel nejen u nějakého festivalu,ale u celkového vysílání !/politika/Můžeme jako konces.něco dělat-bohužel taky ne ! >:(
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: pepa novák 22. 06. 2013, 17:13:56
Hlavně, že těm občanům vůbec nevadí řev aut z dálnice, noční přejezdy vlaků a nebo letištní trasy.
Tito občané mají opravdu zvláštní priority. Naštěstí jinde v Evropě na těchto akcích žádné policejní komando nikdy nezasahuje. Jenom u nás byly takové excesy.
pane moonworde, jakou má váš příspěvek souvislost s (ne)vyvážeností zpravodajství ? O tom co píšete, ČT informuje snad denně.
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: Michal Kolesa 22. 06. 2013, 17:17:55
Ono by se možná o vyváženosti či nevyváženosti lépe hovořilo a posuzovalo, pokud by byla delší.

Do dvou minut často nejde vložit reakci protistrany v dostatečně dlouhé délce, aby nevzniklo nějaké vytrhování z kontextu.
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: Jan Novák 22. 06. 2013, 17:34:29
dnes jsem na ČT viděl reportáž z festivalu United Islands z Landronky, kde se pořadatel i reportér ČT rozplývali blahem. Mám odezvu i od obyvatel okolí, kteří jsou již druhý týden/víkend celodenně do noci obtěžování hlukem...
Pokud jste dotčeným obyvatelem, tak proč nekontaktujete ČT? Pokud s vámi nebo jiným zástupcem hlukem zasažených odmítne točit, teprve pak je to nevyvážené zpravodajství.
S technoparty bych to nesrovnával, ta obvykle probíhá bez předchozí dohody s obcí a nestará se o nějaké hlukové limity. Toto je schválená akce, takže odpovědné by mělo být i město, buď že ji povolilo, nebo nevykonává kontrolu.
Jo a mimochodem, řešení je jednoduché, pořádat takové akce někde na stadionu nebo mimo zástavbu.
To je řešení teoreticky jistě správné, leč v praxi trochu nereálné. Stadiony jsou v Praze zástavbě ještě blíž než je to na Ladronce a tak povolení k delším koncertům obvykle nedostávají. Území mimo zástavbu s nějakou infrastrukturou v ČR taky moc není, snad jen vojenské újezdy.
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: pepa novák 22. 06. 2013, 17:47:48
pane Nováku a moonworde, vy zaujímáte stanovisko k akci, ne k nastolenému tématu - tedy že ČT dělá propagandu a vymývá mozky a ne vyvážené zpravodajství. Tedy polopaticky - ČT udělala reportáž a ne poprvé, ve které jednostranně propaguje něco, tedy reportér  ČT nemá v sobě kousek nějaké novinářské etiky a objektivity.
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: spyko 22. 06. 2013, 18:10:53
Jde tady o nepochopení nebo o IQ ? >:(
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: Jan Novák 22. 06. 2013, 18:47:28
pane Nováku a moonworde, vy zaujímáte stanovisko k akci, ne k nastolenému tématu - tedy že ČT dělá propagandu a vymývá mozky a ne vyvážené zpravodajství. Tedy polopaticky - ČT udělala reportáž a ne poprvé, ve které jednostranně propaguje něco, tedy reportér  ČT nemá v sobě kousek nějaké novinářské etiky a objektivity.
ČT vysílá reportáž o akci, tak jako o mnoha jiných. Za 14 dní tak bude podle vás vymývat mozky Velehradem hned na to Husem, pak třeba vinobraním a spoustou dalších akcí.  ;)
Neobjektivnost to bude až tehdy, kdy bude mít informace o nadměrném hluku a nezveřejní je. Propagandu z toho děláte vy, protože v tom zas vidíte pravdu a lásku. Vsadím se, že kdyby to byl koncert na podporu V. Klause, o žádné neobjektivnosti zde nebude od vás ani čárka.
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: pepa novák 22. 06. 2013, 19:03:05
pane Jane Nováku - vy jste dobrý fanoušek  :-* Mimochodem, V.K pořádal koncerty Jazz na Hradě celá léta a ani zmínka v ČT. Na rozdíl od té ladronkové akce na Hradě hrály často opravdové světové hvězdy. No a o posledním koncertu z těch desítek co tam byly, ČT objektivně sdělila a mlela dokola, že pozvaný Stivín odmítl pozvání a jinak se nenamáhala zmínit ty desítky opět mnohem populárnějších nežli Stivín, kteří se s prezidentem rozloučit přišly.
Ale je to stále dokola, vy se chcete dívat na propagandu a vámi oblíbené pořady na ČT (navíc s "rozkrádačkami" , že !) za cizí peníze a vnucujete ostatním, že to pro vás a vám podobné mají platit. Takhle kdysi soudruzi vynucovali předplatné Rudého práva.  :P
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: Primemedia 22. 06. 2013, 19:41:02
Podle mně to o čem je tady debata je že nějaký repotér nezvládá svou práci či rovnou reportéři. Takže si myslím že buď máme doufat že to zjistí šef nebo si stěžovat na jednotlivou reportář. A nejlechčí bude vyplnit formulář na  http://www.ceskatelevize.cz/vse-o-ct/kontakty/ .
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: Petr Marecek 22. 06. 2013, 22:42:28
já stihl z Unitedu tři koncerty. Jeden Bobba mc ferrina s orchestrem, který moderoval Budař a  zvučila to čt a to tak, že ve třetí řadě od podia a od repráku nebylo slyšet a nebo nebylo dobře slyšet. A kvalita koncertu byla vypovídající, pokud nejste fanda vážné hudby a čekali jste Ferrinovy pecky, tak jste byly zklamani. Druhý koncert, co jsem viděl, byly chorvatští Gibonni, rocková skupina, která přijela podpořit Chorvatsko před vstupem do eu a to bylo super, i když jsem nerozuměl ani slovo a nakonec jsem byl na pražské rockové skupině The Colorblinds, kde na bicí hraje herec Štěpán Krtička, na kytary bratři Fialové a ještě včera frontmanem byl herec, český Justin Bieber a syn Vládi Mišíka Adam. To byl super koncert, kluci ukázali, že v 17letech mají talentu na rozdávání a směle můžou konkurovat slavnějším kolegům, pokud tu šanci dostanou.
Takže matrošu na dobrou reportáž je spousta :)
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: Kuba Melín 22. 06. 2013, 23:31:22
Ono jsou tu mnohem vetsi problemy v "nevyvazenosti" nez je United Islands. A to jsou mnohe veci, ktere se uplne neslucuji s medialne-idealnim pohledem na vec.

Za vse mluvi treba dnesni nepokoje v Duchcove. Jasne, mitink si tam svolala extremisticka DSSS. Ale s ni tam sly protestovat stovky tamnich nespokojenych obcanu, kteri jsou nespokojeni s (ne)resenim tamnich udalosti kolem utoku z kvetna (asi vite o co se jedna) a jeste vic jsou nastvani, ze si vedle svola "demonstraci" nejake multikulturni hnuti, a padaji tam hlasky typu "nic se nestalo". Pak jsou vsude na webu (idnes, novinky) ale i v CT reportaze jen a pouze o "extremistickem" shromazdeni a vsichni protestujici jsou tam oznaceni za pravicove radikaly a priznivce DSSS. A vse je liceno tak, ze jsou to nejake bandy neonacistu, ze se u nich nasly zbrane a ze chteli nasilim narusit pokojne shromazdeni jineho hnuti.
Ale uz se nerekne to, ze tam proste byly i ty stovky nespokojenych obcanu a ze ty nepokoje jsou zapricinene neschopnosti statu a policie danou situaci resit. A media to jen timto jednostrannym informovanim zhorsuji.

Upozornuji, ze nejsem zadny priznivec DSSS, naopak temito existencemi opovrhuji, ale co predvadeji v techto vecech mainstreamova media je neuveritelne. A vubec si neuvedomuji, ze timto opravdu jen nahravaji eskalaci nesnasenlivosti proti mensinam, zejmena pak Romum. Bezny franta z malomesta si totiz rekne, ze to je jen dukaz, jak tu nekdo nadrzuje Romum a na "slusne lidi" kazdy kasle. A pujde pak tu DSSS volit taky.

Muzeme byt jen radi, ze tu zatim neni nejaky populista ala Hitler v 30. letech, ktery tehle atmosfery nevyuzil. Nejaky Vandas a banda jeho urvancu zaujme jen (vetsinou nemyslici) mensinu, ale pokud by tohle tema mensin nekdo uchopil a poukazal treba i na jednostranne informovani medii a jeste by se chytre vyhranil vuci dnesni korupci prolezle politice, lide za nim bohuzel pujdou.

Ostatne to zvlastni informovani o demonstracich neni jen tento pripad. Pred rokem a pul jsem osobne byl na demonstraci proti ACTA, kde bylo vic jak 1200 lidi, pruvod jako krava a pocitalo se to tam. Podle CT tam bylo 300 lidi. Pritom tam meli reportera musel realitu videt...

Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: pepa novák 23. 06. 2013, 07:54:21
no já bych si dovolil taky sdělit, že jsem rockový fanoušek, ale mám respekt k okolí a nepouštím si doma nějaké dunivé blues na plné pecky, abych se s potěšením podělil se širým okolím a to ani přes den. Sousedi by mě neměli taky rádi a mezi sebou by si sdělovali, že jsem bezohledný debil, pokud by na mě rovnou nevystartovali.
Ale, to přeci není předmětem diskuze. Předmětem diskuze je, že tzv. objektivní ČT dělá reklamu a propagandu velice selektivně. Souhlasím naprosto s Kubou Melínem u toho jak prezentuje ČT problém "nepřizpůsobivých" - tady taky jednostranně prezentuje propagandu Kocábových kamarádů. - viz nahoře. K tomu ještě - typické je myšlení těch duchcovských pořadatelů festivalu "z bláta ven" - lidem, kteří mají plné zuby neustálého hluku od nepřizpůsobivých přijdou v neděli dělat další rambajz. Úplně stejné myšlení jako ti "multikulturní" Respect na Ladronce před týdnem, kteří bez respektu zkazili místním celý víkend svým hlučným kvílením, kňučením, jucháním a duněním tamtamů  >:(
A pokud zůstanu u toho, čím jsem začal - zatímco ČT technaře dehonestuje, jako obtěžující hlukem, tak (některé spřízněné) multikulti, bigbeat a folkaře  propaguje.  Přitom na okolí/na sousedy působí hluk stejně.
Název: Re:nevyvážené zpravodajství ČT
Přispěvatel: YABAKA 23. 06. 2013, 11:09:22
Nikdo si nestěžoval ze zcela jiných důvodů, než že by se mu to líbilo...