Fórum Digizone.cz

Hlavní témata => Televizní stanice a jejich program => Téma založeno: Honza DVB 18. 10. 2011, 09:16:28

Název: Jestlipak pojedou na tuto akci...
Přispěvatel: Honza DVB 18. 10. 2011, 09:16:28
Jestlipak pojedou na tuto akci technici našich komerčních TV? Třeba se tam dozví jak nastavovat hlasitost reklam tak, aby diváky nevytáčela k nepříčetnosti.

http://www.loudnesssummit.com/ (http://www.loudnesssummit.com/)

Ale spíš by to chtělo aby tam jel management a konečně pochopil co dělat, protože současná situace musí štvát i ty samotné techniky. Navíc, když moc dobře ví co se s tím dá dělat.

Něco k tématu jsem psal už dřív: http://www.digizone.cz/clanky/proc-je-reklama-v-televizi-hlasitejsi-nez/nazory/146667/ (http://www.digizone.cz/clanky/proc-je-reklama-v-televizi-hlasitejsi-nez/nazory/146667/)

Technická řešení existují, teď už jen aby si míru "opruzu", který divákům hlasitostí reklam způsobují, uvědomily i samotné televize. Jinak se na ně snad lidi už přestanou dívat a všechno zajímavé si budou jen stahovat. Bez reklam.
Název: Re: Jestlipak pojedou na tuto akci...
Přispěvatel: Čestmír Polák 18. 10. 2011, 09:41:56
V některých státech se za hlasitou reklamu již dávají dost citelné tresty. Takže to jde, když se chce. Už aby to bylo i u nás. Nejlépe je kontaktovat paní Kalistovou z RRTV (Rada pro rozhlasové a televizní vysílání). Čím více bude podnětů, tak to s nimi hne a bidou to řešit.
Název: Re: Jestlipak pojedou na tuto akci...
Přispěvatel: Honza DVB 18. 10. 2011, 20:45:13
V některých státech se za hlasitou reklamu již dávají dost citelné tresty...
Osobně jsem spíš proti represím a zákazům, ale zřejmě u nás v Českostánu to bohužel jinak nepůjde.

Jen je mi líto těch techniků, kteří musí poslouchat jak diváci nadávají, přitom ví co s tím udělat a udělat to nesmí, protože si nějaký panáček z marketingu či odněkud jinud usmyslel že takhle skásnou za reklamu víc peněz. Škoda mluvit.
Název: Re: Jestlipak pojedou na tuto akci...
Přispěvatel: Honza DVB 24. 10. 2011, 07:59:56
Že by se něco dělo? http://zpravy.idnes.cz/rvouci-reklamu-zacnou-resit-politici-i-nam-vadi-vzkazuji-pz2-/domaci.aspx?c=A111021_153238_domaci_hv

Díval jsem se v sobotu na Letopisy Narnie na Primě. To byla katastrofa - když jsem měl zvuk nastavený tak, abych rozuměl dialogům, skoro mi při začátku reklamní znělky vyskočily repráky.

V půlce jsem to vzdal a dětem jsem vysvětlil že na tohle se prostě dívat nebudeme. Překvapivě to pochopily.