Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Televizní stanice a jejich program => Téma založeno: Jan Pavlis 20. 04. 2013, 10:08:46

Název: Sledovanost stanice "Kino Svět"
Přispěvatel: Jan Pavlis 20. 04. 2013, 10:08:46
Na aktualitách se nedávno objevil článek o sledovanosti stanic mj. i Kina Svět. Podíváme li se na stavbu pořadu ,je skoro z 50 proc sestaven ze zapomenutých dodatků k celovečerním filmům/podobně jako "Doku cs"./ A když člověk zavzpomíná na doby, kdy se na filmy  chodilo jen do kin a pospíchalo se, aby se stihnul začátek,nemůže mi vypadnout z mysli atmosféra v sále ,kdy po týdeníku,kdy byl divák napnut ,že příjdou titulky očekávaného západního filmu,se najednou objevil úvod dodatku,který s hlavním filmem neměl vůbec nic společného.Paradoxem bylo,že často jako hlavní film byl film mládeži do 15 let nepřístupno a před ním byl dodatek o přírodě.Musím podotknout, že jako malý jsem měl od rodičů dovoleno tyto dodatky před nepřístupnými filmy navštěvovat.Dnes tyto tzv. nepřístupné filmy jsou vesměs volně sledovatelné v televizi.Ovšem dodatky zmizely a ted s Kinem Svět se objevily a některé jsou mýma dnešníma očima umělecky hodnotné,ale tenkrát před 50 léty je z hlediště kina doprovázely od diváků nepředstavitelné hlášky.Později,kdy jsem sám promítal,jsem kolikrát zašel do sálu a řekl jsem, že dodatek bude trvat ještě kolik minut a zeptal se diváků jestli mají zájem toto dosledovat a musím přiznat ,že pokaždé se vesměs ozvalo -přerušit-.Takže už tenkrát byla sledovanost těchto krátkých filmů na velice nízké úrovni.Naproti tomu nezapomenu na dodatek,myslím že před Angelikou, měl název "Náš člověk na Havaji",dokum. film o českém emigrantovi,opraváři  motorových člunů na Havaji, který diváci sledovali se zatajeným dechem a možná zapomněli i na Angeliku,jak se naši emigranti mají na západě.
Kvůli těmto krátkým filmum tuto stanici sleduji a tyto filmy si pro sebe hodnotím s odstupem času.Nedávno viděla jeden krátký film moje manželka a prohlásila,na co to koukám ,že to úplně deptá mozek.Dnes zrovna dávají s Milošem Kopeckým film,jak už před 50 léty byly problémy s přecházejícími chodci.
Doufám ,že Kino Svět přežije delší dobu a nezanikne jako jiné.Mnoho zdaru.
Název: Re:Sledovanost stanice "Kino Svět"
Přispěvatel: hriba852 21. 04. 2013, 10:28:26
slyšel sem že kino svět není až tak špatná stanice ale co se týče zániku kino svět nevím,nevím,bylo by rozhodně lepší ještě rozšířit licenci bud o satelit,nebo celoplosně v dvb-t,přecejen podívejte se na prima zoom první dny skoro 6%,a ted se drží okolo 2%,hlavně pokud by chtěl být kino svět konkurentem prima zoom
Název: Re:Sledovanost stanice "Kino Svět"
Přispěvatel: Stefan Bukovan 21. 04. 2013, 12:27:14
Lenže Kino svět nechce byť konkurentom Prima Zoom. Naviac KinoSvět vôbec nepotrebuje žiadnu licenciu rozširovať - ma platnú satelitní liceniu pre ČR a SR a platnú káblovú licenciu pre ČR. Je bezplatne dostupná v IPTV vysielaní topfun, takže si ju môže naladiť každý s normálnym pripojením na internet (teda neviem ako v ČR, podľa príspevkov to vyzerá tak, že s pripojením na internet mimo veľkých miest ste na tom ešte horšie ako v SR).

Otázka je či pri tej sledovanosti by nebola celoplošná DVB-T distribúcia len zbytočným vyhadzovaním peňazí.
Název: Re:Sledovanost stanice "Kino Svět"
Přispěvatel: hriba852 21. 04. 2013, 14:13:30
rozhodně by měla sledovanost o hodně větší  :)