Fórum Digizone.cz

Ostatní => Odkladiště => Téma založeno: David Tomek 02. 06. 2013, 17:35:20

Název: Prosím o radu ohledně hlasitosti u vytvořeného DVD
Přispěvatel: David Tomek 02. 06. 2013, 17:35:20
Pěkné odpoledne a ahoj Všem. Dovolím si "vyjímečně" otravovat a poprosit o radu. Intro: Už poměrně dlouhou dobu se chystám, že si postahuju oblíbené klipy a udělám si vlastní DVD výběry videoklipů k relaxaci či jako příjemnou kulisu, když dorazí návštěva. Teď k věci, ano: Asi necelé dva roky si stahuju klipy a shromažďuju je. Hledám na netu různě podle kvality, abych našel dotyčnej flák vždy pokud možno v té nej kvalitě. Ať už jde o úložiště (voby či mpegy) či americké VEVO. Nyní mám sepsané, jak je poskládám a následně převedu do formátu klasického DVD. Problém mám nicméně s různorodou zvukovou hladinou a moje skromná otázečka se nabízí a budu moc rád za každou radu či tip, jak docílit u všech klipů stejné hlasitosti? Se softwérky přímo v DVD přehrávačích či televizor nemám bohužel dobré zkušenosti. Jedinej poctivej "normalizér" hlasitosti zvuku se mi osvědčil plug-in do WinAmpu.
Název: Re:Prosím o radu ohledně hlasitosti u vytvořeného DVD
Přispěvatel: Sax 02. 06. 2013, 18:03:16
Tohle všechno se dá elegantně udělat například v editoru Vegas od Sony. Tam si otevřeš klip ve stopách/video a audio zvlášt/ a podle potřeby si všechny audiostopy porovnáš pomocí vhodných nástrojů. Normalizace je jen elementární nástroj, ten vám nahrávky např. z osmdesátých let k současným nikdy nesrovná.
Název: Re:Prosím o radu ohledně hlasitosti u vytvořeného DVD
Přispěvatel: David Tomek 02. 06. 2013, 18:21:06
Děkuju. No vidíš a já měl kdysi Sony Vegas nainstalovaný, když jsem upravoval videa z dovolené, výletů a tak. Teď si ve volných chvilkách otitulkovávám ty videoklipy, které postupně připravuju na ty výběry, v jednoduchém Pinnacle VideoSpinu. Díky moc za radu, nainstaluju tedy i Vegas a zkusím si s tím zvukem pohrát.
Název: Re:Prosím o radu ohledně hlasitosti u vytvořeného DVD
Přispěvatel: Sax 02. 06. 2013, 18:35:14
Já ho měl cca deset let v PC a nedávno jsem ho odinstaloval, protože ho už nepotřebuju. Udělal jsem s ním plno věcí. Ještě k tomu byl samostatný program DVD Architect, kterej dělal výborně kompletní DVD Authoring se vším všudy až po výpal. Pochopitelně, všechno jsem měl v cracku. Audio jsem si dodatečně upravoval v jiném editoru, který mám dodnes a jmenuje se Wavelab. Taky se dá sehnat... ;)
Název: Re:Prosím o radu ohledně hlasitosti u vytvořeného DVD
Přispěvatel: Jaroslav Honzík 02. 06. 2013, 18:42:03
Většina dnešních video converterů má v sobě normalizér hlasitosti, i velká většina DVD authorigovacích programů ji má, ja používam nero a jsem spokojenej. :)
Název: Re:Prosím o radu ohledně hlasitosti u vytvořeného DVD
Přispěvatel: Sax 02. 06. 2013, 18:49:48
Jistě. Ale je si třeba uvědomit, na jakém principu funkce Normalizace v audio editoru pracuje, co ta funkce s audiem vlastně provádí. A pak si zjistit/prohlédnout v FFT/, jak jsou zmástrované nahrávky v 80-let a jak dnes. Pak je naprosto evidentní, že  z tohoto pohledu je Normalizace k ničemu. Je to podobné, jako by se v 50letech normalizovala koruna a dolar na stejnou měnu.