Fórum Digizone.cz

Ostatní => O serveru DigiZone.cz => Téma založeno: Kuba Melín 06. 04. 2011, 14:18:39

Název: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Kuba Melín 06. 04. 2011, 14:18:39
Delší dobu se v diskuzích pod články a aktualitami dostává i na lamentování nad úrovní DigiZone.cz, zejména pak článků o "mediální sféře", které ve skutečnosti patří spíše do bulváru. Protože jsem si všiml, že se názory na kvalitu DigiZone vyskytují poslední dobou častěji, napadlo mne založit tohle fórum, kde by byla diskuze ucelená.

Přemýšlel jsem nad tím déle, ale poslední kapkou byla jedna dnešní aktualita, viz. http://www.digizone.cz/aktuality/cafe-barrandov-odstartuje-s-michalem-davidem/ (http://www.digizone.cz/aktuality/cafe-barrandov-odstartuje-s-michalem-davidem/)

Své pocity jsem shrul už v komentáři pod tím, viz. http://www.digizone.cz/aktuality/cafe-barrandov-odstartuje-s-michalem-davidem/177713/ (http://www.digizone.cz/aktuality/cafe-barrandov-odstartuje-s-michalem-davidem/177713/)

Zajímalo by mne, jak se na tohle dívají ostatní, protože podle mne už je těchto zpráv o nesmyslech mnoho a některé věci jsou opravdu spíš jak z PR serveru televizních stanic. Je mi jasné, že se s koncem digitalizace hledá cesta jak dál, a server se více přikloní k programové stránce médií, proti čemuž vůbec nejsem, ale tento způsob mi přijde nešťastný. Stačí se podívat na to, jak dopadl kdysi vynikající server Radiotv.cz (dříve Rádia.cz), který je dnes vlastně promoserverem komerčních kolovrátků. A od jeho konce tu web, který by se věnoval rádiím a TV skoro žádný není, až na DigiZone. Čekal bych tedy, že s mírným odklonem od technické části se DZ začně blížit někdejšímu zaměření právě RadioTV.cz, což by určitě více lidí přivítalo. Pochybuji, že někdo vítá aktuality a články typu té aktuality nahoře.

Server DigiZone čtu přinejmenším od konce roku 2006 denně, přispívám zde do diskuzí a pro server jsem napsal i mnoho článků, včetně kompletní rubriky o anténách. Na jeho úrovni mi proto záleží a nechci se mlčenlivě dívat na to, jak to s obsahem jde naprosto do kopru a dostat se k tomu, že sem jednoho dne prostě přestanu chodit. Doufám, že si i redakce toto vlákno přečte, a že pokud se tu rozvine diskuze (v což doufám), bude to mít nějaký dopad. Přece jen, feedback od čtenářů je věc potřebná.

Co si o současném stylu DigiZone tedy myslíte vy ostatní?
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 06. 04. 2011, 14:54:02
Už jsem se také vyjádřil pod aktualitou, ale mohu svůj názor sem zkopírovat :

Ač mám podobné pocity, nikdy jsem se nepasoval na toho, který má právo na kritiku či komentování složení obsahu privátního webu. Jeho majitelé a redaktoři ví nejlépe, co ke svému podnikání potřebují, aby návštěvnost byla na potřebné úrovni. Že o návštěvnost opravdu stojí, svědčí i otevření volného přístupu na Fórum. I to původní, jen pro vyvolené, často bylo jen osobním náhledem na věci často přímo ani nesouvisejících s digitálním vysíláním.

Ten, koho kritizovaná témata nezaujala, klidně může zprávu či aktualitu přeskočit, nečíst jí, ani na ní nereagovat. Jsou naopak tací, kteří se dokáží nad těmito většinou netechnickými tématy patřičně rozohnit a podporovat tak sami, nebo reakcemi na své diskutabilní příspěvky, návštěvnost webu DigiZone.

Je totiž potěšujícím faktem, že počet opravdu technologických témat z oblasti DVB se přirozeně zmenšuje. Společně se zabydlováním této techniky v našich domácnostech, s rostoucí praxí uživatelů a dokončováním celého procesu digitalizace, jsou některá témata již vyčerpána a ztratila na atraktivitě i potřebnosti.

Na druhé straně považuji témata kolem ČRo jen za teoretická "mudrování" několika příznivců rozhlasu na FM i v DAB. Jejich protesty, nápady i kritika jsou jen slepé patrony, které se nikdy nemohou trefit do provozovatelů těchto médií. Proto třeba obsáhlé příspěvky Chozého mi připadají velmi Don Quichottsky, bez sebemenšího vlivu na dění na rozhlasových vlnách libovolných délek i žánru a muziky na jednotlivých stanicích.

Zda má i nadále právo Digizone na své vlastní označení "nejlepší web o televizi a digitálním vysílání", to ať posoudí každý návštěvník podle svých kritérií. Bohužel se ale nenabízí nějaká uspokojivější alternativa, kde by se technická témata nezačala stále častěji ztrácet v "bulvárních" zprávičkách, nebo osobních přestřelkách zapřísáhlých odpůrců.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jaroslav Novák 06. 04. 2011, 14:55:47
Odpovím na to jednoduše a krátce, určitě pochopíte jak to myslím.  Na prvním místě jako u většiny serverů je návštěvnost, pak až je obsahová část.  Hodně lidí to zajímá, protože jde zkrátka o bulvár. Někde výjde jméno celebrity, nějaký šikovný titulek a kolik lidí to naláká, dost. Takový video portál stream, ten je živou ukázkou kolik lidí klikne, když je šikovnej titulek a obrázek.
Nicméně mi to taky chvilku vadilo, ale už to asi přehlížím.  Reakce pár jedinců například o tom jak Prima tv je nejlepší televize a hodnotit každý týden podle koláčů mi už příjde i docela úsměvné.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: spyko 06. 04. 2011, 15:22:51
Přiznávám,že se mi někdy taky ježí chlupy při tomhle bulváru,ale pravdou je ,že těch s bídou 50 lidí co tu chodí pravidelně tento server neuživí,takže to přežvýknu,přeskočím ,nebo max.utrousím provokaci s pocitem-radši tohle než konec DZ,s tímhle se bude muset prostě počítat stejně jak s přiblblou reklamou !!!
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: José 06. 04. 2011, 15:36:14
Je totiž potěšujícím faktem, že počet opravdu technologických témat z oblasti DVB se přirozeně zmenšuje. Společně se zabydlováním této techniky v našich domácnostech, s rostoucí praxí uživatelů a dokončováním celého procesu digitalizace, jsou některá témata již vyčerpána a ztratila na atraktivitě i potřebnosti.

To to je samozřejmě jeden z Vašich klasických blábolů. Prostě, když píšete o technice, má to smysl a je to v 99% přínosné, když se začnete nad něčím zamýšlet, je to v 90% případů naprosto nehorázná kravina.

Není samozřejmě potěšující, že technických témat ubývá. Jak zcela jasně vyplývá z příspěvku Kuby Melína, ke kterému se přidává nick spyko a k nim se přidám i já. Tedy Digi Zone vyhledávám díky technickým informacím a ne díky tomu, kde se jaký normalizační paumělec zrovna uprdnul, které to informace jsou hodny tak AHA apod. plátků, ale nikoli Digi Zone, serveru o digitálních medí a nikoli o programové skladbě. Na druhou stranu, server má majitele a jen tomu náleží právo rozhodnout, co zde bude a nebude. Je to čistě jeho věc. Pokud chce mít z poloviny serveru k vůli návštěvnosti, či z jiného důvodu druhé AHA, je to čistě jeho věc a já nemám právo mu do toho kecat, jako ani nikdo jiný a také to nedělám, pokud nevznikne náhodou takováto debata.

To už je smyslplnější pohovořit o Vašem blábolení, protože samozřejmě s tím, jak se zvyšuje počet dostupnosti různých programů, tedy zejména zpřístupněním DVB-S příjmu , pozvolný přechod na DVB-S2. Atd. Nárůst změn narůstá. Různé přesuny na transporderech. Změny kódování, počet provozovatelů, kterých je několik atd. Zcela samozřejmou a přirozenou cestou počet takových změn je vyšší a tak samozřejmě roste i potřeba takových to technických informací. K tomu se pozvolna samozřejmě přdávají už i informace o digitálním rozhlasu atd.

Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 06. 04. 2011, 16:02:22
To to je samozřejmě jeden z Vašich klasických blábolů. ... To už je smyslplnější pohovořit o Vašem blábolení,...
Chozé, zásadní rozdíl mezi námi dvěmi je to, že zatím co Vy "bojujete" za práva druhých, já jen ventiluji své pocity. A jedním z nich je i pocit, že technických témat ubývá a už tolik nelákají. To není blábol, to je názor, který pochopitelně nikomu nevnucuji, ale ani se nemusím stydět ho zde sdělit, ani třeba jen kvůli Vám.
Ale ani by mne nenapadlo diktovat třeba rádiím, co, kde a kdy mají vysílat. Pokud byste uváděl své sáhodlouhé časté příspěvky tím, že právě Vám by se líbilo to a to, vůbec bych to nekomentoval a nedělal jsem to ani tehdy, když jste si dělal nárok na "mluvčího lidu". Že při tom musíte používat i výrazivo hrubšího kalibru, na to jsem si už zvykl, bez něho byste se asi ani nedovedl "správně" vyjádřit?

Možná jste přehlédl mojí úvodní větu : "Ač mám podobné pocity, nikdy jsem se nepasoval na toho, který má právo na kritiku či komentování složení obsahu privátního webu." Tím snad odporuji takovým hostům, jako jsou Kuba Melín, nebo spyko? Ono to chce číst celé příspěvky a třeba i trochu uvažovat, co tím asi autor myslel, ne jen vyskakovat jak čertík z krabičky.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: José 06. 04. 2011, 16:25:57
Chozé, zásadní rozdíl mezi námi dvěmi je to, že zatím co Vy "bojujete" za práva druhých,

Především zde nebojuji za práva druhých, ale za práva svoje, myslím si, že v této zemi už normalizačních paskvilníků vyřvávalo dost....

Citace
já jen ventiluji své pocity. A jedním z nich je i pocit, že technických témat ubývá

To je ovšem jen Váš pocit...Proto ho označuji za blábol... Změny prostě jsou a naopak, je jich více a více, protože všeho je více a více, což je snad celkem logické, že když je něčeho více je více změn...

Citace
ale ani se nemusím stydět ho zde sdělit,

že se za něj nestydíte je Vaše věc a sdělit ho samozřejmě můžete.
Když by jste ho nesdělil, nevěděl bych, že si myslíte takovou krávovinu a nemohl bych napsat, že je to blábol...

Citace
Ale ani by mne nenapadlo diktovat třeba rádiím, co, kde a kdy mají vysílat.

Pokud samozřejmě tady může být půl serveru o normalizačních paumělcích, tak po té tu samozřejmě může být i pár mojich vět o těch slušných jako je třeba Beat nebo Wave.

Jinak samozřejmě nikomu nic nediktuji. To dělají jiní. Já se pouze vyjadřuji z pozice posluchače, co bych uvítal a co by případně uvítal ten nebo ten můj kamarád nebo co si případně myslím, že by bylo k všeobecnému prospěchu...

Citace
Že při tom musíte používat i výrazivo hrubšího kalibru, na to jsem si už zvykl, bez něho byste se asi ani nedovedl "správně" vyjádřit?

Má ve zvyku se vyjadřovat přímo, tak jak mi zobák narostl. Alespoň jde většinou pochopit o co mi jde, na rozdíl od mnoha Vašich příspěvkou u kterých nelze pochopit z jakých důvodů byly vlastně napsány, nežli snad z nudy nebo exibicionismu, či čeho, neboť v poslední větě odporují první atd. a dělají dojem totálního zmatku...

Citace
Možná jste přehlédl mojí úvodní větu : "Ač mám podobné pocity, nikdy jsem se nepasoval na toho, který má právo na kritiku či komentování složení obsahu privátního webu." Tím snad odporuji takovým hostům, jako jsou Kuba Melín, nebo spyko? Ono to chce číst celé příspěvky a třeba i trochu uvažovat, co tím asi autor myslel, ne jen vyskakovat jak čertík z krabičky.

Nikoli. V tom jim samozřejmě neodporujete. Ale Vy tvrdíte, že změna je potěšitelná oni nikoli...
Opakuji, že Váše bláboly vypadající jako korouhvička na střeše a jako točící se káča, jsou nesmyslné a nepochopitelné, nemající povětšinou ani hlavu ani patu. Vyjadřujte se raději k technice, tam se Vám to daří mnohonásobně lépe....

Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 06. 04. 2011, 19:13:51
To je ovšem jen Váš pocit...Proto ho označuji za blábol... Změny prostě jsou a naopak, je jich více a více, protože všeho je více a více, což je snad celkem logické, že když je něčeho více je více změn...
Citace
Pocit nikdy nemůže být blábol. To je stav mysli a duše a reaguje na to,  co kdo prožil a jak má nastaveny životní hodnoty.
Citace
...nebo co si případně myslím, že by bylo k všeobecnému prospěchu...
Citace
Sám připouštíte, že navrhujete všeobecný prospěch, ale stojí o něj veřejnost?
Pokud máte pravdu v tom, že technických novinek je stále více a více, proč se to tedy adekvátně neodráží i na aktuálních tématech DigiZone? Proč začínají převažovat pro mnohé nezajímavé zprávy a aktuality bulvárního charakteru? Zkuste si na to odpovědět.

Proč i Kuba Melín napsal : "Je mi jasné, že se s koncem digitalizace hledá cesta jak dál, a server se více přikloní k programové stránce médií"? Tím koncem digitalizace asi nemyslel její zánik, ale konec její cesty až k technické všednosti a relativní nekonfliktnosti. Možná to vidíte jinak, ale já už nic nového nevidím, neřeším a ani kdybych se hodně snažil, nic se v nejbližších měsících u mnou vlastněných technologií nemění. Jedno z možných vysvětlení asi pramení z toho, že nejsem závislý na DVB-S a proto osobně neprožívám změny s obavami, co na jeho uživatele vymyslí v nejbližší době distributoři a výrobci. Tato témata řeší i specializovanější weby, DigiZone je celkem platformově vyvážený a proto se zde tyto novoty a změny abnormálně nepreferují.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Dan Rozsíval 06. 04. 2011, 20:40:46
Naprostý souhlas s Kubou.Taky už jsem se o tomhle někde v diskuzi zmínil. Bulvární nesmysly patří na bulvární web a ne na Digizone. Raději napsat dvě aktualitky denně které skutečně o něčem jsou než šest z nichž většina nestojí za nic.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: José 06. 04. 2011, 21:23:55

Proč i Kuba Melín napsal : "Je mi jasné, že se s koncem digitalizace hledá cesta jak dál, a server se více přikloní k programové stránce médií"? Tím koncem digitalizace asi nemyslel její zánik, ale konec její cesty až k technické všednosti a relativní nekonfliktnosti. .

Samozřejmě, že netuším, kdy podle Vašich chaotických silně omezených a ryze subjektivních výkladů pozemní digitalizace skončí, ale zatím je tak asi v polovině. Tedy, co já vím máme tady tak asi polovinu muxů. Tedy neslyšel jsem vůbec nic o tom, že by tady byl Mux 4 Telefonica O2. Neslyšel jsem nic o tom, že by tady byl Mux 3. Neslyšel jsem nic o tom, že by v Mux 3 bylo více stanic nežli 2 a 1 rádio. Neslyšel jsem nic o tom, že by zde byli už v činnosti Poláci. Zatím koukám na analog. Neslyšel jsem nic  o tom, že by přišly další placené Muxy z NSR atd.  Ano samozřejmě se zkušenostmi z DVB-T pohlížíme na dění s obavami a nevíme, zda se dočkáme třeba v listopadu v DVB-T Prima Love nebo celý Mux 3 zavřou nebo, jak to bude... To je pravda. Kolik televizí se ještě v předraženém DVB-T položí atd. S kým se to vlastně spojila Public TV aby DVB-T přežila a zda byla volba šťastná. Nevíme, kdy přejdou do DVB-T lokální stanice jako RTM http://www.tvrtm.cz/ zatím koukám na analog. Atd. Atd. A nevím, kde jinde bych měl hledat informace o tom, kdy se spustí třeba Jelení hora nebo Sněžné jámy, nežli tady, kde v diskuzích bývají velmi aktuální informace, protože sem chodí dobří lidé, kteří o tom mají přehled a nezabývají se na rozdíl od Vás zcela zbytečným plácáním a zaplevelováním serveru. A samozřejmě, jak správně říkáte, specializovaných serverů o DVB-S je dost, ale takových, kde by se věnovali i méně atraktivnímu DVB-T zase tolik není. A dle některých místních propagátorů DVB-T přece v roce 2012 teprve pořádně začne a přiženou se ty desítky stanic, jak se všude možně snaží dévébáťáci vykladat. Ostatně i zástupci ČRa zde hovoří o 8 kusech v Mux 3 atd. No podle Vás to není zajímavé a je to pokles potřeby o tom psát, tak už potom tedy nevím, proč sem vlatně chodíte ? Otravovat ? Asi. Pak by Vám ale nějaký server typu AHA apod. mohl vyhovovat lépe. Tedy pokud něco takového existuje. Snad má nějaký takový Nova nebo kdo. A to ještě hovořím pouze o videu, tedy o TV. Když by jsme se přenesli k audiu. Tak tam to teprve nyní v ČR začíná. Tedy první vysílání v DAB/DAB+ začalo před pár dni. Ovšem vás vlastně audio nezajímá a považujete ho za podřadné, hodné jen několika málo nadšenců, jak se zde snažíte zcela nesmyslně tvrdit. No to víte, jediné Novácké rádio Nová Alfa už bylo před mnoha lety vypnuté, tak v tomto vám opravdu pomoci nemohu.

Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 07. 04. 2011, 09:08:51

Proč i Kuba Melín napsal : "Je mi jasné, že se s koncem digitalizace hledá cesta jak dál, a server se více přikloní k programové stránce médií"? Tím koncem digitalizace asi nemyslel její zánik, ale konec její cesty až k technické všednosti a relativní nekonfliktnosti. .

Samozřejmě, že netuším, kdy podle Vašich chaotických silně omezených a ryze subjektivních výkladů pozemní digitalizace skončí, ale zatím je tak asi v polovině. Tedy, co já vím máme tady tak asi polovinu muxů. Tedy neslyšel jsem vůbec nic o tom, že by tady byl Mux 4 Telefonica O2. Neslyšel jsem nic o tom, že by tady byl Mux 3. Neslyšel jsem nic o tom, že by v Mux 3 bylo více stanic nežli 2 a 1 rádio. Neslyšel jsem nic o tom, že by zde byli už v činnosti Poláci. Zatím koukám na analog. Neslyšel jsem nic  o tom, že by přišly další placené Muxy z NSR atd.  Ano samozřejmě se zkušenostmi z DVB-T pohlížíme na dění s obavami a nevíme, zda se dočkáme třeba v listopadu v DVB-T Prima Love nebo celý Mux 3 zavřou nebo, jak to bude... To je pravda. Kolik televizí se ještě v předraženém DVB-T položí atd. S kým se to vlastně spojila Public TV aby DVB-T přežila a zda byla volba šťastná. Nevíme, kdy přejdou do DVB-T lokální stanice jako RTM http://www.tvrtm.cz/ zatím koukám na analog. Atd. Atd. A nevím, kde jinde bych měl hledat informace o tom, kdy se spustí třeba Jelení hora nebo Sněžné jámy, nežli tady, kde v diskuzích bývají velmi aktuální informace, protože sem chodí dobří lidé, kteří o tom mají přehled a nezabývají se na rozdíl od Vás zcela zbytečným plácáním a zaplevelováním serveru. A samozřejmě, jak správně říkáte, specializovaných serverů o DVB-S je dost, ale takových, kde by se věnovali i méně atraktivnímu DVB-T zase tolik není. A dle některých místních propagátorů DVB-T přece v roce 2012 teprve pořádně začne a přiženou se ty desítky stanic, jak se všude možně snaží dévébáťáci vykladat. Ostatně i zástupci ČRa zde hovoří o 8 kusech v Mux 3 atd. No podle Vás to není zajímavé a je to pokles potřeby o tom psát, tak už potom tedy nevím, proč sem vlatně chodíte ? Otravovat ? Asi. Pak by Vám ale nějaký server typu AHA apod. mohl vyhovovat lépe. Tedy pokud něco takového existuje. Snad má nějaký takový Nova nebo kdo. A to ještě hovořím pouze o videu, tedy o TV. Když by jsme se přenesli k audiu. Tak tam to teprve nyní v ČR začíná. Tedy první vysílání v DAB/DAB+ začalo před pár dni. Ovšem vás vlastně audio nezajímá a považujete ho za podřadné, hodné jen několika málo nadšenců, jak se zde snažíte zcela nesmyslně tvrdit. No to víte, jediné Novácké rádio Nová Alfa už bylo před mnoha lety vypnuté, tak v tomto vám opravdu pomoci nemohu.
Tentokrát jsem ani Váš příspěvek v citaci nekrátil, je to jedna perla za druhou. A to jste svoje pobrekování pro mne nepochopitelně začal citací Kuby Melína, že s končící digitalizací DigiZone hledá svojí náplň v programové stránce TV. Tak souhlasíte s Kubou, nebo ho tím jen degradujete na moje, ve Vašich očích, "blábolení"?

Nechápu ani Vaše měřítka na průběh digitalizace. Jsme v polovině čeho? Pokrytí? Penetrace tunerů v přijímačích pro DVB-T v našich domácnostech? Vývoje norem? Počtu MUXů a TV stanic v nich? Nebude to také tím, že jste trochu nahluchlý, když jste zatím nic neslyšel o MUXu3, MUXu4, DVB-T v Polsku, o změnách v Německu? Proč zůstáváte stále u analogu, když každý soudný divák ví, že ten už končí a bude nahrazen několika digitálními platformami? Stačí si jen, podle svých potřeb, správně vybrat.

Nemějte ale obavu z toho, že se všechny tyto pro Vás "novoty" nedozvíte zde na webu. Pečliví čtenáři je zde nacházejí i čtou již delší dobu a budou nacházet i v budoucnu, vždy, když ta změna bude stát jen trošičku za zveřejnění.

Možná to veškeré Vaše zklamání pochází z toho, že vše posuzujete jen podle sebe, ale odvoláváte se s oblibou na nás všechny. Já Vám ale nejsem schopen pomoci se zavedením 4 km vzdálené kabelovky, s nákupem a montáží DVB-S/S2, obstaráním mnoha přístupových karet, připojením na optiku, spuštěním šesti MUXů z Ještědu. Omlouvám se Vašim krajanům, ale pro mne by v Praze k Žižkovu, Cukráku, Bukovce a Černé Hoře jen ještě přibyl Ještěd, protože pokud vstanu ze židle a stoupnu si na špičky, vrchol jeho anténního stožáru bych mohl na vlastní oči vidět.

Respektuji Vaše nadšení a angažovanost kolem rádií. Já se ale dokážu přenést přes informace typu, kterou jsem náhodou zjistil dnes ráno v autobusu při cestě do práce. Rozdávaný denník Metro obsahoval článek s velkým titulkem : Digitální rádio už vysílá. Stačí naladit. Tak kde je ta polovina cesty????  ;D
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 07. 04. 2011, 09:36:04
Asi není náhodou, že oblasti, ze kterých se ozývá nejvíce kritiky na obsahovou stránku DigiZone, přímo souvisí se systémem postupu pozemní digitalizace u nás. Pokud někdo někdy usoudil, že se bude preferovat ten šnek digitalizace svým tvarem i rychlostí, se zatočením proti hodinovým ručičkám a začínajícím v Praze, automaticky tím některé oblasti zvýhodnil a některé odsunul na poslední kolej. Že se kvůli Němcům, kromě ukončení dlouholetého experimentu v Praze, začne v Západních Čechách, kvůli Rakousku bude pokračovat v Jižních Čechách a na Jižní Moravě a kvůli přešlapování Slováků a Poláků stačí řešit Severní Moravu a Severní Čechy až jako poslední, tento trend postupu jen podpořilo. Nelze si nevzpomenout na nátlak anténářské loby, že nelze pružně reagovat na bleskové přepnutí z analogu na DVB-T z důvodu nepostačující kapacity firem servisujících STA, že bude do nich málo správných vložek, že nelze upravovat anténní systémy na vysílačích i domech v zimě, že .... V DVB má většina zúčastněných subjektů povahu soukromé firmy. Dost dobře se proto nedá operativně diktovat, kdo kdy co vypne a zapne. Kdo bude schopen úspěšně podnikat v tomto na finance náročném oboru. A to vše a ještě mnoho zde neuvedených důvodů, se zákonitě odrazí i na spokojenosti diváků s digitalizací jako takovou, i tématice zpráv a aktualit na zdejším webu. Stěžuje si snad tady pravidelně mnoho Plzeňáků na nefunkční MUX4? Řeší se tady pravidelně absence MUXu2 a 3 na Českobudějovicku? Já to neregistruji a není to ani sváděno na to, že by DigiZone nevyužíval toho, že neustále dochází k technickým změnám v DVB, které by za zveřejnění stály.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: José 07. 04. 2011, 09:54:35Je totiž potěšujícím faktem, že počet opravdu technologických témat z oblasti DVB se přirozeně zmenšuje.

Nechápu ani Vaše měřítka na průběh digitalizace. Jsme v polovině čeho?


Ano zajisté. Nechte si ty svoje veleslavné cinty zarámovat. Opravdu neuvěřitelná debilata.

1) Tak Německo má u nás 3 Muxy / nikde není žádné HD, nikde není žádné pay atd./
2) Polsko zatím analog
3) lokální stanice zatím analog
4) mux 3 nepřítomen
5) mux 3 neobsazen
6) mux 4 nepřítomen
7) HD nepřítomno
8 ) T2 nepřítomno
9) DAB nepřítomno
10) DAB+ nepřítomno
11) DRM nepřítomno

Když tento stav s tolerancí sobě vlastní velmi skromě označím za polovinu ač i to je přehnané.
Je to dle Vás nesmysl a není třeba o digitalizaci psát a je lépe psát o nějakých Davidech, či kom. Tak jo Vy cintale. Zasmál jsem, ale už mne nebaví to Vaše nesmyslné spamování déle zkoumat.

Tohle ještě stojí za reakci...

Citace
Proč zůstáváte stále u analogu, když každý soudný divák ví, že ten už končí a bude nahrazen několika digitálními platformami? Stačí si jen, podle svých potřeb, správně vybrat.

To možná jedině nějaký psychopat vašeho kalibru, který zdrhnul někde z blázince, jinak samozřejmě každý soudný člověk a pečlivý čtenář Digi zone ví, že Sněžné jámy ani Jelení hora ještě DVB-T nevysílají.

/Jinak ovšem bláznum těžko něco vysvětlit, tak si milostivě dávám tu práci a hovořím Vaším jazykem tedy o pozemním vysílání. V DVB-S mi samozřejmě Poláci chodí x let... Ale protože vím, že tam se Váš primitivismus předvádí vůbec neobvyklou měrou, tak samozřejmě hovořím raději pouze o pozemním vysílaní a to zde prostě digitálně není ani v té polovině, ovšem to je stejně pro Vás příliš složité k pochopení, takže vlastně nemá smysl na ty vaše věčné spamy ani reagovat./


Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Méďa 07. 04. 2011, 10:07:29
Digizone jsem považoval spíše za technický server s informacemi o digitalizaci - vždyť se na něj odkazovala i ČT ve svém teletextu (nebo snad možná ještě odkazuje). Kdybych měl soudit podle dneška, tak bych spíše řekl, že server digizone si do teletextu ČT nechal vložit reklamu v podobě odkazu. Dnes totiž tento server začíná spíše zavánět bulvárem a reklamou na to, co kdo kdy bude vysílat. O výpadcích či výlukách vysílačů se už toho návštěvník tohoto serveru moc nedočte. Příkladem by mohla být výluka vysílače Kleť před dvěma dny, kterou jsem zaznamenal jen díky tomu, že nešel multiplex 3 a ostatní multiplexy měly podstatně nižší sílu i kvalitu signálu díky SFN z Mařského vrchu. Mimochodem to byla již druhá, kterou jsem zaznamenal jen díky tomu, že jsem v té době měl TV puštěnou - mohlo jich být klidně i více. Toto jsou informace, které na tento server patří. To, že stanice AB vyřadila nějaký seriál nebo stanice CD změnila schéma či grafiku nepatří do technických věcí a nemá tady místo - nebo by alespoň zdaleka nemělo mít tolik místa, jaké se mu zde věnuje...
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jan Potůček 07. 04. 2011, 10:29:48
Pánové, nikomu nebráníme se na obsahu DigiZone.cz podílet, máte možnost si tady založit blog a publikovat do alelujá. Nebo nám pomoci s aktualitami. Můžete diskutovat na fóru, psát články, recenze... Konec konců, ukažte mi jiný konkurenční web, který by diskusi o úrovni vlastního obsahu z diskusního fóra rovnou nesmáznul.

Aktualita o tom, že nový diskusní pořad Café Barrandov odstartuje s Michalem Davidem coby prvním hostem není o tom, že by šlo o buvlární zprávu, ale vypovídá cosi o zaměření a cílení TV Barrandov. Nejsme jenom technický web, to je základní omyl. Digitalizace je dočasná záležitost a my nechceme skončit s vypnutím posledního analogového vysílače. Náš záběr se už delší dobu rozšiřuje, ale rozhodně se nestáváme bulvárem.

Ostatně, pokud si porovnáte návštěvnost webů, které se zaměřují na televizi a digitalizaci, máme zdaleka nejvíc návštěvníků a stále posilujeme. To by se asi nedělo, kdybychom dělali něco špatně. A rozhodně byste sem už nechodili, kdybychom byli tak špatní, jak píšete. Zkuste si uvědomit, že celý tenhle web dělají jen dva stálí redaktoři a obsahový záběr je skutečně obrovský. Nemáte ani tušení, kolik času nám to zabírá, a neustále je někdo nespokojený. Zkuste si něco podobného dělat sami, trváit nad tím denně večery a pak teprve kritizujte.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Kuba Melín 07. 04. 2011, 19:43:14
Trošku jsem to tu promazal, aby nezapadla hlavní myšlenka diskuze...

Ad. J.P.:
Citace
Konec konců, ukažte mi jiný konkurenční web, který by diskusi o úrovni vlastního obsahu z diskusního fóra rovnou nesmáznul.

Za to jsem samozřejmě vděčný nejen já, ale určitě i další čtenáři. Na druhou stranu, je to i dobrý feedback pro redakci o tom, co si čtenáři myslí, a pokud je diskuze věcná, určitě není na škodu. To, že některé nejmenované weby mažou vše, co se jen trochu dá nazvat kritikou, jim určitě nepřidá.

Citace
Ostatně, pokud si porovnáte návštěvnost webů, které se zaměřují na televizi a digitalizaci, máme zdaleka nejvíc návštěvníků a stále posilujeme. To by se asi nedělo, kdybychom dělali něco špatně. A rozhodně byste sem už nechodili, kdybychom byli tak špatní, jak píšete. Zkuste si uvědomit, že celý tenhle web dělají jen dva stálí redaktoři a obsahový záběr je skutečně obrovský. Nemáte ani tušení, kolik času nám to zabírá, a neustále je někdo nespokojený. Zkuste si něco podobného dělat sami, trváit nad tím denně večery a pak teprve kritizujte.
respektive i
Citace
Náš záběr se už delší dobu rozšiřuje, ale rozhodně se nestáváme bulvárem.


Právě to jádro pudla a důvod, proč jsem tuhle diskuzi založil, je ten "skutečně obrovský záběr". Tedy, zda musí být takto skutečně obrovský, aby vycházely aktuality typu té s M.D., kdy mi není jasný přínos takového sdělení, kromě PR nevýznamného pořadu zkrachovalé celebrity. A zda mezi tímto pak nezapadnou ty důlažitější informace. Zda je prostě výhodnější rvát sem spoustu aktualit včetně takovýchto, nebo by bylo lepší jejich počet mírně omezit a tyto (z mého pohledu jako čtenáře DZ a studenta žurnalistiky) nevýznamné a nepřínosné aktuality vynechat. Aby se prostě z DZ ten bulvár naoko nestával - samozřejmě, že kromě těchto nesmyslů je zde spousta zajímavých a přínosných info, ale podobné zprávy se zde poslední dobou vyskytují častěji, a čtenáře to prostě trkne a začne si říkat "co se to s DZ děje", i když ta míra "bulvarizace" je obecně nízká.

Prostě námět k zamyšlení a diskuzi.
Určitě jsem toto vlákno nezaložil s úmyslem jen kritizovat DZ, a už vůbec ne kritizovat redakci, že něco záměrně dělá špatně - je mi jasné, kolik je s tím práce, a té si samozřejmě vážím.

Doufám, že se do této diskuze zapojí konstruktivně více lidí, ať to má nějakou vypovídající hodnotu.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Dave.1 07. 04. 2011, 20:06:28
Taky trosku pridam ze sveho pohledu na digizone. Server nesleduji az zas tak dlouho. Myslim, ze ale odhadem od roku 2008 celkem pravidelne. Moje duvody proc sem chodim jsou:

- informace o novych stanicich na satelitu
- informace o zmenach vysilani tv stanic
- informace o pripravovanych stanic meho providera
- rozhovory se zajimavymi lidmi z "oboru" (at uz providery, lidmi z TV stanic atp.)
- technicke informace a novinky vysilani (DVB-T2, HbbTV, ...)
- recenze STB (ackoliv svuj mam, rad si prectu co umi i jine pristroje - zda se pridavaji zajimave funkce co muj pristroj neumi)
- programove tipy, prehledy sledovanosti

Mozna se nekomu bude zdat, ze jsem spokojen. Ano, jsem. Obsah webu je dobre vyvazen a veci co me zajimaji tu presne najdu. A co se tyka tohoto diskusniho fora, tak ho taky obcas ctu (ne tak pravidelne jako web) a rozhodne se zde dozvim zajimave veci atd. Samozrejme nectu jen digizone, ale i vas "konkurencni web". Tam naleznu podobny obsah, nekdy z jineho uhlu ... nicmene digizone ma obsah slozen z veci, co me zajimaji a proto ho ctu.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: José 07. 04. 2011, 20:09:42
Trošku jsem to tu promazal, aby nezapadla hlavní myšlenka diskuze...

Právě to jádro pudla a důvod, proč jsem tuhle diskuzi založil, je ten "skutečně obrovský záběr". Tedy, zda musí být takto skutečně obrovský, aby vycházely aktuality typu té s M.D., kdy mi není jasný přínos takového sdělení, kromě PR nevýznamného pořadu zkrachovalé celebrity. A zda mezi tímto pak nezapadnou ty důlažitější informace. Zda je prostě výhodnější rvát sem spoustu aktualit včetně takovýchto, nebo by bylo lepší jejich počet mírně omezit a tyto (z mého pohledu jako čtenáře DZ a studenta žurnalistiky) nevýznamné a nepřínosné aktuality vynechat. Aby se prostě z DZ ten bulvár naoko nestával - samozřejmě, že kromě těchto nesmyslů je zde spousta zajímavých a přínosných info, ale podobné zprávy se zde poslední dobou vyskytují častěji, a čtenáře to prostě trkne a začne si říkat "co se to s DZ děje", i když ta míra "bulvarizace" je obecně nízká.


Podle mého názoru zde není záběr nikterak zvláště široký. Tedy píše se zde o všech DVB i když by se dalo říci, že o kabelovkách méně. Více třeba o pozemním nebo satelitním. Píše se tu i o IPTV, sporadicky se zde píše o rádiích a občas jsou zde nějaké programové věci. A důležitá je ta poznámka, že je to zatím v rozumné míře.

Zatím co na radiotv byla tato míra již překročena. Tam pomalu stejně jako o rádích, možná dokonce už i více píší o televizích. Do toho tam píší o internetu a snad už i o časopisech. Takže toto rozplznutí formátu se zde zatím naštěstí nekoná ještě furt je to víceméně o digitální dopravě a sem tam trochu o obsahu.

Takže mně to vyhovuje také.

Jinak též děkuji za promazání některých naprosto zbytečných spamů, které se zde objevily a znehodnotily tuto diskuzi.

Ale zároveň s nimi byla bohužel smazána jedna věc, kterou považuji za důležitou, takže ji zopakuji.
Podle mého názoru tkví úspěch DZ v tom, že jsou zde stále chrleny nové a nové články a to ve vysoké frekvenci. Což je dobře a je stále, co číst. Např. od zahájení vysílání v DAB/DAB+ byly zde na toto téma uveřejněny minimálně 4 kousky. Zatím co na radiotv jen jeden a to až dnes a o tom, že odešlo Dance rádio. Takže v tomto vidím přínos tohoto serveru, že zde stále něco je... I když samozřejmě s takovýmto množstvím pak může docházet k snížení kvality, tedy kvantita vytlačuje kvalitu...
Ovšem domnívám, že právě tato kvantita, tedy neustálé zajímavosti způsobuje úspěch. Takže bych z toho žádnou vědu nedělal. A ostatně, jak už zde x krát padlo stejně do toho nemáme, co majitelům kecat.

I zásah proti spamu byl proveden rychle a relativně optimálně. Takže není v podstatě, co řešit.


Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Dan Rozsíval 07. 04. 2011, 21:35:50

Trošku jsem to tu promazal, aby nezapadla hlavní myšlenka diskuze...

To je jenom dobře,promazání bylo potřeba. Jinak samozřejmě rozumím,psal jsem defakto to samé,jen jinými slovy. Prostě méně je někdy více.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Miloslav Soška 07. 04. 2011, 22:26:23
jj, bylo potřeba promazat ty zvratky, které tu vyplodil José, ale budiž, když už je to v klidu můžeme diskutovat :)
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: [cz] stanley 07. 04. 2011, 22:34:06
Nedá mi to nereagovat...
pokud si všimnete, tak na titulní straně je logo, v logu stojí nejlepší web o televizi a televizním vysílání => i méně chápavý člověk by měl pochopit, že se jedná o novinkách v oblasti vysílání(ať už programová stránka nebo technická) - toho mota se server drží.

Co se týče úrovně článků, tak ty jsou na takové úrovni, aby sdělení pochopili i analogoví jedinci ;o). aktuality jsou psané ve stejném duchu(nemyslím to nijak špatně)...návštěvnost dělá větší masa lidí a ne cca 100 "profíků".

Dám příklad na pochopení:
laik se dostane na dz, tam uvidí aktualitu:

Ochrana Skylinku byla prolomena
Dnes se podařilo prolomit ochranu systému cryptoworks u satelitního operátora Skylink. Prolomení systému umožňuje neautorizovaný příjem celé nabídky operátora. Příjem je možný na přijímačích s upraveným nebol-li neoficiálním firmwarem.
Upozornění: Neautorizovaný příjem je nelegální.

Kdyby to bylo psáno pro užší masu těch cca 100 profíků, tak by stejná zpráva byla asik takhle:
Skylink padl. Příjem možný v EMU
Dnes skupina hackerů uvolnila klíče pro Skylink. K příjmu stačí upravený FW a stažení aktuálních klíčů.
Upozornění: Pirátský příjem vysílání je nezákonný.

Chápeme, že prostě nejde psát články, který by přítáhly buď pár profíků. reklama se prodává z návštěvnosti serveru a když mi na server příjde 100 lidí za den, tak je asik něco špatně. Asik bych se měl zaměřit na více lidí a psát pro masy.

@Honza P.
hehe, kritika padla na aktualitku k barrandovu. Myslíš, že by si sem mohl dát počet zobrazení tý zprávy nebo to je firemní tajemství.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pav Lucistnik 07. 04. 2011, 23:36:49
Tak já doufám, že reklama se prodává z počtu odkliků a ne z počtu zobrazení ..  8)
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: José 08. 04. 2011, 00:20:38
jj, bylo potřeba promazat ty zvratky, které tu vyplodil José, ale budiž, když už je to v klidu můžeme diskutovat :)
jj, bylo potřeba promazat ty zvratky, které tu vyplodil pamětník, sice jeho jedovaté sliny z prvního příspěvku, kterými s provokováním začal, bohužel zůstaly, ale nic méně zbytek jeho spamu byl velice správně zneškodněn a když už je v klidu a nebude dál prudit, můžeme diskutovat...

Jinak mě napadly ještě dvě věci v souvislosti s Kubovými otázkami.

První věc je o tom, zda se neobjevují příliš ,,normalizační" programové upoutávky.
Což Kuba presentuje právě vybraným příkladem jakéhosi Davida.
Domnívám se, že nikoli. Právě naopak. Na serveru jsou někdy i upoutavky na věci zajímavé,
které jinde nejsou. Z poslední doby si vzpomenu třeba na upozornění na to,
že vysílá volně stanice iConcerts a že z ní lze nahrát zajímavé věci. Atd.
Takže nedá se ani říci, že když to zde sklouzne do polohy programu, že je to vždy o ničem.
Není to pravdou a někdy to je i zajímavé.


Druhou věcí je praktický nápad, jak by šlo vytěstnit takové Davidy a spol.
Pojmout tuto diskusi nežli jako kritiku, či zamyšlení, či zpětný odraz, či jak to bylo napsáno.
Spíše jako dotazník nebo seznam otázek, či nápadů, co by kdo chtěl vědět.
Samozřejmě jako naprostý laik nejsem schopen ani vzdáleně posoudit jejich ralizovatelnost a faktickou možnost.

Nic méně měl bych mnoho otázek na které bych chtěl znát odpovědi, pokusím se některé zformulovat:

1)Psalo se zde o sloučení PUbliv TV, zajímalo by mne tedy jaký bude její název a s kým se to tedy sloučila? Ví už se o tom něco bližšího ? Spekulovalo se, že by to měl být někdo, kdo má vlastní licenci, hovořilo se o Pařízkovi a Pohodě o Berkovi a RTM, dokonce i o té inzertní stanici, co neodstartovala, Inzert Max. Kdo to tedy je a s čím vstoupil do Public TV ?

2)Radiokomunikace stále hovoří o tom, že zaplní mux 3. Ví se čím ? jsou nějaké zvěsti a předzvěsti ?
Vstoupí tam Euro News ? Chystá Nova, nějaký nový kanál ? Chystá se vznik nějaké nové zcela neznámé stanice ? Dá se jmenovat alespoň jedno jméno, kde je opravdu nějaký vyšší předpoklad vstupu ?

3) O2. To je její mluvčí tak neprůstřelný ? Jaké jsou plány té společnosti ? Spustí vůbec někdy nějaký další vysílač ? Bude se věnovat spouštění lokálních muxů s lokálními stanicemi ? Atd.

4) Proč odešlo od Teleka Dance rádio ? Co na to Teleko ? Doplní chybějící dva, nyní volné kanály, ČRo ?

5) Je znám nějaký předběžný plán, kdy v kterých městech, která známa jsou, spustí Teleko další vysílání
DAB/DAB+ ?

6) Kdy spustí vysílání v Praze v DAB/DAB+ Radiokomunikace ? Mohou jmenovat alespoň jednu rádiovou stanici, co tam budou mít ?

7) Už se ví nějaký harmonogram rozšíření Mux 3 na patřičnou úroveň a dá se počítat s nějakými datumy v té či oné lokalitě, kdy nebyl původně plánován ?


8 ) Ze Saska k nám pronikají 3 Muxy, pokud jsou zde informace z Německa, bývají většinou z Bavorska. Dají se očekávat nějaké další Muxy se soukromými stanicemi i v Sasku ? Tedy např. RTL atd. ?

9) Je někde přesný seznam českých rádií, které přistoupily k tzv. digitalizační novele a dá se s nimi počítat v DAB/DAB+ od roku 2025 ? / mně jsou známé pouze Rock Rádia,(mám dojem, že ještě ne všechna, možná jen dvě z nich, možná jen jedno z nich, nepamatuji si přesně) Fajn radio Life z Pardubic a BBC World Service, jinak už nikdo /

10) Ohledně DAB/DAB+ tady bylo několik velmi zajímavých informací z Německa. Jaká je nyní situace v Polsku ?


Tak to bylo jen namátkou vybraných asi 10 otázek. Dalo by se jich sepsat 3x tolik.

 
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jan Potůček 08. 04. 2011, 15:52:47
To Stanley: Aktualita o Barrandovu měla 400 page views, žádné tajemství s tím nemáme.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Vladimír Dráb 05. 05. 2011, 06:51:10
Odborná úroveň tohoto fora je a vždy byla katastrofální, plná nepřesností, osobních útoků,  atd. Už tady opravdu chyběly jen reklamy. Takže díky za ně a mějte se tu hezky.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: spyko 05. 05. 2011, 12:35:51
Který odborník vymyslel vkládat sem reklamy,to mě přivádí k amoku,kdyby aspoň o něčem byly,čistý amaterismus !!! :P
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jan Potůček 05. 05. 2011, 13:27:49
Chcete si za přístup DigiZone.cz platit? Pokud ne, musíte vydržet reklamy. Něčím se živit musíme.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Korda 07. 05. 2011, 22:14:43
Dobrý den !
 
 Jen chci poděkovat za práci , kterou pro tento server dělají různí moderátoři a přispěvatelé ! Vždy si najdu potřebné zajímavé informace, které mne zajímají.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: spyko 08. 05. 2011, 00:00:42
Pochopím reklamu,ale proč do fora, nikde jsem to neviděl,proto se ptám !/možná laicky/ 8)
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Kuba Melín 08. 05. 2011, 00:10:59
Reklamu realizovanou příspěvky přímo do vlákna fóra jsem také nikde neviděl - ani na českých srovnatelných webech, ani na zahraničních srovnatelných webech.

Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jan Potůček 08. 05. 2011, 08:27:02
Každý web se snaží najít nějaký nový reklamní formát, kterým by zákazníkům nabídnul víc než konkurence. Redakce o téhle novince dopředu nevěděla, nasazování reklamy je čistě záležitostí obchodního oddělení vydavatele DigiZone.cz. Ale znovu říkám: tak jako nikdo z vás nepracuje zadarmo, i my se musíme něčím živit. Nás živí reklama, v opačném případě bychom museli přikročit k tomu, co udělalo Mediálne.sk - skoro celý web zpoplatnit. To by se vám líbilo mnohem méně než tu a tam nějaká reklama, byť v diskusním fóru.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Ma Te S 08. 05. 2011, 10:25:14
Nechápu proč zde nadávají na reklamy - stačí mít Firefox a obrázky blokovat, Flashe se dají blokovat pomocí dobrých doplňků a textu si moc nivšimnete. :-*
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Franta Kostka 08. 05. 2011, 11:57:29
To Vám fakt není trapné tady vyhrožovat zpoplatněním webu? :-D Trapné proto, že kdyby se to stalo, tak jste všichni do měsíce bez práce, protože za toto by platilo tak možná pár pomatenců... to byste totiž museli nabídnout opravdu kvalitní obsah, ne to co je tady teď. Otázkou jen je, kdo by ho vytvářel.
Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: José 08. 05. 2011, 12:52:05
Reklamu realizovanou příspěvky přímo do vlákna fóra jsem také nikde neviděl - ani na českých srovnatelných webech, ani na zahraničních srovnatelných webech.

Taky to vidím prvně v životě. A to si myslím, že fór o satelitní technice jsem viděl dost, tedy řádově stovky.... Nic méně všechno je někdy poprvé a protože je reklama stejně nalezlá všude, tak mi to zase tak nějak v zásadě nepřekáží. Navíc všechny prohlížeče disponují různými filtry, kdy lze zakázat zobrazení obrázků a přehrávání zvuků atd.atd. Není žádný problém tomu zabránit, když na to tak přijde. Takže ať si tam dávají, co chtějí je to jejich věc. Souhlasím s tím, že to vidím prvně a že je to zvláštní a atypické. Mně to nijak osobně nepohoršuje. A komu to vadí, může si to soukromě zlikvidovat, což lze. Stačí když zakáže doplněk Adobe Flash Player nebo tak něco. Nepustí ho třeba na net, vymění za starší verzi atd. atd. To mně daleko více vadí jiný způsob a to ten, že reklama zcela zakryje požadované stránky, nejde přeskočit a musí se několik vteřin čekat až sama zmízí a po té lze požadované stránky prohlížet. Tak takový způsob reklamy mi opravdu vadí. Toto nikoli. Zase lze samozřejmě zakázat vyskakovací okna, jenže oni už to zase někde mají udělané tak, že pokud se to okno s reklamou zakáže, tak přesměrování na požadované stránky neproběhne. Tak takové způsoby mi vadí. Tohle je prd. To je neškodné. Nevadí mi to.

Název: Re: Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 09. 05. 2011, 19:39:15
Reklamu podvědomě filtruji ve všech médiích, proto mi zásadně nevadí. Tady mne překvapila,ale opět jí nevnímám, i když tomu možná nevěříte, nevím ani na co byla.  8)

Samozřejmě věřím podprahovému vnímání, ale když není nic škodlivějšího....
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 08. 10. 2013, 08:07:16
Srandičky? Nebo majitel DigiZone dal příkaz k testu, co všechno návštěvníci skousnou? Možná jsem něco přehlédl, ale naplnění "hrozby", že se stane tento web placenou platformou pro opravdové profíky a náhodné příchozí a rejpaly odradí do "kažení" úrovně provozování celkem specifického webu, se naplnilo?


Prémiový obsah   : Alex Ruzek: Na Nově už plánujeme pořady pro rok 2018. Program nelze dělat ze dne na den

Tento článek patří do prémiového obsahu. Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností. Jednorázová platba : 50 Kč s DPH      Roční předplatné : 3900 Kč bez DPH pro jednoho uživatele

Nemusím mít všechno a tak si vize novácké pětiletky, která nebude naplněna stejně jako "bolševické" pětiletky, klidně zpřístupněte těm, kteří bez těchto informací nemohou být a není jím líto vyhozených peněz.  :P
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Dan Rozsíval 08. 10. 2013, 08:33:45
Souhlas. Myslím že pokud bude prémiový obsah takový jako dnes či podobný tak určitě většina z nás,ač nechci za nikoho mluvit, o nic nepřijde.  ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: pajas2 08. 10. 2013, 08:37:41
To radši dám 3,5 litru za konferenci v Pardubicích - Radiokomunikace 2013 - než za zdejší "prémiový" obsah. :) Dozvím se tam toho za dva a půl dne daleko více, než zde za celý rok. A hlavně od lidí, kteří tomu rozumí a něco v oboru znamenají.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: jarynek55 08. 10. 2013, 08:45:53
Pravda, nechodím na tyto stránky dlouho, ale takovou perlu, abych za ni byl ochoten dát byť je 1Kč jsem tu ještě nečetl.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 08. 10. 2013, 08:57:54
Možná by měl majitel DigiZone, potažmo redakce, využít reklamní nabídky, která se neustále nabízí mezi příspěvky? Třeba by to pomohlo předem odhadnout dopady zavedení placeného "prémiového" obsahu.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Grifin 08. 10. 2013, 09:23:04
No nedivím se že DZ zavedla placený obsah, několik zpravodajských serverů to taky zkoušelo. Jsem zvědavej zda to splní očekávání. 

Bylo by možné aby alespoň procentuálně, nebo jinak i třeba nekonkrétně tady bylo referováno, jestli mělo smysl roztříštění čtenářské základny? a DZ se to +/- rentuje?
Zajímala by mě statistika, čtenosti placených článků oproti nečtenosti. (kliknutí na nadpis ale nezaplacení) Podle toho se dá průměrně zjistit kolik čtenářů ztratíte a tím i pokles pageview za článek a potažmo diskuse pod ním.

Nikdo nechce nic dělat zadarmo, a tady to již jistě volalo po nějaké formě odměny, at už dobrovolné či nedobrovolné formou zamknutí článků.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Petr Svoboda 08. 10. 2013, 09:55:19
osobně na předplatné nemám ještě vyhraněný názor.
Na jednu stranu mi nevadí - počítám ho do výhradních práv provozovatele serveru.
Na druhou stranu mi vadí, že nevím, co vše časem spadne pod "Prémiový obsah". Budou to i technická témata? Bude to i fórum nebo jeho část?

Poznámka:
asi nás postihne všechny, že potřeby grafomanů se přesunou zpět do diskusí pod technickými články. Doposud se takoví vykecávali do témat o sledovanosti, o odpadu na Nově, o účelu a budoucnosti Primy, o nestydatosti daně ČT a podobných. (Mohl jsem se jim snadno vyhnout). S nedostupností těchto diskusí se zřejmě zaplevelí ostatní, kde byl víceméně klid - až na občasné výkřiky proti Štěpánovi S.


A trochu mě trápí, jak se z Digizone stává Mediazone. Z mého pohledu tedy umírá.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Tech7 08. 10. 2013, 10:49:23
Obhajoba na sesterské Lupě http://www.lupa.cz/clanky/dalsi-cesky-web-nabizi-placeny-obsah-digizone-cz-sazi-na-data-pro-experty/
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Vladimír Dráb 08. 10. 2013, 11:21:54
To je hodně dobrej vtip, za dobu co toto forum sleduji, mě nic opravdu užitečného nepřineslo, většinou samé dohady z nedostatečných zadání v rámci rad, napadání a dohady členů, spousta chyb v recenzích a odborných článcích. Fakt by mě zajímala úspěšnost tohoto projektu. Ale jak se říká " drzé čelo lepší.... ; Tak hodně štěstí. D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: i.nosek 08. 10. 2013, 11:50:01
Jestli někdo odpovědný považuje za "premiový " obsah nesmyslné tlachy z TV Nova,která zku....la kdeco(hlavně sport) a zásluhou svého bývalého ředitele dokonce i ČT,tak to se (ne)máme na co těšit.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Drahoslav Brašule 08. 10. 2013, 11:52:47
Berete mi slova z úst..opravdu si někdo z vedení Digizone myslí že za tohle jim bude někdo platit????
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Radek Austyn 08. 10. 2013, 12:02:44
Zde kopíruju svůj komentář a odpověď Lukáše, které se týkají prémiového obsahu. Za rychlou a snad i přesvědčivou odpověď Lukášovi děkuji.


Vážený pane Poláku,

fér by bylo, kdybyste na počátku zkušebně nechali (např. na dva týdny) tzv. prémiový obsah otevřený pro všechny čtenáře a uvedli k němu, že články tohoto typu budou příště součástí placené zóny. Čtenář si tak bude moct udělat představu, o který formát článků přijde, pokud nezaplatí. Takto je to jako kupovat zajíce v pytli. Opravdu netoužím po tom platit za něco, co si skutečně můžu přečíst i jinde zadarmo. Měli byste všem čtenářům ukázat, v čem tkví ta exkluzivita zpoplatněného obsahu. Tím spíše odvrátíte ony "zbytečné výkřiky do větru".
Ještě taková otázka: Budou také součástí zpoplatněných článků vložené reklamy?Lukášova odpověď:

Dobrý den,

texty, které budou v prémiové části, budou skutečně takové, které nikde jinde nenajdete (ani informace z nich). Proto jsme dnes začali s rozhovorem s programovou šéfkou Novy. Řekl bych, že je to dobrý výkop.

I sledovanost bude zpracována tak, jak ji jinde nenajdete. Chápu, že tato data vydává i konkurence, ovšem nikde jinde je nenajdete tak podrobně jako u nás.

Co se týká prémiového obsahu, i tam vidím reklamy, ale nepůsobí nijak rušivě. Jde například o akce pořádané naším provozovatelem, společností Internet Info.

Pro vaši informaci, o rozhovor s Alex Ruzek je zájem. V tuto chvíli ho sdílí přes Facebook padesát lidí.

Souhlasím s vámi ale v tom, že do prémiové části nemá smysl dávat informace, které si můžete přečíst kdekoliv jinde. To by pak tato sekce ztratila svůj účel a smysl.

(Lukáš Polák)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karlos68 08. 10. 2013, 12:04:21
Doufám že doinstalují ikonu/počítadlo ,přečtení placených članku (viditelnou pro všechny),protože sledovanost Digizone jsme tu měli volně přistupnou tak ted se bude třeba pochlubit čtenosti placené sekce.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Geby 08. 10. 2013, 12:14:03
Pravda, nechodím na tyto stránky dlouho, ale takovou perlu, abych za ni byl ochoten dát byť je 1Kč jsem tu ještě nečetl.

Tak ja sem chodim uz docela dlouho, ale i pres to to vnimam uplne stejne. Navic mam pocit, ze dnes se tento server snazi byt uplne necim jinym, nez kdysi byval. Fakt nemam potrebu cist prepapouskovane PR zpravy televizi - a ani si nedovedu predstavit, kdo by za to jeste platil?
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Drahoslav Brašule 08. 10. 2013, 12:26:04
PR článek Novy jako dobrý výkop?? Asi ano,ale do čí zadní části těla že... ::) ???
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Kuba Melín 08. 10. 2013, 13:03:03
Vážení, trošku nechápu ten povyk.

Podle všeho to vypadá, že placený bude zejména "programový" obsah, tabulky sledovanosti a podobně, což jsou zejména věci, o které mají zájem buď reklamní a PR firmy, a nebo zaměstnanci konkurenčních televizí.

Běžné info, které DigiZone má, zůstane normálně neplacené, fórum zůstane neplacené, běžné články a recenze zůstanou neplacené.

Kdo si bude chtít tyto informace zaplatit, ten si je zaplatí, kdo ne, ten se bez nich obejde a nebo si je najde jinde, pokud je tedy bude kde najít a nebude je DZ mít exkluzivně.

Ty naštvané a vulgární reakce bych chápal, kdyby se zpoplatnil celý web, a až na pár článků bylo vše nepřístupné. Teď je to ale právě naopak.

Mimochodem, DigiZone vyrostl jako technický web o digitálním vysílání - vysílačích, pokrytí, přijímačích, satelitních stanicích a podobně, program televizí a další "mediální" infoservis typu data sledovanosti se sem přidával až postupně, a třeba já osobně jsem sem kvůli tomu nikdy nechodil. Jestli se tedy zpoplatní právě toto, vůbec se pro mě nic nezmění, protože jsem ty věci stejně nečetl.

Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pavel Zelinka 08. 10. 2013, 13:11:42
Tagže další zpoplatněný článek
http://www.digizone.cz/clanky/ceske-radiokomunikace-zacnou-testovat-regionalni-sit-8-z-klete/
Podle mě běžný článek....
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Míša Kulička 08. 10. 2013, 13:20:49
Osobne si myslim, ze by bylo mnohem lepsi, kdyby se na DZ zavedla nejaka digitalni penezenka, ktera by se dala dobijet libovolnou castkou. Clanek by pak stal treba 10-20kc s tim, ze kdyby se mi clanek opravdu libil, tak by pod clankem byla moznost autorovi doplatit libovolnou castku, pripadne nekolik prednastavenych... To by podle me bylo docela fer.

Ale dat rovnou 50,- Kc za clanek mi prijde docela hodne, zvlast kdyz netusim, co kupuju a jestli se mi ho vyplati vubec cist/kupovat. :(

Treba rozhovor s programovou reditelkou bych si docela rad precetl, ale jak mam vedet, ze tam nejsou jen nejake PR blafy a nic konkretniho... ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Malata1 Jak 08. 10. 2013, 13:38:01
Treba rozhovor s programovou reditelkou bych si docela rad precetl, ale jak mam vedet, ze tam nejsou jen nejake PR blafy a nic konkretniho... ;)

Podle dostupného perexu je zřejmé, že to jsou jen úvahy a nic konrétního:

Uvažujeme o pokračování Comebacku, angažmá Jana Krause i dalších řadách talentových show včetně Hlasu, říká v rozhovoru pro DigiZone.cz programová ředitelka skupiny Nova
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Petr Svoboda 08. 10. 2013, 14:08:12
Tak nevím, zda jsme s Kubou neudělali špatně, že jsme vůbec otevřeli myšlenku, zpoplatňovat technické zprávy.
Běžné info, které DigiZone má, zůstane normálně neplacené, fórum zůstane neplacené, běžné články a recenze zůstanou neplacené.

100% souhlasím s Kubovým názorem, proč DZ čtu a proč i píšu. I když hustota mých příspěvků klesá společně s tím, jak se DZ mění, a jak vychovává své čtenáře. Tedy že stále více vydává návnady pro tlachaly (až křiklouny) a odpuzuje věcnou debatu.
Jestli se tedy zpoplatní právě toto, vůbec se pro mě nic nezmění, protože jsem ty věci stejně nečetl.
Pokud tedy DZ zpoplatní i technické informace, stane se jen to, že uprázdní místo na trhu pro jiný magazín, kde budou zadarmo. A alespoň já jej pak začnu hledat. 
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Stefan Bukovan 08. 10. 2013, 14:19:30
Zbytočne plačete.... V SR už asi 2 roky (možno viac) funguje koncept platených informácií na internete (PIANO) - a napriek tomu, že systému nikto z diskutérov nedával dlhú životnosť, je stále funkčný (sú tam nielen spravodajské servery, ale aj servery s podobným zameraním ako tento). Predpokladám že majiteľ serveru si je vedomý všetkých aspektov kroku, ktorý urobil a urobil si prieskum či sa mu to oplatí.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jan Novák 08. 10. 2013, 14:20:03
Treba rozhovor s programovou reditelkou bych si docela rad precetl, ale jak mam vedet, ze tam nejsou jen nejake PR blafy a nic konkretniho... ;)
Zrovna v tomto případě nic než PR plky čekat nelze. Kdyby tam bylo něco jiného, tak už zítra není programovou ředitelkou :-)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Drahoslav Brašule 08. 10. 2013, 15:17:48
ale mám takový pocit že nikdo nebrečí...jen zpoplatnovat PR článek jedné komerční pseudostanice -to je OK? O to tady jde milej zlatej...
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: i.nosek 08. 10. 2013, 15:22:21
Pokud tedy DZ zpoplatní i technické informace, stane se jen to, že uprázdní místo na trhu pro jiný magazín, kde budou zadarmo. A alespoň já jej pak začnu hledat.
Naprostý souhlas - stoprocentně sem víc čtenářů chodí pro technické informace než pro "informace" o tom,která televize trumfla tu druhou v uvedení ještě stupidnějšího pořadu.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: muf muf 08. 10. 2013, 17:49:47
jenom jsem zvědavý zda bude Digizone hrdě zveřejňovat počet platících čtenářů. a zda má nějaký plán. jak to chce a poté komentuje neúspěchy u různých projektů (např. Sat.platformy, VOYO, atd.)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: blueflash . 08. 10. 2013, 18:07:21
Takže, to co bylo do dnešího dne zadarmo, bude za 4 000, to je nehorázná zlodějna. za to si člověk může koupit roční předplatná Instinktu, Týdne a Reflexu.

Ano, upřímně si přeji, aby příjem za placené články na DZ byl 0,00 Kč.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Luboš T. 08. 10. 2013, 18:16:30
Za ty prachy mám rok internet,to se nedá ani porovnat s tím co mě za to dá provozovatel a co DZ.Pořádně si to podělali.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Stefan Bukovan 08. 10. 2013, 19:20:53
Tá cena je prehnaná.... 50 Kč sú zhruba 2€. Za jeden článok je to moc... V slovenskom Piane mám za 3,90€ (teda cca 100  Kč) prístup k platenému obsahu na 12 weboch na celý mesiac. A za 39€ (to je cca 1000 Kč) na celý rok.... Naozaj by ma zaujímalo koľko ľudí si toto zaplatí (pričom DZ nemá zatiaľ nijaké podstatné informácie, ktoré by sa nedali získať z iných zdrojov)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Enik 08. 10. 2013, 19:35:56
  Já bych to viděl trochu jinak. Já sám se na DZ pohybuji už víc než 7 roků. Za tu dobu prodělal několik změn, které ne vždy byly k lepšímu. Vzpomínám si na doby, kdy jsem já sám psal články pro tento server, a následně jsme tu mnohdy celý den diskutovali a řešili správnost obsahu článků. Dnes je server natolik nepřehledný a přeplácaný vším možným, že se tu téměř nic neděje. Někdy je tu mrtvo i několik hodin v kuse, a není možné o něčem diskutovat. Reklamy jsou prošpikované do diskusních fór, ale jejich navštěvovanost je minimální. Zajímavost a přítažlivost obsahu článků je velice nízká. Už si ani nevzpomínám, kdy mě některý zaujal natolik, abych si ho přečetl. Byly časy, kdy jsem četl naprosto každý. Je tedy zřejmé, že reklama už zdaleka nevynáší tolik, kolik je na provoz potřeba. Provozovatel se tedy snaží vydělat peníze jinak. jenže mám obavu z toho, že se jedná o cestu, která povede spíš k dalšímu úpadku než k rozvoji.
 Byly časy, kdy jsem diskutoval i na jiných webech, mimo téma televizního vysílání. mnoho těchto portálů ovšem diskusní fóra spřístupňilo pouze rgistrovaným osobám, které se zaregistrují oficielně pod svým celým jménem s adresou a osobními údaji. Diskuse na těchto servrech se téměř zastavily. Počet diskusních příspěvků pod články klesl na zlomek původních čísel. Zda-li to něčemu a někomu prospělo, to je diskutabilní. Myslím si ale, že životnost těchto webů trvá jen díky tomu, že se jedná o velké servery spojené s tištěnými periodiky a pod. V případě DZ jde ale o něco jiného. Jedná se o celkem úzce zaměřený web, který navštěvuje jen nevelká skupina skalních fandů. Ani tématické rozšíření DZ se příliš neprojevilo. Spotřebitelská užitečnost i seriozita DZ stále klesá a upadá, tak se pohybuje na sestupné spirále zájmu. Sám jsem zvědav, jak se nově zavedené zpoplatnění projeví na kvalitě a čtenosti webu. Pro mně je to možná impulz pro vyřazení DZ ze seznamu oblíbených webů.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: BeatJ 08. 10. 2013, 19:59:25
50kc?Za jeden clanek?Takto at si digizone nas..e a to komplet.Tento web jsem cetl naposled.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Butes 08. 10. 2013, 21:45:32
Je velká škoda, že DZ v poplatcích nezvýhodní alespoň dlouholeté skalní uživatelé. Každý má přece v registraci napsáno, jak je ve zdejší komunitě dlouho. Neříkám dát padesátní slevu každému přihlášenému uživateli, ale ti nejstarší uživatelé by si to rozhodně zasloužili.
Vždyť podobu DZ vlastně mnohokrát vytvářeli. Vzpomínám si na několik případů (a nebylo jich málo), že pan Polák a Potůček vytvářeli články z informací, které přinesli sami čtenáři. Teď si setsakramentsky rozmyslím, co na zdejší fórum napíši, protože člověk neví, zda se na těchto informacích redakce nepoveze za přemrštěný poplatek.
Taky si nemyslím, že kvalita obsahu DZ se zvýší. Z minulosti mám osobní zkušenost, že redakce přehlížela či odmítala spolupracovat na poměrně zajímavých tématech, článcích apod.
Poslední věcí je, že DZ neuměl takto zásadní změnu, která zasáhne do fungování celého serveru, náležitě zkomunikovat či chcete-li dobře prodat. Dát suchý článek den před zpoplatněním je nefér. To se na mě nezlobte. Proč se tady neobjevila anketa a neptali jste se svých fanoušků, kolik by byli ochotní za články platit? Takto nefér jednání se DZ do budoucna vymstí.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Roman Bárta 08. 10. 2013, 22:03:38
Se vším souhlas. Zlatá slova. AMEN:
Název: Pro koho je DigiZone ?
Přispěvatel: Miroslav Galko 08. 10. 2013, 22:51:52
Tak už se taky vyjádřím k zpoplatnění. První co mi přišlo silně nesolidní, bylo oznámení pouze několik hodin předem. Opravdu nepříjemné chování k vlastním čtenářům. Taky by mě zajímalo kdo vlastně si mohl zamknuté články přečíst, pochybuji, že někdo stihl odeslat peníze tak rychle. Taky mě překvapuje proč všude se píše o částkách 50 kč a 3.900 kč. Přitom jedna cena je s daní a druhá bez daně. Nikde jsem ještě neviděl, takhle blbě informovat. Docela zmatek a na Lupa v reklamním článku už je jen 3.900 a ani slovo o dani. Na Lupě mě rozesmálo "sluší se dodat, že placený přístup do svého archivu nedávno zavedla také TV Barrandov" to je síla. Taky je nepěkné, že kdo zaplatí má smůlu a reklama mu z článků nezmizí. No toto není běžné. A na závěr, za skoro 5.000 to tady můžete zavřít. Jsem zvědav jestli Vám po tomto přístupu ještě budou čtenáři posílat informace, já tedy ne. Nemám nic proti placení, ale kdo chce víc, nemá nic. Vím jak funguje slovenské Piáno. Tam si vezměte příklad. Sbohem.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: blueflash . 09. 10. 2013, 04:26:26
Ještě tedy řikám, že bych snesl agresivnější reklamu. Třeba zčernání stránky se zobrazením velkého banneru na 10 sekund...

 
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Wendich 09. 10. 2013, 07:44:07
Doufám, že až pánové budou opisovat příspěvky z diskuzního fóra a příspěvků pod články, budou také vyplácet honoráře za poskytnutí informací !
50 kč za stránku??? že Nova stoupala, podle dat, která stejně nejsou přesná??? No pánové!!!
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Bohumír Džubej 09. 10. 2013, 08:15:51
Původně bylo v článku (http://www.digizone.cz/clanky/digizone-cz-spousti-premiovy-obsah-od-utery-bude-mit-sekci-pro-predplatitele/ (http://www.digizone.cz/clanky/digizone-cz-spousti-premiovy-obsah-od-utery-bude-mit-sekci-pro-predplatitele/)) uvedeno, že cena je 3900,- Kč bez DPH za roční předplatné a nebo 50,- Kč včetně DPH za článek. Redakce však článek v tichosti upravila a to DPH sjednotila. Pokud si myslíte, že to roční předplatné je nyní včetně DPH, mýlíte se. Právě naopak. U těch 50,- Kč je nyní uvedeno, že jsou bez DPH. Takže to přepočítejme na ceny včetně DPH tak, jak se mají uvádět. Poslední odstavec článku by tedy správně měl znít: "Roční předplatné, tedy přístup k veškerému prémiovému obsahu, bude k dispozici za cenu 4719 Kč včetně DPH. Zájemce si také bude moci koupit přístup pouze k jednotlivým článkům, které jej zajímají, a v takovém případě zaplatí 60,50 Kč včetně DPH za jeden prémiový text.".
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: pkrupka 09. 10. 2013, 09:33:27
Pokud otevřu článek s prémiovým obsahem, tak je tam uvedeno "Jednorázová platba 50 Kč s DPH" ...  ;D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: pajas2 09. 10. 2013, 09:57:10
Ono je to krásně vidět v bohatých diskusích pod placenými články. :)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: kajamarik15 09. 10. 2013, 10:04:33
Upřímně jsem byl dost šokovaný, když jsem si chtěl přečíst včerejší sledovanost a zjistil jsem, že za něco takového bych měl zaplatit a ještě k tomu takové nehorázné peníze. DigiZone je takový trochu Voyo.cz. Ale u voya člověk zaplatí a může sledovat neustále dokola, ale co budu mít z článku za 50 Kč a to nemluvím o ročním předplatném? Když si koupím ve stánku noviny za 20 Kč, tak je tam víc čtení, než tady, jsou tam křížovky, sudoku, Dívka dne a vtip. Tady mám za 50 Kč jeden článek, o kterém večer už nebudu ani vědět. Jedině až ráno, až mi přijde SMSka, že jsem o 50 Kč chudší.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: blueflash . 09. 10. 2013, 10:13:01
Hele a není v tom článku o Nově do r. 2018 Alex v rouše Evině? Pak možná by to smysl dalo. Ale u těch grafů fakt ne-e.

Fóry jak z 8. třídy ZŠ. Ale co už...
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: David Medvídek 09. 10. 2013, 10:36:06
Ziskejte pristup k exklusivnim informacim. Premiovy obsah. LOL :)
= Co je premiovy obsah za prachy ? Nejake tajne informace ? LOL
 = = =
OK
Tak jeste zpoplatnit diskuze, Forum nas skalnich na DZ a portal DZ konci.
IMHO, zpoplatneni obsahu je velmi neuvazeny krok.
= Jinak zdravim vsechny skalni priznivce a prispevatele. Nenechat se zvyklat, kdyz nebude DZ, tak se nic nedeje, jsou i jine fora :)
Takze zdravim, Howgh, D.M.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: tomtelini 09. 10. 2013, 10:39:00
Zavedení "prémiového obsahu" přeji Vám hodně předplatitelů :P
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Petr Marecek 09. 10. 2013, 12:50:52
zatím to vypadá, že za 50kč budou jen normální články, jako sledovanost nebo včerejší rozhovor s Ruskem. Naštěstí jsou weby, které články z digizone přebírají.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: basslicker 09. 10. 2013, 12:56:22
a jake treba? ja hledal sledovanost a na ato neni kompletni a jeste na jednom sice je, ale neni to uplne ono
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 15. 10. 2013, 15:49:12
 :) Běžný uživatel nebo také divák vědšinou prémiové info nijak nepotřebuje,takže to jsou jen osoby co mají potřebu psát neustále k něčemu a nejlepší je když si usurpují právo na svůj názor,to jim nikdo nebere ovšem majitel webu je zodpovědný za obsah na webu tak samozřejmě si nenechá na svých webech hanlivé nebo jinak hanící názory to prosím si založte svůj web a pokud vám váš web nezruší soud nebo jiná instituce tak si prosím haňte na svém webu dle libosti  :D pokud máte potřebu linčovat slušnost a morálku,hold politici mají poslaneckou imunitu,vy však NE!!!to je ten nepatrný detail!!!takže pokud se inspirujete slovníkem politika Davida Rátha v poslanecké sněmovně je to fajn ale na rozdíl od něho s imunitou u vás to jen tak neprojde  ;)
Ostatně Soud by vám dokázal že je nad vámi jednoznačně tak prosím pište když si myslíte že vám to "projde"  :D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: FrantaL 15. 10. 2013, 16:32:02
Koncim s digizone, nechat si platit za takove sra-cky - Daniel Grunt: VyVolené na webu jsme chtěli zpoplatnit, reklama nám ale vydělá víc
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Wendich 15. 10. 2013, 16:57:23
Pánové tiše ;D
Pan Polák již zamykámá diskuze, jelikož pravda se těžko poslouchá...
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 15. 10. 2013, 16:58:06
Pochybuji, že jste rozhovor četl. Je v něm řeč mimo jiné o hybridním vysílání. No, škoda, že k tomu takhle přistupujete... Na shledanou, Františku.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 15. 10. 2013, 17:00:53
Pánové tiše ;D
Pan Polák již zamykámá diskuze, jelikož pravda se těžko poslouchá...
Ale klidně diskutujte, mně je to vcelku putna. Osobní invektivy tu ale pochopitelně tolerovat nebudeme. Mně jen fascinuje, že máme týden po zavedení prémiového obsahu a některým čtenářům to stále nedá spát. Přirovnal bych to s největší pravděpodobností k servisnímu poplatku Skylinku. Okolo něho bylo také halo. U nás je ale prémiového obsahu minimum, tak nechápu, co se tolik čtenářů čílí...
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: pepa novák 15. 10. 2013, 17:05:18
to je tady parazitů, kteří chtějí něco zadarmo a vzutekají se, když jim to někdo nechce dát. Nikoho z nich nenapadne, že DZ se taky musí nějak živit a je právem DZ rozhodnout zpoplatnit co chce. Dovolil bych si tvrdit, že řada z těch kritizujících se sama cítí být nedoceněno odměnou za vlastní práci....pane Poláku, ukončeta tuhle diskuzi, jsou tu opravdu nechutné a trapné exhibice morálně ubohých vyžírků  >:(
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Wendich 15. 10. 2013, 17:14:55
to je tady parazitů, kteří chtějí něco zadarmo a vzutekají se, když jim to někdo nechce dát. Nikoho z nich nenapadne, že DZ se taky musí nějak živit a je právem DZ rozhodnout zpoplatnit co chce. Dovolil bych si tvrdit, že řada z těch kritizujících se sama cítí být nedoceněno odměnou za vlastní práci....pane Poláku, ukončeta tuhle diskuzi, jsou tu opravdu nechutné a trapné exhibice morálně ubohých vyžírků  >:(

Tak Vážený pane, nevím zda pro Vás je 3900 malá částka, asi máte dobré příjmy .... kdopak Vás asi platí a kde bere finance??? Hmm  ;D
A také pokud se má platit taková cena, měla by zmizet reklama!
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Stefan Bukovan 15. 10. 2013, 19:04:33
Priemerná mzda v ČR je cca 24 000 Kč hrubého mesačne. Neviem koľko je to v čistom, ale odhadujem že okolo 15 000 Kč?

Za rok to predstavuje teda 180 000 Kč, teda tých 3900 je nejakých 2,1% ročného príjmu - prevažná väčšina ľudí minie podstatne viac peňazí napr. na mobilné telefóny, platenú televíziu, alebo internet (nahovoriac o skupine čo to prepije a prefajčí). Takže to nie je nejaká extra veľká suma.... Naviac pochybujem že platené informácie na tomto serveri sú také, čo by mali zaujímať bežných čitateľov. Nie sú to veci, ktoré normálny konzument potrebuje k životu. A čo sa týka reklamy - neviem zt ktorej jaskyne ste vyliezli, ale reklama je bežn á vec, je prítomná všade, dokonca aj na množstve PLATENÝCH TV programoch, tak nechápem prečo by mala zmiznúť z plateného obsahu na DZ.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: spyko 15. 10. 2013, 19:21:21
Pepo,necítím se parazitem, naopak,jen sem si o tobě udělal názor! :P
Jo reklama,to je výborná věc,např.každých 10min.na placených kanálech,některým tady holt není z hůry dáno,
hlavně rádoby podnikatelům! ;D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Wendich 15. 10. 2013, 19:22:48
Priemerná mzda v ČR je cca 24 000 Kč hrubého mesačne. Neviem koľko je to v čistom, ale odhadujem že okolo 15 000 Kč?

Za rok to predstavuje teda 180 000 Kč, teda tých 3900 je nejakých 2,1% ročného príjmu - prevažná väčšina ľudí minie podstatne viac peňazí napr. na mobilné telefóny, platenú televíziu, alebo internet (nahovoriac o skupine čo to prepije a prefajčí). Takže to nie je nejaká extra veľká suma.... Naviac pochybujem že platené informácie na tomto serveri sú také, čo by mali zaujímať bežných čitateľov. Nie sú to veci, ktoré normálny konzument potrebuje k životu. A čo sa týka reklamy - neviem zt ktorej jaskyne ste vyliezli, ale reklama je bežn á vec, je prítomná všade, dokonca aj na množstve PLATENÝCH TV programoch, tak nechápem prečo by mala zmiznúť z plateného obsahu na DZ.

A vy bydlíte kde?
PS: 50 Kč nebo 3900 + DPH ! + připojení k netu + el. energie. (A jinak, kdyby takto každý web své části zpoplatnil nestačí Vám ani těch 24 tis.)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: pepa novák 15. 10. 2013, 19:29:24
to je tady parazitů, kteří chtějí něco zadarmo a vzutekají se, když jim to někdo nechce dát. Nikoho z nich nenapadne, že DZ se taky musí nějak živit a je právem DZ rozhodnout zpoplatnit co chce. Dovolil bych si tvrdit, že řada z těch kritizujících se sama cítí být nedoceněno odměnou za vlastní práci....pane Poláku, ukončeta tuhle diskuzi, jsou tu opravdu nechutné a trapné exhibice morálně ubohých vyžírků  >:(

Tak Vážený pane, nevím zda pro Vás je 3900 malá částka, asi máte dobré příjmy .... kdopak Vás asi platí a kde bere finance??? Hmm  ;D
A také pokud se má platit taková cena, měla by zmizet reklama!
vás někdo nutí, abyste si placené články kupoval ? a druhak si to aspoň přečtěte - reklama v placené části nebude. Já si většinu platit nebudu, protože mi avizované info o sledovanosti atd. nezajímají . A ten konec o mých příjmech si odpusťte, jen se ztrapňujete.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Wendich 15. 10. 2013, 19:35:26
to je tady parazitů, kteří chtějí něco zadarmo a vzutekají se, když jim to někdo nechce dát. Nikoho z nich nenapadne, že DZ se taky musí nějak živit a je právem DZ rozhodnout zpoplatnit co chce. Dovolil bych si tvrdit, že řada z těch kritizujících se sama cítí být nedoceněno odměnou za vlastní práci....pane Poláku, ukončeta tuhle diskuzi, jsou tu opravdu nechutné a trapné exhibice morálně ubohých vyžírků  >:(

Tak Vážený pane, nevím zda pro Vás je 3900 malá částka, asi máte dobré příjmy .... kdopak Vás asi platí a kde bere finance??? Hmm  ;D
A také pokud se má platit taková cena, měla by zmizet reklama!
vás někdo nutí, abyste si placené články kupoval ? a druhak si to aspoň přečtěte. Já si většinu platit nebudu, protože mi avizované info o sledovanosti atd. nezajímají - reklama v placené části nebude. A ten konec o mých příjmech si odpusťte, jen se ztrapňujete.
Urážíte tady jen vy, tak si po sobě přečtěte! A příjmy, to je podstatná věc vážený pane, ono když se někdo žívý opravdu poctivě nebude se ani stydět za 15 tis. hrubého, ale jaksi si asi nazakoupí článek za 50 kč, protože na to prostě nemá.
Vsadím se kdyby článek stál například 5 kč, vydělá natom digizone daleko více... nebojte se oni nato přijdou časem....
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Wendich 15. 10. 2013, 19:39:51
CO DODAT:-))))

Daniel Grunt: VyVolené na webu jsme chtěli zpoplatnit, reklama nám ale vydělá víc

Prémiový obsah musí být natolik unikátní, aby za něj lidé chtěli platit. Příští rok si v téhle oblasti vyzkoušíme pár novinek, prozrazuje šéf internetové Primy Online
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Josef 888 15. 10. 2013, 21:20:57
Je třeba všechno zpoplatnit. I prdy. Však na co sou peníze.  :D
Při dnešní záplavě informací si budu vybírat co budu číst a co ne. Ve finále pak může patřit Digizone do té 2. kategorie.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Josef 888 15. 10. 2013, 21:30:06
Pepo,necítím se parazitem, naopak,jen sem si o tobě udělal názor! :P
Jo reklama,to je výborná věc,např.každých 10min.na placených kanálech,některým tady holt není z hůry dáno,
hlavně rádoby podnikatelům! ;D
Naprostý souhlas. Kde jsou ty časy, kdy byl pan vajíčko jen mezi programy. A přesto všechno fungovalo. Na dvou programech, ale s kvalitním obsahem bez permanentního opakování pořadů stále dokola. :)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: pepa novák 16. 10. 2013, 08:24:04
Pepo,necítím se parazitem, naopak,jen sem si o tobě udělal názor! :P
Jo reklama,to je výborná věc,např.každých 10min.na placených kanálech,některým tady holt není z hůry dáno,
hlavně rádoby podnikatelům! ;D
Naprostý souhlas. Kde jsou ty časy, kdy byl pan vajíčko jen mezi programy. A přesto všechno fungovalo. Na dvou programech, ale s kvalitním obsahem bez permanentního opakování pořadů stále dokola. :)
vy určitě nemyslíte těmi rádoby podnikateli ty, kteří tady vykládají rozumy, jak má jiný podnikat, tedy i sám sebe. Abyste nebyl rádobypodnikatelem, založte nějaké konkurenční DZ a tam aplikujte ty svoje nápady, uvidíte jak to bude fungovat a já se těším na vaši nabídku "zadarmo" či za 5 kč a bez reklam. Ale hlavně "nepodnikat" z nějaké dotace ! :P
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Miroslav Galko 16. 10. 2013, 08:32:37
Pozor, tady na DigiZone jsou reklamy v ceně předplatného, takže výhoda oproti konkurenci, protože o ně neřijdete  ;D ;D ;D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: pepa novák 16. 10. 2013, 09:04:21
Pozor, tady na DigiZone jsou reklamy v ceně předplatného, takže výhoda oproti konkurenci, protože o ně neřijdete  ;D ;D ;D
pane Galko, když o něčem píšete, tak si to aspoň přečtěte. Placený obsah na DZ je bez reklam. Jo a mimochodem, ted jsem si všiml, že vy i v tady diskuzi ve svém podpisu máte reklamu na nějaký váš server TV Zpravodaj, dost neetické, co říkáte  ???
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Miroslav Galko 16. 10. 2013, 09:39:44
Tak nevím zda se to změnilo, nebo se to týkalo PR článků. Jako TV Zpravodaj jsem fungoval spíše odděleně od DigiZone. Bohužel na internetu databáze televizních stanic chybí. Takže se stránky nemohli brát jako konkurenční. Protože mám teď zdarma přístup k určitým datům o sledovanosti a podobně, je možné, že dojde ke změně. Jako problém podpis nevidím a co se týká etiky, spíše jsem na novinky a aktuality redakci upozornil v diskuzi. Hlavně co se Reg. sítí týká. Takže žádný problém. Pokud by to problém byl, DigiZone by toto neumožňovala, případně když to někomu osobně vadí může si nastavit v profilu Nezobrazovat podpisy ostatních uživatelů.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: pepa novák 16. 10. 2013, 09:50:56
Tak nevím zda se to změnilo, nebo se to týkalo PR článků. Jako TV Zpravodaj jsem fungoval spíše odděleně od DigiZone. Bohužel na internetu databáze televizních stanic chybí. Takže se stránky nemohli brát jako konkurenční. Protože mám teď zdarma přístup k určitým datům o sledovanosti a podobně, je možné, že dojde ke změně. Jako problém podpis nevidím a co se týká etiky, spíše jsem na novinky a aktuality redakci upozornil v diskuzi. Hlavně co se Reg. sítí týká. Takže žádný problém. Pokud by to problém byl, DigiZone by toto neumožňovala, případně když to někomu osobně vadí může si nastavit v profilu Nezobrazovat podpisy ostatních uživatelů.
to nic nemění na tom, že vy sám sem dáváte vlastní reklamu dokonce i v podpisu v diskuzi a to nejen logo, ale ještě včetně linku
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Miroslav Galko 16. 10. 2013, 09:57:43
Děkuji Vám.
Název: Radiofórum
Přispěvatel: Miroslav Galko 16. 10. 2013, 10:07:37
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=536448459769048&set=a.433962680017627.102886.424114981002397&type=1&theater
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: spyko 16. 10. 2013, 20:08:57
P.Novák,buďte si jist,že by mne ani nenapadlo podnikat v medialní svéře,neb tomu vůbec ,ale vůbec nerozumím,rádoby podnikatel je u mne ten,který si myslí,že jen on má patent na rozum,pokud jde o reklamu-jestli si zaplatím program/jakoukoliv službu/,už tam nechci reklamu,a to opravdu žádnou,pak se nedivím,že pokles abonamentů je takový,jaký je,/tím nemyslím zrovna DZ/,a tím se lidí snaží obcházet platbu za takovou službu-share,blocker ap.,nebo službu nepoužijí vůbec,naopak-pokud si myslíte,že reklama to vynahradí,můžete tuto službu pouštět pánu bohu do ......,určitě bych si mohl dovolit zapl.3900k ročně,vyrozumněl jsem z vašeho názoru,že je to pro mne dokonce nutne,neb když si podnikatel něco vymyslí-jsme povinni si to okamžitě koupit,jinak jsme paraziti a socky,takže u mne vás mohu s klidem zařadit mezi ty rádoby podnikatele ! 8)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: David Tomek 16. 10. 2013, 20:24:40
Spyko: Doslovně si vystihl můj názor. Super komentář.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: pepa novák 17. 10. 2013, 08:41:35
....rádoby podnikatel je u mne ten,který si myslí,že jen on má patent na rozum,pokud jde o reklamu-jestli si zaplatím program/jakoukoliv službu/,už tam nechci reklamu,a to opravdu žádnou,pak se nedivím,že pokles abonamentů je takový,jaký je,/tím nemyslím zrovna DZ/,a tím se lidí snaží obcházet platbu za takovou službu-share,blocker ap.,nebo službu nepoužijí vůbec,naopak-pokud si myslíte,že reklama to vynahradí,můžete tuto službu pouštět pánu bohu do ......,určitě bych si mohl dovolit zapl.3900k ročně,vyrozumněl jsem z vašeho názoru,že je to pro mne dokonce nutne,neb když si podnikatel něco vymyslí-jsme povinni si to okamžitě koupit,jinak jsme paraziti a socky,takže u mne vás mohu s klidem zařadit mezi ty rádoby podnikatele ! 8)
no vidíte, tak tahle vaše definice rádobypodnikatele je, jako byste to psal sám o sobě. Navíc v žádném případě DZ ani většina jiných podnikatelů nikoho nenutí  ( a ani nemůže), aby si něco povinně kupoval. Povinně si v ČR v mediích musíte kupovat akorát programy České televize a ČRo.
Normální podnikatel/občan respektuje rozhodnutí druhého (pokud je zákonné), protože normální občan ví, že každý je zodpovědný za své podnikání, kde investuje vlastní peníze. Vy tady kibicujete jako zákazník a rádobypodnikatel, a je pokud si o to tak říkáte, je třeba to jasně pojmenovat. DZ ukáže "trh" zda jejich práce/nabídka je konkurenceschopná a "společensky potřebná", to je zda si na sebe vydělají. Kibicové nikdy nikoho neuživili.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Miroslav Galko 17. 10. 2013, 11:42:07
Ono i ti takzvaní "kibicové" jsou důležití, protože jak tu psal včera pan Miklík z DigiZone ve vedlejší diskuzi (Výzva - zpřísupněte na ukázku týden staré články z placené sekce), záleží i na názorech čtenářů a podnětech od čtenářů a dojde k vyhodnocení.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: BeatJ 17. 10. 2013, 19:04:40
To je jen takova omacka od pana Miklika,kterou se snazi umele uklidnit situaci.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jaroslav Novák 29. 10. 2013, 11:38:45
Chci se zeptat redakce, za úterní rozhovory také platíte?  Za data sledovaností jste psali, že platíte, to už vím.

Neberte to špatně, jen se ptám.  O rozhovory jsme měl vždycky zájem, bylo to zajímavé počtení, o nějaké data sledovanosti vůbec.  Neuvažujete v budoucnu rozdělit premium obsah do dvou kategorií, jedno na rozhovory a druhé na tu sledovanost za kterou platíte? 

Dnes když se kouknu v tuhle hodinu na obsah aktualit, tak je to snad poprvé co mě vůbec nic nezajímá a je to takové suché, krom toho rozhovoru.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: petan97 29. 10. 2013, 12:15:27
Tak za dnešek jediný normální bezplatný článek je o digitálním rozhlasu(+ tipy na úterý).Navíc nechápu,proč se tu neustále čím dál více objevují různé PR články a jakési recenze a topení či bůhvíco od pana Herwinga.Proč to tu dáváte když to ani omylem nesouvisí ani s televizí,ani s rádiem,prostě s ničím na co je tento web zaměřen? 
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Miroslav Galko 29. 10. 2013, 12:47:20
A bude hůř ! PR články budou zpoplatněné 99 Kč. V liché dny je cena bez daně a v sudé dny je cena s daní  ;D ;D ;D

Tím narážím na neuvádění plné ceny u předplatného.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Dan Rozsíval 29. 10. 2013, 15:42:33
Mě teda nějaká sledovanost absolutně nezajímá, nicméně pokud v poslední době vidím, tak jestli byla účelem těch plateb "likvidace" těch novákovských diskuzních hádek které každý takový článek vždy provázely, tak bylo účelu dosaženo přímo dokonale.  ;D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Stefan Bukovan 30. 10. 2013, 07:50:17
Navíc nechápu,proč se tu neustále čím dál více objevují různé PR články a jakési recenze a topení či bůhvíco od pana Herwinga.Proč to tu dáváte když to ani omylem nesouvisí ani s televizí,ani s rádiem,prostě s ničím na co je tento web zaměřen?

keby ste si poriadne preštudovali na čo je tento server zameraný (a čo znamená to slovo DIGI v názve) tak sa nemôžete takto sprosto pýtať - už dávno totiž obsahuje aj časť nazvanú DIGItálna domácnosť... To že hore v záhlaví je napísané "nejlepší web o televizi a digitálnim vysílaní" je len REKLAMNÝ slogan.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jaroslav Novák 28. 11. 2013, 10:34:01
Dobrý den,  mohl by někdo z redakce, nespíše pan Potůček zodpovědět můj dotaz tady ve vláknu z data 29. 10. 2013, 11:38:45. ? Díky 

Postupem času si stojím za tím, že bych měl zájem o rozhovory, ale proč bych do toho měl platit sledovanost, grafy atp. to mi je úplně k ničemu a nikdy jsem to nevyhledával.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: blueflash . 24. 01. 2014, 08:58:45
Informace o tom, co bude na Nově zadarmo si musíme zaplatit. Vy jste ale vtipálci.  :D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 24. 01. 2014, 09:06:10
Ona má něco Nova se společností Internet Info společného?
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Grifin 24. 01. 2014, 09:18:07
Informace o tom, co bude na Nově zadarmo si musíme zaplatit. Vy jste ale vtipálci.  :D
Přesně teď jsem založil stejný vtip do jiného vlákna :-)

Zamýšlím se zda tahle aktualita má vůbec nějakou informační hodnotu? Mám pocit že zajímavé by to bylo pokud se stane něco opačného ale že pustí něco zdarma .... To je přeci věc PR NOVY a ne placená aktualita.

Nerozumím systému DZ kdy to je vhodné zpoplatnit a kdy je to volně pro plebs aby udělal návštěvnost serveru.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: pajas2 24. 01. 2014, 09:19:50
Přece pro lepší pocit, že vím něco víc než ti co neplatí.  ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Grifin 24. 01. 2014, 15:09:50
Hmm. a co se poučit z historie ... ne náhodou právě NOVA uvolňuje archiv.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: spyko 24. 01. 2014, 18:59:49
Už bych to neřešil,je to jejich záměr,kdo si to chce předplatit-prosím,sami se poučí! 8)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 28. 01. 2014, 11:38:34
Zaujala mne jedna věc. U placených "prémiových" témat téměř nikdy není zobrazen žádný názor. Domníval jsem se, že pro "neplatiče" není přístupný ani tento počet názorů v případné diskuzi. Ale v nedělním tématu "Máme rádi Česko startovalo s 583 tisíci diváky, premiéra filmu na Nově nad milionem...." se mi najednou zobrazilo dokonce 18 názorů. Mám pro to jen 2 vysvětlení. V článku, nebo v diskuzi, byla uvedena taková nehoráznost, že vyprovokovala k diskuzi tolik platících, nebo se do sebe urputně pustili i jen 2 nesnášenliví diskutující, kteří si zaplatili přístup k čemukoliv? Nebo jsou taková čísla celkem běžná a jen "náhodou" unikla i pod placený obsah? Nechce se mi věřit, že i možná zajímavá placená témata jsou většinou bez jakékoliv reakce, nebo, že někteří zdejší vášniví diskutéři "vyměkli" a zaplatili si právě jen toto téma o sledovanosti v jednom dnu, či se konečně "upsali" na delší časové období?

Obecně ale musím konstatovat, že v poslední době s nelibostí sleduji dění na DigiZone. Počet placených článků přibývá, přesto nejsou pro mne až tak atraktivní, abych za ně zaplatil. Dále obsah "vylepšují" reklamní články téměř na cokoliv, i to, co s digitálním vysíláním opravdu nemá vůbec nic společného (lampa, tepelné čerpadlo a pod.) a pro mne od počátku zbytečné denní Televizní tipy. Pomocí rolovacího kolečka na myši sice stránky projedu rychle, ale již málokdy narazím na něco tak zajímavého, že bych článek otevřel, pročetl následnou diskuzi, či dokonce se do diskuze zapojil.

Pro mne zmíněná ztráta atraktivity volně přístupného obsahu na DigiZone se možná brzy projeví podobně, jako jsem se před časem zklamaně odklonil od podobného webu - DigitálníTelevize. Zatím mne zde ještě drží zdejší Fórum, kde se dá celkem snadno vyhnout tématům, která nespadají do oblasti mých zájmů.

P.S.
Zpětně jsem zapátral po možné příčině napsání tohoto mého "hodnocení" a vysvětlily mi to asi kupecké počty? Nyní je na první stránce webu z 15 článků 9 pro mne nepřístupných, či zbytečných. Tento poměr 9/6 snad tak zatím nikdy veliký nebyl?
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Dan Rozsíval 28. 01. 2014, 12:13:30
Řekl bych že Digitální televize má úplně jiný problém a tj. že redakce tam není schopna definitivně zatočit s tím "Žižkovským" puberťákem který tam občas řádí. Většina "starousedlíků" už ho sice okamžitě pozná a zcela rozumně na něj vůbec nereaguje ale i tak to tam občas pořádně zaplaví totálními nesmysly. Ale jinak v pohodě, žádné sledovanosti a tepelná čerpadla se tam naštěstí neřeší. Tady naštěstí zůstalo ještě Fórum což je něco podobného, protože toho placeného je tu opravdu bohužel čím dál víc.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 28. 01. 2014, 12:57:40
V hlavním feedu, nebo jak bych náš hlavní blok, kde se zobrazují zprávy, nazval, je zamknutých textů minimum - čtyři. Počítám aktuality i hlavní články. Vše ostatní je dostupné grátis. Nepočítám rubriku "Doporučujeme" apod. Z 15 textů je nadále volně dostupných jedenáct. Řekl bych, že je to stále většina. Nesnažte si realitu přizpůsobovat, jak se vám to hodí...
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Tech7 28. 01. 2014, 13:49:16
Mě spíš vadí jedna praktická věc, že v RRS u zpoplatněných článků není v nadpise upozornění že se jedná o placený obsah. Označení [Prémiový obsah] je až v náhledu článku. Uvítal bych aby se v nadpisu psalo toto označení, stejně jako se dnes značí [aktualita], protože běžně mám zapnuté jen nadpisy.

(http://s30.postimg.org/405ycn09d/digizone_rss_2013_01_28.png)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 28. 01. 2014, 15:20:08
V hlavním feedu, nebo jak bych náš hlavní blok, kde se zobrazují zprávy, nazval, je zamknutých textů minimum - čtyři. Počítám aktuality i hlavní články. Vše ostatní je dostupné grátis. Nepočítám rubriku "Doporučujeme" apod. Z 15 textů je nadále volně dostupných jedenáct. Řekl bych, že je to stále většina. Nesnažte si realitu přizpůsobovat, jak se vám to hodí...
V okamžiku, kdy jsem se rozhodl svůj příspěvek/pocit publikovat, což bylo asi v 10 hodin, moje "počítání" odpovídá realitě. Když se nyní ohlédnu na toto období, tak je v seznamu 6 zamknutých Článků, 2 Reklamy, 2 Tipy a 6 volných Článků. Čili poměr 10/6, což nepovažuji za "Nesnažte si realitu přizpůsobovat, jak se vám to hodí...", ale za osobní vysvětlení mého znechucení.  :P
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 28. 01. 2014, 17:34:40
Někdy to vyjde tak, jindy tak. Myslím, že teď můžete být s poměrem zamknutých/volných zpráv opět spokojen...
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jaroslav Novák 28. 01. 2014, 17:51:21
Já jsem docela stále zklamanej, že sledovanost a rozhovory jsou ve stejné placené nabídce, kdyby se to dalo aspoň rozdělit.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jiří V. 21. 05. 2014, 10:08:24
Obsah serveru DigiZone není zas tak lákavý, aby tu byla ta ochrana "redakčního schvalování"
Odrazuje to diskutéry a už chápu, proč pod články není rozsáhlá diskuse, jako bývala.

A ta dvojitá ochrana spamu je taky super (zde na foru)

Tohle jsem ještě nikde neviděl :D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 21. 05. 2014, 11:27:46
Atraktivitu obsahu se snažíme držet na maximální možné úrovni. Samozřejmě, že ne vždy se něco děje, abyste četl pořád bomby. Příště bych zároveň doporučil nepoužívat vulgarity. Určitě víte, které slovo jsem vám smazal. ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jiří V. 21. 05. 2014, 12:50:13
Teď jste mě dostal. Já si nejsem vědom, že bych napsal něco urážlivého.
Asi mi to zpětně nenapíšete, že?   :D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jiří V. 22. 05. 2014, 18:12:02
Takže jsem tu krátce, už mam černej puntík (za údajné sprosté slovo, ale nejsem si toho vědom - na tohle jsem opatrný) no a pak ještě ty komentáře k článkům, které si nikdo nepřečte, protože než příspěvek schválí schvalovač, tak článek zmizí v hlubinách historie :D

Otázka: Pokud zaplatím 50Kč za článek, okopíruju text, vložím ho sem na forum, asi tento čin nebude mít kladný ohlas ze strany redakce, což?
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 26. 05. 2014, 11:16:49
Pak by to byl rozhodně váš poslední příspěvek. ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Dan Rozsíval 26. 05. 2014, 11:59:42
Otázkou je proč by to dotyčný dělal tak hloupě že. Pokud to budu chtít udělal tak to pošlu příp. zájemcům soukromě a je to.  ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Petr PetrK 26. 05. 2014, 12:25:14
Pak by to byl rozhodně váš poslední příspěvek. ;)

Na chvíli. Než si vymyslí nové jméno, jinou IP adresu... Vždyť to známe, kdo jest "od přírody" potížistou a potřebuje si hojit své ego, tak si cestičku(y), jak takto činit, vždycky najde :D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 26. 05. 2014, 13:29:27
Pak by to byl rozhodně váš poslední příspěvek. ;)


proč mám článek který si zaplatím volně šířit dál,co z toho budu mít já když si článek zaplatím a nikdo mi ho nezaplatí,nejsem sociálka  laskavě děkuji  8)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 26. 05. 2014, 23:24:31
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 27. 05. 2014, 02:47:49
Ta Černá tečka je jako že nejsem v oblibě
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 29. 05. 2014, 17:16:41
Takže jsem tu krátce, už mam černej puntík (za údajné sprosté slovo, ale nejsem si toho vědom - na tohle jsem opatrný) no a pak ještě ty komentáře k článkům, které si nikdo nepřečte, protože než příspěvek schválí schvalovač, tak článek zmizí v hlubinách historie :D

Otázka: Pokud zaplatím 50Kč za článek, okopíruju text, vložím ho sem na forum, asi tento čin nebude mít kladný ohlas ze strany redakce, což?
To je tady naprostá klasika, sám jsem před 4 dny něco napsal a dodneška to schválené není a téma kdesi dávno zapomenuté. Osobně to samozřejmě přežiju :D , ale už toto je pro mě signál, že důvěryhodnost zdejšího webu není moc velká neboli pokud bych uvažoval o zakoupení placeného obsahu, tak zde by to určitě nebylo. Možná až v budoucnu po výměně vedení DZ. Je to samozřejmě čistě můj soukromý názor.

http://i.nahraj.to/f/Hqi.jpg
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: BeatJ 29. 05. 2014, 18:32:20
To je opravdu smutne s tim schvalovanim..
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jiří V. 30. 05. 2014, 16:10:42
Takže jsem tu krátce, už mam černej puntík (za údajné sprosté slovo, ale nejsem si toho vědom - na tohle jsem opatrný) no a pak ještě ty komentáře k článkům, které si nikdo nepřečte, protože než příspěvek schválí schvalovač, tak článek zmizí v hlubinách historie :D

Otázka: Pokud zaplatím 50Kč za článek, okopíruju text, vložím ho sem na forum, asi tento čin nebude mít kladný ohlas ze strany redakce, což?
To je tady naprostá klasika, sám jsem před 4 dny něco napsal a dodneška to schválené není a téma kdesi dávno zapomenuté. Osobně to samozřejmě přežiju :D , ale už toto je pro mě signál, že důvěryhodnost zdejšího webu není moc velká neboli pokud bych uvažoval o zakoupení placeného obsahu, tak zde by to určitě nebylo. Možná až v budoucnu po výměně vedení DZ. Je to samozřejmě čistě můj soukromý názor.

http://i.nahraj.to/f/Hqi.jpg


Však já s přispíváním do diskuse pod články už rezignoval. To už opravdu můžu rozesílat maily nebo dokonce dopisy přes Českou poštu.
Pochopil bych to v Číně z politickýho důvodu. Ale rozhodně tam nemají opatření proti spammerům takové jako tady. Opravdu toto řešení vidim poprvé.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 30. 05. 2014, 16:21:48
Takže jsem tu krátce, už mam černej puntík (za údajné sprosté slovo, ale nejsem si toho vědom - na tohle jsem opatrný) no a pak ještě ty komentáře k článkům, které si nikdo nepřečte, protože než příspěvek schválí schvalovač, tak článek zmizí v hlubinách historie :D

Otázka: Pokud zaplatím 50Kč za článek, okopíruju text, vložím ho sem na forum, asi tento čin nebude mít kladný ohlas ze strany redakce, což?
To je tady naprostá klasika, sám jsem před 4 dny něco napsal a dodneška to schválené není a téma kdesi dávno zapomenuté. Osobně to samozřejmě přežiju :D , ale už toto je pro mě signál, že důvěryhodnost zdejšího webu není moc velká neboli pokud bych uvažoval o zakoupení placeného obsahu, tak zde by to určitě nebylo. Možná až v budoucnu po výměně vedení DZ. Je to samozřejmě čistě můj soukromý názor.

http://i.nahraj.to/f/Hqi.jpg (http://i.nahraj.to/f/Hqi.jpg)


Však já s přispíváním do diskuse pod články už rezignoval. To už opravdu můžu rozesílat maily nebo dokonce dopisy přes Českou poštu.
Pochopil bych to v Číně z politickýho důvodu. Ale rozhodně tam nemají opatření proti spammerům takové jako tady. Opravdu toto řešení vidim poprvé.


Ten kdo to schvaluje evidentně nestíhá,tak se holt nedivte že vám to neposvětí,má spousty práce děkuji i já toto holt respektuji je to fakt  :)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 30. 05. 2014, 16:43:58
Když to evidentně nestíhá (navíc to jistě není záležitost jednoho člověka), tak nemá takovou funkcionalitu vedení DZ vůbec zavádět. Samozřejmě je to jejich web, mohou si dělat co uznají sami za vhodné, ale na image jim to rozhodně nepřidá...
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jiří V. 30. 05. 2014, 16:44:52
Citace
Ten kdo to schvaluje evidentně nestíhá,tak se holt nedivte že vám to neposvětí,má spousty práce děkuji i já toto holt respektuji je to fakt  :)

Jistě, práce nad hlavu, však proč si schvalováním přidělávat další, když to jde jednodušeji, že? Dneska je in dělat vše složitěji. :p
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 02. 06. 2014, 09:02:18
Zdejší redakce musí mít opravdu práce nad hlavu, protože u příspěvků z 25.5.2014 (http://www.digizone.cz/clanky/dvb-t2-zatim-se-zda-ze-vitezi-myslenka-casu-dost/nazory/#n1) stále nic nového :D  Možná bude lepší, když každý příspěvek rovnou postnu i do fóra a pak již na schvalování nemusí nikdo plýtvat svým drahocenným časem :D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 02. 06. 2014, 09:24:19
Kromě problémových jedinců jsou samozřejmě příspěvky schvalovány co nejdříve je to možné.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 02. 06. 2014, 09:28:50
Potom by bylo korektní napsat do pravidel, že se příspěvky neschvalují dle obsahu, ale dle dotyčného, který je píše (resp. dle redaktora, který má s dotyčným nějaké osobní spory, které si takto řeší) :)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 02. 06. 2014, 09:55:43
Máte za potřebí se tady hádat pak jste zrálo pro dr.Chocholoušek
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 02. 06. 2014, 09:58:20
Máte za potřebí se tady hádat pak jste zrálo pro dr.Chocholoušek
Nejde o žádné dohadování, ale o to, že buď je schvalování příspěvků opatření kvůli spamu, anebo je to nástroj k osobnímu vyřizování účtů. A to by bylo dobré vědět dřív, než se tady člověk zaregistruje a začne cokoliv psát.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 02. 06. 2014, 22:03:20
Máte za potřebí se tady hádat pak jste zrálo pro dr.Chocholoušek
Nejde o žádné dohadování, ale o to, že buď je schvalování příspěvků opatření kvůli spamu, anebo je to nástroj k osobnímu vyřizování účtů. A to by bylo dobré vědět dřív, než se tady člověk zaregistruje a začne cokoliv psát.


Ano je tu jistá spamová historie,kdysi když to bylo bez registrace tak toho využívali různí spameři kteří zaplevelovali diskuzi a když se vymezil prostor tak měnili nicky a sítové připojení a pro to ta obezřetnost a taky nezájem sponzorů sponzorovat tento web vedl majitelé ke zpoplatnění stránek aby se web udržel nad hladinou a aby se noví diskutující tzv. Prověřili tak je tu schválení,samozřejmě je tu možnost ban na měsíc pro všechny diskutéry pokud hrubě poruší pravidla vědšinou slušného chování a vyjadřování ve smyslu vulgarit předně,ne spisovné češtiny,není to přece lingvistický web jazyka českého ale i tak občas diskutéří rádi upozorní na spisovnost že to není v pořádku dle spisovné češtiny  :D pro to.
Takže záleží na vás jestli web DIGIZONE.CZ je atraktivní i za cenu tohoto omezení nováčků a prakticky dodržování slušného chování v diskuzních příspěvcích tak rádi vás tu uvítáme s vlasním slušným názorem na věc a téma Děkujeme  ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Daniel Kulhánek 04. 06. 2014, 20:52:13
Máte za potřebí se tady hádat pak jste zrálo pro dr.Chocholoušek
Nejde o žádné dohadování, ale o to, že buď je schvalování příspěvků opatření kvůli spamu, anebo je to nástroj k osobnímu vyřizování účtů. A to by bylo dobré vědět dřív, než se tady člověk zaregistruje a začne cokoliv psát.


Ano je tu jistá spamová historie,kdysi když to bylo bez registrace tak toho využívali různí spameři kteří zaplevelovali diskuzi a když se vymezil prostor tak měnili nicky a sítové připojení a pro to ta obezřetnost a taky nezájem sponzorů sponzorovat tento web vedl majitelé ke zpoplatnění stránek aby se web udržel nad hladinou a aby se noví diskutující tzv. Prověřili tak je tu schválení,samozřejmě je tu možnost ban na měsíc pro všechny diskutéry pokud hrubě poruší pravidla vědšinou slušného chování a vyjadřování ve smyslu vulgarit předně,ne spisovné češtiny,není to přece lingvistický web jazyka českého ale i tak občas diskutéří rádi upozorní na spisovnost že to není v pořádku dle spisovné češtiny  :D pro to.
Takže záleží na vás jestli web DIGIZONE.CZ je atraktivní i za cenu tohoto omezení nováčků a prakticky dodržování slušného chování v diskuzních příspěvcích tak rádi vás tu uvítáme s vlasním slušným názorem na věc a téma Děkujeme  ;)
Jestli jste to nepoznal, tak pan GAGA je pořád jeden a ten samý Technik TKR... Akorát už asi se stopadesátým Nickem.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 05. 06. 2014, 01:24:10
Jestli někdo má potřebu neustále psát to svoje tak to je jasný spam.otázkou zůstává kdo tady ten spam bude krotit. Když na to nejsou lidé.  :D :D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 05. 06. 2014, 02:23:07
Tak :Dže co takhle NEreagovat a nechat bez odezvy.to by bylo tragédie pro tyto pisálky  :D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 05. 06. 2014, 06:42:09
Na paranoidní jevy některých zdejších přispěvatelů je opravdu lepší nereagovat, protože hlavně jejich neustálá posedlost nějakým imaginárním technikem velmi brzy udělá z diskuze žumpu. Prostě ať se vykecají, a když zjistí, že na ty jejich bláboly není reakce, tak dají - alespoň na chvíli - pokoj :)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Čestmír Polák 05. 06. 2014, 07:57:13
Alexi, pravděpodobně se opět blíží doba, kdy budete vyřazen z diskusí. Opět si budete zakládat novou xtou identitu, ale ta podléhá nějakou dobu schvalování příspěvků. To Vás opět na chvíli umravní. Budete si opět stěžovat, že vaše příspěvky dlouho čekají na schválení. Není lepší být slušný a diskutovat věcně bez urážek a napadání?
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Petr PetrK 05. 06. 2014, 08:08:57
Někteří lidé slušní nikdy nebudou. Respektive chvíli to schovaní za jinou identitou vydrží, než pak časem opět kohosi pourážejí zleva-zprava a obdrží BAN. Jediná možnost je - jakékoli příspěvky takovýchto jedinců velmi dobře čitelných i pod jiných nickem zcela ignorovat.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 05. 06. 2014, 08:39:21
Alexi, pravděpodobně se opět blíží doba, kdy budete vyřazen z diskusí. Opět si budete zakládat novou xtou identitu, ale ta podléhá nějakou dobu schvalování příspěvků. To Vás opět na chvíli umravní. Budete si opět stěžovat, že vaše příspěvky dlouho čekají na schválení. Není lepší být slušný a diskutovat věcně bez urážek a napadání?
Já tady snad začal někoho napadat jako první? Chtělo by to, vážený příteli, větší míru soudnosti a svoje slova směrovat přesně na ty jedince, kteří tady spory neustále vyvolávají a jejich cca 90% příspěvků jsou jenom osobní invektivy a hledání nějakých techniků apod. bludy - protože přesně ti by potřebovali umravnit, aby diskutovali jenom o tématu a ne o nesmyslech.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: spyko 05. 06. 2014, 18:47:43
A co takhle nechat jedno téma tzv.vyřvávací,zrovna tohle by bylo ideální,tady by technik + ostatní se mohli odreagovat,vyčistit ap.,no a ve zbylých tématech by mohlo být klidněji? 8)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 06. 06. 2014, 07:35:33
Trochu z jiného soudku. Jak se asi podstatně liší obsah aktuality "Startuje Country no. 1, druhý kanál Šlágru. Kde všude ho naladíte a co nabídne?" od 14 hodin staré "Country no. 1 den před ostrým startem zahájila promo vysílání v kabelovce UPC"?

Kromě toho, že jedna je placená "prémiová", která, alespoň u mne, by za 50 nebyla.  ;D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jan Potůček 06. 06. 2014, 15:07:17
Liší se dost podstatně. Kdybyste si ten článek koupil, nebo měl předplatné prémiového obsahu DigiZone.cz, víte a nemusíte tady spekulovat.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 06. 06. 2014, 16:08:59
Liší se dost podstatně. Kdybyste si ten článek koupil, nebo měl předplatné prémiového obsahu DigiZone.cz, víte a nemusíte tady spekulovat.


Ano,jen nejsem tak bohat abych si zaplatil roční předplatné,ano měl bych zájem o to měsíční předplatné třeba cca těch 500,- na celý měsíc prémiových článků to by se mi moc líbilo a třeba i jako předplatit dopředu,beru nebo zpětně,to nechám na zvážení Digizone.cz
PS : je to rozhodně lepší (Měsíční předplatné) než platit jednorázově 50,- za každou aktualitu prémiovou  :D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 07. 06. 2014, 10:46:35
Liší se dost podstatně. Kdybyste si ten článek koupil, nebo měl předplatné prémiového obsahu DigiZone.cz, víte a nemusíte tady spekulovat.
Já se na to koukám z mého úhlu pohledu. Za 50.-Kč mi ta informace opravdu nestojí, za celoroční předplatné už tuplem. Tuto stanici v Praze přijímám z DVB-T na "nasliněný prst" již delší dobu, nejnověji se nabízí i v UPC. Čili informace o tom, jak a kde, já nepotřebuji. Co bude programovou náplní, co se týče typu "country" muziky, jsem si už také udělal představu a o plánech majitelů jakýchkoliv stanic už bylo napsáno dost a jaká je potom realita, to je opět o něčem jiném.

Proto jste mne bohužel nepřesvědčil o tom, že bych měl zbytečně utratit 50.-Kč za cokoliv o Country No.1, i bez spekulací  ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 07. 06. 2014, 11:19:06
Nechápu ty nářky nad placeným obsahem - vždyť to není povinnost platit (na rozdíl třeba od ČT a ČRo). Chci, zaplatím - nechci, neplatím. Jinak placený obsah je na webech už poměrně běžná věc, třeba na http://psychologie.cz/ se platí taky, byť oproti DZ to vychází na polovinu za článek. Žijeme holt v kapitalismu a každý chce za práci dostat zaplaceno.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: BeatJ 07. 06. 2014, 17:22:08
Placený obsah je volitelný, takže koho nezajímá, doporučuji si ho nevšímat.
Také mě nezajíma, dané informace hodnotu nemají.
Dokonce jsou i nástroje, že placený obsah/články se mě vůbec nezobrazují.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Miroslav Vlasák 07. 06. 2014, 17:56:41
Vidím, že pokud se tu někdo negativně vyjádří k serveru Digizone, je jeho příspěvek smazán. My admini na facebooku, kde máme skupiny o všem, co se týká pozemního i satelitního vysilání, necháváme každého projevit svůj názor, pokud je veden slušnou formou. Bohužel váš server v současné době již zajímá pouze placená sekce a tím pádem přicházíte o členy, kteří s vámi rádi diskutovali. Nezbývá nám nic jiného, než si hledat novinky jinde.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 08. 06. 2014, 09:15:48
Koncem ledna jsem zde komentoval aktuální nabídku tohoto webu, kdy poměr pro mne zajímavých témat a těch zamčených jsem "kritizoval". http://forum.digizone.cz/index.php?topic=1093.msg57380#msg57380

Dnes ráno jsem zaregistroval v "hlavním feedu" jen 2 zamčená témata a to ještě o sledovanosti. Čili bych mohl mít radost? Zas až tak moc velkou ale nemám. Opravdu mne zaujalo jen téma o dabingu, děkuji za něj, část zbytku jsem letmo prolistoval. Určitě mám ale lepší dojem, než ze dnů, kdy tématem jsou jen reklamy, personálie, či podobné zákulisní "drby".

Prosím nekamenujte mne, je to jen můj momentální osobní názor a je to tak jistě lepší, než kdybych mluvil za "diváky", "všechny" a pod..  ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Karel Cibulka 08. 06. 2014, 10:46:47
Jako proč bych si měl platit roční prémiové články dopředu jako z rozmaru nebo co?vědšina zřejmě bude číst volné zprávy a najde si jiný atraktivnější zdroj novinek a aktualit o digitálním vysílání.
Jsem ochoten platit cca 400,- až 500,- za měsíc prémiových článků předplatné měsíční jako noviny,elektrina,plyn,poplatek za rozhlas a televize a další...
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 23. 06. 2014, 07:53:31
Sláva,
už se všechno ví! Tedy alespoň se tak tváří titulek dnešního půlnočního placeného/premiérového článku.

To bylo řečí, zda čekat na přijímače pro DVB-T2, zda není zbytečné již dnes kupovat TV se schopností příjmu jen H.264/AVC?
Že nebude možný upgrade na novější H.265/HEVC? Dokonce se již ví, jak bude vysíláno UltraHD.

Pro ty, co to ještě něvěděli, ba dokonce ani netušili, stačí obětovat padesátku a bude jim vše jasné.

Pokud si článek zaplatí i všichni dodavatelé a obchodníci a podle toho se zařídí, čeká Česko v příštích letech jen selanka přirozeného a postupného přechodu na technologie pro příštích nejméně 20 let.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: ivovi 23. 06. 2014, 09:58:46
Vzhledem k tomu, ze titulek zminuje pouze UHD, nic z nej pro otazku HD AVC vs. HEVC nevyplyva. Je jasne, ze UHD v DVB-T2 a v AVC u nas ani nikde na svete pro radne vysilani nehrozi.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 11. 08. 2014, 14:52:52
Konečně mohu zase po dlouhé době DZ pochválit. Po dnešních třech "prémiových" příspěvcích zase jeden "veřejný" a pro mne opravdu zajímavý, o RS7 na Čerchově, což na chalupě zužitkuji.  ;D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Dan Rozsíval 11. 08. 2014, 15:09:06
Tak takový "veřejný" článek jako dneska, byť jsem absolutně mimo dosah, je vždycky víc než 150 prémiových že. Předpokládám že na chalupě opět na jednu anténu.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 11. 08. 2014, 15:14:44
Pánové, v pondělí jsou vždycky tři prémiové texty. Už jste si mohli zvyknout. ;) Slibuju, že za chvíli ale vyjde další zajímavá gratis zpráva. 8)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 11. 08. 2014, 15:25:54
Tak takový "veřejný" článek jako dneska, byť jsem absolutně mimo dosah, je vždycky víc než 150 prémiových že. Předpokládám že na chalupě opět na jednu anténu.
Samozřejmě. Předpokládám, že když MUX4 z Čerchova má na mé chalupě téměř maximální úroveň kvality, tak trojnásobný výkon RS7 bude také v pohodě a s MUXem ZDF na kanále 33 se také nepopere.  ;D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 11. 08. 2014, 15:26:19
Zpráva už vyšla. A tentokrát jenom tady a ne i u konkurence, jako tomu bylo s RS7 :)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 11. 08. 2014, 15:27:26
Pánové, v pondělí jsou vždycky tři prémiové texty. Už jste si mohli zvyknout. ;) Slibuju, že za chvíli ale vyjde další zajímavá gratis zpráva. 8)
Zvykl jsem si prémiové texty ignorovat, ale když zaberou celostránkové zobrazení, nejde je zkrátka přehlednout.  :P
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 11. 08. 2014, 15:41:58
Zpráva už vyšla. A tentokrát jenom tady a ne i u konkurence, jako tomu bylo s RS7 :)
Ale i tuhle zprávu jsme měli v porovnání s konkurencí o několik desítek minut dříve. :)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Dan Rozsíval 11. 08. 2014, 15:44:54
Samozřejmě. Předpokládám, že když MUX4 z Čerchova má na mé chalupě téměř maximální úroveň kvality, tak trojnásobný výkon RS7 bude také v pohodě a s MUXem ZDF na kanále 33 se také nepopere.  ;D

Tak měl by. Ale pozor na bdělost, RS7 je daleko citlivější na nastavení než-li MUX 4.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jiří V. 19. 08. 2014, 11:57:59
Proč vlastně na Digizone nejsou články o zajímavostech z jednotlivých stanic ČR, srovnání s ostatními SR, FR, USA stanicemi?
Třeba reklama. V čem se liší, kolik stojí, jak se vyhodnocuje, na to se dá navázat na peoplemetry, na to nějaká úvaha. Třeba, že na slovenské Jojce mají vysílání reklamy tak, jak ve většině států - tzv. krátká reklama, 30s-60s o to ale více během pořadu. Jestli je tato forma pro diváka stravitelnější (pro mě určitě) než ty naše desetiminutové reklamy. Jen okolo tématu reklama je tolik informací, které bych si rád tu přečetl. Já tohle opravdu nechápu. "Nejlepší web o TV..." nevím, jak je tato věta pravdivá, ale mohlo by to s tím serverem být o mnoho lepší.

Tuhle jsem četl něco VKV (myslel jsem, že jde o seriál Velmi křehké vztahy - šlo však o zkratku velmi krátkých vln) kde pan redaktor psal, že se v létě vždy signál sám nějak přeladí a je možno slyšet úplně něco jiného než co jest původně naladěno. Ano, napsal jsem to jako laik a také jako amatér bych si přál, kdyby to v článku někdo vysvětlil. Proč tam nebyla odrážka s odkazem "Co je VKV?" nebo jednoduché vysvětlení pro obyčejného člověka, co to samovolné přeladění rádia způsobuje...
Jenže kde nic, tu nic. A je to škoda. Takto mi to totiž přijde, že autor nepřímo říká "Najdi si to sám, existuje google"

Berte to prosím spíš jako námět ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 25. 08. 2014, 07:27:56
Tak to jsem nečekal, že příštím kupujícím televizorů se jejich rozhodování prodraží téměř o 1000 korun. Titulek placeného "prémiového" článku o servisu totiž naznačuje, že bez jeho přečtení se nedá nic rozumně koupit. A to by si měli všichni ještě pospíšit, dokud platí prázdninová sleva. Na Vánoce, kdy bývá boom nákupů TV nejvyšší, už to bude za ještě vyšší cenu!  ;)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Horal 25. 08. 2014, 08:16:16
ano,
máte pravdu, televizory už podražily docela citelně i bez přečtení tohoto článku :). Ještě o velikonocích jsem koupil smart Panasonica Vieru LED  za loňskou cenu někde v akci u Electrowordu 42´´ za cenu okolo 11190,-Kč a nyní se neprodává pod 12500,-Kč.
A bude hůř až se doprodají skladové zásoby. Neplatí to ale jen pro televizory, ale elektroniku obecně.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Lukáš Polák 25. 08. 2014, 09:25:24
Pamětníku, vždyť už to znáte a víte. V pondělí vycházejí vždy tři placené texty - hlavní článek, sledovanost a týdenní data. Na začátku týdne je zkrátka zpoplatněných článků nejvíce. Bylo to tak, je a bude vždy.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 25. 08. 2014, 09:42:32
Lukáši, vždyť to skutečně oba víme.  :)

Nicméně mne ta poznámka napadla v souvislosti s nutností zaplacení přístupu k technickým informacím, kterých si od pana Herwiga vždy vážím a pokládám za zajímavé, hodné přečtení. To, že to bylo uveřejněno právě v pondělí, kdy tradičně došlo k zahuštění výběrové nabídky, nic na této věci nemění.  ;)

Ani to nesouvisí se stavem v prodejnách, který uvedl Fox_Mulder.  ;D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 25. 08. 2014, 09:45:25
ano,
máte pravdu, televizory už podražily docela citelně i bez přečtení tohoto článku :). Ještě o velikonocích jsem koupil smart Panasonica Vieru LED  za loňskou cenu někde v akci u Electrowordu 42´´ za cenu okolo 11190,-Kč a nyní se neprodává pod 12500,-Kč.
A bude hůř až se doprodají skladové zásoby. Neplatí to ale jen pro televizory, ale elektroniku obecně.
Ono bude stačit počkat na výprodej TV bez DVB-T2 tuneru a ceny opět poklesnou.  ::)
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 25. 08. 2014, 10:06:14
DVB-T2 tuner nikoho nezajímá, toto vysílání je v ČR mrtvá věc.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Horal 25. 08. 2014, 10:09:47
 ;D to se ještě načekáme, nikdo neví kdy to bude. No a pak kdo a co bude vysílat, případně za kolik (pokud půjde o placenou nabídku).
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Pamětník 25. 08. 2014, 10:58:55
nicméně, trh již na "volání" po přijímačích s DVB-T2 tunery zareagoval a prodejci většinou neopomenou to ve své nabídce uvést  ;D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Horal 25. 08. 2014, 11:55:06
DVB-T2 tuner nikoho nezajímá, toto vysílání je v ČR mrtvá věc.
Vidím to podobně. Navíc lidé v mnoha oblastech ve "slavném" dvb-t nechytí ani Mux3 s žádaným dětským kanálem a Primou Zoom. Ale to už je naše česká specialita nic pořádně nedodělat a hups jinam. Pokud bude nějaké T-2 vysílání, zřejmě bude zasahovat opět pár vybraných měst a tak asi tak.
Dokonce jsem několika nadšencům, kteří sundali parabolu kvůli servisnímu poplatku ji opět po pár měsících montoval z5 :D.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Dan Rozsíval 25. 08. 2014, 15:59:40
Pamětník: Jo, akorát ti nadšenci kteří si TV s takovým tunerem koupí si ho můžou tak leda připíchnout na nástěnku. Než se tu totiž rozjede tak už ta jejich telka bude ve sběrném dvoře.  ;D
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Bohumír Džubej 31. 08. 2014, 10:46:56
Tak na DigiZone.cz již dorazili "věštci". V titulku placeného článku vydaného v neděli dopoledne v 9:55 se objevila "předpověď" sledovanosti nedělního večera. Sledovanost však měly sobotní programy. V době, kdy píši tyto řádky je sice neděle již opravena na sobotu, ale minimálně u placeného článku bych očekával, že si jej autor po sobě přečte a něko to po něm ještě raději zkontroluje, protože vlastní chyby člověk obvykle nevidí. To znám z vlastní praxe. Když už si za něco nechávám platit, mělo by to být garancí kvality. Takto mohu spekulovat, zda podobné chyby nejsou i v obsahu článku.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Alex Gaga 31. 08. 2014, 11:00:19
Já bych zase u placených Windows očekával, že pojedou alespoň půl roku bez nutnosti nějakých aktualizací - a také jsem se zatím nedočkal :D  Tím chci říci, že to, že je něco placené, nemusí automaticky garantovat bezchybnost.
Název: Re:Úroveň recenze Profinder Combo na zdejším serveru
Přispěvatel: Horal 31. 08. 2014, 11:07:35
Pro ty, kteří se chtějí informativně kouknout na recenzi přijímače u konkurence přidávám link:
http://www.zoznam.sk/5363/profinder-combo-dvb-s-s2-t-t2-c-triple-vyhledavac-signalu/
z mého pohledu je test daleko vyváženější, avšak naměřené hodnoty na mě stejně působí neseriózním dojmem. Tento "přístroj" je zde ale trefně, střízlivě a správně pojmenován jako vyhledávač signálů.
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Jan Potůček 31. 08. 2014, 11:07:53
To Bohumír Džubej: Ano, 3/4 hodiny visel na DigiZone špatný titulek s "nedělí". Je to moje vina. Řešil jsem více věcí najednou, včetně dost nepříjemného telefonátu z jedné televize, takže mi to ujelo. Hned, jak jsem si toho všiml, jsem to opravil. Stačí Vám takové vysvětlení?
Název: Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
Přispěvatel: Bohumír Džubej 31. 08. 2014, 11:15:58
Samozřejmě stačí a nebylo to ve zlém. Já už toho v životě podělal dost na to, abych to chápal. Akorát jsem se tím naučil, že se snažím vyvarovat se chyb a tak když má jít něco ven, čtou to po mě nejméně dva lidé. Ačkoliv ani to není zárukou. Jak jsem již někde psal, v popisce jedné fotky mi ve slově pracovnice jednou vypadlo písmeno "a". A to tu popisku kontrolovali lidé tři. Co z toho vzniklo (nejen za slovo) si asi domyslíte sami  ;). Takže nic ve zlém. Chybami se člověk učí.